X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Dzieci rok po roku
Odpowiedz

Dzieci rok po roku

Oceń ten wątek:
  • ivi Autorytet
    Postów: 383 398

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze że ruch się tutaj zrobił dzisiejszego popołudnia. i dobrze, im nas więcej tym będzie raźniej

    Robotka1, Milcia, Agusia ;), Paula222 witajcie dziewczyny

    Milcia super brzusio. Mój w tej ciąży jakoś wolniej rośnie. Niby wyskoczył szybko na początku ale teraz zwolnił. Nawet waga bez zmian.
    aisa wrote:
    W sumie to mam nadzieje, że drugie będzie takie jak pierwsze. Spokojny był i jest (tfu tfu), kolki ani razu. Nocy nie przesypiał, dość często cyckał, ale teraz ładnie śpi.
    A Ty chcesz przeciwieństwo pierwszego czy żeby było podobnie jak z Julią?

    U nas pierwsze 4 tyg był spokój. Później pojawiła się kolka-najgorsze 5-6 tyg w moim życiu. Mała potrafiła płakać przez 8 godz z dwiema półgodzinnymi przerwami. Ze snem od początku nie było problemu. Nawet w czasie kolki potrafiła w nocy przesypiać 7-9 godz. od 4 msc śpi ładnie całe noce

    My 10 lutego poznamy płeć

    Agusia ;), aisa lubią tę wiadomość

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:
    Luknelam potem na suwaczek i pomyślałam, że może już wiesz że chłopak stąd samochód ;)
    Fajnie, że Kacper już taki samodzielny kawaler :)
    Masz kontakt z dziewczynami z pielęgnacji? Już pewnie urodziły te, które były w ciąży jak zniknęłyście na fb.
    Tak jakos podświadomie ustawilam autko hihi ale czekamy jeszcze hehe
    A co do dziewczyn to jest nas 40 ,zżyłyśmy sie bardzo i piszemy ze sobą codziennie..no w miarę możliwości bo wiadomo jedne do pracy,inne w wirze obowiązków domowych i macierzyństwa:-) no urodziny dziewczyny ale kolejne juz zasilają nasza mala listę hehe

    aisa lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zawsze chciałam dzieci z mala roznica wieku ale mój partner miał inne zdanie na ten temat :-( powiem szczerze ze tym razem los za niego/za nas zdecydował :-) i bardzo się cieszymy :-)

    Agusia ;) lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Paula222 Autorytet
    Postów: 2682 3440

    Wysłany: 13 stycznia 2016, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ooo to szykuje ci się odpoczynek ;)

    U nas kolki też były straszne, no ale cóż... Przeżyje się :) Czego nie robi się dla dzieci :D Chociaż mam nadzieję, że Janek bedzie łaskawszy :D

    Agusia ;) lubi tę wiadomość

    17u920mmyeh0q9ke.png17u93e5ek73kbhcz.png[/url]
    n59yj44j0i2qlz9m.png

    2 x pozamaciczna :(
    2 x HSG
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pasia, takie "decyzje losu" są często najlepsze. Człowiek by siedział i szukał za i przeciw a tu bach i nie ma się nad czym zastanawiać ;)
    Przyatakuje Cię na priv to może sprzedaż jakiś news ;) a tak serio to pisałam np do Niny na priv ale już tu chyba nie zagląda.

    Agusia, czemu potem odstęp 5 lat? Tak z czystej ciekawości pytam.

    Paula, Jaśki to bezkolkowe chłopaki więc będzie ok :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też kolki były straszne. Zaczęły się już po wyjściu ze szpitala, a nie tak jak mówią od 3 tygodnia. Zazwyczaj trwały od 17 do 2.30, taką porę sobie ustaliła i dobre 3-4 tydonie o 2.30 chodziła spać, a kilka razy zdarzyło się, że szliśmy spać o 4... Potem przed skończeniem 2 miesiąca zaczęła spac nagle po 7-8 h pod rząd i właśnie wtedy nastał piękny czas bez kolek. Trzeba będzie to na nowo przerobić, ale za to szybko wyjdziemy z pieluch, dzieci się będa razem wychowywać i rosnąć :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Agusia ;) Autorytet
    Postów: 1573 1709

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula222 wrote:
    Agusia ooo to szykuje ci się odpoczynek ;)

    U nas kolki też były straszne, no ale cóż... Przeżyje się :) Czego nie robi się dla dzieci :D Chociaż mam nadzieję, że Janek bedzie łaskawszy :D
    O widzę, że też będzie dwóch chłopaków :-) Adrianek nie miał kolek itp itd nawet ząbki w miarę dobrze przechodzi, nocy do dziś nie przesypia, ale dokładnie czego się nie robi dla dzieci :-) i oczywiście liczę, że drugi też bedzue dla mnie łaskawy :-)

    dqpr2n0aifktuqyu.png

    201605191762.png
  • Agusia ;) Autorytet
    Postów: 1573 1709

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:

    Agusia, czemu potem odstęp 5 lat? Tak z czystej ciekawości pytam

    Czemu tyle lat? Bo od kwietnia 2014 siedzę w domu, a to jedna ciąża a to macierzyński a teraz druga, nawet nie wróciłam do pracy i po porodzie tez chce siedzieć min 2 lata i dopiero do pracy, a chce wrócić trochę do codzienności i normalności :-) dzieci są kochane, ale kontakt z dorosłymi tez jest mega ważny i ten moment, kiedy Twój mózg jest używany do czegoś innego :-)

    dqpr2n0aifktuqyu.png

    201605191762.png
  • moruskowa Koleżanka
    Postów: 34 81

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dziewczyny. Również spodziewam się drugiego bobasa rok po roku, dokładnie będzie jakieś 18 miesięcy :)

    W naszym przypadku trochę to było nieplanowane, ale skoro los tak chciał to musi być dobrze :)

    Agusia ;), pasia27, aisa, Paula222 lubią tę wiadomość

    201501231762.png

    201608307244.png
  • Robotka1 Autorytet
    Postów: 6880 6735

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moruskowa to tak jak u nas 18 miesięcy różnicy:)
    dziś na spokojnie sobie wszystko w głowie układam dopiero:)

    aisa lubi tę wiadomość

    qdkkqps699ih7zxn.png
    3i49io4plnxypnm1.png
    I JESZCZE JEST MAJA Z 2008 ROKU:)
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 14 stycznia 2016, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia, to nasze chłopaki łaskawe dla nas w kwestii kolek i ząbkowania. Oby drugorodne dzieci też takie były.
    Rozumiem kwestie odpoczynku po drugim dziecku. Rozumiem że te 5 lat to takie bardziej umowne bo może się okazać 4 i 6 lat ;)

    Hej Moruskowa :)

    Agusia ;) lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Agusia ;) Autorytet
    Postów: 1573 1709

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe Aisa dokładnie tak, okres umowny :-) to tyle żebym mogła wdrożyć się w nową pracę, z tamtej musze zrezygnować bo jest bardzo daleko a z dwójką dzieci długie dojazdy odpadają.
    A bardzo liczę, na to żeby drugi synek tez trafił sue śpioch i bez kolek, młody do 6 mca spał po 18 h na dobę :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 stycznia 2016, 13:21

    aisa lubi tę wiadomość

    dqpr2n0aifktuqyu.png

    201605191762.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agusia ;) wrote:
    Hehe Aisa dokładnie tak, okres umowny :-) to tyle żebym mogła wdrożyć się w nową pracę, z tamtej musze zrezygnować bo jest bardzo daleko a z dwójką dzieci długie dojazdy odpadają.
    A bardzo liczę, na to żeby drugi synek tez trafił sue śpioch i bez kolek, młody do 6 mca spał po 18 h na dobę :-)
    O to też Ci życzę takiego cudnego śpiocha jak Adrianek :)

    Agusia ;) lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja u nas również mała różnica wieku :) Ja po cichu od pierwszej ciąży chciałam albo jedynczkę albo małą różnicę wieku. Innej opcji nie widziałam nie brałam pod uwagę. Córa urodziła się trochę za szybko więc w głowie od razu pojawiła się myśl - zostaje jedynaczką. Po pewnym czasie jak zobaczyliśmy że córa wychodzi z wcześniactwa obroną ręką stwierdziliśmy że może postaramy się o to aby nie była sama na tym świecie. No i udało się. U nas różnica będzie 19 miesięcy.

    Paula222, aisa lubią tę wiadomość

  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Angela,
    Ale malutka była Twoja córeczka jak się urodziła. Fajnie, że teraz pięknie nadrabia/nadrobiła.
    Ja miałam podobną urodzeniową wagę, ale z ciąży bliźniaczej ur pod koniec siódmego miesiąca. Ponoć całkiem szybko z siostrą nadgoniłyśmy braki ;)
    Ale żeby stresu było mniej tym razem to niech maleństwo posiedzi dłużej w brzuchu i wcześniej nie planuje wychodzić :)

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Angela, a w którym tygodniu się mała urodziła? Bo po wymiarach widzę, że kruszynka :)

    Ja po wizycie. Mały ma 9 cm i 104 g :)

    aisa, Agusia ;) lubią tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • zgredka Autorytet
    Postów: 7045 3728

    Wysłany: 15 stycznia 2016, 22:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Dopiero zobaczyłam ten wątek, pozdrawiam

    aisa lubi tę wiadomość

    acwrp8b.png

    w0x7889.png
    *******Gang 18+*********

    Pl - Krk
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2016, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:
    Hej Angela,
    Ale malutka była Twoja córeczka jak się urodziła. Fajnie, że teraz pięknie nadrabia/nadrobiła.
    Ja miałam podobną urodzeniową wagę, ale z ciąży bliźniaczej ur pod koniec siódmego miesiąca. Ponoć całkiem szybko z siostrą nadgoniłyśmy braki ;)
    Ale żeby stresu było mniej tym razem to niech maleństwo posiedzi dłużej w brzuchu i wcześniej nie planuje wychodzić :)

    Córa już nadrobiła, rozwija się zgodnie z rówieśnikami. Temu maleństwu już jest mówione że ma siedzieć 9 miesięcy :) oby się posłuchał.

    Milcia wrote:
    Angela, a w którym tygodniu się mała urodziła? Bo po wymiarach widzę, że kruszynka :)

    Ja po wizycie. Mały ma 9 cm i 104 g :)
    Dokładnie w 30 tc. Fakt takiego okruszka nigdy nie widziałam. A pomyśleć że są jeszcze mniejsze dzieciątka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2016, 22:02

    aisa lubi tę wiadomość

  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak to dobrze, że w tych czasach medycyna ratuje takie maleństwa. A one szybko nadrabiają zaległości :)
    My z siostrą jesteśmy z 33tc więc dłużej siedziałyśmy w brzuchu. Ważyłam 1600, 45cm.

    Czemu Mała tak się spieszyła? Szyjka za krótka, jakieś problemy w ciąży? Sorki że tak wypytuje, ciekawość wcześniaka ;)

    Angela89 lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 stycznia 2016, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:
    Jak to dobrze, że w tych czasach medycyna ratuje takie maleństwa. A one szybko nadrabiają zaległości :)
    My z siostrą jesteśmy z 33tc więc dłużej siedziałyśmy w brzuchu. Ważyłam 1600, 45cm.

    Czemu Mała tak się spieszyła? Szyjka za krótka, jakieś problemy w ciąży? Sorki że tak wypytuje, ciekawość wcześniaka ;)
    W 19 tc miałam robiona operacje wyrostka i najprawdopodobniej to od tego się zaczęło. W dniu pęknięcia pęcherza płodowego miałam robione usg dopochwowe i myślę że uszkodziła mi pęcherz do końca ponieważ 3 tygodnie wcześniej byłam na ip Z podejrzeniem saczacych się wód tam lekarz powiedział że może być mikro dziurka I mam obserwować. Następnego dnia znów pojechałam na Ip I tam lekarz powiedział że to moje uplawy. No I Tak funkcjonowałam :( Do 13 piątku I tamtej wizyty.

‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ