Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2025
Odpowiedz

CZERWIEC 2025

Oceń ten wątek:
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1300

    Wysłany: 11 maja, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blackapple wrote:
    A lekko ciepła woda z cytryną i plasterkiem imbiru? Mnie to pomogało na początku ciąży.

    Kurcze muszę przetestować. Dziś piłam herbatę z imbirem i średnio pomogło 😅

    Nineq dobrze, że się nie rozwinęło to bardziej

    age.png
  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3298 4096

    Wysłany: 11 maja, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przy laktacji piję dużo kawki Inki, bo właśnie wodą jakoś się nie mogę nawodnić 😅 mam potrzebę żeby pić ciepłe napoje

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5199 3891

    Wysłany: 11 maja, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam po prostu dodać trochę wody kokosowej do zwykłej wody

    Ale ja to na pewno nie mam do czego startować w porównaniu przed ciążą w tej kwestii xD

    Teraz to ledwo pamiętam o podstawach podstaw

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6144 4247

    Wysłany: 11 maja, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to pije 2 kawy dziennie i jakaś mała szklanka wody czasem wpadnie. Wstyd.
    Jak sie rozbieram to skóra mi sie sypie, jak u dziadków na geriatrii.

    event.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 918 288

    Wysłany: 11 maja, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja całe szczęście z wodą nie muszę się pilnować, bo po ciąży mam mega potrzebę picia wody. Nie mogę wyjść z małą na spacer bez wody; bo pije ciągle więc spokojnie te 2/3 litry dziennie wchodzą.
    Margaretka bardzo współczuję. Ja rzygałam do 23 tygodnia po wszystkim, łącznie z wodą. Wchodziły mi elektrolity o smaku grejpfruta, wodą z sokiem z cytryny (w dużej ilości), cola zero i te soki tłoczone z Lidla co stoją w lodówkach. Pory snu obawiam się razem z tobą.
    U nas usypianie na noc całe szczęście poszło bezkolizyjnie. Mam nadzieję, że w miarę pośpi, bo jestem już jak kapeć.

  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 918 288

    Wysłany: 11 maja, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze z tym piciem wody to na mnie działają te wielkie kubki a la Stanley. Rano leje tam 1200 ml wody i wypijam po trochu. Potem znowu dolewam i tak minimum dwa te kubki zrobię w ciągu dnia

  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3298 4096

    Wysłany: 11 maja, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja jak Karola, tylko trochę więcej 😏 piję 3 kawy zwykłe i 2 Inki, a wieczorem jak zdążę to jeszcze herbatę 🤣 woda wchodzi mi tylko jak są upały.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 19:47

    age.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9259 8048

    Wysłany: 11 maja, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Ja to pije 2 kawy dziennie i jakaś mała szklanka wody czasem wpadnie. Wstyd.
    Jak sie rozbieram to skóra mi sie sypie, jak u dziadków na geriatrii.
    To ja dzisiaj wypiłam 5 kaw i chyba szklankę wody
    I też mi się tak skóra sypie właśnie
    Boże idę jeść bo nie jadłam nic od 12 a teraz godzinę walczyłam żeby uśpić młodą

    age.png
  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1275 1431

    Wysłany: 11 maja, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O,to widzę że nie jestem jedyna 😅 Ja wypijam szklanke wody dziennie. Kaw i herbatek nie pije.
    Skora jak sahara. Musze zadbac o to w końcu. Problem w tym że mam jakiś nienormalny pęcherz. Jak pije to musze miec toalete po ręką,bo chodze co pol godziny na siku.

    age.png
  • Blackapple Autorytet
    Postów: 1643 1017

    Wysłany: 11 maja, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola3xJ:D wrote:
    Ja to pije 2 kawy dziennie i jakaś mała szklanka wody czasem wpadnie. Wstyd.
    Jak sie rozbieram to skóra mi sie sypie, jak u dziadków na geriatrii.

    Mnie się sypie pomimo tego, że piję jakieś 2 l wody i 2 kawy, ale ja mam turbo suchą skórę, więc nie wiem co bym musiała zrobić, żeby było lepiej.

    age.png
  • Truuskaawka Autorytet
    Postów: 1275 1431

    Wysłany: 11 maja, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anabbit wrote:
    Truskawka, przez to wesele i ogarnianie wszystkiego dookoła ostatnio, zapomniałam się odnieść do tych sukienek i do ząbka Bubci.
    Gratulacje ząbka. Nasz klub szczerbatków został oficjalnie rozwiązany 😂 a co do sukienki to wciąż się za to nie wzięłam, także jak coś ci wpadnie w oko to śmiało możesz podsyłać. 🩷🩷🩷

    Mówisz masz 🤣 Rozlożyste sukienki

    https://www.vinted.pl/items/8863693472-przepiekna-sukienka-na-roczek
    https://www.vinted.pl/items/8846355957-sukienka-z-efektem-lal-na-roczek-wesele
    https://www.vinted.pl/items/8822405019-sukienka
    😄

    Pisałam z zapytaniem o ścianke na roczek do tej samej firmy co miałaś od nich na chrzciny. Biorąc pod uwagę że taka spoko cene zapłaciłaś za tak dużą ścianke (nawet i bez promocji bylaby nie duża za taką) to myślałam że za taką pojedynczą nie bedzie jakaś wygórowana. Wycenili mi na 650zł. Musze zobaczyc ile by mnie kosztowalo zamowic na temu i zrobic samej 😅

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5199 3891

    Wysłany: 11 maja, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm to ja mam zespół Sjögrena, czyli Suchości, a raczej przeciwciala i nie jest tak źle.

    Skórę zawsze miałam suchą, ale nie jakoś bardzo. Okazyjnie używam czegoś do oczu, ale dopiero po porodzie odczuwam czasem suche oko po demakijażu. Na pewno mam wysuszone gardlo od środka bo badałam to kiedysbu Laryngologa więc stosuje Gelovox i tu też po porodzie dopiero to odczuwam...

    Także ciekawi mnie jakie mi wyjdą wyniki z czwartku.

    Twarz jedynie bardzo nawilżam i mam zawsze spf, nie mam zmarszczek mimo tej przypadłości ale no dużo używam kremów nawilżających

    Ja pije jakieś 2 litry, ale to za mało, wg chata gpt przy tej chorobie laktacja to wyczyn i powinnam pić minimum 3 litry nad czym pracuje

    Jakbym piła tylko kawę i szklankę wody to myślę, że mały Przytulas by był niezadowolony z efektu ;)

    Jak mimo nawodniona odczuwanie suche oczy, gardlo, skórę to warto się sprawdzić

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5199 3891

    Wysłany: 11 maja, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka, ta pierwsza fajna😊

    Też szukam na zalando I nie mogę się zdecydować, a też chcę podobna kupić sobie jaką wybiorę jej😁😁

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6144 4247

    Wysłany: 11 maja, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Truskawka ja jak robię ścianki z balonów to zamawiam balony z Gemar. Te z temu itp pękają szybko. I są takie brudne . Lepiej dołożyć parę zł.

    event.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1300

    Wysłany: 11 maja, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam suchą skórę niestety. Muszę coś kombinować z tym piciem.
    Blondi jezu ale Cie wymęczyło.

    Dziś pod prysznicem dopadły mnie wyrzuty sumienia, że przez rodzeństwo muszę odstawić małego :( tak tragicznie mnie bolą sutki podczas karmienia, nawet pod prysznicem muszę je odsłaniać od wody, bo boli 😓 marzyło mi się, żeby karmić w tandemie ale nic z tego nie będzie. Nie chciałam mu zabierać piersi, bo widzę jak to go uspokaja. Więc aktualnie czuje się jak wyrodna egoistyczna matka 😓

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 918 288

    Wysłany: 11 maja, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka wiem co czujesz. Jak potrzebujesz pogadać to napisz na priv. Miałam podobne myśli jak musiałam odstawić małą. Zawsze będzie ci żal, ale w końcu trochę mniej. Musisz też myśleć o sobie. Szczęśliwa mama to szczęśliwy bobas. I tak karmiłaś prawie rok. Ciąża ma wystarczająco dużo dolegliwości. Nie musisz sobie dokładać kolejnych.

  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6144 4247

    Wysłany: 11 maja, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka mnie w każdej ciąży bolały sutki, a nie karmiłam wtedy. Nie chce wiedzieć jak to boli kiedy jeszcze dziecko je ssie.
    Rok kp to i tak wynik ponad średnią. Czas kończyć imprezę dla dziecka nr 1.
    Przykro jest na pewno. Koniec każdej, ważnej rzeczy powoduje smutek.
    Kiedy masz usg?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 maja, 21:46

    event.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 6144 4247

    Wysłany: 11 maja, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałam,że zrobimy roczek z chrztem ,a tu klops. Poszłam do księdza (sama bo moj maz wiecznie odkładam to na później) I okazało sie ,że jedyny wolny termin na chrzest w niedzielę to 2 sierpnia. Trochę mi przykro, że to chorobliwe odkładanie wszystkiego na później u mojego męża znowu doszło do głosu. Już tyle nam w życiu pieniędzy i okazji przeszło przed nosem, przez to jego "mam czas". Łącznie z tym dofinansowaniem z czystego powietrza. Typ sie nie nauczył ,że straciliśmy możliwość odzyskania 90 tysięcy przez jego "później".
    Teraz ten chrzest. Nawet mszy roczkowej nie mam jak zamówić ,bo same w intencji zmarłch są. A razem przeciez sie nie robi.

    event.png
  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3298 4096

    Wysłany: 11 maja, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola może być koncelebra i wtedy jest dwóch księży, każdy ze swoją intencją

    age.png
  • kasssia Autorytet
    Postów: 2259 1780

    Wysłany: 11 maja, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jezu Karola, a nie możecie się w innej parafi ochrzcić czy coś? Ludzie się od kościoła odwracają teraz to powinni być elastyczni kurde xD

    Pocieszyłyście mnie z tym piciem wody. Ja mam tam, że piję wodę ale właśnie się nią nie napijam. A że pije za mało to jest tragedia, skóra też sucha. Tylko elektrolity pomagają, ale też nie chce pić tego non stop to tam syf jest. Wiem ze samej można zrobić, no ale wiadomo 🫠

    U nas się okazało że coś jej Dolega. Miała 37,5 po południu. Mam nadzieję, że to od zęba, bo druga dwójka jej idzie na dole i nie chce wyjść.

    Ja wam powiem, że jak widzę te ścianki na urodzinach dzieci na zdjęciach to się czuję jak człowiek z innego pokolenia, kosmos dla mnie 😆

    Margaretka zgadzam się z Karola. Ja na początku myślałam o karmieniu 6 msc z pierwszą córką, bo takie są zalecania. Więc normę masz wyrobioną z nawiązką…

    age.png

    age.png
‹‹ 2815 2816 2817 2818 2819 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

MUUVO Quick SE 2 – dlaczego jest idealny na pierwszy wózek dla dziecka?

Zastanawiasz się, który wózek sprawdzi się najlepiej już od pierwszych spacerów z maluchem? MUUVO Quick SE 2 to wyjątkowa propozycja, która łączy w sobie elegancki design z praktycznymi funkcjami docenianymi i przez dzieci, i rodziców. Warto zwrócić uwagę na innowacyjne rozwiązania, takie jak regulowana budka, wentylowane oparcie i wygoda składania. Sprawdź, co sprawia, że Quick SE 2 może stać się idealnym wyborem na start.

CZYTAJ WIĘCEJ

Planujesz ciążę? Sprawdź, jaką rolę w organizmie odgrywa koenzym Q10

Przygotowania do ciąży to ogromne wyzwanie dla organizmu – na poziomie komórkowym zachodzą procesy wymagające dużych nakładów energii. Coraz więcej badań pokazuje, że koenzym Q10 może wspierać jakość komórek jajowych i plemników, dostarczając mitochondriom potrzebnego paliwa. Choć nie zastąpi kwasu foliowego ani terapii hormonalnej, może stać się cennym uzupełnieniem w staraniach o dziecko.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking aplikacji ciążowych dla kobiet w ciąży

Jak wybrać najlepszą aplikację ciążową? Zapytałyśmy o to tysiące kobiet w ciąży i po porodzie odwiedzających nasz portal. Najlepsza aplikacja ciążowa to taka, która spełnia szereg wymagań – śledzi wagę z indywidualnymi normami, oferuje codzienne porady tworzone przez lekarzy, ma tryb połogu i naprawdę towarzyszy kobiecie przez całe 9 miesięcy. Wyniki rankingu w kilku aspektach nawet nas zaskoczyły.

CZYTAJ WIĘCEJ