X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dzieci rok po roku
Odpowiedz

Dzieci rok po roku

Oceń ten wątek:
  • Kaja Autorytet
    Postów: 10995 15321

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaW84 wrote:
    Biorąc pod uwagę moja hiperprolaktynemie i niedomoge lutealna przed ciążą nie wiedziałam ze po porodzie sama się naprawie i owulacja przyjdzie sama z siebie;) bo to mi się przez lata nie udawało. A tu taka niespodzianka. Karmilam piersią 5tyg bo mimo wielkiego zaparcia laktacja nie chciała się rozkręcić... No a ciąża liczy mi się od końca 6 tyg;)




    Oby moja ovu sie sama naprawila tak jak u Ciebie ,ciekawa jestem jak to będzie

    mhsvanlih0qhtdnx.png


    https://www.maluchy.pl/li-67859.png


  • Daven Autorytet
    Postów: 492 747

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 3 z małą różnicą wieku :). 1,5r i teraz 2 lata.
    Mama daleko, teściowie starsi i schorowani, wolę ich nie przemęczać ;). Chyba zatrudnimy opiekunkę (taką z doskoku na kilkanaście godzin tygodniowo, żebym mogła skoczyć na basen czy zakupy jak mąż w pracy), choć może nie będzie to konieczne. Zobaczymy jak się zorganizujemy - ponoć im więcej dzieci tym bardziej zorganizowani rodzice (chyba z musu, żeby ogarnąć ten pierdolnik :D).
    Jeśli chodzi o spacery, to póki młodsze dziecko było małe i lekkie nosiłam je w chuście - miałam 2 ręce wolne do łapania starszego :).
    Co do podwójnego wózka - u mnie sprawdził się Peg Perego Duette. A to dlatego, że ma kierownicę :). W czym różnica? już piszę - większość podwójnych wózków ma źle rozłożony środek ciężkości (lżejsze dziecko z tył, cięższe na przodzie) co powoduje, że trudno takim wózkiem kierować i skręcać. Każdorazowo przy zmianie kierunku trzeba wózek unosić (jego przednią część z cięższym dzieckiem) a to niesamowicie męczące na dłuższą metę - szczególnie jak dzieci są starsze i swoje ważą :(. Dlatego wózek z kierownicą sprawdził się bezbłędnie- nie dość, że gondolę ze spacerówką można dowolnie zamieniać (takie same mocowania) to jeszcze nie trzeba się szarpać z wózkiem przy każdym zakręcie.

    Summerka, aisa, Kaja lubią tę wiadomość

    Pluj - 2012
    Truj - 2013
    Zbój - 2015
  • patulla Autorytet
    Postów: 2533 2103

    Wysłany: 21 czerwca 2015, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:)
    Ja mam synka z 22 kwietnia 2013 i drugiego z 1 kwietnia 2014, wiec niecały rok różnicy. Druga ciąża to wpadka, ale kochana od początku;) I zaszłam w ciążę karmiąc tylko piersią i karmiłam nadal do 17 tc:) I ciesze się, że tak wyszło choć druga ciąża końcówka z problemami, musiałam leżeć i urodziłam w 36 tc, ale wszystko dobrze. Teraz wydaje mi się, że póki maluszek był malutki było lepiej, ostatnio juz jest ciężko, bo mały jest ciężki i nie chodzi... teraz zaczyna... I pocieszam się, że jeszcze rok i wtedy będzie juz super:-P

    Pozdrawiam i życzę powodzenia wszystkim i starającym się i oczekujacym i wychowującym maluszki :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2015, 16:34

    Bea_tina, OlaW84, Kaja, aisa lubią tę wiadomość

    dqprj44jb8yg6zfw.png9f7jx1hpfxfexs93.png
    l22ne6ydz3bwmwg9.png
  • do Znajoma
    Postów: 20 26

    Wysłany: 23 czerwca 2015, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny!

    My na szczęście nie mieliśmy problemów z zajściem w ciążę. Stasia urodziłam przez CC w sierpniu 2014(tętno dwukrotnie spadało dziecku podczas naturalnego porodu). A w drugą ciąże zaszłam jak mały miał 6 m-cy. Obawiam się drugiego porodu. Lekarz mówi że nie ma przeciwwskazań do SN, ale ja sama jeszcze nie wiem jak chcę rodzić. Co do wózka to z myślą o tym że chcemy mieć jedno dziecko po drugim kupiliśmy Bugaboo Donkey Duo. Wózek polecam!!! Wiem że się idealnie sprawdzi przy dwójcie dzieci, bo testowałam go na swoim synu i na siostrzeńcu, który ma 13 m-cy.

    jonka91, gosiunia lubią tę wiadomość

    ex2b2n0ann34njlk.png
    34bwskjona5pfcie.png
  • OlaW84 Autorytet
    Postów: 366 410

    Wysłany: 24 czerwca 2015, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy wózek bumbleride Indie twin. Lekki sekretny i składa się jak przyslowiowe parasolki więc nie będzie trzeba niczego rozkładać:) im bliżej porodu tym jestem bardziej przerażona jak ja dam radę...Staś daje teraz w kość bo chodzi przy meblach i trzeba go co chwilę na ręce brać i przenosić a tu brzuch bardzo przeszkadza. Na razie nie myślę o żadnej opiekunce ani żłobku ale zobaczymy...wyjdzie w praniu:)

    wniddf9hsz1h0ghb.pngzrz63e5edfgcorsm.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wątek zamiera..?!

    Trzymam kciuki za starające się, oczekującym lekkiego rozwiązania a mamom, których dzieciaczki są już na świecie żeby maluszki były grzeczne ;)

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Gosiak Autorytet
    Postów: 9054 8923

    Wysłany: 23 lipca 2015, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To i ja się przywitam :)
    Co prawda w ciąży jeszcze nie jestem, ale planuję zacząć się starać na przełomie roku - trochę się boję, bo też nie mamy nikogo na miejscu do pomocy a Janeczka jest HNB, ale z drugiej strony czemu mielibyśmy nie dać rady ;)
    Fajnie, że nas tu sporo :)

    3jgxe6hhizjw14o1.png

    relgh371sm3wo78r.png
  • AgnieszkaG Znajoma
    Postów: 18 1

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie mamy bliźniaków albo dzieci rok po roku :)!

    Mam do sprzedania wózek, który u moich dzieci sprawdził się świetnie, z kilku względów:
    - siedzenia umieszczone jedne za drugim, wózek typu "tramwaj" - mieści się w drzwiach sklepowych, autobusowych, tramwajowych i każdych innych;
    - siedzenia montowane w każdej możliwej konfiguracji - można zmienić w dowolnym momencie w zależności od słońca czy nastroju dzieci (jak się kłócą to plecami do siebie, a jak chcą się bawić to buźkami do siebie, można też usadzić oboje przodem bądź tyłem do kierunku jazdy);
    - kierownica, dzięki której wózkiem manewruje się bardzo łatwo - jak samochodem. Nie trzeba go podnosić przy skręcaniu (co ma znaczenie jak dzieci już swoje ważą), wózek jest zwrotny. Kierownicę można zablokować i wtedy koła nie są skrętne;
    - mocowania do spacerówek i gondoli (jeśli ktoś ma) są takie same;
    - 2 wkładki do spacerówek pozwalające na przewożenie niemowlaków;
    - siedzenia spacerówek przeszyte na ciemny brąz (nie widać plam i zabrudzeń);
    - wózek wygląda tak:
    http://naforum.zapodaj.net/thumbs/0c415b0a2c0a.jpg

    Jeśli któraś z Was byłaby zainteresowana - mój mąż chętnie odpowie na wszelkie pytania pod podanym nr telefonu :).
    http://olx.pl/oferta/peg-perego-duette-wozek-blizniaczy-CID88-IDbff9H.html?action=show&id=166172877&utm_source=serviceletterAdModerated&utm_medium=email&utm_campaign=link#xtor=EREC-50-[id1]-20150813-[link]-14147383@1-20150813035207

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 11 miesięczną córeczkę z września i wyczekiwanego "synka" który prawdopodobnie przyjdzie na świat w lutym:) Ehh, No wiadomo ciężko jest wychować dwóję dzieci, zwłaszcza w tak małym odstępie wiekowym, ale jak to mówią dla chcącego nic trudnego, da się radę.. mam 3 metry od siebie teściową i swoją mamę, więc już o opiekę nad dziećmi nie muszę się martwić, pomogą, zaopiekują się nimi jak trzeba wtedy kiedy my będziemy chcieli gdzieś wyjść, co do łóżeczka to dla małej mamy łóżeczko, a dla małego kupiliśmy kołyskę, jak z niej wyrośnie to mała skończy 2 latka więc kupimy jej łóżko a mały przeniesie się do jej łóżeczka:) A wózek mamy podwójny z firmy mima:)

    1a0f427874fad40cmed.jpg

  • gosiunia Autorytet
    Postów: 738 1820

    Wysłany: 15 sierpnia 2015, 00:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej koleżanki witam się i ja :) mój synek Wojtek ma prawie cztery miesiace a wczoraj dwie kreski na teście jeśli maleństwo urodziło by się w terminie byłby rok i jeden dzień różnicy ;) kruszynka planowana -jest tylko strach bo jestem po cc ale lekarz pozwolił się starać na ostatniej wizycie... mam nadzieję ze wiedział co. mówi i będzie dobrze :) pozdrawiam i powodzenia życzę <3

    Honey, aisa, olka30 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-72656.png
    https://www.maluchy.pl/li-72658.png
    https://www.maluchy.pl/ci-72954.png
    ANIOŁEK 21.06.13 [*] <3
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podbijam temat

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Diabla85 Autorytet
    Postów: 697 1105

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja dołączę :) Mam 16 miesięcznego synka i córeczkę w brzuchu (termin na początek maja). U nas będzie 20 miesięcy różnicy.
    Cały czas zastanawiam się nad podwójnym wózkiem czy jest sens kupować. Dla maluszka będę miała chustę a starszaka jak będziemy szli np do sklepu wsadzę w parasolkę. Myślę też nad dostawką do wózka dla starszego dziecka które będzie stało przy gondoli i nie wiem które rozwiązanie lepsze. Synek już teraz niechętnie siedzi w wózku więc nie wiem jak to będzie dalej.

    aisa lubi tę wiadomość

    [doxs9km.png
    4ilkhk7.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Diabla :)

    U nas miało być 21 miesięcy różnicy, ale ciąża szybko się skończyła. Teraz starszy będzie już miał 2 lata i 2 miesiące.

    Na zwykle spacery gdzie syn może pobiegać myślę, że dostawka by wystarczyła. Gorzej sklep czy autobus, żeby się Młody nie rozpędził i nie szedł w swoją stronę ;)
    Znajoma z różnicą wieku 19 miesięcy kupiła podwójny wózek. U Niej chusta na spacery trochę odpadła bo rodziła w grudniu..

    Diabla85 lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Serio, serio tak mało jest mam z dziećmi z małą różnicą wieku?

    Viki26 lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jestem Aisa :)

    aisa lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Milcia
    Kombinujesz już trochę nad organizacją jak pojawi się maluszek?
    U mnie będzie 26 mies różnicy. Gdyby nie ciąża poronienia to byłoby 21.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie 17 miesięcy różnicy. Na szczęście dzięki ciąży zaoszczędzimy na żłobku :) Póki co obmyślamy jak urządzić pokój, bo maluchy będą w jednym. Chcieliśmy dwie dziewczynki, ale życie napisało inny scenariusz :) Boję się obsługi syna :)

    aisa, Agusia ;) lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:
    Serio, serio tak mało jest mam z dziećmi z małą różnicą wieku?
    Aisa gratulacje :-)

    aisa lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • ivi Autorytet
    Postów: 383 398

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 22:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam sie i ja. U nas bedzie 15 msc roznicy miedzy dzieciaczkami:))

    aisa lubi tę wiadomość

  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    U nas będzie 17 miesięcy różnicy. Na szczęście dzięki ciąży zaoszczędzimy na żłobku :) Póki co obmyślamy jak urządzić pokój, bo maluchy będą w jednym. Chcieliśmy dwie dziewczynki, ale życie napisało inny scenariusz :) Boję się obsługi syna :)
    Nie bój nic, to bardzo łatwe :)
    W sumie to fajnie, że będzie chłopak i dziewczynka. Urządzenie pokoju może być wyzwaniem ale dacie rade. Może każdy będzie miał swoją strefę ;)

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ