CZERWIEC 2025
-
WIADOMOŚĆ
-
Karola uroczo brzmi ta babymatcha😃23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny
Wznowienie starań 09'24
1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
7.02 - 410g księżniczki 🥰
28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
8.04 - mamy już 1368 gram 😍
14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
5.06 Mam już 3kg🥰
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀


-
Uroczo brzmi nazwa babymacha😅Cel95 wrote:Karola uroczo brzmi ta babymatcha😃
Annabit duży wozek pakowałam w torbę na poduszki ogrodowe jysk a mała w dimpa z ikea.
Myśmy ostanio lecieli z fotelikiem,wózkiem i łóżeczkoem ,to do łóżeczka dałam mate plażową i basen. Ale to pod kątem zabezpieczenia kółekWiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 21:30
-
Stary miał zapalenie trzustki parę lat temu, a że od lat ma (podejrzenie, bo nikt nie daje 100% 🤡) Crohna albo ibd albo wzj albo wszystko na raz to jak go brzuch zaboli to powiedzmy że jest przyzwyczajony. A jeśli przy trzustce pozwolił mi się zawieźć do szpitala (jak zobaczyłam te amylazy i lipazy to też nie dałam mu za bardzo wyboru xd) to znaczy, że naprawdę bolało. Oczywiście też wmawiali mu alkoholizm, człowiekowi, który jak wypije pół piwa raz na ruski rok
jeden lekarz mnie z tym wkurzył, bo akurat przyszłam jak się wymądrzał to dostał zjebe, żeby nie mierzył wszystkich swoją miarą bo nie każdy chleje. Ciul głupi
Blondi też nie jestem cierpliwa, nie zliczę ile razy doprowadził mnie na skraj cierpliwości, wrzuciłam go do łóżeczka i wyszłam do pokoju obok. Nie wspominając o tym, że od lat nie palę, a raz zostawiłam go ze starym, wzięłam od niego fajkę i wyszłam zapalić w krzakach na ogródku, żeby mieć tam święty spokój. Tak się odzwyczaiłam od tego smrodu, że wróciłam do domu, musiałam się przebrać i umyć zęby xD
Ekspres do kawy i thermomix to ulubione zabawki młodego, obsługuje kawę od kiedy umie klikać guziki, jak słyszy włączanie to biegnie na złamanie karku 😂😂 jak ma zły humor to robimy kawę, wmawiam sobie wtedy, że ją wypijam, żeby się nie zmarnowała 😂
Jeszcze do ulubionych urządzeń należy pralka, całe szczęście odkryłam, że da się zablokować przyciski i może sobie naciskać do woli. Jak jeszcze tego nie wiedziałam to wyłączył mi wirowanie - myślałam że się pralka zepsuła, skoro wyciągam mokre, ociekające pranie. Ale jednak się zorientowałam xD -
Cel ja mam takie samo zdanie jak truskawka co do tego fb. Nie mam presji więc tak na spokojnie, ja się nie obrazę. Wrzucacie tam na pewno sporo prywaty i ja też nie wiem co bym sobie myślała. Ale miło, że pomyślałaś

Tanashi trzymam kciuki żeby to Cię szybko puściło i nie skończyło się antybiotykiem.
Milo/niemiło czytać o waszym braku cierpliwości. Ja w sumie mogę co najwyżej zrobić sobie dłuższą kąpiel raz w tygodniu albo wyjść gdzieś jak rodzice zajmą się małą czy tak jak ten wyjazd ostatnio. Ale to rzadko. Na co dzień też klnę pod nosem i już myślałam, że tylko ja. Zdarza mi się też wyjść z pokoju i zostawić ją w łóżeczku jak już odstawia. A ostatnio jak była masakra to ignorowałam jej kwękanie i czułam się jak wyrodna matka.
Zdrówka wszystkim chorującym.
Cel uważaj na ten chat gpt. Jeśli chodzi o kwestie księgowości i w ogóle prawne to baaaaardzo często się myli i zwyczajnie mówi głupoty. Sprawdziliśmy ostatnio z mężem. Dobrze, że wpadłam na pomysł żeby zadzwonić do znajomego księgowego, bo bylibyśmy kilkanaście tysięcy w plecy, a mój mąż ufa sztucznej inteligencji jak babcie metodzie na wnuczka 🫣 -
Kkk no ja wstając o poranku robiąc jogę zostałam oskarżona o alkoholizm więc raczej lecą od razu z takim podejrzeniem do każdego xD ale to było lata temu i akurat wcześniej raz rzeczywiście wyszłam do znajomych na imprezę, wypiłam z 3 różne shoty. Nie wiem tylko czy taka ilość trunków raz na miesiąc, dwa to alkoholizm był😃
Mąż mi zawsze mówił nie mieszaj, jak pijesz to jeden typ alkoholu. Wtedy nie mógł iść i zrobiłam jak chciałam...
Od tej pory nie pije w ogóle alkoholu juz parę lat.
Blondi no właśnie wiem stąd konsultacja, jakby był taki nieomylny to prawnicy już by się pakowali
Czy znacie kogoś kto jeździ chińczykiem i jest zadowolony?23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny
Wznowienie starań 09'24
1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
7.02 - 410g księżniczki 🥰
28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
8.04 - mamy już 1368 gram 😍
14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
5.06 Mam już 3kg🥰
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀


-
Nineq a ty jeszcze mówiłaś chyba, że się opłaca na pierwszy miesiąc żłobka wziąć aktywnie w pracy i dopiero później przejść na aktywnie w żłobku, tak?
Revolutionary zdrówka dla babci.
Anabbit super, że sen się Wam poprawił.
Tanashi ja miałam 38.3 przez 2 dni pomimo brania ibuprofenu (i antybiotyku również) przy tej najbardziej skomplikowanej do usunięcia ósemce, więc chyba to jeszcze nic aż tak niepokojącego u ciebie.
Tanashi lubi tę wiadomość
-
Blackapple, tak. Jak dogadasz ze żłobkiem i podpiszesz umowę na miesiąc, że to tylko adaptacja, a dziecko idzie na 3h max to nie powinnaś płacić całości tylko tyle ile zadeklarujesz w godzinach. A awp masz 1500 zł do przodu, bo żłobek wyjdzie np. 700.
Ja tak przykombinować nie mogę, bo od 1 czerwca mam umowę na 3 lata od razu.
Anabbit, torby na wózek nie miałam. 2 bagaże rejestrowane, 3 podręczne, wystarczyło nam miejsca.
Revolutionary, za babcie 🤞Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 07:07
-
Dzień dobry!
Obudziłam się dzisiaj po 6, zalałam 🩸 i jakoś już nie mogłam zasnąć 🫣 teraz siedzę z kawą i myślę czy piec ciasto, mam borówki, szkoda ich nie wykorzystać 😅
Czyli niedługo grono żłobkowiczów się rozszerzy? 😁 u nas mały pójdzie dopiero do przedszkola -
Nineq wrote:Blackapple, tak. Jak dogadasz ze żłobkiem i podpiszesz umowę na miesiąc, że to tylko adaptacja, a dziecko idzie na 3h max to nie powinnaś płacić całości tylko tyle ile zadeklarujesz w godzinach. A awp masz 1500 zł do przodu, bo żłobek wyjdzie np. 700.
Ja tak przykombinować nie mogę, bo od 1 czerwca mam umowę na 3 lata od razu.
Anabbit, torby na wózek nie miałam. 2 bagaże rejestrowane, 3 podręczne, wystarczyło nam miejsca.
Revolutionary, za babcie 🤞
Ok, dzięki, dopytam. Na pewno mi mówili, że za pierwsze 2 tygodnie nie płaci się za wyżywienie, to może się uda przykombinować.
-
Smerfetka my też team przedszkolaki. Ewentualnie mamy tu w okolicy bardzo fajny klub (sama do niego chodziłam jako dziecko) i można zapisać już dwulatka na kilka godzin dziennie. Pewnie ja zapiszę żeby nabierała odporności i oswajała się z placówką. Tym bardziej, że tam są grupy maksymalnie 10 osobowe, a atmosfera taka typowo domowa, bez tych dni kropek, święta lasu itp. Spacery, czytanie książek i zabawa. Nic poza tym. Mi to bardzo pasuje akurat na początek. U mnie dalej brak okresu więc chyba jednak się wybiorę na te betę, bo jak mi jakimś cudem żadna komórka nie wędruje po organizmie to może powinnam sobie wziąć jakiś medykament na rozwój sytuacji. Nie lubię takiego czekania, bo ze mnie jak chluśnie to w minutę jestem cała do przebrania 🥲
Revolutionary trzymam kciuki za babcie. Straszne są te trzustki. Właśnie ta fotograf, u której wczoraj byliśmy powiedziała mi, że ma chorą trzustkę i leczy ją już dwa lata. Masakra. Też zdrowo się prowadzi całe życie, alkohol to może miała z raz w ustach.
Tanashi jak ząb? Też uważam, że warto rozważyć jakiś mocniejszy lek typu ibuprofen. Nie ma co, zęby lubią się babrać. Tu już nie chodzi o ból tylko o jakieś rozwinięcie się stanu zapalnego. Choć wiem, że chodzi ci o młodego ❤️
U nas nocka z dupy. Budziła się co chwila, a rano zdjęła sobie pieluchę (na moich oczach) i zasikała całe prześcieradło i materac więc mam pranie od rana 🫣😅 Mąż próbuje odespać, a młoda koncertuje i ma dziś jakiś dzień bycia w szale. Tuliłyśmy się dwie godziny; ale dalej ma bąka w dupie. Nie mam już na nią dzisiaj pomysłu, a i nerwy powoli się kończą. Chyba też machnę jakieś ciasto na uspokojenie xd -
W czerwcu aktywnie w pracy, a we wrześniu aktywnie w żłobku.Karola3xJ:D wrote:Ej. Jeszcze ja. Bo znowu sie zgubiłam
Mam macierzynski do 7 czerwca. Pozniej urlop. Do pracy wracam 17.08. Mała do żłobka idzie od 1.09. Kiedy co mam wypisać. Ja jestem ciemna w tych sprawach
Ja dziś byłam matką patolką. W nocy obudził się i milion razy próbowaliśmy go położyć i jak kolejny raz stanął w łóżku to głośniej jego imię powiedziałam, bo mnie wkurzał. Popłakał się więc go uspokoiłam na rękach, ale położył się i usnął SAM🫣 -
Blondi u nas sytacja taka, że nie mamy żłobka u nas w mieście, jest z 10km dalej, ale przy naszych godzinach pracy to i tak większy sens jak zostanie po prostu pod opieką w domu. No i nie ukrywajmy, liczę na to że to ja z nim zostanę 😅
Wczoraj widziałam taką rolkę, jestem zmęczona, nie mam czasu się wysikać, a zrobię ciasto. To często ja 😅🤣Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja, 08:57
Blondi29 lubi tę wiadomość
-
Anabbit wrote:Blondi a czy ty robiłaś w ogóle test dla spokoju głowy?
Ja to jestem w gorącej wodzie kąpana, nie dałabym rady tak żyć w niewiedzy
Ja się wtrącę bo mnie to ekscytuje haha, robiła, ale nawet jak była w ciąży z małą to test chyba wyszedł jej po dwóch tygodniach od daty planowanej miesiączki? Prosze Blondi popraw mnie jakby co, ale to dla mnie nadal hit 🫣😅
Anabbit, Blondi29 lubią tę wiadomość
-
Blondi trochę się dziś zmniejszyła ta opuchlizna, teraz wyglądam jakbym miała pod policzkiem mandarynkę, nie pomarańczę 😅 zobaczymy jak będzie w ciągu dnia.
My też z przedszkolem najszybciej będziemy próbować, ale kiedy to zobaczymy. Jakbym miała rodzic trzeciego Bobcia to nie będzie mi się spieszyło też z przedszkolem dla Kameleona, żeby mi nie znosił wszystkich patogenów 😅 no chyba że będzie szybciej szukał towarzystwa niż siostra, to pomyślimy.
Smerfetka też jestem tym typem co świat się wali więc wstawiam ciasto 😆 w tym tygodniu muszę zrobić i zamrozić cake sicles na roczek xD
Blondi29 lubi tę wiadomość










