X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Fuksiary stulecia :)
Odpowiedz

Fuksiary stulecia :)

Oceń ten wątek:
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Lola83. Pewno, że pamiętamy, witaj :) Mi też wrześniowy wątek nie leży, nikogo tam nie znam, więc wolę pisać z Wami :)

    Gigi. Niestety to jest normalne w UK. Tutaj pierwsze USG jest między 12 a 14 tc a drugie w 20 tc i to koniec. Ginekologa nie zobaczysz, bo tu ciążę prowadzą położne. To prawda, tutaj jest selekcja naturalna i nie dba się o ciążę przed 12 tc. Dlatego ja na pierwsze USG pojechałam do polskiej kliniki i tam dostałam duphaston w razie jakby się coś działo, bo oni tu nie podtrzymują ciąży.
    Niestety dostęp do prywatnych ginekologów jest bardzo utrudniony i strasznie drogi dlatego ja na razie nie planuję kolejnego.

    Z tego co slyszalam to ginekologa sie widzi raz, a pozniej przy porodzie drugi raz ale ja sie nie znam.
    Mi sie udalo ze wiekszosc kwietnia i od konca maja bede w Polsce a do UK wracam we wrzesniu ;)

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans wrote:
    Z tego co slyszalam to ginekologa sie widzi raz, a pozniej przy porodzie drugi raz ale ja sie nie znam.
    Mi sie udalo ze wiekszosc kwietnia i od konca maja bede w Polsce a do UK wracam we wrzesniu ;)
    Ja słyszałam, że gina się widzi tylko jak jest coś nie tak z ciążą. Gdy przebiega prawidłowo to nawet przy porodzie go nie ma. Tutaj nie robi się badań ginekologicznych ani w ciąży ani w ogóle. Nawet USG jest robione tylko przez brzuch. A jak się nie da to trzeba podpisać zgodę na transvaginalne.
    Dobrze, że będziesz w PL, przynajmniej porobisz sobie wszystkie badania jak będziesz potrzebowała, bo tutaj też się nie da. W moim regionie nie ma ani jednego prywatnego laboratorium, więc nawet jak chcę za coś zapłacić to i tak nikt mi nie zrobi.

    LilyEvans lubi tę wiadomość

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 19 lutego 2017, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Ja słyszałam, że gina się widzi tylko jak jest coś nie tak z ciążą. Gdy przebiega prawidłowo to nawet przy porodzie go nie ma. Tutaj nie robi się badań ginekologicznych ani w ciąży ani w ogóle. Nawet USG jest robione tylko przez brzuch. A jak się nie da to trzeba podpisać zgodę na transvaginalne.
    Dobrze, że będziesz w PL, przynajmniej porobisz sobie wszystkie badania jak będziesz potrzebowała, bo tutaj też się nie da. W moim regionie nie ma ani jednego prywatnego laboratorium, więc nawet jak chcę za coś zapłacić to i tak nikt mi nie zrobi.

    To u nas w klinice jest opcja spotkanie sie z ginem w czasie ciazy za free bo czytalam broszurke jakas. Ale tylko na zyczenie.

    A laboratoria sa ale beta kosztuje £100+.

    Tez sie mega ciesze ze sie wybadam w Polsce :D Dlatego mi tak zalezy na tym cyklu. Pozniej bylby kwiecien ale tez nie caly sie widzimy, i zaczelibysmy pewnie w czerwcu porzadne starania. I wtedy wiekszosc ciazy bym byla w UK :/

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Mamao Ekspertka
    Postów: 160 123

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najmłodsza_staraczka dziękuję Ci za wsparcie i życzę końca takich stersujących sytuacji dla Ciebie i dla maluszka. Janki to silne chłopaki!!! :)
    Co do mojej wizyty, to nie spodziewam się jeszcze serduszka, to dopiero będzie 5t0d, pragnę tylko żeby pęcherzyk pojawił się w macicy. Mam torbiel w jajniku i boję się że tam może mój maluszek się znajdować :( Trochę czuję tę torbiel, ale staram się myśleć pozytywnie. Mimo to, łzy same cisną się do oczu :(

    W 11cs udało się !!! :)
    aligoastenoteratozoospermia:(
    Teraz już tylko teratozoospermia, ale chłopacy dali radę :)
    thgfflw1344684dz.png
  • Pikselka Ekspertka
    Postów: 180 130

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór na fuksiarskim wątku ;)

    Mamao, trzymam kciuki i wierzę, że wszystko będzie dobrze!

    Mamao, Annie1981 lubią tę wiadomość

    p19uugpjlk06t2es.png

    wrzesień 2017, teratozoospermia, lewy jajowód niedrożny, pierwsza IUI. -> SYN! 06.2018r.
  • Madziula Autorytet
    Postów: 434 294

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:
    Maja84. Fruska. Witajcie :)
    Fruska. Widzisz, myślałam że będziemy tu same a tu takie tłumy. Miło :)

    Madziula. Chodzę na NFZ, ale w UK. Na pierwszym USG byłam prywatnie w 6 tygodniu, bo tego państwowego bym się nie doczekała. Nawet dziś nie znam terminu, obstawiam 13-14 tydzień. Kto by tyle wytrzymał na pierwsze USG.
    A no tak,slyszalam ze tam jakies glupie zasady,jakies listy sie dostaje z zawiadominiem co i jak...?

    zrz6anlirst3bnij.png
    ijpbcwa141osr42x.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2021, 15:54

    Najmłodsza_staraczka, Diddlina, Lola83, Jedna_z_Wielu, AiCha4811 lubią tę wiadomość

  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pikselka dobuska witamy :-)
    Mamao wiem ze marne to pocieszenie ale trzymam kciuki za twoj pecherzyk i aby wszystko szczesliwie sie zakonczylo :*

    Lola mnie czasem zemdli ale naprawde jest lepiej niz w pierwszej ciazy. Wydaje mi sie ze te dolegliwosci coraz mniej mi dokuczaja i juz odchodza sobie w dal :-P oby nie wrocily ze zdwojona siła. Moze teraz mi sie trafi corcia i dlatego łagodniej to przechodze :-P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 lutego 2017, 20:25

    Mamao lubi tę wiadomość



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao.. ja też miałam torbiel :)
    Kilka dni po pozytywnym teście zwijałam się z bólu, płakałam, krzyczałam i prawie wylądowałam na pogotowiu z bólu.. zadzwoniłam do ginekologa, kazał wziąć nospy i na następny dzień przyjść.. i się okazało, że koło pęcherzyka ciążowego jest właśnie jakaś torbiel, czy przetrwały pęcherzyk.. Pobolewało, pobolewało, ale to nic groźnego :)

    Mamao lubi tę wiadomość

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najdmlodsza! Fruska! Jak się macie dziewczyny?:D

    Fruska lubi tę wiadomość

  • Diddlina Ekspertka
    Postów: 239 140

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja też z chęcią do was dołączę :)
    Jutro mam wizytę. Ostatnio wyszło na usg że ciąża młodsza o tydzień także jutro mam w końcu nadzieję zobaczyć zarodka :)

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki

    dobuska, Mamao, Fruska, Annie1981 lubią tę wiadomość

    Antosia 10tc[*] 17.03.2017 :(
    Tomuś 39tc [*] 6.03.2016 :(
  • dobuska Autorytet
    Postów: 7840 10274

    Wysłany: 19 lutego 2017, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diddlina wrote:
    Hej. Ja też z chęcią do was dołączę :)
    Jutro mam wizytę. Ostatnio wyszło na usg że ciąża młodsza o tydzień także jutro mam w końcu nadzieję zobaczyć zarodka :)

    Trzymam kciuki za wszystkie staraczki
    zaciskam kciuki!

    Diddlina lubi tę wiadomość

  • Fruska Ekspertka
    Postów: 223 320

    Wysłany: 19 lutego 2017, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diddlina to powodzenia jutro i koniecznie napisz po wizycie jak u fasolki :-)
    Dobuska dziekuje ze pytasz u mnie wszystko gra :-) a jak u Ciebie?
    Pozdrowienia :**



    4c3tgov3htj00qv5.png

    mhsv20mmqsk09uwr.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 19 lutego 2017, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamao. A kiedy masz ta wizyte?

    Pikselka. Diddlina. Witajcie :)

    Dobuska. Ciesze sie, ze zawitalas do nas mimo detoksu. Wyslalam jeszcze zaproszenia do kilku dziewczyn, wiec mam nadzieje, ze za jakis czas bedziemy tu w komplecie :)

    Madziula. Tak, ja dostalam wlasnie pierwszy list z zaproszeniem do poloznej na 7 marca. To bedzie dopiero pierwsza wizyta ciazowa w 11 tygodniu! Liczylam juz na zaproszenie na usg, ale niestety jak widac musze uzbroic sie w cierpliwosc.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Najmłodsza_staraczka Autorytet
    Postów: 3321 3215

    Wysłany: 19 lutego 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobuska, u mnie masakra :(
    Pisałam gdzieś wcześniej co i jak.. nie będę się powtarzać i zaśmiecać forum :)

    Powiedz mi lepiej co u Ciebie kochanie ? Jak się miewasz ?

    02.2020 - immunologia ok, trochę za wysokie nk.

    5.02 próba udrożnienia jajowodów - shsg Lublin (dr. Pyra) - udało się uzyskać obustronną drożność!

    1.11 - Krótki protokół start, 16 zapłodnionych komórek, 2 zarodki
    17.12 - Transfer 3.2.2 :(
    14.01.2020 - Transfer 8.3 :(

    10.2019 - Histeroskopia ok

    Fragmentacja poprawiona z 32% na 16% / morfologia z 2% na 5%.

    3.07.2019 - Długi protokół IVF start , 10 prawidłowych komórek, 6 zapłodnionych, brak bałwanków.
    19.07.2019 - Transfer 12.1 :(

    2.04.2019 - Krótki protokół IVF start, 8 komórek, 3 prawidłowe, brak zarodków.

    Niedrożność jajowodów - laparoskopia nie pomogła.

    relgwn156k56cgiw.png
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 20 lutego 2017, 01:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gigi wrote:

    Hopeless, Jedna z wielu, Anulka a wy kiedy testujecie? :)

    Cześć :)

    19.03 mam termin niechcianej @, ale ostatnio wyszło, że mam wysoką prolaktynę, tsh i brak ovu, więc się nie nastawiam :/

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • Jedna_z_Wielu Autorytet
    Postów: 2528 1814

    Wysłany: 20 lutego 2017, 01:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co u mnie humor i samopoczucie nie zbyt dobre, więc mało się udzielam, ale kibicuję wszystkim staraczkom ( zwłaszcza tym bliskim - proszę źle nie zrozumieć ;) ) jak i tym już zafasolkowanym :)

    <3 <3 <3

    Diddlina lubi tę wiadomość

    Haos w głowie nie pozwala uporządkować myśli...
    Moje szczęście gdzieś błądzi, ale wierzę, że w krótce dotrze do celu <3
    Wszystko ma sens, tylko po czasie rozumiemy, że takie chwile robią Nas mocniejszymi.
    79eac3f8ef.png
    Starania o drugie- od: Grudzień 2014r. (5cb.)
    Od końca wakacji 2021 klinika - zalecone badania -> z wyników póki co - wysokie tsh, wysoka prolaktyna, obniżone białko "s", nieprawidłowe: czynnik v(leiden)hetero, mthfr(c677t)hetero, pai-1 hetero 😪➡️Letrox, dostinex, glucophage, acard, od pozytywu heparyna,( cukrzyca ciążowa- insulina)
    Glukoza: Insulina
    na czczo 5,10 mmol/l 7,87uU/ml
    godzina po 8,57 mmol/ 71,5 uU/ml
    dwie godziny po 5,54 mmol/l 33,6 uU/ml
    wallbash.gifdown.gif
  • AiCha4811 Autorytet
    Postów: 1419 1017

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No witajcie babiszonki ! O kurdi belans Aicha na fioletowej stronie ! Gdyby to mój mąż zobaczył ! Szkoda że tylko na forum. Niestety musiałam rozpocząć kalendarz ciąży bo bbf nie chciał przepuścić bez tego. No ale kazda miesiączka to jakby pierwszy miesiąc no nie ? :-D
    No Annie miala być taka skromna grupka, balas sie ze żadnej nie bedzie a tu proszę ;-)

    "Niech mi się stanie według słowa Twego"
    wz4YlYU.jpgwz4Yp1.png
    Udało sie w 12 cs 'na powaznie' <3
    3560 gram szczęścia <3 55cm
    Po 6 miesiącach kolejnych starań jest drugi cud <3 4146 gram
  • Lola83 Autorytet
    Postów: 1227 839

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry, Witam sie z giga mdlosciami i zawrotami glowy.

    Chcialabym napisac cos wartosciowego, ale nie dam rady, wiec tylko zaznaczam moja obecnosc i zycze milego dnia!

    Flowwer, AiCha4811 lubią tę wiadomość

    Piotruś
    ganndqk37mzflpnc.png
    Helenka
    rolodf9hpum40ef3.png
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 20 lutego 2017, 07:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie a sikalas na test? Z porannego sika?

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ