Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWIEC 2025
Odpowiedz

CZERWIEC 2025

Oceń ten wątek:
  • Blackapple Autorytet
    Postów: 1650 1028

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Mnie nie wzdęcia, a zaparcia męczą. Tylko jabłka pomagają 🥵

    Mnie pani endokrynolog poleciła Colon C, bo akurat tak wyszło, że się jej ostatnio poskarżyłam na zaparcia i sobie to biorę od tygodnia i na razie jak ręką odjął, tylko paskudne to jest a trzeba na czczo wypić. To jest ogólnie błonnik+probiotyk i jest bezpieczny w ciąży.

    Ginekolożka mi jeszcze zapisywała laktuloze, ale trochę miałam po tym rewolucje żołądkowe. I jeszcze biorę probiotyk sanprobi, bo też mi zaleciła.

    Nineq lubi tę wiadomość

    age.png
  • jowmat Autorytet
    Postów: 325 1035

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Od 20 tygodnia ciąży można się umawiać z polozna na NFZ jak macie potrzebę :)

    Podpytać Was - rozumiem, że jeśli się przeprowadzę to muszę pójść do ośrodka i przepisać się do przychodni obok miejsca gdzie będę mieszkać, żeby mieć dostęp do położnej?

    👩‍🦰 92 👱‍♂️ 90
    2020-2023 starania naturalne - bezskuteczne
    20.09.2024 - criotransfer - 2 x 3 BB 🤞<3
    30.09.2024 - 10 dpt - beta 386
    02.10.2024 - 12 dpt - beta 1274
    06.10.2024 - plamienie - SOR - GS 9 x 4,6 mm
    08.10.2024 - 18 dpt - beta 9 882, prog 19,9, widoczny GS i YS <3

    preg.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1735 1328

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jowmat wrote:
    Podpytać Was - rozumiem, że jeśli się przeprowadzę to muszę pójść do ośrodka i przepisać się do przychodni obok miejsca gdzie będę mieszkać, żeby mieć dostęp do położnej?

    No właśnie o to samo miałam pytać, teraz mieszkam w Krakowie, do końca kwietnia, później będziemy się przeprowadzać do teściów 30km pod Kraków. I nie wiem jak rozwiązać temat położnej, czy szukać tam w okolicy, czy zapisywać się tu i próbować dogadać, żeby przyjechała do mnie po porodzie tam?

    age.png
  • HejAnku🌸 Autorytet
    Postów: 691 810

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margaretka mamy identyczną sytuację! Tylko ja będę mieszkać na dwa domy ale po porodzie już w domu na wsi chcemy być 🙈

    💔 Marcysia 21t 👼
  • asiun Autorytet
    Postów: 1419 1603

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    HejAnku🌸 wrote:
    Margaretka mamy identyczną sytuację! Tylko ja będę mieszkać na dwa domy ale po porodzie już w domu na wsi chcemy być 🙈
    Widzę ktoś tu ma dzisiaj połowę ciąży!🥳🥳🥳

    Revolutionary , Cel95, KarolaKinga, Alex_92 lubią tę wiadomość

    ⏸️09.10.2024
    🤱💙17.06.2025💙

    ⏸️ 08.12.2015
    🤱💓 21.08.2016 💓
  • Gusia_ Autorytet
    Postów: 6260 6435

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej położne nie dojeżdżają jakoś daleko (z mojego doświadczenia), ale spytać zawsze warto. Ja w sytuacji przeprowadzki zmieniłabym po prostu położną w trakcie ciąży i po zamieszkaniu w nowym miejscu złożyła deklarację w nowym miejscu. To tak, jak z lekarzem rodzinnym. Jak się nie zmienia co chwilę, to jest darmowe te przepisanie się :)

    jowmat lubi tę wiadomość

    preg.png

    🎊 czekamy na kolejnego dzidziusia!
    👧👧 dwie córki
    😢 2020 poronienie zatrzymane

    Hashimoto
  • kasssia Autorytet
    Postów: 2259 1780

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam też na badaniach do endo, dziecko poszło do przedszkola z moim facetem a ja normalnie się czuje jakbym miała dzień wolny. 30 min spaceru w samotności, normalnie wakacje :D

    nie wiem jak jest gdzie indziej, ale w Warszawie szkoły rodzenia nie są finansowane przez NFZ tylko przez miasto, więc jest warunek, że trzeba tu płacić podatki. Ja tym razem odpuszczam :P drugi raz chyba nie ma sensu, chociaż wtedy było zdalnie tylko i połowe przespałam 😅

    age.png

    age.png
  • HejAnku🌸 Autorytet
    Postów: 691 810

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiun wrote:
    Widzę ktoś tu ma dzisiaj połowę ciąży!🥳🥳🥳

    Nie wiem czy kojarzycie ten dźwięk z tiktoka „chyba pojadę jutro do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i się pomodlę, że udało mi się przebrnąć” 😂😂

    Mam też 3 miesięcznicę aresztu domowego i zażyczyłam sobie cheeseburgera i karpatkę xd nawet rocznicy tak nie świętowaliśmy

    SZKODNIK, asiun, Kkk77, KarolaKinga, Lola93, Alex_92 lubią tę wiadomość

    💔 Marcysia 21t 👼
  • Malinaaa2024 Przyjaciółka
    Postów: 104 176

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KarolaKinga wrote:
    Właśnie też się zastanawiałam jak to jest z położna, tak że dobrze ze Revolutionary zadałaś to pytanie, bo ja też ciemna w tych tematach skorzystam z odpowiedzi dziewczyn 😅 jeszcze się zastanawiam czy brać położną po prostu z naszej przychodni czy ze szpitala w którym będę rodzic, tu i tu są podobno fajne babeczki.
    Co do szkoły rodzenia wypatrzyłam fajną weekendową opcję tylko muszę jeszcze męża przekonać, bo jemu się wydaje że tyyyyyle czasu jeszcze mamy.


    Z położna jest tak, że na czas kiedy chodzicie do szkoły rodzenia na NFZ podpisujecie deklarację właśnie na tą położną do dnia porodu, po porodzie albo możecie przy niej zostać albo wypełnić deklarację na inną położną, i tutaj te opcje są dwie po porodzie albo możecie mieć położną z Przychodni do której zapiszecie maluszka, albo pediatra czy lekarz w jednej przychodzi, a położna zupełnie z innego miejsca i to też jest ok :)
    Najczęściej to szpitale zgłaszają maluszki do danej położnej, czy placówki a potem telefonicznie umawiamy sie na patronaz :)

    Jedyny haczyk jest taki, ze nam NFZ refunduje szkołę rodzenia, za to partnerom już nie, i ceny zazwyczaj ustalają sobie indywidualnie szkoły rodzenia, bo położna może zajmować się tylko chłopcem do 8 tygodnia życia, potem już nawet chłopcom czy panom nie może pobrać krwi 😅

    KarolaKinga, Alex_92 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5218 3895

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margareetka wrote:
    No właśnie o to samo miałam pytać, teraz mieszkam w Krakowie, do końca kwietnia, później będziemy się przeprowadzać do teściów 30km pod Kraków. I nie wiem jak rozwiązać temat położnej, czy szukać tam w okolicy, czy zapisywać się tu i próbować dogadać, żeby przyjechała do mnie po porodzie tam?

    Szukaj tam, one nie jeżdżą poza swój rejon

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • Cel95 Autorytet
    Postów: 5218 3895

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejanku gratulacje 🥳 Gusia jesteś następna w kolejce widzę 😎

    HejAnku🌸 lubi tę wiadomość

    23/24 - odkrycie przeciwciał APS, zespołu Sjögrena, 1 kir implantacyjny

    Wznowienie starań 09'24
    1cs ⏸️ 🎉13/10 ładne przyrosty bety
    6/11 - jest 💗 147/ min CRL 9,3mm
    10/11 plamienia, IP, żyjemy 💪🏻
    Prenatalne 9/12 - wszystko ok🥳🌈
    3/01 - 137g Córeczki 🤗💗
    21/01 - 220g mistrzyni jogi 💫🦔
    II prenatalne 3.02 - 330g akrobatki 🌸
    7.02 - 410g księżniczki 🥰
    28.02 - 615g Córeczki ze zdrowym serduszkiem ❤️
    13.03 - 781 gram Maluszka 🐨
    8.04 - mamy już 1368 gram 😍
    14.04 - piękne wyniki III prenatalnych🌷
    7.05 Ważę już 2,4 kg👶🏻❤️
    5.06 Mam już 3kg🥰
    🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀

    preg.png

    age.png
  • HejAnku🌸 Autorytet
    Postów: 691 810

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Malina! Czyli zasadniczo muszę znaleźć 2 położne 🤯 na szczęście sąsiadka rodziła rok temu więc idę na zwiady. Gorzej u mnie na wsi ale może pozytywnie się zaskoczę

    Zaczyna mnie przerażać to że kończy się etap mówienia „jestem w ciąży” a zaczyna ten że trzeba dużo robić 😂

    Revolutionary lubi tę wiadomość

    💔 Marcysia 21t 👼
  • Elza1234 Autorytet
    Postów: 9284 8062

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia_ wrote:
    Raczej położne nie dojeżdżają jakoś daleko (z mojego doświadczenia), ale spytać zawsze warto. Ja w sytuacji przeprowadzki zmieniłabym po prostu położną w trakcie ciąży i po zamieszkaniu w nowym miejscu złożyła deklarację w nowym miejscu. To tak, jak z lekarzem rodzinnym. Jak się nie zmienia co chwilę, to jest darmowe te przepisanie się :)
    Tak, dokładnie. Można za darmo chyba 2 razy w ciągu roku

    age.png
  • HejAnku🌸 Autorytet
    Postów: 691 810

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cel95 wrote:
    Hejanku gratulacje 🥳 Gusia jesteś następna w kolejce widzę 😎

    Amoze chyba też dzisiaj połowa, a Szkodnik to w ogóle biegnie na przedzie 🥳🥳🥳

    amoze lubi tę wiadomość

    💔 Marcysia 21t 👼
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2952 3280

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elza1234 wrote:
    Tak, dokładnie. Można za darmo chyba 2 razy w ciągu roku
    2 razy, a dodatkowo bezpłatnie, jak zmienia się adres zamieszkania więc nawet 3x.

    Elza1234, Alex_92 lubią tę wiadomość

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1735 1328

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiedziałam, że można zmienić deklarację do położnej, to sporo ułatwia :) jakoś się zablokowałam na myśli, że jak trzeba wybrać tam między 20-27 tygodnie to już amen, ale przecież ludzie się czasem nagle przeprowadzają :D

    age.png
  • kasssia Autorytet
    Postów: 2259 1780

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra dziewczyny klepnięte, jade do tego paryża 🥳

    awokado 🥑, Margareetka, Kkk77, Revolutionary , przygodami66, SZKODNIK, Elza1234, Nosa, KarolaKinga, HejAnku🌸, Lola93, amoze, Malinaaa2024, CelinaJan, Alex_92 lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Kkk77 Autorytet
    Postów: 1394 943

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szkołę wzięłam prywatną, polecana przez 2 koleżanki i w sumie prowadzona przez położną pracująca w szpitalu, który biorę pod uwagę do rodzenia 🙈 nieszczególnie miałam do czynienia z małymi dziećmi, a jak już to jak już były nieco bardziej stabilne niż taka żelka, bo bałam się zawsze, że coś mu niechcący połamie 🤣 więc królikiem doświadczalnym będzie ten jeden własny 🫠🫠🫠🫠
    do położnej srodowiskowej na NFZ mam namiary i będę dzwonić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2025, 10:43

    age.png
  • Nineq Autorytet
    Postów: 2952 3280

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margareetka wrote:
    Nie wiedziałam, że można zmienić deklarację do położnej, to sporo ułatwia :) jakoś się zablokowałam na myśli, że jak trzeba wybrać tam między 20-27 tygodnie to już amen, ale przecież ludzie się czasem nagle przeprowadzają :D
    Możesz to zrobić przez IKP, to już w ogóle ułatwienie 😄

    Margareetka lubi tę wiadomość

    👨‍👩‍👦💙🫅01.06.2025

    age.png
  • Margareetka Autorytet
    Postów: 1735 1328

    Wysłany: 17 stycznia 2025, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nineq wrote:
    Możesz to zrobić przez IKP, to już w ogóle ułatwienie 😄

    Boże człowiek o tylu rzeczach nie wie haha :D

    age.png
‹‹ 641 642 643 644 645 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ