X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    A no to super. Bo ginka powiedziała ze moze mi wypisać refundacje tylko przy pozytywnej becie. I pierwsze opakowanie wykupiłam za miliony 😏
    ginka i internista mają inne uprawnienia do refundacji :/


    Najmłodsza trzymam kciuki za ivf!!! :)

    Najmłodsza_staraczka lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 10 lipca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza, zrobione :)

    Najmłodsza_staraczka lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi nawet endokrynolog na refundację wypisała ;)
    Najmłodsza poszło ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 20:05

    Najmłodsza_staraczka lubi tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nona wrote:
    Wik a może do diagnostyki by mąż poszedł. Są niezależni bo to lab a nie klinika.

    Ja nie ogarniam heparyny acardu itp.
    Na razie wynusilam duphaston.

    Oj stary jak robił badania w diagnostyce to dostał wyniki na papierze firmowym z logo "Parensa" , więc to nie do końca takie niezależne. Sama tak się teraz zastanawiam, po tych waszych wpisach, czy te wyniki mogą być niewiarygodne w zależności od tego gdzie się je robi. Chce wierzyć, że jest jak Sunshine pisze, ale zasialyscie we mnie ziarno wątpliwości.

    Nona lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:03

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:03

    Wik89, Nikodemka lubią tę wiadomość

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było w tej jednej klinice straszne parcie na in vitro. Za wszelką cenę in vitro. I tylko in vitro. Nawet telefony były takie ponaglające do podjęcia decyzji.

  • tęczova Autorytet
    Postów: 2231 4717

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza, aż poszłam przytulić się do mojego NN 😍

    Nikodemka, Najmłodsza_staraczka, Słoneczko123 lubią tę wiadomość

    “I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles.”
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasztanek wrote:
    U mnie było w tej jednej klinice straszne parcie na in vitro. Za wszelką cenę in vitro. I tylko in vitro. Nawet telefony były takie ponaglające do podjęcia decyzji.
    Namawianie na in vitro nie jest nielegalne. Te kliniki przecież na to są głównie nastawione. Zresztą pacjenci, którzy się tam zgłaszają często też idą prosto po in vitro.
    Ale fałszowanie wyników jest nielegalne, więc ciężko mi uwierzyć w to, że takie rzeczy mogłyby się dziać, ale wiadomo, że różnie bywa, nie żyjemy w idealnym świecie. Tylko na to trzeba mieć jakieś dowody i wtedy to zgłosić, gdzie trzeba :)

  • Niezapominajka2 Autorytet
    Postów: 1860 3119

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2019, 18:28

  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nic nie mówiłam o fałszowanych wynikach i nikogo o nic nie oskarżyłam.
    Tylko mówiłam, że mam takie doświadczenie z namiętnym namawianiem. Niczego nie zmyśliłam.

    Beti82, Magda - mbc lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    A co jeśli nie mam stwierdzonej trombofilii, ale jeśli przepływy będą kiepskie to mam brać heparyne wg zaleceń? Wtedy też jest refundacja?
    to jest lista aktualnych wskazań do refundacji:
    Wskazania off-label objęte refundacją: 1) zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; zespół antyfosfolipidowy - diagnostyka; niedobór białka C lub niedobór białka S - diagnostyka; zmiany zakrzepowo-zatorowe inne niż określone w ChPL u dzieci do 18 roku życia - profilaktyka i leczenie; choroby nowotworowe w przypadkach innych niż określone w ChPL - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową; ostre zespoły wieńcowe w przypadkach innych niż wymienione w ChPL; schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA nie jest zadowalające z uwagi na: a) powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA, b) częste nieterapeutyczne lub nadmiernie podwyższone wartości INR, c) obiektywne trudności z odpowiednio częstą kontrolą INR, d) nawroty żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej podczas stosowania VKA; 2) terapia pomostowa u pacjentów wymagających czasowego zaprzestania przewlekłego leczenia doustnymi antykoagulantami ze względu na planowane procedury terapeutyczne i diagnostyczne - w przypadkach innych niż określone w ChPL; unieruchomienie kończyny dolnej w opatrunku gipsowym lub ortezie z powodu izolowanych obrażeń kończyny dolnej (przez cały okres unieruchomienia, o ile związane jest to ze wzrostem ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej) - w przypadkach innych niż określone w ChPL; profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży - w przypadkach innych niż określone w ChPL; krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych - w okresie poprzedzającym hospitalizację, nie dłużej niż 14 dni (dawki lecznicze) - w przypadkach innych niż określone w ChPL.



    I nie ma tu nic o przepływach, zapobieganiu hipotrofii, itd. Czyli teoretycznie bez refundacji. Chyba że lekarz może podciągnąć to pod zapobieganie chorobie zylno-zatorowej w ciazy.

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, Niezapominajko. Jeśli są wskazania ginekologiczne, to dostaniesz refundację, ale po ciąży już gin ci na nią nie wypisze. Ja dostałam heparynę na ryczał w 10tc, w 12 odebrałam wyniki dopiero genetyczne. Były inne wskazania wg lekarza wczesniej, spowodowane moim jojczeniem 😛

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti, który będziesz miała dpo w piątek, bo ja się zaczynam łamać czy nie siknąc jednak ... To będzie mój 9, moze spróbuję 8-)

    Wik89, Cytrynowy sok, tęczova lubią tę wiadomość

  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QU,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 10:44

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 października 2019, 11:03

  • XxMoniaXx Autorytet
    Postów: 15445 8425

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziele sie z Wami beza z bita smietana, mascarpone i truskawkami . Dzis robilam 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lipca 2019, 20:42

    Beti82, sunshine03, Nikodemka, Słoneczko123, Cytrynowy sok, Dośka, VianEthel2, tęczova, Szczęściara lubią tę wiadomość

    f2wl3e5exwv499zn.png
    km5sdf9hllms5iw1.png

    10. 2018r. - c.b
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka2 wrote:
    A co jeśli nie mam stwierdzonej trombofilii, ale jeśli przepływy będą kiepskie to mam brać heparyne wg zaleceń? Wtedy też jest refundacja?
    Gin przepisze Ci pewnie na refundacje jeśli tylko będzie mógł, ale wydaje mi się, że tak.
    Na przepływy chyba Acard w pierwszej kolejności, potem heparyna.

    Niezapominajka2 lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Kasztanek Autorytet
    Postów: 2293 1523

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skoro już tu jestem, to napiszę wam co odwalił mój mąż. Ma taki nawyk, że do obiadu robi sobie wodę z sokiem. Sok jest w lodówce, w szklanej butelce. Po kilku dniach stwierdził, że jakoś ostatnio sok mu dziwnie smakuje. Poszedł to skontrolować i okazało się, że od kilku dni wlewał do wody zamiast soku sporą ilość nalewki z aronii, którą kiedyś dostaliśmy i ona ma tyle procentów, że klękajcie narody. Co gorsze nieświadomie siadał po tym za kółkiem. Jakie to szczęście, że nikt go nie skontrolował.

    Wik89, Nona, alex0806, Beti82, fiorella82, Arashe, Dośka, VianEthel2, tęczova lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lipca 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Tak, Niezapominajko. Jeśli są wskazania ginekologiczne, to dostaniesz refundację, ale po ciąży już gin ci na nią nie wypisze. Ja dostałam heparynę na ryczał w 10tc, w 12 odebrałam wyniki dopiero genetyczne. Były inne wskazania wg lekarza wczesniej, spowodowane moim jojczeniem 😛
    na liście refundacyjnej nie ma wskazań ginekologicznych, więc nie przysługuje. Sama ciąża nie jest wskazaniem do refundacji.
    Moja koleżanka w ciąży musiała brać clexane i refundacji nie dostała, bo nie miała stwierdzonej trombofili.
    Jedynie jeśli lekarz podciągnie pod "profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży" można dostać refundację.

‹‹ 1120 1121 1122 1123 1124 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak pielęgnować skórę podczas ciąży?

W czasie ciąży skóra wymaga specjalnego traktowania - wystarczy poświęcić kilka minut dziennie, aby zadbać o jej dobrą kondycję i sprawić, by była bardziej elastyczna. Może to być bardzo pomocne w zminimalizowaniu ryzyka powstania rozstępów. Sprawdź, jak pielęgnować skórę podczas ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ