X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 26 września 2013, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawe mówiąc chyba zawsze robiłam wszystkiego po troszku :D
    Troszkę Jogi
    Troszkę gimnastyki, pilates i kardio
    Troszkę tańca,
    Trosze rower - ale nie ten zwykły - tylko ORBITEK :))
    Uwielbiam też pływac - ale tylko bez czepka :P
    nio i spacery z książką w ręku - potrafię tak godzinami :D
    (chociaż zimą to raczej spaceruję w domku na orbiteku bo jestem zmarźlak)

    Obecnie odstawiłam rolki (przez możliwe urazy)
    i pływanie (przez wzgląd na zakażenia) - planuję aquaareobik w IItrymastrze
    ale wprowadziłam do ćwiczeń PIŁKĘ !!!
    i musze przyznać że jestem mega zadowolona ;)))
    MEGA ZABAWA !!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 września 2013, 15:53

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 13 października 2013, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ivv wrote:
    dołączę się :) w pierwszej ciąży ćwiczyłam jeszcze na 3 tygodnie przed porodem, nie skakałam i w miarę powiększania się brzucha ograniczałam brzuszki, bo mi zwyczajnie przeszkadzał, ale bez ruchu chyba bym umarła ;) Zgodnie z zaleceniem pani dr odstawiłam rower. Bardzo się cieszyłam, bo brzuch zaczęło być widać bardzo późno, choć ostatecznie i tak urósł więcej niż powinien, bo urodziłam po terminie :) Ważne, żeby nie zmieniać swojego stylu życia - jeśli ktoś wcześniej nie robił brzuszków, a nagle w ciąży zacznie to faktycznie może to być niebezpieczne.

    Ha, no popatrz, ja się jakoś najbardziej tych brzuszków boję, ale spytam mojego lekarza na pierwszej wizycie :) Dziś byłam na siłowni, ale wyposażona w pulsometr, starałam się nie przekraczać 140, chociaż różne opinie słyszałam na temat tego. Z bieżni zrezygnowalam, bo bieganie nie jest moja mocna strona, a za to przerzucilam się na orbitrek. Do tego Youtube i ćwiczenia dla kobiet w pierwszym trymestrze. Zobaczymy, jak pójdzie, ale nie zamierzam rezygnować z ćwiczeń, jeśli nie będzie jakiś medycznych przeciwskazan :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 14 października 2013, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ps. nawet szpagaty w ciąży robiłam ;) a lekarz zazwyczaj powie, żeby uważać z ćwiczeniami, bo jakby coś się stało, to nie chciałby aby kobieta powiedziała, że lekarz kazał jej ćwiczyć to czy tamto..

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 14 października 2013, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze slysze zeby w ciazy brzuszki robic.......he

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 16 października 2013, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to zależy jak i czy w ogóle ktoś wcześniej ćwiczył..

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 16 października 2013, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie wiem...ale wiem ze atakowAnie brzucha brzuszkami nie jest ok..na brzuszki przyjdzie czas po ciazy hehe
    A jakbym mojego lekarza sie zapytala o brzuszki to by mnie wysmial chyba..w ogole by mi bylo glupio sie zapytac o tak oczywista sprawe..no inne cwiczenia owszem w miare mozliwosci :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 17 października 2013, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czytałam że brzuszki w pierwszym trymestrze nie mają żadnego negatywnego wpływu - oczywiście pod warunkiem że ciąża rozwija się prawidłowo i nie jest zagrożona... (no i że mamusia przed ciążą też ćwiczyła)

    Wszystko zależy od stanu zdrowia mamusi i dzidzi:)
    ...a jak już dzidzia zacznie rosnąć to raczej o brzuszkach nawet się nie myśli :D
    z resztą Dziewczyny przecież mięśnie brzucha często ćwiczycie nie zdając sobie z tego sprawy np. podnosząc się z łóżka, serduszkując :P ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2013, 00:32

    pasia27 lubi tę wiadomość

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 17 października 2013, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszki mozna robic, ale tylko w 1 trymestrze potem juz nie jest wskazane..
    Ja cwiczylam do ostatnich dni w ciazy, sobota, niedziela bylam jeszcze na jodze a we wtorek urodzilam.
    Cala ciaze czulam sie dobrze biegalam, robilam pompki, cwiczenia z malymi ciezarkami, przysiady, wiosla, plywanie, moze dzieki temu moj maly chociaz byl zle obrucony urodzil sie naturalnie, bo mialam duzo sily zeby go wypchnac:-).

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 17 października 2013, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Ella :D
    a jak poród ?? długo trwał ??
    słyszałam że właśnie ćwiczenia wspomagają poród naturalny - dlatego również planuję utrzymać aktywny tryb życia :D

    Modelka lubi tę wiadomość

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 17 października 2013, 05:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również, Dorjana :)

    Znalazłam też fajna stronę, Flavilicious Fitness - instruktorka fitness, sama w ciąży, pokazuje jak ćwiczyła w poszczególnych trymestrach. A teraz pokazuje, jak dochodzi do siebie po porodzie :)

    O wszystko wypytam swojego lekarza już 24 października, ale ponieważ cwiczyłam sporo przed ciążą, to nie przewiduję, zebye mi miał czegos zabronić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 października 2013, 11:33

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 18 października 2013, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam kilka koleżanek instruktorek fitness i każda z nich do końca ciąży prowadziła zajęcia, łącznie z brzuszkami (czy większy brzuch tym mniej, ale do końca je robiły) - jedyne czego wszystkie nie robiły to nie skakały

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 października 2013, 02:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Modelka wrote:
    Ja również, Dorjana :)



    O wszystko wypytam swojego lekarza już 24 października, ale ponieważ cwiczyłam sporo przed ciążą, to nie przewiduję, zebye mi miał czegos zabronić :)

    Ja tez cwiczylam przed ciaza, ale na pewno niiektore sporty odpadaja,
    Np hot yoga, bo sa wysoka temp, nurkowanie, sporty kontaktowe, ( np koszykowka) jazda konna, surfing......

    Ja skakalam na skakance jeszcze w drugim trymestrze.
    C.o do brzuszkow to pytalam mojego gina I on powiedzial ze spokojnie mozna w 1 trymestrze i cwiczenia lezec na brzuchu tez mozna, bo dziecko jest jeszcze male.
    Robilam pompki, potem juz damskie na kolanach, a na Sam koniec w opraciu o sciane.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 października 2013, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    hej Ella :D
    a jak poród ?? długo trwał ??
    słyszałam że właśnie ćwiczenia wspomagają poród naturalny - dlatego również planuję utrzymać aktywny tryb życia :D
    Dorjana moj porod niestety trwal dlugo ponad 13 godzin.
    Maly byl ulozony bokiem i nie chcial " wyjsc" za tym skurcze byly slabe, ale za to bolesne.
    Polozna mi po porodzie powiedziala, ze normalnie to by zrobili cesarke, ale ze bylam silna udalo mi sie malego wypchnac i nie musileli cc robic.
    Poza tym szybko wrocil am do formy, brzuch juz mi zniknal, nie wiem ile waze, bo nie mam wagi w domu. W ciazy przytylam 9-10 kg a mam sklonnosc do tycia, wiec jestem zdziwiona, ze tak szybko mi brzuch spadl.
    Oplaca sie cwiczyc w ciazy, maila, dobre samopoczucie, zero problemow ze spaniem, zadnych bolow kregoslupa itp.....

    Q82doi09kub0318v3.png
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 19 października 2013, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.flaviliciousfitness.com/

    Proszę bardzo :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 25 października 2013, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, pytałyście się swoich lekarzy, jakie można mieć tętno podczas ćwiczeń w ciąży?

    Ja wszędzie czytałam, że 140, a jeśli się regularnie ćwiczyło przed ciążą, to nawet więcej. Ale mój lekarz pominął jakby fakt, że ćwiczyłam regularnie od lat i powiedział... 120...

    A jak Wasi lekarze?

    zem3upjygjyf6uag.png
  • ala900 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 02:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uprawiałam jogę, chodziłam na fitness dla kobiet w ciąży, pływałam, duużo spacerowałam. :)

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 23 grudnia 2013, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja normalnie chodzę na siłownię, tylko rodzaj ćwiczeń dostosowalam do ciazy. Do tego orbitrek, a w domu ćwiczenia dla kobiet w ciazy. Jedyne, czego nie robię, to brzuszki, no i nie biegam, bo bieganie dla mnie zawsze super wyczerpujące było...

    Poczytałam literaturę, sciagnelam książkę o ćwiczeniach w ciazy i w okresie pologu, zawsze mam na sobie pulsometr i dużo piję wody :)

    zem3upjygjyf6uag.png
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a czy to prawda, ze na basenie podczas plywania najlepiej unikac nurkowania ? Plywam od bardzo dawna, jestem po AWF i spotkalam sie z teoria, ze nurkowanie pod woda w ciazy jest niezalecane ?

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma dowodów na to, że nurkowanie (nawet zdecydowanie bardziej zaawansowane formy niż wygłupy na basenie ;) ) jest szkodliwe (choć z pewnością jest ryzykowne). Pojawia się jednak wiele głosów, że dziecko potrzebuje stałego dopływu tlenu, w związku z czym nawet krótkotrwałe wstrzymanie oddechu jest niewskazane.
    Też mnie korci, żeby się przeczołgać po dnie basenu, dlatego szukałam na ten temat informacji. Kiedyś pytałam o to również lekarza nurkowego - odradzał, ale nie mówił czemu. Dla świętego spokoju na te kilka miesięcy postaram się zapomnieć, że basen występuje również w wersji 3D ;)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 7 stycznia 2014, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to rzeczywiscie lepiej powstrzymac sie przed nurem :) a moze tez jest jakis zwiazek ze zmniana cisnienia czy cos ? W kazdym badz razie Groszek nurkuje w brzuchu i to wystarczy :)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ