X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, kciuki za wizytę! Daj nam od razu znać jak tam Szymuś!

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 10:35

    Beti82 lubi tę wiadomość


  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:28

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 10:28

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szymek przybrał niby w 1,5tyg tylko 180g ale jakoś nie wierzę w te pomiaru Luxmedu :p najważniejsze ze przepływy i lozysko książkowe. Nie wiem o co chodzi ale pierwszy raz po badaniu na fotelu lekarka nie chciała mierzyć dopochwowo przez usg szyjki, może nie ma co mierzyć :p tylko się uśmiechnęła na moje pytanie czy mamy jakieś symptomy zbliżającego się porodu, powiedziała że szyjka może być krótka i miękka a bez skurczy nic nie ruszy :)
    Teraz siedzę w przychodni nfz, podpisałam deklaracje do położnej, umówiłam się na ktg na przyszły tydzień i czekam na ginekologa żeby pobrał wymaz na Gbs bo w luxmedzie nie było komu :/

    Cytrynowy sok, madziorek86, Pestkaa, Słoneczko123, Nona, przedszkolanka:), Arashe, Ani0nka, sunshine03 lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 października 2019, 10:35

    Nona lubi tę wiadomość


  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, jak dobrze, że wywalili Ci dziada! Cudotwórca to cudotwórca, max 5 miesięcy i będziemy sie jarać Twoim testem :)

    Wik89 lubi tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko ale sie ciesze.Super dalas rade.Oby to ostatni bol byl taki...pozniej tylko porod haha A ciekawe czy taki polip powoduje tez np to,ze małpy sa takie bolesne.

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona, to jest dopiero drugi cykl, żadnego wkręcania. Zaraz pyknie, zobaczysz 😊

    Domi, no to czekamy co tam Szymuś zadecyduje 😊 A co powiedziała na brzuszek i mięśnie?

    A słuchajcie, jak to jest z tym GBS? Jak wyjdą te bakterie czy co to tam wychodzi to jakiś antybiotyk przed samym porodem? Można się jakoś ich ustrzec? Czy jak są, to są i dupa blada, objawów nie dają?

    Nona lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami, ginka powiedziała żebym już nic nie kleiła bo i tak jest nieźle :)

    Co do Gbs, to jak wyjdzie dodatni to podają w szpitalu antybiotyk, wcześniej nie ma szans na jakąś profilaktykę. Gin z nfz mnie zbadał nie dość że znalazł nadżerkę, to jeszcze stwierdził że szyjka w części pochwowej jest króciuteńka, a główka nisko więc mam leżeć i nic nie robić :p w ogóle super lekarz, stary pierdziel miał ze sto lat, ale zrobił mi tak dokładne usg jak to za które ostatnio zapłaciłam 220 zl😂

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko, głęboko wierzę, że to wszystko to była wina polipa i szybko wskoczysz na miejsce mojego wolnego brzuszka! Jak nie szybciej 😁❤️

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to Domi, słuchaj pana nowego doktora (fajnie w ogóle, że Cię przyjął na NFZ na koniec ciąży), odpoczywaj, Szymuś jeszcze tydzień niech spokojnie siedzi w brzuszku 😊

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Wik89 Autorytet
    Postów: 3786 5603

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufff Nikodemko bylas bardzo dzielna! Odpoczywaj!
    Ja wierze, ze wlasnie usunelas przesszkode i teraz sie Wam uda! Byloby ekstra 😘

    II 2020 22 cs szczęśliwy
    👶 X 2020
    XII 2022 6 cs szczęśliwy
    👧 IX 2023
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że jest szansa na profilaktykę. Mało tego, te bakterie da się wcześniej zwalczyć.

    Trzeba odróżnić sytuacje, gdy mamy te bakterie i nie dają żadnych objawów - wtedy praktycznie do tego badania przed porodem o nich nie wiemy i wtedy faktycznie podaje się antybiotyk, żeby uchronić dziecko.

    Ale jeśli macie jakiekolwiek objawy infekcji, to zróbcie posiew wcześniej. Jeśli wyjdzie Wam paciorkowiec i macie objawy, dostaniecie normalnie antybiotyk. Jest szansa, że on skutecznie te bakterie wytłucze i przed porodem nie będziecie już mieć stresu. Żeby było jasne - ja nie polecam robić posiewu wcześniej, żeby sobie sprawdzić i brać antybiotyk jak nie ma objawów. Po prostu jeśli one są, nawet małe, to zbadajcie i leczcie. Bo infekcja (czy to paciorkowcowa czy inna) może się skończyć przedwczesnym porodem.

    A jeśli chodzi o profilaktykę - zalóżmy, że miałyście infekcje, wyleczyłyscie ją i chcecie się uchronić przed nawrotem paciorkowca. Ważna jest higiena, wietrzenie, bawełniana bielizna, dużo jogurtów, probiotyk, kiszonki, generalnie kwaśne, unikanie słodyczy, można zastosować coś na florę - albo dopochwowo albo w żelu. No i jeśli chodzicie na basen to też warto skorzystać ze specjalnych tamponów albo jeszcze wzmóc te różne profilaktyczne zabiegi. Profilaktyką jest też ograniczenie badań wewnętrznych u ginekologa. Niestety często różnymi bakteriami zarażamy się u lekarza i w szpitalu... Ja też będę raczej współżyć z gumką.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2019, 13:17

    Nona lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze co do infekcji - ja miałam sporo śluzu. Nic mnie nie piekło, troszkę ta wydzielina była nie taka, ale w zasadzie wspomniałam o tym położnej tylko dla świętego spokoju. W posiewie wyszedł mi paciorkowiec i gronkowiec (w pierwszej ciąży miałam GBS ujemny) i po 8 dniach z antybiotykiem poczułam OGROMNĄ poprawę. Nawet nie miałam świadomości, że było źle. A dopiero teraz czuję, że było. Także wzmożona wydzielina nie zawsze jest fizjologiczna i warto to zbadać, bo infekcje naprawdę mogą mieć negatywne skutki dla dalszego przebiegu ciąży. Ja jestem trochę przewrażliwiona, bo przy pierwszym porodzie odeszły mi wody bez akcji skurczowej i teraz tak jak jestem generalnie wyluzowana, to tutaj dmucham na zimne.

    Nona lubi tę wiadomość

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole możesz opisać jak wyglądał ten śluz?? Kurcze zaczęłam się troszkę martwić bo czasmi tego śluzu jest bardzo dużo czasmi mało.. Czasmi zdarzy się być żółty. Nic tam nie boli ale martwi mnie bo nie wiem czy wszystko tam w porządku.

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam dużo wodnistego (bardzo dużo, naprawdę) i powiedzmy raz dziennie, czasem częściej żółty, taki gęsty, trochę ciągnący. Z tym że ten wodnisty to była faktycznie taka woda, nie że "płodny".

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też miałam infekcję w tej ciąży 2 razy co się objawiało jedynie zwiększonym wydzielaniem gęstego śluzu, głównie żółtego. W 1 trymestrze lekki antybiotyk i przeszło, miesiąc temu znowu globulki bo znowu infekcja. Teraz byłam mega późno u gina i nie miał jak pobrać wymazu, bo labo już nie przyjmowało próbek. Ale na kolejnej wizycie pobierze. Mam nadzieję, że zaleczone. Teraz mam śluz ale biały albo przezroczysty.

    Szczęściaro priv :)

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproś przy kolejnej wizycie, żeby Ci pobrał lekarz na posiew. I tak Cię bada to zajmie mu to dodatkowe 5 sekund. Niech też popatrzy jak tam śluzówka, jak mu wspomnisz o tym śluzie to na pewno przyjrzy się bardziej.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 27 czerwca 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowe, kurczę a mi ginka mówiła, że wyleczenie wcześniej i tak może skutkować kolejnym zakażeniem i najczęściej kończy się to i tak antybiotykiem podczas porodu :/
    Ja tej wydzieliny mam sporo, nawet ten nowy lekarz dziś wspomniał o tym, zobaczymy co wyjdzie w badaniu.

    mhsvi09k7inxyf5l.png
‹‹ 1020 1021 1022 1023 1024 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ