Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2025
Odpowiedz

CZERWIEC 2025

Oceń ten wątek:
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 919 289

    Wysłany: 16 maja, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel też myślę, że możecie ogarniać małą bez mięsa. Szczególnie jak jecie dobre jakościowo jedzenie i mała dostaje regularnie ryby i jaja. Mam znajomych wege i wprowadzali córce mięso. Żadne z nich nie mogło znieść smrodu tego mięsa i młoda mając 3 lata sama zrezygnowała z jedzenia go. Teraz zje okazjonalnie, ale nie jest fanką. U nich w domu trafia się tylko jak młoda faktycznie sama poprosi i coś jej zamówią czy coś.
    Dziewczyny nie wiem jak ocenzuruje te zdjęcia żeby nie bać się ich wstawić na forum publiczne więc zobaczymy czy coś wam podeśle, ale to i tak nic odkrywczego w sumie. Najfajniejsze to są miny małej 😆
    Truskawka kocham te specjalne zaproszenia dla rodziny.
    Ja jestem zła, bo zadzwoniła do mnie babcia, z którą mamy teraz trochę na pieńku i zapytała czy może wpaść do małej. Powiedziałam, że nie ma nas w domu. Wkurza mnie takie zachowanie, bo serio zachowała się wcześniej żenująco, a teraz jakby nigdy nic chce wpaść, bo jej tak pasuje i musi się pochwalić przed koleżankami 🥲 Ogólnie ciężki temat ostatnio mamy z nimi. No i idziemy na to lipcowe wesele, bo mała i moja przyjaciółka ekstra się dogadują więc zapłacimy jej i zajmie się małą na całą noc, a mieszkają na tyle blisko, że najwyżej będę po nią w 40 minut. Mega się cieszę ❤️

  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1301

    Wysłany: 16 maja, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    1 dnia miesiąca, w którym kończy 12 miesięcy.

    Dokładnie mam takie samo info odnośnie tych dodatków "aktywnie..."

    Młody dziś zaliczył tylko jedna godzinna drzemke i nie śpi od 12. Próbowałam go usypiać na drugą dwa razy ale zero chęci... To jego najdłuższe okno aktywności do tej pory, dopiero zaczyna zasypiać na noc. Nie wiem czego się spodziewać po nocy po takim intensywnym dniu, bo albo będzie jakiś sukces i pośpi albo będzie jeszcze gorzej niż zawsze 🙈

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5200 3891

    Wysłany: 16 maja, 19:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi, może chcesz dołączyć do nas na fb? Ja jestem za🤪

    Anabbit, Margareetka, xSmerfetkax, Katikat lubią tę wiadomość

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Blackapple Autorytet
    Postów: 1643 1017

    Wysłany: 16 maja, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    1 dnia miesiąca, w którym kończy 12 miesięcy.

    Czyli 1 czerwca nawet jak młody ma urodziny 28.06?

    age.png
  • Anabbit Autorytet
    Postów: 1971 1711

    Wysłany: 16 maja, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margareetka wrote:
    Dokładnie mam takie samo info odnośnie tych dodatków "aktywnie..."

    Młody dziś zaliczył tylko jedna godzinna drzemke i nie śpi od 12. Próbowałam go usypiać na drugą dwa razy ale zero chęci... To jego najdłuższe okno aktywności do tej pory, dopiero zaczyna zasypiać na noc. Nie wiem czego się spodziewać po nocy po takim intensywnym dniu, bo albo będzie jakiś sukces i pośpi albo będzie jeszcze gorzej niż zawsze 🙈

    U nas od niedzieli jest jedna drzemka 70-80 minut i pada na cycku przed 19. Jak na razie to śpi w nocydużo lepiej niż gdy miała dwie drzemki. Wczoraj między 18:30 a 23 obudziła się tylko raz 🤯🤯 w nocy wiadomo budzi się, ale od kiedy rygorystycznie wprowadziłam jedno karmienie między 2 a 3, to potrafi obudzić się o 1 na wodę i potem spać do 4😳
    Wczoraj jak zjadła o 18:20, tak kolejne mleko miała o 4:10 🤯

    Blondi29, Margareetka, xSmerfetkax, Revolutionary , Blackapple lubią tę wiadomość

    age.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2936 3264

    Wysłany: 16 maja, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blackapple wrote:
    Czyli 1 czerwca nawet jak młody ma urodziny 28.06?
    Tak. Możesz złożyć 1 czerwca, bo w czerwcu skończy 12 miesięcy :) bo jak złożysz 1 lipca to za czerwiec nie dostaniesz.
    Tak jak aktywnie w żłobku 1 dnia miesiąca, w którym będzie uczęszczał mimo że może zaczynać np. 20 dnia miesiąca :)

    Blackapple lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 919 289

    Wysłany: 16 maja, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel Dołączyłabym, ale nie wiem czy to nie za zamknięte grono. Nie chce nigdzie włazić wbrew komukolwiek, bo wy tam macie swoje rzeczy, a ja doszłam później więc pokornie respektuje to, że jestem z wami tutaj 😅
    Nineq chyba ty jesteś obeznana z tematem. Aktywnie w domu można składać jak się nie pracuje ani nie pracowało? I jak to się ma do dzieci urodzonych na końcu miesiąca? Moja jest z 29.06. Ja sie na tym toralnie nie znam i się gubię.

  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 919 289

    Wysłany: 16 maja, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anabbit mówiłam, że dobre czasy kiedyś nadejdą. Ja myślę, że te nasze córki to jak mała Elzy najlepiej śpią jak nie są lulane, bujane i budzone przez rodziców. Chociaż u was przy kp może być ciężej.
    Margaretka moja już zrezygnowała z drugiej drzemki i rozkład jazdy mamy podobny do tego opisanego przez Ciebie teraz. Widzę, że bywają też dni kiedy całkiem rezygnuje z drzemki, bo nie umie mi się wyciszyć i usnąć przed 17, a potem już wole ja potrzymać do 18 i położyć na noc. Ogólnie ciężkie to są dla nas czasy, bo mała znowu ma etap bycia na rękach albo robienia wszystkiego z nia obok więc bez drzemek przygotowanie obiadu czy cokolwiek bywa interesujące xd

  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3299 4096

    Wysłany: 16 maja, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie rację z tym aktywnie, o to mi chodziło, ale napisałam kompletnie co innego 🫠😆 galaretka zamiast mózgu

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 919 289

    Wysłany: 16 maja, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tanashi wrote:
    Macie rację z tym aktywnie, o to mi chodziło, ale napisałam kompletnie co innego 🫠😆 galaretka zamiast mózgu
    Ja ostatnio mam taka galaretkę, że wyrzuciłam do śmieci dwa noże obierając ziemniaki. Nie jesteś sama xd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 19:38

  • Nineq Autorytet
    Postów: 2936 3264

    Wysłany: 16 maja, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondi, mam dwie księgowe w w bliskiej rodzinie, dwie byłe pracownice ZUS i znajome rodziny, które są w temacie obeznane 😆
    Tak, składasz jak nie byłaś/nie jesteś aktywna zawodowo. Składasz tak samo jak inne - nawet 1 dnia miesiąca, w którym mała kończy 12 miesięcy. Tylko przy aktywnie w pracy rodzice muszą być czynni zawodowo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 19:39

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1693 1301

    Wysłany: 16 maja, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anabbit wrote:
    U nas od niedzieli jest jedna drzemka 70-80 minut i pada na cycku przed 19. Jak na razie to śpi w nocydużo lepiej niż gdy miała dwie drzemki. Wczoraj między 18:30 a 23 obudziła się tylko raz 🤯🤯 w nocy wiadomo budzi się, ale od kiedy rygorystycznie wprowadziłam jedno karmienie między 2 a 3, to potrafi obudzić się o 1 na wodę i potem spać do 4😳
    Wczoraj jak zjadła o 18:20, tak kolejne mleko miała o 4:10 🤯

    Boże jak mi się marzą takie noce. U nas nadal po 6-8 pobudek 🤦

    Cel95 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Kkk77 Autorytet
    Postów: 1385 942

    Wysłany: 16 maja, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kojarzycie coś, że niby po skończonym macierzyńskim jeszcze kilka tygodni jest „tacierzyńskiego”? Moja księgowa coś tak wspominała, ale ona od 25 lat pracuje w firmie, w której ja jestem pierwsza w ogóle na macierzyńskim, bo byli sami faceci albo już starsze osoby 😂

    Mój to ma czasem 1 drzemkę, czasem 2. Dzisiaj obudził się o 5, wzięłam go do nas to pospał do 8, drzemkę miał o 11.30 i to chyba ponad 1,5h i cisnął już do wieczora 😂 ma to swoje plusy, bo nie pajacuje wtedy przy zasypianiu, tylko wyrzuca butelkę niczym Magda Gessler w pizdu w ścianę, przeciera oczy i wyrywa się do łóżeczka 🙈

    Blondi, dawaj na fb, już się wkupiłaś tyle czasu xD

    Truskawka, ja też czasem dodaje bulion albo te eko kostki. Dzieci są już starsze, a nie całkiem bobasy, czasami coś takiego nie zaszkodzi. Wczoraj u prababci młody jadł normalną „dorosłą” pomidorówkę - pewnie dlatego wciągnął jej taką ilość xD

    Z rzeczy głupich - zauważył, że jak postuka czołem o okno albo o ścianę to się wkurzam i mówię, że nie wolno. Wtedy zaczyna się śmiać i robi to znowu 🫠🫠 ogólnie bawi go, że czegoś nie może, to samo było z lizaniem legowiska od psa 🙈

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9259 8049

    Wysłany: 16 maja, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny - nadużywacie słowo „pato” ;D
    Pato to byście były jakbyście lały, chlały i nie zajmowały się swoimi dziećmi, a nie dodawały przyprawy do obiadu :P

    Tak Karola, mała super zniosła szlak, fascynowały ją drzew i liście. W schronisku robiła furorę, ale mimo różowych ubrań znowu wszyscy nazywali ją on xd
    No i właśnie zjadła z nami trochę szarlotki ciepłej z lodami 🙈

    Blondi29, Kkk77 lubią tę wiadomość

    age.png
  • Marsol Ekspertka
    Postów: 133 86

    Wysłany: 16 maja, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobrze, że piszecie o tym aktywnie, bo mogłabym przegapić w czerwcu. Dopiero co ogarnęłam urlop wychowawczy. Do września mam jeszcze normalny urlop do wykorzystania, a potem żegnajcie pieniądze.

    Anabbit, gratuluję lepszych nocy! Nam mały też lepiej śpi odkąd przeszedł na jedną drzemkę.

  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5200 3891

    Wysłany: 16 maja, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli ktoś ma coś przeciwko Blondi na fb niech odezwie się teraz bądź zamilknie na wieki 🤪

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5200 3891

    Wysłany: 16 maja, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aktywnie w pracy też jest tylko jak 2 osoby odprowadzają składki na odpowiednich umowach itp, nawet jak 1 rodzic zarobi duzo, nawet bardzo, a drugi ma inny typ dochodu np o dzieło lub brak składek to zostaje tylko to aktywny w domu ..

    Ale jak 2 osoby są to mogą jakieś totalne grosze zarabiać, pół minimalnej i się należy jak jeden i drugi mają normalne umowy ze składkami

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja, 20:15

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Tanashi Autorytet
    Postów: 3299 4096

    Wysłany: 16 maja, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel mój mąż nie ma umowy, bo ma jdg, a dostaliśmy aktywnie w pracy na córkę w 2024 :)

    Blondi29 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2936 3264

    Wysłany: 16 maja, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkm, mój robi to samo od dawna😆 Stuknie o coś głową, mówimy uważaj, albo bęc, to robi to znowu i się cieszy.
    Jakoś w tym tygodniu zrobił się taki bardziej świadomy, więcej rozumie co do niego mówimy. On sam też próbuje coś nam przekazać. Częściej dzieli się swoim jedzeniem.
    Mówisz o tym 9 tygodni dla drugiego rodzica? Chyba do 6 roku życia dziecka ojciec to może wykorzystać jednorazowo albo podzielić na 5 części. 70% płatne więc mało który idzie😆

    Kkk77 lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Blondi29 Autorytet
    Postów: 919 289

    Wysłany: 16 maja, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kkk moja też najlepiej je w gościach dorosłe jedzenie. A u nas wali głową o szafki i szczebelki jak za długo nie chce zwrócić na nią uwagi 🫣
    Elza wnioskuje o zmianę imienia twojej córki na Szarlotka 😅
    Nineq byłam przekonana, że jesteś księgową, bo mówiłaś coś o korkach chyba z matematyki (albo mój mózg uznaje tylko takie) i jakoś tak w mojej głowie zostałaś panią z księgowości xd Jak na to, że to nie twój zawód to jesteś świetnie obeznana
    Czy wy też nie macie czasami cierpliwości? Od tygodnia mam ochotę wyjść z domu i nie wracać. Awanti o wszystko, a usypianie to godzina niewyjęta. Jak tylko mąż jest w domu to te ostatnie 5/10 minut usypiania musi mnie zmienić, bo mam już ochotę krzyczeć. Macie jakieś pozytywne wibracje albo afirmacje do powtarzania sobie w głowie? Niby wiem, że to tylko niemowlę, ale czasem już mnie tak strzela, że czuję się jak nienormalna, bo najchętniej położyłabym się z nią na podłodze i zachowywała się jak ona 🙃 Mam wrażenie, że wy wszystkie macie tu stoicką cierpliwość

‹‹ 2832 2833 2834 2835 2836 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z poczuciem winy i ze wstydem?

Poczucie winy i wstydu może wpływać na to, jak postrzegasz siebie, jakie decyzje podejmujesz i jak budujesz relacje z innymi. Jeśli nie umiesz ich rozpoznać i zrozumieć, mogą Cię przytłaczać, odbierać energię i podcinać pewność siebie. Nie musisz w tym tkwić. Nauka rozróżniania tych emocji i skutecznego radzenia sobie z nimi pomoże Ci odzyskać wewnętrzny spokój i lepszy kontakt ze sobą.

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ