X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beti82 wrote:
    4 cykle.Wizyte mam 24 sierpnia ale jak te badania co jade w czwartek wyjda dobrze to nie ide 24 sierpnia bo nie mam po co.Jak wyjda zle to oczywiscie pojde .A tak to kazala 4 cykle na luzie sie starac
    Jeszcze 4 cykle?? Trzymam kciuki za badania oby coś się wyjaśniło..

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 15 lipca 2019, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta bedzie kolo 17.00, na test oczywiscie siknelam, tym razem na Norda.
    aa4f3c24f0dd.jpg
    Zamawiam dzis mutacje i zobaczymy. Kilka miesiecy temu badalam kwas foliowy i byl ponad norme, od tamtej pory biore metylowany. Dobrze, ze jak zwykle Was zapytalam, bo kupilabym jakis mix z metylem i juz :)
    Zdecydowalam, ze poki co umowie sie do cudotworcy, przynajmniej na te pierwsze wizyty, najwyzej pozniej przeniose sie do innego lekarza jak cos mi nie bedzie pasowalo. Po dzisiejszym wyniku bety do niego zadzwonie.
    Na razie nie robie na wlasna reke nic oprocz mutacji, bo podobno ten moj lekarz stara sie zlecac jak najwiecej badan na nfz do zrobienia w szpitalu, wiec bardzo chetnie z tego skorzystam.
    Poki co jestem w miare spokojna, przynajmniej sie staram. Unikam czytania nadmiaru informacji o zagrozeniach, poronieniach itp., bo wiem, ze to mi zaszkodzi.

    Nona - widzialas nowa reklame Tymbarka w tv? Strasznie mi sie z Toba kojarzy, w kolko powtarzaja BYO :)
    Teczova - teraz to on nie chce po nie jechac, ale krzycze na niego, bo po prostu jestem ciekawa. Mowi, ze odbierze w tym tygodniu -_-

    Meggs, OlivkowaMama, alex0806, przedszkolanka:), Cytrynowy sok, Lami, blair., sunshine03, Beti82, Dośka, Ochmanka, Szczęściara, tęczova, madziorek86, Ani0nka, Słoneczko123, Wik89 lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Cytrynowy sok Autorytet
    Postów: 613 921

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka tłusta krecha Nikodemko 👌😀


  • Beti82 Autorytet
    Postów: 6769 6057

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [,

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 14:04

    w5wqroeqo28oqb86.png
    22.11-Będzie córeczka <3
    24.01-432 (22tc)
    06.02-579 (24tc)
    14.02-800 (26tc)
    05.03-1067 (28tc)
    13.03-1250 (29tc)
    27.03-1699 (31tc)
    02.04-2001 (32tc)
    30.04-2500 (36 tc)
    13-05-3170 (38 tc )
    25.05-3450 (40 tc)
  • OlivkowaMama Autorytet
    Postów: 930 1212

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, czy tylko ja wydałam 0 zł na badania i wizyty od początku ciąży? 😲

    Mam pakiet w luxmedzie i wszystko robię tam, genetyczne na skierowanie.

    33 lata, 13cs - w końcu się doczekaliśmy! ❤️
    mhsv3e5elhkz505n.png

    l22ncwa1gr7xibs9.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko krecha jak ta lala 😊
    I dobry wybor z lekarzem. Dobrze zebyś nie musiala dojezdzac nie wiadomo ile w razie jakiejs awaryjnej sytuacji 😊

    Wiecie ze ja w ogole nie mam ani jednego obsikanego testu z taka wyraźna kreska? 🙄 mój ostatni sik byl przy becie 87 🙄

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to nawet wole nie liczyć ile hajsu wydałam będąc w ciąży , bo zeszłabym na zawał 😋

    sunshine03 lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmlodsza to zaciskam kciuki! Moźe to takie luźniejsze podejście bedzie wlasnie sposobem u Was😊

    Nikodemko boskie krechy 😍😍 tluste jak mój tyłek 😀😀

    Lami to chyba bedzie podawany antybiotyk ? Bo to wazne badanie ktore trzeba do porodu mieć..a skąd się bierze to nie wiem :/

    Oliwkowa ja tak samo. A to zawdzięczam mojemu lekarzowi <3

    Nikodemka, OlivkowaMama lubią tę wiadomość

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olivkova - pakiet w Luxmedzie to cud miod, zaluje, ze nie mam. Mimo wszystko postaram sie jak najwiecej badan wyciagnac na nfz, bo mam do tego prawo.
    Meggs - ja jeszcze z raz sikne, najtlustsza kreche zostawie sobie na pamiatke :)
    Powiem Wam, ze czuje sie jak nie ja, bo mam dobre przeczucie co do tej ciazy. Jestem (na ile to mozliwe) spokojna. Wiem, ze przeczucia o niczym w tej sytuacji nie decyduja, ale ciesze sie, ze je mam :)

    Dośka, Cytrynowy sok, tęczova, Arashe, Pestkaa, blair., alex0806, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • Pestkaa Autorytet
    Postów: 1140 2104

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami mi w szkole rodzenia powiedzieli tak jak Szczesciara napisala, że w takim przypadku od razu szpitala jak odejdą wody, no oni cos podaja. Mialam jeszcze o tym w necie poczytac, ale poki co w wiem tylko tyle.

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wrote:
    Tylko ja nie napisałam nic o tym żeby czegoś nie badać więc nie wiem z czym tu sie nie zgadzasz. A o finansach myśli pewnie każda z nas.
    I tak jestem zwolenniczka zeby się badać i sprawdzać co nas niepokoi. Żeby w ciaży kontrolować problematyczne parametry. Ale też nie doszukujmy się u innych własnych problemów. Ciąża po długich staraniach czy stratach to ogromny stres, wiele rad jest bardzo pomocnych, ale też sama wiem po sobie że takie możesz miec to to i tamto bo masz to nie zbadane , a ja mam sterydy i heparyne a Ty nie mega negtywnie nakręca. I doklada stresu.

    Dla mnie wynika to z pierwszego dnia postu, na który odpowiadałam: "Dziewczyny fajnie wszystko zbadać i kontrolować tylko pamiętajcie ze to tez robia sie koszta.". Robią się koszta, ale mnie po ujrzeniu dwóch kresek akurat to najmniej interesowało. A to, że namawiam na badania czy zabiegi oraz wskazuję, jakie niebezpieczeństwa mogą się trafić w kresie starań czy ciąży, brało się z życzliwości (trafiłam na Wasz wątek jak byłam na L4 po bardzo niespodzianym dla mnie wyniku histerolaparoskopii).
    I niestety - gdybym nie szukała u siebie problemów, któzy mieli inni (konia z rzędem temu, kogo lekarz kierował na badanie białka c i s) to już bym w tej ciąży nie była. A hematolog powiedział, że taką diagnostykę jaką ja wykonałam prywatnie to on zleca po 3 poronieniach. Dziękuję, nie mam na to sił psychicznych ani czasu, by ronić 3 razy.

    Ale przy takim podejściu nie zamierzam więcej udzielać rad na tym wątku. Zajmę się pracą i przygotowaniami do porodu, a nie będę "negatywnie nakręcać" i "dokładać stresu". I bardzo zazdroszczę wszystkim, którzy sobie przejdą ciążę bezproblemowo, bez świadomości potencjalnych niebezpieczeństw i problemów. Serio, to pozostanie w sferze moich niespełnionych marzeń.

    Wszystkim życzę powodzenia tak w staraniach, jak i w okresie ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2019, 14:30

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami przy gbs+ w szpitalu przy porodzie dają jednorazowo antybiotyk, żeby dziecko się nie zaraziło, bo potencjalnie mogłoby być to dla niego groźne i śmiertelne.

    Samo nosicielstwo paciorkowców z grupy B nie jest groźne, nie leczy się tego, więc możesz być spokojna :) do 30% kobiet ma te bakterie i żyje :D

    Magda - mbc lubi tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset myśle ze odebralas ten post zupełnie nie tak jaki miał przekaz i nadwyraz personalnie. A nie był on kierowany bezpośrednio do Ciebie tylko ogólnie. Nie sadziłam że można sie tak obrazić 🙄

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko kreska wspaniale ciemnieje! :D I ciesze się, że jesteś spokojna!

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 15 lipca 2019, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nikodemko jak cudna kresunia. Beta będzie na pewno wysoka☺️☺️

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, zostań na wątku...

    U mnie po wizycie okej i wiecie co, szok! mam już owu, znaczy będzie jutro lub we wtorek 🙈
    nie wiedziałam, że tak się da.

    Lami, Dośka, Cytrynowy sok, Pestkaa, Ani0nka, Szczęściara, sunshine03, Nikodemka, Arashe, blair., Meggs, tęczova, madziorek86, Domi_tur, Słoneczko123, Nona, alex0806, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś o 19 pierwszy raz idę do szkoły rodzenia :) 10 spotkań poniedziałkowych wiec skończę w połowie września :-) już nie mogę się doczekać co tam będzie 😁

    sunshine03, Cytrynowy sok, Wik89 lubią tę wiadomość

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda to znaczy że masz szybką regeneracje :) oczywiście fajny byłby brak okresu przez pół roku.

    Nikodemko piękna krecha w dzień terminu ^^

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda, o kurcze, to teraz mnie zaskoczyłaś! Czyli co, przyjdzie okres za chwilę?
    Matka natura sugeruje Tobie, że jesteś super materiałem do reprodukcji 😁
    No i świetnie, że po wizycie wszystko dobrze 😊
    A mogłabyś powiedzieć, czy doktor Potoczek sam dawał Tobie zielone światło do zzo?

    Nikodemko, ale krecha 😁 Bardzo się cieszę, że czujesz spokój. Cudownie. Niech się kropek zadomawia 😊

    No, a tam w ogóle to do Was dziewczyny trzeba sposobem widzę 😀 Skoro Nikodemko zna już termin porodu, to jestem skłonna zaproponować następnej z Was uroczyste przyjęcie na listę ciężarówek! Nie zastanawiać się! Sikać! Pierwsze miejsce do zdobycia!

    Reset, daj spokój, źle się z Meggs zrozumiałyscie. Bez spinki 😉
    Jedne z nas starają się rok, inne więcej czy mniej. Każda też musi sam wsłuchać się w organizm, jakie sygnały do nas wysyła i badać się wg uznań lekarza-mentora, jeśli mu ufamy, ale wg tego, co nam podpowiada intuicja.

    Kurcze, z tym gbs kolejne zmartwienie. Szkoda, że ten antybiotyk mi nie wyleczył tego dziada.

    Wczoraj poprosiłam teściową, żeby mi przywiozła taką wielką piłkę do skakania, bo mam zamiar na niej od 35 tygodnia z tą długalaśną szyjką skakać. A ona przywiozła i rzecze: tylko nie siadaj na niej teraz, dopiero jak urodzisz, bo jeszcze upadniesz i coś zrobisz sobie i dziecku 😌

    Nikodemka, Cytrynowy sok, Wik89 lubią tę wiadomość

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2019, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rest dokładnie zostań na wątku i się niepotrzebnie nie obrażaj :) nie zawsze wszystkie mamy taki sam pogląd na sprawę i nie ma się co obrażać.

    Zgadzam się z Meggs, że nadmierne doszukiwanie się bez istotnych przesłanek, że jakieś badania są wskazane to tylko niepotrzebny stres.

    Idąc tym tropem można by się przebadać na wszystkie badania dostępne tylko w laboratorium tak na wszelki wypadek, żeby wynaleźć czy przypadkiem nie jesteśmy na coś chorzy ;)

    Tak samo przystępując do starań o dziecko każda kobieta mogłaby zrobić sobie niezliczoną listę badań, które są zlecane po 3 poronieniu.
    Wiadomo, że to by była jednak przesada ;)

    I mówię to z perspektywy osoby po poronieniu, które psychicznie dotkliwie przeżyłam, ale mimo to nie robiłam nie wiadomo jakiej ilości badań. Po zrobieniu mutacji wyluzowałam z nakręceniem na wszelakie badania, bo shit happens, jak to mówią i wiele poronień nie ma uchwytnej przyczyny, a dotyka to 20-30% kobiet i potem szczęśliwie mają dzieci bez żadnych wspomagaczy.
    Tak samo starania, które trwają X miesięcy. Może i jest jakaś przyczyna, a może nie ma i to zwykły pech czy zbieg okoliczności, że u jednych starania trwają miesiąc, u innych 7, a innych 12.

    Jak są przesłanki to trzeba się badać, a jak nie ma to trzeba wierzyć, że będzie dobrze, bo to moim zdaniem 90% sukcesu :P

    Meggs, Dośka, Domi_tur, przedszkolanka:) lubią tę wiadomość

‹‹ 1174 1175 1176 1177 1178 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ