X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 30 października 2018, 06:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MeGi hej :) Dawno cie tu nie było. Dobrze, że Franek juz wyzdrowiał. Co do puszczania dzieci to dobrze że to wszystko tu napisałas, my jestesmy tego świadome, raczej nie sadze zeby ktoras z nas puszczala dziecko do przedszkola lekko przeziebione ale moze przeczyta to ktos, kto sie tu nie udziela a podczytuje czasem wątek :) To juz duzo :)

  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 30 października 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - no koniecznie musze z nim isc, ostatnio osluchowo bylo ok, mam nadzieje ze nic sie nie zmienilo na gorsze

  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 30 października 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi- jejku straszna historia! Ale bardzo dobrze że to napisałaś. Może akurat przeczyta to jakiś niemyślący rodzic i się zastanowi!

    A ja właśnie zaczęłam plamić także wszystko w normie;)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 października 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    Wyprawilam Laure do szkoly z Dziadkiem a Lena od rana sie stroi...narazie poki co sama bizuteria..mam nadzieje,ze nie kaze sie przebrac w tiul..
    Foto

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 18:57

    MeGi1986, justyna14, sabinaaa lubią tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • kasiakasia11 Autorytet
    Postów: 1313 431

    Wysłany: 30 października 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u Aneczki obstawiam chłopca.

    Aneczka86 lubi tę wiadomość

    syn (HLHS) 24.07.14 - 03.09.14
    córka 10.12.15
    syn 28.08.17


  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 października 2018, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi witaj!
    To straszne co napisalas;/ slyszalam o tej opiekunce. Juz mialysmy na watku ten temat przyprowadzania chorych dzieci. Wydaje mi sie,ze i tak mimo wszystko,iz tak sie stalo,ludzie beda przyprowadzac zakatarzone dzieci. Dla niektorych praca jest wazniejsza. Straszne to jest. Sama nigdy bym nie zaprowadzila chorego dziecko ale to ja. Szkoda by mi bylo wlasnego dziecka,ze sie meczy chore zamiast lezec w domu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 08:10

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 30 października 2018, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaka piękna Lena!!!! Matko kiedy moja Ola będzie miała tyle włosów?!:(

    iNso87 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • Ola454 Ekspertka
    Postów: 231 62

    Wysłany: 30 października 2018, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena jaka ślicznotka :D
    Mój Filip to ma tyle wlosow ze szok, co chwile mu podcinam :D
    Kiedys pisalam tu ze fajnie jakby 2 byl tez chlopak, ale jak tak patrze nieraz u Was na dziewczynki to mysle ze fajnie by bylo jakby kolejna byla dziewczynka. Takie urozmaicenie haha :D Filip nam dorasta, teraz tylko auta, koparki, samoloty, koledzy. Juz calkiem inne dziecko :D
    A jaki nieznośny!

    iNso87 lubi tę wiadomość

  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 30 października 2018, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do znajomych to oni mieli przyjechać w ostatni weekend, ale w sumie nie wiem czemu nie przyjechali, mąż miał trochę roboty więc może dlatego. Nie dopytywałam bo mi nie zależało. Ale kolega kończył pracę w sobotę o 18 a do nas mają ok 100km więc byliby najszybciej o 20 u nas. Ja się o tej godzinie już kładę do łóżka bo mi wygodniej leżeć w sypialni niż w salonie. Czytam albo siedzę w necie i się relaksuje. A tak by przyjechali to kolację trzeba dać itp. ja nie mogę powiedzieć ale jak mamy gości to większość jedzenia szykuje mój mąż, nawet posprząta, ale wiadomo że ja też coś tam grzebne zawsze. Ogólnie lubię mieć gości i jeździć w gości. Ale kurde nie teraz...

    Co do pneumokoków to u Szymka w przedszkolu jedną dziewczynka miała we wrześniu. Tylko jej akurat zrobili wymaz z nosa i siedziała w domu na antybiotyku. A jak ja szczepilas Szymka na pneumokoki to już się nie zarazi? Czekam na to szczepienie na ospę. Jak dziś nie zadzwonią z przychodni to jutro tam zadzwonię. Bo pewnie za tydzień mały złapie katar a oni będa dzwonić żeby przyjść na szczepienie...

    Lenka super dziewczynka. Ona mi się wydaje taka grzeczna.

    Przyszły mi wczoraj te trzewiki mrugały. Ladne, ale na początku beda się ciężko zakładały chyba bo ta skóra taka sztywna się wydaje. Już na zimę mamy wszystko.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 października 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Sabinaaa u nas chyba bedzie na prezencik zestaw do sprzatania. Na specjalnym wozku jest odkurzacz, jakies niby plyny, szczotki dlugie,zmiotka itp. Fajne nawet tylko nie wiem jakiej wielkosci jest ten co znalazlam a kosztuje 96zl. Lena tak bardzo mi pomaga w sprzataniu,ze mam dosc bo normalnie chaty nie moge poodkurzac. Ona chce sama...takze ten :)

    A ja mysle,ze bedzie Laura u Aneczki :D u nas na watku kroluja Dziewczynki. I kurde kto to powiedzial,ze rodza sie sami chlopcy?;p hehehe
    ja mówiłam :) ja obstawiam chłopca u Aneczki :)

    iNso87, Aneczka86 lubią tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 30 października 2018, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi to straszne, nie słyszłam tej historii :/

    ja dziś już mam 3 w domu, bo Olek tak pokasływał mi w nocy , że został. Na 12.00 pediatra. Zobaczymy co powie.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 30 października 2018, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z braku laku oglądam rano na TLC wielkie wesela amerykańskich Romów. Oglądalyscie kiedyś?
    Ja się nie dziwię czemu nikt nie lubi cyganów. Wychodzą za mąż za pierwszego chłopaka z którym się spotkały mając 16-18lat. One bez wykształcenia, nawet podstawówki często nie mają. Tylko mają sprzątać i dbać o męża. Faceci mogą wszystko, a kobieta się stroi tylko. Ale to strojenie to szczyt kiczu. Często brzydkie oczy wymalowane na czarno a na ręku plastikowe bransoletki z cyrkoniami. Fuj.
    Mieszkają w barakach, ciągle się kłócą i bija, ale dla nich to duma kontynuować ich tradycje.
    Ale suknia na ślub musi być wielka ważyć 30kg i kosztuje 10tys dolców...

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 30 października 2018, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Megi to straszne, nie słyszłam tej historii :/

    ja dziś już mam 3 w domu, bo Olek tak pokasływał mi w nocy , że został. Na 12.00 pediatra. Zobaczymy co powie.
    Justyna współczuję u ciebie ciągle coś. Jeden od drugiego się zaraza i ciągle takie kółeczko :-\

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 30 października 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i wiecie co ja chyba jak urodzę to będę pracować nad założeniem działalności. Jak ostatnio zobaczyłam na czym ludzie robią biznes to chyba też spróbuje. Nie będę teraz nic mówić o co chodzi. Jak zrobię pierwsze projekty to się pochwalę. Myślę że wam się spodoba.
    Ten pomysł chodzi mi po głowie już kilka lat i chyba zacznę go powoli wdrażać. Jak będę miała trochę czasu z dwójką hehe

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 30 października 2018, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megi, ja ostatnio słyszałam o tym przypadku i bardzo mnie to poruszyło. Akurat słyszałam od kogoś znajomego o pneumokoku, dziecko miało jakiś zmutowany szczep w nosie. Ja sama zbieram się żeby synkowi zrobić taki wymaz, bo on ma często zielony katar i problemy z zatokami. Nie był szczepiony, jak będę mieć wyniki wymazu to na pewno go doszczepię, tylko słyszałam że ewentualne leczenie nie jest wcale takie proste i trzeba kilka razy podawać antybiotyk. A ponoc 80% dzieci żłobkowych i wczesno przedszkolnych może być nosicielem.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • MeGi1986 Ekspertka
    Postów: 218 251

    Wysłany: 30 października 2018, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julia2015 niestety minus tych pneumokoków że są różne mutacje. Trzeba by było robić za każdym razem wymaz z nosa żeby wiedzieć czy zielony katar jest od pneumokoków lub innej bakterii. U nas w przychodni zazwyczaj dają inhalacje, krople do nosa, czasem steryd. Teraz jak była ta sytuacja dali antybiotyk. Przyjęliśmy 4 dawki. Zapobiegawczo.

    bl9c2n0a725rcfdh.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4377 5534

    Wysłany: 30 października 2018, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co do prezentów, to Bartuś na bank dostanie puzzle i książki, bo to jego główne zajęcie w domu :)

    wczoraj miałam w końcu pierwsze USG, ciąża idealnie się zgadza z suwaczkiem (aż dziwne, bo miałam późno owulkę), wszystko wygląda ok, termin mam na 10 maja, ale będzie cesarka, więc najpóźniej 3 maja powinnam ją mieć :)

    w niedzielę mieliśmy w końcu wizytę w szpitalu w związku z okiem Bartusia. nie wiem czy Wam mówiłam. jak był mały to mu trochę jedno oko uciekało, teraz już rzadziej to widzieliśmy, ale i tak poszliśmy sprawdzić w czerwcu. według okulistki zezował i miał mieć zabieg, żeby to usunąć, a teraz w szpitalu wszystko mu sprawdzili i on wcale nie zezuje, tylko ma taką budowę twarzy, że czasem sprawia takie wrażenie. im bardziej się będzie zmieniać jego twarz tym mniej powinno być to widać. ale okularki będzie nosił, bo lewe oczko super, a na prawym ma lekką nadwzroczność (+1) i astygmatyzm (-1,5).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 11:01

    iNso87 lubi tę wiadomość

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 października 2018, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Ja z braku laku oglądam rano na TLC wielkie wesela amerykańskich Romów. Oglądalyscie kiedyś?
    Ja się nie dziwię czemu nikt nie lubi cyganów. Wychodzą za mąż za pierwszego chłopaka z którym się spotkały mając 16-18lat. One bez wykształcenia, nawet podstawówki często nie mają. Tylko mają sprzątać i dbać o męża. Faceci mogą wszystko, a kobieta się stroi tylko. Ale to strojenie to szczyt kiczu. Często brzydkie oczy wymalowane na czarno a na ręku plastikowe bransoletki z cyrkoniami. Fuj.
    Mieszkają w barakach, ciągle się kłócą i bija, ale dla nich to duma kontynuować ich tradycje.
    Ale suknia na ślub musi być wielka ważyć 30kg i kosztuje 10tys dolców...
    Ja to czasem ogladam. Hehehe masakra :D wg mnie robia z siebie posmiewisko. Ja ogladam polowe tych programow na TLC albo na Discovery Life.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 30 października 2018, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Animka napewno Jej urosna ;) u mojej Siostry ciotecznej Mala 2lata bedzie konczyc pod koniec maja a tez wloski baaardzo krociutkie do tego blond. Ciesz sie bo potem przy rozczesywaniu bedzie wrzask, placz i zgrzytanie zebami;D

    Natalka potrafi byc tez uparta i wredna. Niestety chyba nie ma idealnego dziecka ;)
    A tak wogole to zazdraszczam Tobie juz 9msc...sama bym chciala juz zaraz rodzic ah

    Espoir lubie za prawidlowa ciaze :D dzis Aneczka pozna plec i czekamy co tam u Ciebie wyjdzie;D no kurde jakie to napiecie haha ;D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 12:38

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 30 października 2018, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso śliczna ta Twoja Lenka! A jaka duza :) Moja Zuza tez kocha wszystkie blyskotki, korale, bransoletki, pierscionki, zegarki, to jej krolestwo :D Oprocz tego torebeczki, a w nich pomadki, szminki dla dzieci. Nasze male damy :D

    Ostatnio bylam u lekarza, a Zuzia u dziadkow. Jak po nia pojechalam, to zastalam taki widok ;)
    6930805baf1b1e32med.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2018, 13:01

    iNso87, justyna14, MeGi1986, Julia2015, Aneczka86 lubią tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
‹‹ 3298 3299 3300 3301 3302 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ