X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 9 stycznia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wydaje mi się, że ciśnienie nie powinno mieć wpływu na dziecko - w końcu samo jest chronione przez wodę, ale może mieć na nas. Zdarzyło mi się w normalnych warunkach gorzej poczuć przy gwałtownej zmianie ciśnienia (z poziomu zero 2-3 metry na basenie i szybki nur góra-dół wystarczą spokojnie), myślę że spokojnie mogłabym w obecnym stanie zemdleć ;D

    A wracając do niedotlenienia - znalazłam informacje, żeby przy snurkowaniu w ciąży upewnić się, że przez fajkę komfortowo się oddycha, żeby właśnie nie było wstrzymywania oddechu. To samo z aerobami - trzeba pilnować miarowego oddechu, więc chyba rzeczywiście to się rozbija o ew. niedotlenienie.

  • Modelka Autorytet
    Postów: 857 1104

    Wysłany: 10 stycznia 2014, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba tak, bo we wszystkich publikacjach czytam, że ćwiczyc teraz powinnam tak, żeby cały czas swobodnie oddychać. Więc pewnie z tego względu nurkowanie nie jest zalecane.

    zem3upjygjyf6uag.png
  • kinga.89 Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ćwiczyłyście jogę? :)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 15 stycznia 2014, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja ćwicze ! :) uprawiam joge od 2 lat wiec sama potrafie dobrac sobie cwiczenia i niestety nie wiem gdzie mozna znalezc przykladowe zestawienia w internecie, ale jesli chodzi o a'la pilates to polecam cwiczenia Angeliki Piórko - znalazlam ją na youtube (http://www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL/videos), po jej cwiczeniach DLA KOBIET W CIAZY czuje sie naprawde swietnie, a i cwiczenia nie sa bardzo meczace :) spróbujcie !

    Dorjana, magdalena lubią tę wiadomość

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakie jest dopuszczalne obciążenie podczas ćwiczeń? Mam hantle 2 kg, z których intensywnie korzystałam przed ciążą, ale teraz trochę się boję. Myślałam o zakupie "kilówek" (tylko jakoś sklep sportowy mi ciągle nie po drodze), ale wczoraj odważyłam się poćwiczyć z "dwójkami" i było zupełnie OK. Jest w ogóle jakaś dopuszczalna masa hantli w ciąży? Przepisy BHP mówią o 5 kg, ale ce innego podnieść skrzynkę, a co innego wywijać hantlami n powtórzeń ;)

  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 16 stycznia 2014, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wez po prostu 2 pełne butelki wody i sie nie przeciazaj :D grunt to dobrze wykonywac cwiczenia :D no chyba, ze Twoje bicki sa takie, ze potrzebuja duzo wiecej ;)

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 17 stycznia 2014, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eee, to już wolę hantle, butelki z wodą ważą niewiele mniej, a są nieporęczne, a kolei małe to za lekkie ;) A bicki mają się nieźle i hantle na nich wrażenia nie robią, tylko tricki czasem wymiękają ;)

  • gosiaa86 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 20 stycznia 2014, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocham aktywność fizyczną! Przed ciążą codziennie chodziłam na siłownię albo biegałam, ale teraz boję się, że przesadzę, a nie chcę zaszkodzić dziecku. Zrezygnowałam z tych wszystkich ćwiczeń, znalazłam kilka alternatyw: Aktywność fizyczna kobiet w ciąży Nie lubię grupowych zajęć, więc stawiam na pływanie! :)

    mama_z_groszkiem lubi tę wiadomość

  • Dżola Ekspertka
    Postów: 189 121

    Wysłany: 29 stycznia 2014, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny. chciałam zapytać o waszą opinię. Co sądzicie o nartach w 3m-cu? Bo powiem szczerze, że czekam jeszcze na opinię doktorka a mamy z mężem zaplanowany wyjazd na narty i w sumie już opłacony i nie wiem co zrobić. Oczywiście już jestem nastawiona, że jeśli będę mogła jeździć to tylko na oślich łączkach :) Mąż niech sobie szusuje na normalnych trasach. Myślicie, ze narty to dobry pomysł?
    Ps. Moja koleżanka tez była w 3 m-cu na nartach i nic jej nie było ale ja tam wole chuchać na zimne i się dowiedzieć jeszcze z innych źródeł :)

    16udyx8dlqyt9a9e.png
  • kot Przyjaciółka
    Postów: 69 51

    Wysłany: 7 lutego 2014, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Narty jako sport urazowy są bardzo często wymieniane na liście sportów zakazanych (obok m.in. rolek), i raczej nie ma znaczenia trudność trasy. Zapytaj lekarza.

  • IK Przyjaciółka
    Postów: 81 86

    Wysłany: 4 kwietnia 2014, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Mieliśmy zarezerwowany wyjazd na narty zanim dowiedzieliśmy się o mojej ciąży. Rozmawiałam z lekarzem przed wizytą i on powiedział mi, że jak będę ostrożna i umiem jeździć to mogę spróbować narciarstwa w ciąży.
    Wiem, że wiele osób krytykuje taki pomysł, ale wszystko zależy jakie mamy podejście.
    Jeździłam w Austrii na nartach w 3 miesiącu ciąży. Oczywiście tylko na łagodnych trasach. Jeżdżę już wiele lat, więc to też zaważyło na decyzji. Na pewno odradzam narty dla osób słabo jeżdżących, bo większe jest ryzyku upadku i radzenia sobie w trudniejszych sytuacjach.
    Nie kupowałam karnetu 6 dniowego, tylko na pojedyncze dni, żeby najpierw sprawdzić jak będę się czuła. Było w porządku, czułam się bardzo dobrze :) Jeździłam bardzo ostrożnie, przepuszczając czasami spotykane tłumy przodem. Dużo odpoczywałam, kiedy pozostali znajomi szusowali na stokach. Nie jeździłam codziennie, robiłam sobie przerwy. W sumie na 6 dni pobytu jeździłam 4 dni.
    Jeżeli ktoś zastanawia się nad nartami w ciąży, to musi sobie samemu odpowiedzieć na pytanie czy faktycznie potrafi jeździć tak by było to bezpieczne, a poza tym ciąża to nie choroba!!! :) Moja ciocia, lekarka, jeździła w 5 miesiącu :)

    pozdrawiam

    IK
    bjmAp1.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ