X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fioletowa strona mocy
Odpowiedz

Fioletowa strona mocy

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Przedszko później pokażę bo ostatecznie nie obszyłam jeszcze ;p 10 minut roboty a ja prasowałam zamiast tego. Po śniadaniu skończę i wyśle;)
    A później znowu będę prasować. Muszę jednak dokupić małych podziałów z długim rękawem bo na 56 mam tylko 5 sztuk A później już 62 i większe. Krótkich za to chyba z 20 mam. I pajacy do spania takich mniejszych mam 16 i się zastanawiam czy starczy... przy prasowaniu wszystko wychodzi ;)
    Alex duzo masz :D 16,20 :D ja mam po parę sztuk :D

    Ja wczoraj wstawiłam pierwszą pralkę, ale prasowanie pewnie poczeka aż się zbiore w sobie, bo nienawidzę prasować 🙄


    Dzisiaj weszłam na wagę i znowu kg więcej 😭 na pocieszenie zjadłam kanapkę z serem i majonezem 😁

    Magda - mbc, przedszkolanka:), Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny , już mi lepiej. Ale buractwo do kwadratu. I ja wiem ze brzucha nie mam ogromnego, ale bez jaj moglabym miec płaski nawet nie o to chodzi. Pielegniarka z panem z rejestracji zachowali sie spoko. Wyprosili , powiedzieli ze takie jest prawo i powiedzieli ze prosza o spokoj, ze pani przeciez sama byla kiedys w ciazy i powinna to zrozumiec. Ale kultury pewnych osob nie nauczysz. Za 2 tyg czeka mnie tam krzywa i już sie boje 🙄

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs, miałam to samo w ciąży. Wszyscy się darli, że ciąża to nie choroba... szkoda, że w moim przypadku było dokładnie odwrotnie. Już więcej nie pójdę do tego labo, nawet teraz!

    edit. Meggs, krzywe i tak są chyba bez kolejek wiec się nie stresuj kochana 😘

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 09:24

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 lutego 2020, 11:30

  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sun przybijam piątkę też zjadłam kanapkę z serem i majonezem 😂😂 teraz pije kakao 😁😁

    sunshine03, Ani0nka, blair. lubią tę wiadomość

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Julia93 Autorytet
    Postów: 911 967

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też już takie sytuacje wcale nie szokują, bardziej śmieszy mnie tępota ludzi. U mnie jest tak że im większy mam brzuch, tym częściej ktoś za mną w kolejce chce żebym mu ustąpiła "bo tylko 2 pomidorki mam" albo "bo na autobus" XD

    Ostatnio widziałam sytuację że jedna pani wychodziła z punktu pobrań, a taka stara zrzęda do niej z pyskiem "CO TAK DŁUGO?!" -,-

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 09:26

    p19ulbetrms0c424.png
    01/2017 - 8tc[*] 06/2018 - 10tc [*] Hashimoto, nadpłytkowość, PAI1 hetero, Mthfr homo, ANA(+)
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzięki ;) faktycznie, z pajacami jakoś się z początku ogarnie. Podziałów pewnie dokupię wcześniej bo będzie pretekst żeby wybierać w tych cudach w sklepie ;p ostatnio mąż mi zabrzmiał bo mówił że już dużo mamy, ale jak wczoraj poprasowałam i mu pokazałam to sam stwierdził że mało ;p A Laura raczej wielka nie będzie i te 56 muszę mieć na początek. Później już mam więcej. Spodni mam multum ale też będę dzisiaj prasować i zobaczę czy faktycznie, czy tylko mi się wydaje. No i kaftaników i sweterków mam od groma. Zawsze można ubrać krótki rękaw body i kaftanik ;)
    W ogóle zastanawiam się czy brać swoje ubranka do szpitala czy tylko na wypis. Położna nam mówiła że jest dużo ubranek i żeby nie brać najlepiej, a jak się już weźmie to pilnować że to nasze. I żeby lepiej ubrać w to co w szpitalu mają a później zostawić w brudowniku zeby na swoich ubrankach flory bakteryjnej do domu nie wynosić.. wy miałyście od początku swoje?

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Miinii Przyjaciółka
    Postów: 113 96

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć. Przepraszam, że się trące ale czasami Was podczytuje ponieważ macie duża=ą wiedzę i potraficie doradzić innym. Dlatego postanowiłam napisać do Was.
    Jestem po dwóch stratach..zrobiłam mutacje i niestety wyszły mi dwie nieprawidłowe : MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO. Czy uważacie, że ginekolog będzie mógł przepisać mi odpowiednie leki czy zapisać się do hematologa ? Nie wiem co teraz robić tzn. do kogo warto iść z tymi wynikami aby po 1. nie tracić czasu, po 2 nie trafić na nieodpowiedniego lekarza który powie coś co mnie przestarszy. Możecie polecić jakieś witaminy pod kątem tych mutacji. Od soboty biorę : DoctorLife Active B12 i metylowany kwas foliowy 800 Swanson. Dodam,że mam rownież niestety podwyższoną homocysteine ( wynik 13 )

    Z góry dziękuję za pomoc/wskazówki.
    Miłego dnia !

    ps Nikodemko baaardzo mocno już od dawna trzymałam za Ciebie kciuki ! Gratuluje !

    Nikodemka lubi tę wiadomość

    Aniołek ❤️ - 23.03.2019 - 9 tydzień - poronienie zatrzymane
    11.06.2019 - puste jajo płodowe..

    MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO

    Leki : duphaston , euthyrox 50mg
  • Julia93 Autorytet
    Postów: 911 967

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raz na teks "Ja tylko z czymśtam" odpowiedziałam, że ja tylko jednego wielkiego arbuza mam w brzuchu ;)

    przedszkolanka:), Cytrynowy sok lubią tę wiadomość

    p19ulbetrms0c424.png
    01/2017 - 8tc[*] 06/2018 - 10tc [*] Hashimoto, nadpłytkowość, PAI1 hetero, Mthfr homo, ANA(+)
  • Szczęściara Autorytet
    Postów: 2951 2958

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex co do ubranek zawsze można dokupić. Jeszcze babcie ciocie też przyniosą. Także spokojnie.. Co do tych ubrań w szpitalu to ja bym nie brała swoich jak w szpitalu mają. Przygotowalaby mężowi na wyjście☺️☺️

    h84fi09kghskel2o.png
    wniddf9h0baw4if8.png
    11.2015 pjp(*)
    Niedoczynność tarczycy (Euthyrox100 )
  • Nikodemka Autorytet
    Postów: 5527 8433

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii - dziekuje ❤️
    Vian - dodaje :)

    hchygov3p2jypx4e.png
    Synek - 17.03.2020 🚗
    Drugie bobo w drodze 🌸
    Mięśniak podsurowicówkowy.
    27.06.19 - histeroskopia z usunięciem polipa. - szczęśliwy cykl ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    Cześć. Przepraszam, że się trące ale czasami Was podczytuje ponieważ macie duża=ą wiedzę i potraficie doradzić innym. Dlatego postanowiłam napisać do Was.
    Jestem po dwóch stratach..zrobiłam mutacje i niestety wyszły mi dwie nieprawidłowe : MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO. Czy uważacie, że ginekolog będzie mógł przepisać mi odpowiednie leki czy zapisać się do hematologa ? Nie wiem co teraz robić tzn. do kogo warto iść z tymi wynikami aby po 1. nie tracić czasu, po 2 nie trafić na nieodpowiedniego lekarza który powie coś co mnie przestarszy. Możecie polecić jakieś witaminy pod kątem tych mutacji. Od soboty biorę : DoctorLife Active B12 i metylowany kwas foliowy 800 Swanson. Dodam,że mam rownież niestety podwyższoną homocysteine ( wynik 13 )

    Z góry dziękuję za pomoc/wskazówki.
    Miłego dnia !

    ps Nikodemko baaardzo mocno już od dawna trzymałam za Ciebie kciuki ! Gratuluje !
    Masz na szczęście te lżejsze mutacje. Większość lekarzy raczej oleje Twoje mutacje, a nie Cię nastraszy. Idź do ginekologa, który tego nie oleje. Hematolog się raczej takimi drobnymi mutacjami w ogóle nie przejmie.
    Przy mutacjach hetero wystarczą metylowane witaminy i acard.

    baksia lubi tę wiadomość

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Magda dzięki ;) faktycznie, z pajacami jakoś się z początku ogarnie. Podziałów pewnie dokupię wcześniej bo będzie pretekst żeby wybierać w tych cudach w sklepie ;p ostatnio mąż mi zabrzmiał bo mówił że już dużo mamy, ale jak wczoraj poprasowałam i mu pokazałam to sam stwierdził że mało ;p A Laura raczej wielka nie będzie i te 56 muszę mieć na początek. Później już mam więcej. Spodni mam multum ale też będę dzisiaj prasować i zobaczę czy faktycznie, czy tylko mi się wydaje. No i kaftaników i sweterków mam od groma. Zawsze można ubrać krótki rękaw body i kaftanik ;)
    W ogóle zastanawiam się czy brać swoje ubranka do szpitala czy tylko na wypis. Położna nam mówiła że jest dużo ubranek i żeby nie brać najlepiej, a jak się już weźmie to pilnować że to nasze. I żeby lepiej ubrać w to co w szpitalu mają a później zostawić w brudowniku zeby na swoich ubrankach flory bakteryjnej do domu nie wynosić.. wy miałyście od początku swoje?

    Ja miałam swoje, ale te od mamyginekolog 90st., bo u nas nie dawali. Jeśli u Ciebie dają, to ja bym nie brała. Mąż Ci przywiezie na wyjscie :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Julia93 Autorytet
    Postów: 911 967

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alex, ja sobie zapakowałam ładne różowe ubranko nawet z opaską, żeby księżniczkę do zdjęcia do rozsyłania po wszystkich ładnie ubrać a nie w te szpitalne bezpłciowe szmatki, a tak to na wyjście tylko ;)

    alex0806 lubi tę wiadomość

    p19ulbetrms0c424.png
    01/2017 - 8tc[*] 06/2018 - 10tc [*] Hashimoto, nadpłytkowość, PAI1 hetero, Mthfr homo, ANA(+)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda a jak z rozmiarami u Ciebie? Bo pamiętam, że celowałaś od razu w 62, a nie 56. Sprawdziły się przewidywania?

  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miinii wrote:
    Cześć. Przepraszam, że się trące ale czasami Was podczytuje ponieważ macie duża=ą wiedzę i potraficie doradzić innym. Dlatego postanowiłam napisać do Was.
    Jestem po dwóch stratach..zrobiłam mutacje i niestety wyszły mi dwie nieprawidłowe : MTHFR C677T HETERO i PAI-1 HETERO. Czy uważacie, że ginekolog będzie mógł przepisać mi odpowiednie leki czy zapisać się do hematologa ? Nie wiem co teraz robić tzn. do kogo warto iść z tymi wynikami aby po 1. nie tracić czasu, po 2 nie trafić na nieodpowiedniego lekarza który powie coś co mnie przestarszy. Możecie polecić jakieś witaminy pod kątem tych mutacji. Od soboty biorę : DoctorLife Active B12 i metylowany kwas foliowy 800 Swanson. Dodam,że mam rownież niestety podwyższoną homocysteine ( wynik 13 )

    Z góry dziękuję za pomoc/wskazówki.
    Miłego dnia !

    ps Nikodemko baaardzo mocno już od dawna trzymałam za Ciebie kciuki ! Gratuluje !

    Ja bym przede wszystkim zbadała jeszcze: fibrynogen oraz białko C i S.
    Polecam poszukać ogarniętego hematologa. Ja chodziłam do hematologa i on wspólnie z ginem (też ogarniętym) działali.

    Na zbicie homocysteiny musisz mieć dużą dawkę wit. B12 plus folian. Jest chyba taka B12 1000 z Aliness. Twoja ma 500, więc w sumie też okej, tylko bierz codziennie.

    Generalnie mutacje hetero nie są podstawą do włączania heparyny, ale nie oznacza to, że nie można jej włączyć.

    Śmiało zacznij sobie brać już acard 75g na noc, chociaż ja bym brała 150 od razu, ale nie wiem jak się zapatrujesz na samodzielne branie leków.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lipca 2019, 09:39

    baksia lubi tę wiadomość

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julka A na porodówce od razu te ubranka szpitalne są czy gdzieś to zgłaszać żeby ją ubrali w swoje? :)
    Też chyba do zdjęć wzielabym coś ładnego swojego i dałabym później mężowi żeby wrzucił na więcej stopni, nawet jak się zniszczy ;p

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alex0806 wrote:
    Julka A na porodówce od razu te ubranka szpitalne są czy gdzieś to zgłaszać żeby ją ubrali w swoje? :)
    Też chyba do zdjęć wzielabym coś ładnego swojego i dałabym później mężowi żeby wrzucił na więcej stopni, nawet jak się zniszczy ;p
    po urodzeniu i tak się od razu nie ubiera. Zawiną Ci ją w jakieś ich rożki (tak było u mnie), a potem przyszli spytać czy mam ubranka (bo jakbym nie miała, to wiadomo, że coś tam mają i by ubrali).

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
  • Dośka Autorytet
    Postów: 1172 1817

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęściaro wysłałam zapro 🙂

    bl9cmg7y7g2u5710.png
  • Magda - mbc Autorytet
    Postów: 7056 5334

    Wysłany: 17 lipca 2019, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sunshine03 wrote:
    Magda a jak z rozmiarami u Ciebie? Bo pamiętam, że celowałaś od razu w 62, a nie 56. Sprawdziły się przewidywania?
    Tak :)

    💙11.06.2019
    💙 05.08.2021
‹‹ 1200 1201 1202 1203 1204 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ