X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne DO WSZYSTKICH!!! NIE POTRZEBNE GROMADZENIE SIĘ TEMATÓW
Odpowiedz

DO WSZYSTKICH!!! NIE POTRZEBNE GROMADZENIE SIĘ TEMATÓW

Oceń ten wątek:
  • Lula_w Autorytet
    Postów: 1810 1913

    Wysłany: 9 listopada 2013, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 września 2015, 16:52


  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 9 listopada 2013, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na moim Safari tez nie działa..

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Ana27 Autorytet
    Postów: 1316 998

    Wysłany: 9 listopada 2013, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też nie działa już od dawna wyszukiwarka!!!! Na samiuśkim początku jak trafiłam na to forum działała.

    zsxuot7.png
  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 9 listopada 2013, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyszukiwarka też nie działa. Próbowałam wielokrotnie i w różnych przeglądarkach i nic. Zauważyłam, że ovu ma wiele takich dziur.

    Jeśli chodzi o gromadzenie się tematów to uważam, że zarówno jedna jak i druga ze stron ma trochę racji. Aktualnie tych tematów jest mnóstwo, nie oszukujmy się - ciężko cokolwiek tu znaleźć. Wiele tematów, które się pojawiło jako osobne są podtematami zazwyczaj któregoś z trymestrów. Nie rozumiem zakładania ich skoro można się udać do trzech konkretnych takich jak I, II i III trymestr i tam zapytać - jest tu wiele życzliwych osób, które chętnie pomogą, uspokoją czy wyjaśnią. Jeśli natomiast chodzi o miesięczne mamusie dla mnie mogą istnieć - niech sobie tam dziewczyny piszą o życiu codziennym i prywatnych sprawach w mniejszym gronie - ich sprawa. Cieszy mnie tylko to, że owy wątek będzie istniał chociaż te 9 miesięcy, a nie jak na staraczkach październikowych, listopadowych itd. tylko miesiąc...

    Miriam, Anielka27 lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 9 listopada 2013, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    Mała Mi, zgadzam się z tym, że problem jako taki autorka mogła poruszyć gdzie indziej. Chodziło mi o to, że nie rozumiałam, czemu akurat o tym wątku wypowiadacie się w taki negatywny (i lekceważący) sposób (co może być mimo wszystko przykre, dla osób, których problem dotyczy) i czemu jest "masakryczny", dlatego przytoczyłam przykłady, w których miał akurat bardzo dobre zastosowanie i dużo pomógł. Rozumiem, że nie z poruszanych w nim kwestii się naśmiewacie, tylko z tego, że powstał jako samodzielny temat.

    Nie padły słowa, że jest masakryczny, ale nie powiem, że nazwanie w ten sposób wątku nie należy do szczęśliwych.
    Przypomniało mi sie jak dostałam przepukliny pachwinowej i hemoroidów w 6 m-cu ciązy i kurde nie wpadłam na pomysł, żeby założyc nowy temat: " a mi cos wyrosło tu i ówdzie".
    Odklejanie kosmowki to poważny problem, a autorka wątku tak jakby sama go zironizowała.
    I tyle mam do powiedzenia w tej sprawie

    Miriam, michaela lubią tę wiadomość

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • aher Autorytet
    Postów: 506 424

    Wysłany: 10 listopada 2013, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika wrote:
    No cóż, zgadzam się z tym, że tytuł dość niefortunny, ale sam temat zrobił wiele dobrego, bo opisały w nim swoją historię dziewczyny z konkretnym problemem, gdzie u każdej wszystko dobrze się zakończyło.

    Na wątku "czerwcowych mam" miałyśmy dziewczynę, która była przerażona, gdy dowiedziała się, że odkleja się jej kosmówka, niemalże straciła wiarę w to, że jej historia ma szansę na szczęśliwe zakończenie. Wysłałyśmy ją wtedy do tego wątku o trywialnym tytule i czytając te wszystkie podnoszące na duchu wypowiedzi kobiet z dokładnie tą samą przypadłością (którą dało się wyleczyć), zmieniła podejście i popatrzyła na sprawę z innej perspektywy.

    Jeżeli taki "śmieciowy" i na pozór śmieszny (i masakryczny? choć nie wiem czemu) wątek ma być wsparciem, ma dać chociaż kilku użytkowniczkom spokój ducha i wiele pozytywnej energii, to niech sobie ma ten śmieszny tytuł i niech sobie wisi na tym dziale, mnie nie przeszkadza.

    Wydaje mi się, że dziewczynom głównie chodzi o zaśmiecanie forum w sensie braku rozwagi przy zakładaniu nowych wątków, a ten temat właściwie sam jego tytuł niezależnie od treści przyczynia się do zaśmiecania. Może dla Waszej koleżanki okazał się on faktycznie pocieszeniem, ale jak widzisz same musiałyście ją do niego odesłać, bo tytuł jest tak nietrafiony, że sam nie rzucił jej się w oczy zanim przejęta napisała w Waszym wątku czerwcowych mam. Załóżmy za dwa miesiące zjawi się kolejna z tym problemem, przejrzy forum, nie znajdzie w tematach nic z odklejającą się kosmówką i utworzy kolejny o tej samej tematyce. I tak w kółko...
    Wbrew pozorom u wielu dziewczyn na forum pojawiają się problemy w ciąży i jeśli każda zacznie zakładać osobny temat, w którym otrzyma dwie czy trzy odpowiedzi i koniec tych tematów będzie mnóstwo. A warto spojrzeć na sprawę w ten sposób, że za pół roku, rok czy dwa trafią tu kolejne dziewczyny, które w natłoku wątków nie znajdą interesujących je tematów i znów będą zakładać nowe zamiast czerpać wiedzę i pocieszenie z tego, co zostało już tu napisane.

    Co najważniejsze - gdzieś w natłoku zdublowanych tematów przepadną te warte uwagi.

    Nie ma admina więc nie patrzymy tylko na siebie, ale na to co zostanie tu po nas i z czego czerpać wiedzę będą mogły kolejne dziewczyny, w momencie kiedy nas pochłonie opieka nad naszymi bobasami :)

    mała mi, Martynika lubią tę wiadomość

    m3sx3e3ksd1nt9wx.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 listopada 2013, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z tym, co powyżej. Inna kwestia, że sprawna wyszukiwarka na pewno ułatwiłaby poszukiwanie tematów, które nas interesują z hasłami zarówno w tematach wątków, jak i postach (wtedy nieprzemyślane tematy nie byłyby przeszkodą w dotarciu do treści, która nas interesuje).

  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 10 listopada 2013, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie chce się kłócić więc powiem tylko tyle:
    rzeczywiście można powiedzieć ze forum jest zaśmiecane przez wątki typu "Ból brzucha w 8 tc", "Ból brzucha w 16 tc" itd. itd.
    rzeczywiście w wątkach I, II i III trymestr są odpowiedzi na te i inne pytania.
    Gdyby był moderator przekleiłby po prostu te pytania do odpowiedniego wątku i nie byłoby problemów.
    Co do wątków miesięcznych. Ja się akurat udzielam w wątku marcowe mamusie i dobrze mi z tym. wchodziłam na początku na ogóle wątki I i II trymestr ale czułam się tam trochę obco. Wypowiadają się tam dziewczyny, które są już długo na forum, znają się lepiej i prowadzą swoje dyskusje. oczywiście wszystko odbyło się super, dostałam odpowiedź na swoje pytanie ale nic poza tym. Poczułam się tam niechciana.
    Możecie się obrazić na mnie ale ja osobiście lepiej się czuję w wątku marcowe mamusie gdzie już się znamy i atmosfera jest kameralna.

    Jeśli chodzi o opłaty. burzycie się o to że przecież płacicie za ovu a jest bałagan. Proszę was sprawdźcie za co płacicie ba na pewno nie za forum. Płacicie za dodatkowe usługi na ovu typu dostęp do informacji ciążowych czy kalendarza ciąży a nie za forum!

    Lalita2710, Miriam, juicca, michaela, pasia27, gosiunia lubią tę wiadomość

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • Lalita2710 Autorytet
    Postów: 6278 5757

    Wysłany: 10 listopada 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje Suzy za pozytywną opinie.

    Nie jestem dzieckiem internetu i nie czytałam wypowiedźi na swój temat na bierząco.
    Nie uważam własnej osoby za ideał. Jak każda istota ludzka mam zalety i wady.

    Skoro ktoś uważa że ja coś nadinterpretuje czyjeś wypowiedzi , to może ktoś nadinterpretuje moje :)

    Chodziło tylko o porządek na forum o czystość konkretne tematy.
    Aby wiadomo było gdzie szukać konkretnych odpowiedzi...
    Choćby na temat pielęgnacji skóry (wątek taki istniał) czy w wypadku cukrzycy zapytać się osoby która się z nią zmaga... pomogła jak przetrwać...

    Pisałam wcześniej ktoś mnie nazwał jakimś szeryfem...

    A ja chciałsm żeby był po prostu ład i porządek.
    A nie tak jak ktoś napisze temat i 2 osoby odpiszą odpowiedź na dane zapytanie i... wątek pusty...
    I wątko konkretnym temate przesuwają sie gdzieś... w siną dal...

    Zażucono tekstem o płaceniu i wymaganiu...
    To ja zapytam jak ktoś nie placi to jest gorszy ??

    Wisnio to nie jest tak że sie znamy.. z kszdym dniem sie poznajemy doradzamy sobie..
    Ja jak przyszlam na forum też czulam sie obco ale pare dni i sie wkreciłam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 listopada 2013, 10:10

    michaela, Martynika, Suzy Lee lubią tę wiadomość

    dqprepoku4out2uw.png

    3d5c5bdbd8a8980a810c3415055e4515.png
  • zozol Autorytet
    Postów: 1380 1236

    Wysłany: 10 listopada 2013, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalendarz ciążowy i informacje ciążowe też są za darmo. Płaci się jedynie za detektor płodności i detektor oznak ciąży, co jak dla mnie to są zbędne rzeczy.

    Miriam, juicca lubią tę wiadomość

    qm4p206.png

    Nasz największy skarb
    https://www.maluchy.pl/li-68536.png


  • wisnia11 Autorytet
    Postów: 557 758

    Wysłany: 10 listopada 2013, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zozol chodziło mi właśnie o dodatkowe opcje. nie wiem jakie są dokładnie bo ja nie mam wykupionego abonamentu. Ale forum jest za darmo.

    u79ep1.png
    k3xSp2.png
  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 10 listopada 2013, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie przeraża powoli ilość tematów typu: "gdzie ta owulacja", "co z tą owulacją", "czy była owulacja"? Jeżu, czy nie da się zadać pytania w starym temacie? Albo enigmatyczne tematy w rodzaju "jak myślicie", "czy też tak macie", "dziwny problem" etc etc...
    Chyba faktycznie warto zorganizować akcję zasypywania skrzynki Ovu prośbami o moderatora, bo póki co największy dział Starające się -ogólne ma 12 stron, ale co będzie jak stron będzie 120?

    michaela, pasia27 lubią tę wiadomość

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 listopada 2013, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doszłyśmy chyba do pewnego porozumienia, bardzo się z tego cieszę :). Wygląda na to, że wszyscy zgadzają się co do tego, że moderator jest potrzebny, aby nie mnożyły się drobne wątki z pojedynczymi pytaniami, a przy tym dość sporo osób uważa, że większe wątki, jak mamy konkretnego miesiąca mogą być jednak przydatne.

    Moja propozycja jest taka, żeby skierować masowo do ovu indywidualne zapytania o moderatora i tym samym ruszyć z tą sprawą. Może da to jakiś skutek, bo forum jest już obecnie bardzo rozrośniętą i dla niektórych dość ważną sferą ovufriend i warto, żeby ktoś sprawował nad tym pieczę.

    Suzy Lee, pasia27 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zozol - kalendarz i informacje ciazowe chyba nie są za darmo, bo ja nie opłacam konta, nigdy nie zamierzałam nawet, a nie mialam do tego dostepu jak sie kosnczył miesiac probny. Urodziłam miesiac temu- wiec moze cos sie zmieilo przez ten czas, ale nie sadze.

    Wisnio, ja nie place i tez mnie bałagan razi, mysle ze sporo dziewczyn ktore nie ponosza tu kosztow, mysli podobnie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja wykupiłam w kwietniu jak się starałam na rok i szczerze wcale z tego nie korzystam a bałagan też mnie wkurza i to strasznie chyba jednak nic się nie da poradzić na to bo co rusz tworzą się nowe tematy a co o bóle a to o opryszczkę według mnie nauczyły się tak na staraczkach i teraz to przenoszą tu i nic pewnie nie da się z tym zrobić no cóż trzeba zacisnąć zęby i żyć dalej :P

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak.. a ja nie zdazyłam być na staraczkach jak się udało w pierwszym wykresie, którey prowadziłam tu może 4 dni, bo wczesniejsze dane z miesiaca wpisałam hurtem z wykresu z kartki.. to i na forum nawet nie zdazyłam porządnie wejść,a jak sie zdecydowałam to od razu na Ciążowe, gdzie jeszcze nie zdażył sie przełożyć styl ze Staraczek. Może dlatego kole mnie to w oczy teraz.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hehe nie dlatego ja jak byłam na staraczkach od marca bo wtedy poroniłam i zaczynałam nowe starania był tam w miarę porządek lecz gdy pod koniec lipca przenosiłam się na ciężarówki już był bałagan a teraz to jest sajgon tam jak od czasu do czasu zaglądam tylko tam z miesiąca na miesiąc wątek miesięczny przepadał umierał śmiercią naturalną a tu żyją i z miesiąca na miesiąc się gromadza do tego wątki typu a mi się odkleja , bóle w którymś tam tyg opryszczka sraty taty dupa w kwiaty hmmm i jak tu się nie pogubić a jeszcze gdy pamięć w ciąży coraz gorsza Hehe

  • Lillenka Autorytet
    Postów: 309 373

    Wysłany: 10 listopada 2013, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uważam, że temat o opryszczce zasługuje na wyróżnienie. O tym jak jest niebezpieczna dla noworodków się bardzo mało mówi i świadomość wśród ciężarnych i mam jest chyba niewielka. A to cholerstwo może zabić malucha.
    Sama dowiedziałam się o tym pod koniec ciąży i pilnowałam, by nikt mi dzidziucha nie obcałowywał.

    To taki apel przy okazji :-P

    ckai3e3kxad05tjw.png

    gg64anlirmc029it.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 10 listopada 2013, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hm… abstrahując od kwestii trudności w interpretacji tekstu, w którym brak znaków interpunkcyjnych, to jednak przykro czyta się wypowiedzi z cyklu "sraty taty dupa w kwiaty", "nauczyły się na staraczkach i teraz to tu przenoszą", "jak ja byłam na staraczkach to było dobrze, ale jak się przeniosłam, to się zrobił tam sajgon".
    To dopiero jest sianie fermentu na forum… Szkoda, że w przyszłych mamach tyle złości, żółci i zawiści.
    Rozumiem, że staraczki, to jakiś gorszy dział, bo nie dość, że nikomu tam nie przeszkadza to, że tworzą się nowe wątki i nikt się o to nie kłóci (jeśli nikt nie będzie się na nich udzielał, to zaginą gdzieś w czeluściach forumowych stron a na pewno nie będą zajmować miejsca wątkom bardziej przydatnym i aktywnym) to dodatkowo nie są w ciąży , więc siłą rzeczy jakieś takie inne…. gorsze… No miło, miło…
    Drogie Panie, specyfiką forum jest tworzenie nowych wątków, wymieranie niepotrzebnych, usuwanie zbędnych, porządkowanie zdublowanych itd. Dziwi mnie, że oczekujecie, że forum ovu będzie miejscem, w którym to Wy określicie, jakie wątki są potrzebne, nazwiecie je w sposób dla siebie idealny i wszyscy się do tego dostosują. Ja rozumiem, że duma z bycia przyszłą mamą (mam nadzieję, że kiedyś tego doświadczę) jest ogromna, ale nie jest to jednakowoż powód do uzurpowania sobie prawa wartościowania wątków albo oceniania działów.
    Czy Wy postawiłyście sobie za cel śledzenie każdego wątku, który się pojawia w Waszym dziale? Jeśli nie, to co za różnica, czy powstanie kilka nowych o zbędnej dla Was tematyce, skoro za chwilę zostaną one wypchnięte przez inne, aktualnie aktywne? Na pierwszej stronie każdego działu są tematy, w których się dziewczyny udzielają, więc dlaczego mają nie istnieć? To jest główne założenie wszelkiego rodzaju forów internetowych. Ba, zazwyczaj jest tak, że tematyczne duże fora są bardziej interesujące niż te z 3 wątkami po 5000 stron.
    Padały argumenty nieprzejrzystości i nieczytelności forum. Rozumiem, że dla Was są bardziej czytelne wątki po 3000 stron?
    Poza tym, naprawdę , żadna z nas nie ma monopolu na słuszność, dlatego każdy z aktywnych wątków ma rację bytu i nikt nie powinien określać go jako niepotrzebnego. A niepotrzebne nie są te, które Jadzia uzna za niepotrzebne, tylko te, które są jasno określone forumowymi zasadami.

    Moim działem na tym forum jest dział staraczek i jednak dziwnie się czuję czytając teksty powyżej przeze mnie zacytowane. W przyszłości zamierzałam dołączyć do wątków trymestralnych (wierzę, że mi się uda, chociaż walka z chorobą jest trudna) ale teraz się zastanawiam, czy przypadkiem nie przeniosę ze sobą jakiegoś "staraczkowego nawyku". Mi nie przeszkadzają tematy, które tworzą się u nas w dziale, jedne są potrzebne, inne nie, ale ja wiem, w jakim temacie się udzielam i nigdy nie mam problemów w odnalezieniu go, gdyż jest aktywny. Te niepotrzebne, nieaktywne przenoszą się na kolejne strony, na które nikt nie zagląda i jedyny problem jest taki, że nie ma osoby, która czyściłaby forum z takich właśnie wątków…
    Trochę mnie dziwi i trochę przeraża takie totalitarne podejście do istnienia na forum…

    Pozdrawiam.

    wisnia11, ap1526 lubią tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 listopada 2013, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    napisałam że jak byłam był już bałagan a teraz jest sajgon bo taka jest prawda z dnia na dzień robi się coraz więcej wątków typu
    "coś śmiesznego"

    "Mikołajowy prezent w postaci II :-) Zaczynamy 6.11 i okolice:-) "

    "tez tak macie?" "jaki sluz w ciazy i jaki normalnie?nosicie wkladki?"

    "ZIÓŁKA - RÓŻNE MIESZANKI :)"
    "Zioła ojca sroki - jak pic?"
    "ziola Ojca Sroki czy pic w czasie owulacji?"
    "wspomaganie ziołami"

    Gdzie cztery ostanie watki są o tym samym robi się bałagan bo się nie chce dziewczynom szukać i taka jest prawda wątki na temat ziół znalazłam od pierwszej strony do piątej ciekawe ile bym jeszcze znalazła przeszukując następne strony...

    Chodzi o to że zakładanie wątków gdzie jest ok 10 postów i on zanika czasami utrudnia szukanie naszych wątków a jak pokazuje na przykładzie ze staraczek z ziołami dziewczyny zrobiły się trochę leniwe i od razu zakładają nowe wątki zamiast sprawdzić czy podobna tematyka już była. I w taki to sposób robi się śmietnik a mogło by być ładnie i poukładanie na kolejnych stronach danych działów tematy też potrzebne ale takie na które rzadziej się zagląda. Jest wątek np " Bóle podbrzusza we wczesnej ciąży " po co zakładać wątek "Ból brzucha jak na @ w 14 tc???" jak można byłoby się zapytać o to w wątku bóe podbrzusza czy trymestralnym nie no lepiej zasypać forum nowymi wątkami tak że znalezienie czegokolwiek robi się uciążliwe.

‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ