Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 29 października 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Chcialam o cos zapytac, ale w miedzyczasie znalazlam odpowiedz w nexie i sie ostro zdenerwowalam, tzn zestresowalam. Zaczelam rozwazac powrot na 7/8 po macierzynskim, no ale jestem juz na urlopie wypoczynkowym i jest juz za pozno. A posta chyba nie da sie usunac to wstawilam kropeczke i polecialam do malej.

    Ja tez sie zaraz zbieram do lekarza, pogoda dobija, mam nadzieje ze do dlugiego weekendu sie poprawi a dzieci wyzdrowieja.
    Moja przyjaciolka urodzila pare dni temu wxzesniaka w 36 tyg, taki malusi, az zaczelam wspominac te chwile jak sie pierwsze dziecko przywiozlo do domu. Teraz juz tylko tyra nam zostala :p

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 29 października 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia ja tez na urlopie. Az się boję pierwszego dnia pracy. A raczejbtego jak zorganizuje odwozebie i przywozenie z przedszkola.

    Julia a jak karmisz to wiesz, ze godzinę krocej pracujesz.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 października 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia jak cos napiszesz i chcesz usunac post to wciskasz edytuj a potem w tym miejscu jest usun. :)

    Julia2015, justyna14 lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 29 października 2018, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola mi ciągle o urodzinach nawija:p średnio kilka razy w tygodniu słyszę że jak będzie śnieg i Mikołaj to ona będzie miała urodzinki:D hahaha

    Kasia- ja się też bardzo bałam powrotu do pracy tej organizacji ale po tygodniu dwóch weszłam w tą rutynę i było spoko:)


    A jeszcze mam pytanko bo teoretycznie powinnam dostać okres bo 28 dc ale nic kompletnie się nie zanosi. Czy po tym poronieniu to jakoś powinnam inaczej liczyć te dni???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 16:10

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 29 października 2018, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Ola mi ciągle o urodzinach nawija:p średnio kilka razy w tygodniu słyszę że jak będzie śnieg i Mikołaj to ona będzie miała urodzinki:D hahaha

    Kasia- ja się też bardzo bałam powrotu do pracy tej organizacji ale po tygodniu dwóch weszłam w tą rutynę i było spoko:)


    A jeszcze mam pytanko bo teoretycznie powinnam dostać okres bo 28 dc ale nic kompletnie się nie zanosi. Czy po tym poronieniu to jakoś powinnam inaczej liczyć te dni???
    Animka a teorii powinno być chyba normalnie, ale ciort wie jak zareaguje organizm. a szanse na dzidzi w tym cyklu są?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 29 października 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiakasia11 wrote:
    Julia ja tez na urlopie. Az się boję pierwszego dnia pracy. A raczejbtego jak zorganizuje odwozebie i przywozenie z przedszkola.

    Julia a jak karmisz to wiesz, ze godzinę krocej pracujesz.
    jeśli chodzi o godzinę krótszą pracę to to u starego pracodawcy tylko czy jeśli znajdę nową pracę to też będzie aktualne?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 października 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka po poronieniu ponoc szybko zachodzi sie w ciaze, takze jak szanse w tym msc byly to moze cos zaskoczy;) ale moze tez cykl sie wydluzyc to od organizmu zalezy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 16:51

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 października 2018, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka jak nastroj przed jutrzejsza wizyta? :D czekam na wiesci o plci Dziecka :D na ktora masz???

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 29 października 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od jakiegoś czasu zastanawiam się czy nie zaprosić rodziców żeby przyjechali po wszystkich świętych na weekend. Ale szczerze mówiąc nie chce mi się szykować obiadów, pościeli i latać i parzyć kawkę itd. chociaż mama pewnie i tak większość by robiła za mnie.
    A tu dzwoni kolega, że wpadną w czwartek i zostaną na noc. Jego dziewczyna też w ciąży jakoś koło 28tc będzie. Mówię mężowi że specjalnie nie zapraszam rodziców bo nie chce mi się gości a znajomi przyjadą... Specjalnie nie lubię też tej dziewczyny. Niby nic mi nie zrobiła ale jakoś jej nie lubię. Ja znam od roku, a tego kolegę znamy od ok 8 lat. Wcześniej był z inną kupę czasu i z tamtą się lubiłam.
    Nie wiem czy się mąż obraził czy nie ale kurde to że się dobrze czuje nie znaczy że wszyscy mają się u mnie gościć nagle. Niby 2 osoby przyjadą ale Zara z więcej zmywania, prania itp

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 października 2018, 17:14

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 29 października 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Generalnie nie powstrzymywalismy się jak już przestałam krwawić:p ciekawa jestem ile ten cykl będzie trwał:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 29 października 2018, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Aneczka jak nastroj przed jutrzejsza wizyta? :D czekam na wiesci o plci Dziecka :D na ktora masz???
    Inso oboje z mężem jesteśmy podekscytowany jutrzejsza wizyta i oboje mamy nadzieję na poznanie płci. Wizytę mam na 16.30 Ale cały dzień wypełniony to może zleci.
    W południe idę do fryzjera. Nie mam W ogóle pomysłu na obcięcie Ale pragnę coś zmienić. Mama odbierze Lene z przedszkola, więc po fryzjerze pojedziemy na cmentarz postawić wiązanki.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 29 października 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka :| yyy ja i tak podziwiam..ja nie jestem ze swoimi czy Malza znajomymi az tak blisko,zeby goscic ich na noc.. spotykamy sie od wielkiego dzwonu i to jak sama zaprosze jak mam czas i jak.

    Aneczka trzymam kciuki za Laurke ;D Dobrze,ze zajeta bedziesz caly dzien :D

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 29 października 2018, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    jeśli chodzi o godzinę krótszą pracę to to u starego pracodawcy tylko czy jeśli znajdę nową pracę to też będzie aktualne?

    Tak.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 29 października 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka- kurcze trochę mogliby pomyśleć zanim się wprosza. My często się spotykamy że znajomymi że mocujemy u nich albo oni u nas bo tak się wszystkim życie po układało że mieszkamy daleko od siebie. I to i moi znajomi i męża. Ale nigdy się nie wpraszamy ani na odwrót. Zawsze to wychodzi propozycja od drugiej strony;)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 29 października 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Filip dostał goraczki :/ Kurcze no myslalam ze obedzie sie bez tego, a tu klops :x
    Dwa dni urlopu wzielam sobie teraz tyle urlopu zeby do weekendu z nim byc w domu, w weekend ojciec bo ja w pracy. Myslalam ze zaczyna zdrowiec a dzisiaj wieczorem juz goraczka

  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 29 października 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola współczuję :/ proponuję na szybko jutro lub w środe lekarza, żebyś nie została bez diagnozy na długi weekend.
    zdrówka dla Was

    natalka ale chamsko, że się tak wpraszają, zwłaszcza , że macie małe dziecko i jesteś w ciązy. ja bym chyba powiedziała, że nie dam rady ich przyjąć i tyle. Szkoda, że mąż nie widzi w tym żadnych trudności.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 29 października 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3 urodziny, normalnie szooook. Kiedy to zlecialo? My robimy urodzinki juz w polowie listopada, (Zuzia jest z 28 listopada) bo przyjezdza wtedy meza siostra z rodzina, a chcemy zeby byli :) Mieszkaja w Lodzi, takze Lodz a Rzeszow to kawal drogi i rzadko tutaj sa. Macie juz pomysly na prezenty dla naszych 3 latkow?

    Natalka tez bym sie wkurzyla na Twoim miejscu. Odkad mam dzieci, to wole wieczorem odpoczac niz najpierw pol dnia stac przy garach, potem obslugiwac wszystkich a na koniec sprzatac.

    Aneczka jakie masz przeczucia co do plci? Ja obstawiam syna ;)

    Animka trzymam kciuki! Moze jest cos na rzeczy? I zazdroszcze tego "nie powstrzymywania sie". My nie chcemy poki co trzeciego i trzeba miec sie na bacznosci ;)

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 29 października 2018, 23:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od godziny probuje się położyć. Niestety budzą się na zmianę albo co gorsza razem. I to któraś kolejna taka noc.

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 października 2018, 06:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabinaaa u nas chyba bedzie na prezencik zestaw do sprzatania. Na specjalnym wozku jest odkurzacz, jakies niby plyny, szczotki dlugie,zmiotka itp. Fajne nawet tylko nie wiem jakiej wielkosci jest ten co znalazlam a kosztuje 96zl. Lena tak bardzo mi pomaga w sprzataniu,ze mam dosc bo normalnie chaty nie moge poodkurzac. Ona chce sama...takze ten :)

    A ja mysle,ze bedzie Laura u Aneczki :D u nas na watku kroluja Dziewczynki. I kurde kto to powiedzial,ze rodza sie sami chlopcy?;p hehehe

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • MeGi1986 Ekspertka
    Postów: 218 251

    Wysłany: 30 października 2018, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się ponownie :)
    Czytam cały czas, cieszę się że ciążę przebiegają zdrowo, a Wasze samopoczucie dopisuje :)

    Justyna u nas Franek jak był chory to mu tłumaczyłam że nie idzie do przedszkola bo jest chory, pójdzie jak wyzdrowieje. Jak już wyzdrowiał i mówiłam mu że idziemy dzisiaj do przedszkola, to on na to że nie może bo jest chory i udawał że kaszle ;) oczywiście wiedziałam że ściemnia, bo sam po chwili se z tego śmiał. Aczkolwiek próbuje kombinować.

    I właśnie co do chorób....nie wiem czy słyszałyscie ostatnio w wiadomościach że opiekunka zmarła po zarażeniu pneumokokami. To się wydarzyło w naszym przedszkolu. Pierwsza wersja była taka że zmarła od sepsy meningokowej. Wszystkie dzieci musiały przyjąć antybiotyk. Później po sekcji zwłok wyszło że to były pneumokoki. I chciałabym do Was apelować jako do rodziców, żebyście nie puszczali zasmarkanych i kaszlących dzieci do przedszkola. Nie oceniam nikogo, nie krytykuje. Chce tylko żeby każdy rodzic miał świadomość, że to co dla nas wydaje się blachostka dla innych może być wielkim zagrożeniem. Nikt nie robi wymazów z nosa i nie wie jakie bakterie są w wydzielinie.U nas narazie mało dzieci chodzi do przedszkola. Rodzice się wystraszyli i zostawiają przeziębione dzieci w domach. Gdzie jeszcze miesiąc temu w naszej grupie było kilku z zielonymi gilami i okropnym kaszlem. Nasz też już siedzi 3 tydzień w domu. Jest zdrowy ale po antybiotyku musi organizm odpocząć.
    I nie chce żeby któraś z Was poczuła się urażona. Napisałam tylko dla większej świadomości. Wiadomo że decyzje i tak podejmiecie sami :)

    My już 12go obchodzimy 3 urodziny :) czas leci jak szalony....

    justyna14, iNso87 lubią tę wiadomość

    bl9c2n0a725rcfdh.png
‹‹ 3297 3298 3299 3300 3301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ