X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fittness w ciazy
Odpowiedz

Fittness w ciazy

Oceń ten wątek:
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 9 kwietnia 2013, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewcyny na wiosne, ruszamy sie.
    Rozmawialam z moja nauczycielka jogi i wiem jakich cwiczen nie powinno sie wykonywac w ciazy. W sumie nadal moge wykonywac praktycznie wszystkie cwiczenia, opwocz glebokich skretow tulowia.

    Zaczelam tez troche plywac, chociaz woda w basenie jeszcze troche zimna.

    Staram sie jak najwiecej chodzic.





    Q82doi09kub0318v3.png
  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od 13 tyg uczęszczam 2-3 razy w tygodniu na zajęcia Aktywne 9 miesięcy i naprawdę polecam każdej przyszłej mamusi, jeśli nie ma przeciwskazań. Na początku obawiałam się czy ćwiczenia nie będą zbyt ciężkie, bo po pierwszych 3 zajęciach miałam straszne zakwasy, ale mineły. Cwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży, zawierają elementy pilates, jogi, body ball ( z piłką to moje ulubione, bo mam spory problem z kręgosłupem). Trening ma za zadanie wzmocnić organizm i przygotować go do porodu oraz przyspieszyć powrót do kondycji zaraz po porodzie. Jeśli w Waszych miastach są certyfikowane kluby to gorąco polecam. Od 13 tyg uczęszczam 2-3 razy w tygodniu na zajęcia Aktywne 9 miesięcy i naprawdę polecam każdej przyszłej mamusi, jeśli nie ma przeciwskazań. Na początku obawiałam się czy ćwiczenia nie będą zbyt ciężkie, bo po pierwszych 3 zajęciach miałam straszne zakwasy, ale mineły. Cwiczenia są bezpieczne i dostosowane do każdego trymestru ciąży, zawierają elementy pilates, jogi, body ball ( z piłką to moje ulubione, bo mam spory problem z kręgosłupem). Trening ma za zadanie wzmocnić organizm i przygotować go do porodu oraz przyspieszyć powrót do kondycji zaraz po porodzie. Jeśli w Waszych miastach są certyfikowane kluby to gorąco polecam.

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • mała mi Autorytet
    Postów: 1014 1168

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj, zdublował się wpis, jakies problemy z netem mam:/

    lh84fwn15ak64cb2c.png]

    n59y9vvjpvlwuosg.png

  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 10 kwietnia 2013, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no tez mialam problemy rano z ta stronka.kurcze ja zawsze lubialam jazde na rowerku,lazenie po gorach i plywanko.teraz rowerek odpadl..z basenu na razie nie korzystam bo boje sie zalapac infekcje a te moje gory na razie zamienilam na codzienny spacerek ..w miare mozliwosci oczywiscie i samopoczucia :-)
    ale na prawde podziwiam dziewczyny aktywne przez ten okres ciazy.super :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane jeazda na rowerze nie szkodzi w ciąży, spytajcie swojego ginekologa, jeżeli nie ma żadnych przeciwskazać to smiało możecie na króciótkie wyprawy na wygodnym siodełku sie wybierać :) Jesli tak jak w moim mieście i w waszym nie ma zajęć dla kobiet w ciąży a chcecie sobie poćwiczyć to odkrylam super stronę internetową :)dziewczyna prowadząca jest w ciąży co jest zdecydowanie plusem :) http://www.youtube.com/user/KobietaAktywnaPL/videos
    naprawde gorąco Wam polecam :)

    pasia27 lubi tę wiadomość

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no wlasnie mnie lekarz powiedzial zeby na razie zrezygnowac z rowerka ale wlasnie pamietam jak chodzilam na fitnesa wczesniej to byla tez instruktorka w ciazy i cwiczyla rooooowno z nami z tym ze zamiast cwiczen zwiazanych a brzuchem robila ramiona.wejde sobie i obczaje te cwiczonka :-)

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawde warto polecam :) ja jestem bardzo zachwycona :P zakwasy sa niezłe na nogach i rękach a brzuszek nie tknięty :) a no to musisz zrezygnowac z rowerka :)

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Lilka Autorytet
    Postów: 4343 4526

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi lekarz mowil ze moge jezdzic na stacjonarnym rowerku.troche pedaluje ale dziewczyny pisaly ze moze sie skracac szyjka macicy wiec zobacze te cwiczonka i przerzuce sie na spacery :))

    https://www.maluchy.pl/li-70315.png
    Moj Maly Aniolek [*] 8tc 18.02.15
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fajne te cwiczonka ale bez sloneczka nie ma motywacji nawet na spacerki..

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • vivien Autorytet
    Postów: 2612 3049

    Wysłany: 11 kwietnia 2013, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pasia27 wrote:
    fajne te cwiczonka ale bez sloneczka nie ma motywacji nawet na spacerki..

    pasia trafilas w sedno ;)
    U mnie za oknem jesien a nie wiosna ;(

    No ale mam nadzieje ze juz niedlugo slonczne dni przyjda i bedzie ochota na sport ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2013, 15:58

    pasia27 lubi tę wiadomość

    wniddf9hmtxwu2ql.pngh4zpdqk31pdbs1ui.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 19 września 2013, 02:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    no proszę mój ulubiony temat ;D
    szkoda że zapomniany :(
    Odnow temat.
    Ja nadal cwicze, chodze na silownie, joge i plywam. Wszystko w granicach rozsadku i sporo modifikacji, ale dzieki temu czuje sie dobrze, nie mam bolow plecow, spie tez ok.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 19 września 2013, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś idę pierwszy raz na aqua-aerobic. Cieszę się bo siedzenie w domu psychicznie mnie wykończy :/

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 20 września 2013, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    ...i też w pierwszym trymestrze ??

    bo ja właśnie tez ćwiczyłam - ale lekarz zalecił poleżeć 2 tygodnie
    i tak się zastanawiam czy to przez moje ćwiczenia ??
    może nadwyrężyłam swój organizm ??

    Też ćwiczę jogę i gimnastykę przeznaczoną dla ciężarnych...
    a także jeżdżę na rowerku - orbitreku - tak po 2h dziennie

    Ja mam ciaze bez komplikacji I moj lekarz powiedzial mi, ze moge chodzic na joge i silownie.
    Powiedzialam instruktorom i wprowadzalismy modifikacje.
    Duzo czytalam na ten temat i sprawdzalam co mozna a czego nie mozna robic.
    Wszystko zalezy od tego ja sie czujesz.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • michaela Autorytet
    Postów: 2349 1643

    Wysłany: 22 września 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella wrote:
    Ja mam ciaze bez komplikacji I moj lekarz powiedzial mi, ze moge chodzic na joge i silownie.
    Powiedzialam instruktorom i wprowadzalismy modifikacje.
    Duzo czytalam na ten temat i sprawdzalam co mozna a czego nie mozna robic.
    Wszystko zalezy od tego ja sie czujesz.
    Ella a jakie cwiczenia można?
    Ja kiedyś cwiczyłam joge, teraz przez czas ciązy chodzę na basen ale przez przeziębienie stopuje i momentalnie niestety to czuję - bolą mnie biodra - niesamowite - kilka dni bezruchu i gotowe. Więc wiem że ruszać się MUSZĘ i teraz
    pregnancymontage.jpg

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    lv6id5m.png

    5mc5vbo.png

  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 22 września 2013, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaelo ja mogę Ci polecić ćwiczenia z filmikiem ;)

    chic.jpg

    ja z nich póki co korzystam, są bardzo przyjemne i pouczające
    myślę że świetne na dobry początek dla każego...
    - a w drugim trymestrze raczej zapiszę się na ćwiczenia grupowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2013, 10:05

    michaela, Limerikowo lubią tę wiadomość

  • fifi83 Autorytet
    Postów: 539 488

    Wysłany: 22 września 2013, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dorjana wrote:
    HELLOO FIFI ;)

    i jak było na aqua-areobiku??

    bo ja właśnie się wybieram ;))
    zupełnie przypadkowo natknęłam się na ogłoszenie - muszę przyznać że to jest masakra - jak szukałam na stronie basenu to nic nie było, żadnych informacji a tu zupełnie przez przypadek się dowiedziałam ;))

    tylko czytałam że na aqua-areobik to dopiero po 12 tygodniu mogę się zapisać :(

    Było fajnie - będę się starała chodzić 2x/tydz.
    Poruszałam wszystkimi mięśniami, po aerobiku prowadząca wysłała mnie jeszcze żebym sobie kręgosłup pod natryskami wymasowała :)

    dqprp07w0ymwd17k.png
    atdcp07w6kzt9dn9.png
  • Natalia Autorytet
    Postów: 480 228

    Wysłany: 23 września 2013, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja sie zapisalam na fitnes dla ciążowych. Będę chodzic od 1 października zaraz po prenatalnych 30.09 jeśli lekarz powie , ze jest ok. In pogoda gorsza tym trudniej mi sie zmobilizować na basen :( a suszenie wlosow to dramat.
    myslalam tez o ćwiczeniu w domu na pilce. Bola mnie plecy i noze to by pomoglo. Widzialam na youtube, ze jest sporo fimikow z instruktarzem, ale,poszukam tez w empiku moze będzie jakieś cale dvd. A Wy macie z pilka jakieś doświadczenia?

    relgh371zv6v421k.png
  • bilibili Autorytet
    Postów: 336 204

    Wysłany: 23 września 2013, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jeśli Wasza ciąża tak jak moja dzięki Bogu przebiega bez żadnych komplikacji smiało możęcie ćwiczyć w granicach zdrowego rozsądku. Ja na samym początku troszkę na siebie uważałam,żeby zarodek sie dobrze zagnieździł ale potem wróciłam do swoich ulubionych zajęć. Co prawda nie na siłowni ale w domku:) Używałam tą środkową płytę z postu Dorjana i byłam mega zadowolona, do tego znalazłam kanał na youtubie - aktywna mama czy cos takiego, na którym znajdują się 15 min bloki dla kobiet ciężarnych. Polecam basen - możecie przeczytac wiele negatywnych opinii ale mimo to jest warto - odciąża stawy. Pamiętajcie tylko,żęby po wyjściu z basenu użyć invag ( czy coś w tym stylu) :) pozdrawiam i trzyjacie za mnie kciuki bo przede mną jak to mówią maraton :) termin porodu 1.10 :D

    Moje Szczescia <3 <3
    atdcx1hpbj059zyp.png
    kjmn8ribwtcqbjz6.png
    [img][/img]6sut3e3k6nypft3a.png
  • Dorjana Autorytet
    Postów: 1791 1915

    Wysłany: 23 września 2013, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia wrote:
    Hej dziewczyny, ja sie zapisalam na fitnes dla ciążowych. Będę chodzic od 1 października zaraz po prenatalnych 30.09 jeśli lekarz powie , ze jest ok. In pogoda gorsza tym trudniej mi sie zmobilizować na basen :( a suszenie wlosow to dramat.
    myslalam tez o ćwiczeniu w domu na pilce. Bola mnie plecy i noze to by pomoglo. Widzialam na youtube, ze jest sporo fimikow z instruktarzem, ale,poszukam tez w empiku moze będzie jakieś cale dvd. A Wy macie z pilka jakieś doświadczenia?

    Tak ja ćwiczę na piłce również ;D
    i to jest świetna sprawa !!! POLECAM !!!1
    oglądasz tv a przy okazji sobie ćwiczysz i czujesz efekty - jest mnóstwo ćwiczeń rozciągających i wzmacniających ;D

    %C4%87wiczenia-z-pi%C5%82k%C4%85-na-brzuch-300x205.jpg

    BARDZO WSZYSTKIM POLECAM !!! :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 września 2013, 06:35

    Natalia, Natalia lubią tę wiadomość

  • ivv Autorytet
    Postów: 960 1572

    Wysłany: 26 września 2013, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dołączę się :) w pierwszej ciąży ćwiczyłam jeszcze na 3 tygodnie przed porodem, nie skakałam i w miarę powiększania się brzucha ograniczałam brzuszki, bo mi zwyczajnie przeszkadzał, ale bez ruchu chyba bym umarła ;) Zgodnie z zaleceniem pani dr odstawiłam rower. Bardzo się cieszyłam, bo brzuch zaczęło być widać bardzo późno, choć ostatecznie i tak urósł więcej niż powinien, bo urodziłam po terminie :) Ważne, żeby nie zmieniać swojego stylu życia - jeśli ktoś wcześniej nie robił brzuszków, a nagle w ciąży zacznie to faktycznie może to być niebezpieczne.

    Modelka lubi tę wiadomość

    tb73ej2889smms8d.png
    tb73qtkfof50vibw.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ