X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    neurolog bo w usg główki wyszła jakaś asymetria delikatna ale neurolog powiedziała, że tak czasem jest po prostu i na nic to nie wpływa. także nawet kolejnego usg nie zaleciła.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Hej!
    Natalka ja tez mam 3 pokoje, w tym salon z otwarta kuchnia takze wogole zjeba przy 5 osobach:p Takze czekam moze kiedys na jakis dom. W sumie teraz pomalu za dzialka Malz sie rozglada. Mamy troche oszczednosci a moj Tato powiedzial,ze dolozy nam. Takze jak chcemy mamy sie rozgladac za okazja i dac znac. Przesrane bo same dzialki od ok.70tys w zwyz takze ten :/
    Ja chyba po cichu wolalabym jak Aneczka,zamienic mieszkanie na wieksze ale.. musielibysmy czekac do marca/czerwca 2020r bo wtedy 5lat mija od kupna. Czlowiek jak kupowal to myslal aby jakiekolwiek mieszkanie chyba...ma szybkiego i tak to jest. Poza tym nie myslalam,ze 3 dzieci bede miala.
    Ale jeśli nie minie 5 lat i kupisz inne mieszkanie to nie płacisz podatku bo wydałaś pieniądze na cele mieszkaniowe

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mieszkamy obecnie w 2 pokojach. Niby metraż nie jest mały Ale pokoje są małe A jeszcze przy 2 dzieci to już katastrofa.
    Kupujemy 3 pokoje.
    Dziś przychodzi fachowiec do wyceny. Robił remonty w całej mojej rodzinie, tylko minusem jest to, że robi sam. A nam zależy na czasie, więc szukamy jeszcze kogoś.
    Kupujemy mieszkanie na tym samym osiedlu. Kilka bloków dalej. Teraz Lena na 5 min drogi do przedszkola A potem będzie mieć minute :) Plus taki, że sąsiadka będzie mojej mamy koleżanka, więc jak będę zaprowadzac Lene do przedszkola to będzie wpadać do Laury na te 10 min, żebym nie musiała jej ciągnąć że sobą.

    Mieszkam w niewielkiej miejscowości A ceny mieszkań są jak w dużym mieście. To mieszkanie to super promocja.
    Inso u nas za działkę to mniej niż 100tys to cud.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem już o co chodzi z tą kupa Leny.. dziś wstaje rano i w nocy popuscila. Od tygodnia ma jakis problem. Apetyt odzyskała dopiero wczoraj Ale ma też trochę kataru przez ten tydzień. Eh..

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna cieszę się, że z Antosiem wszystko dobrze :)

    justyna14 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Ale jeśli nie minie 5 lat i kupisz inne mieszkanie to nie płacisz podatku bo wydałaś pieniądze na cele mieszkaniowe
    Nie moge nic miec na siebie ani Malz,bo mam kredyt z Mdm. Po 5 latach dopiero. Takze ten ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My przez 4 lata mieszkaliśmy w kawalerce ze ślepa kuchnia. Jak Ola zaczęła chodzić to była tragedia! Nigdy nie można było tak do końca posprzatac no koszmar. Teraz mieszkamy w mieszkaniu po dziadkach i mamy 2 pokoje ale 60metrow. Pokoje ogromne kuchnia widna duża. Póki co śpimy w pokoju Oli. Ale jak pójdzie do szkoły to postawimy w salonie taki ozdobny parawan i tam sobie sypialnie mini urządzimy. Także bardzo jesteśmy zadowoleni:)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matko dopiero usiadlam odsapnac. Nogi mi w dupe wchodza.. zrobilam jedzenie. Surowka juz jutro zeby swieza byla. Zostanie mi od rana wstawiac do piekarnika kotlety,miesa.. doprawic tatar. Syf mam w kuchni niezly. Nawet nie mialam czasu posprzatac w mieszkaniu. Chyba juz jutro tylko odkurzaczem przejade cala chate..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, nie sprzątaj za bardzo bo wiadomo jak to jest... po gościach znowu sprzątać trzeba :/
    Napracujesz się tylko 2 razy :)

    iNso87, kasiakasia11 lubią tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso-dziewczyno ty się oszczędzaj! W ciąży jesteś;)
    A my dziś pieklismy pierniczki i było mnóstwo radości:)

    iNso87 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Dziewczyny ale wiecie,ja mam tak,ze musi byc na tip top,chociaz jak Goscie przychodza. Bo tak teraz na codzien to odpuscilam przez ciaze. Nie wyrobilabym.. dopiero sie polozylam. O 18 poszlam sie wykapac,potem dzieci,wstawilam zmywarke.Z Lena niby bylo wszystko ok..a godzine temu zwymiotowala. Zoladek jeszcze slabo pracuje a gowniara wypila chyba litr Kubusia z tej duzej butli ;/ i oczywiscie Kubusiem zwrocila... no masakra. Teraz spi. I nie wiem czy w nocy bedzie ok? Czy spac z Nia w razie wu? Czy Laurw ma z Nia spac normalnie...jeju;/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 grudnia 2018, 20:17

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    uff właśnie usiadłam , aż nogi mi spuchły. wszystko się udało, karkówka od Aneczki oczywiście wszystkim smakowała :) Pola z prezentów zadowolona , mamy ten domek xxl dla lalek :) aż się przestraszyła jak go wnieśli a potem nie odchodziła :) wyzszy niż Pola :) zmywarka chodzi, jeszcze potem jedną wstawie i ogarnięte :)
    Inso powodzenia jutro :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    My przez 4 lata mieszkaliśmy w kawalerce ze ślepa kuchnia. Jak Ola zaczęła chodzić to była tragedia! Nigdy nie można było tak do końca posprzatac no koszmar. Teraz mieszkamy w mieszkaniu po dziadkach i mamy 2 pokoje ale 60metrow. Pokoje ogromne kuchnia widna duża. Póki co śpimy w pokoju Oli. Ale jak pójdzie do szkoły to postawimy w salonie taki ozdobny parawan i tam sobie sypialnie mini urządzimy. Także bardzo jesteśmy zadowoleni:)
    no tak, jak metraż większy i dobre rozmieszczenie rozplanowanie to niebo a ziemia.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka86 wrote:
    Mieszkamy obecnie w 2 pokojach. Niby metraż nie jest mały Ale pokoje są małe A jeszcze przy 2 dzieci to już katastrofa.
    Kupujemy 3 pokoje.
    Dziś przychodzi fachowiec do wyceny. Robił remonty w całej mojej rodzinie, tylko minusem jest to, że robi sam. A nam zależy na czasie, więc szukamy jeszcze kogoś.
    Kupujemy mieszkanie na tym samym osiedlu. Kilka bloków dalej. Teraz Lena na 5 min drogi do przedszkola A potem będzie mieć minute :) Plus taki, że sąsiadka będzie mojej mamy koleżanka, więc jak będę zaprowadzac Lene do przedszkola to będzie wpadać do Laury na te 10 min, żebym nie musiała jej ciągnąć że sobą.

    Mieszkam w niewielkiej miejscowości A ceny mieszkań są jak w dużym mieście. To mieszkanie to super promocja.
    Inso u nas za działkę to mniej niż 100tys to cud.
    to fajnie Wam się udało :)
    u nas kiedyś w miejscowości były ceny kosmiczne za m2 - 180 zł, ale teraz ten okres bumu wielkiego minął i np męża siostra kupiła działkę za 40 tys 1200 m.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna tez chce za 40tys.. wystarczy mi nawet 800m dzialki..

    Dobrze,ze impreza sie udala ;) a Pola zadowolona z prezentow. Jaki domek ma? Stacjonarnie kupiony?
    Ja cale zarcie na balkonie trzymam. Jutro tylko wstawic od rana do pieczenia..tyle tego ;/

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też bym chciała taka działkę. U nas za działkę ok 800mkw na osiedlu domków trzeba dać koło 100tys. Uzbrojona bo gmina uzbrajala w prąd gaz wode. Na wsiach obok za ok 1000m trzeba dać koło 80tys. Ale tam gazu już nie ma, często woda z własnej studni. A moje miasto liczy ok 18tys mieszkańców.
    Ale w większych miastach taka działka stoi 2-3 razy tyle.

    Ja nakarmilam dziś Polę z butli bo miałam odciagniety swój pokarm z nocy. Przynajmniej szybko zjadła i nie wisiała na mnie 2 godziny. A musiałam się wykąpać. Pranie zdjąć i rozwiesić i kuchnię ogarnąć, więc dopiero to wszystko zrobiłam. Fajnie, tylko teraz cycki mi już się ciężkie zrobiły i w nocy znów będę musiała odciągać bo ona tyle nie ,je żebym mogła spokojnie spać...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero skonczylam prasowac. Widze, ze wszystkie tu mialysmy dzis pracowity dzien. Dom mam posprzatany, wyprasowane wszystko. Jutro tesciowa na obiad zaprasza, takze teraz tylko lenistwo.
    Moj Kuba ostatnio takie cyrki odstawial ze spaniem, ze juz mialam dosyc. Spal do 10, potem na drzemke szedl kolo 14 bo wczesniej nie dalo rady go polozyc a wieczorem szalalby do polnocy. Dzisiaj pojechalam o 8 z mezem na zakupy, wrocilismy po 10 a dzieci dopiero powstawaly. Tak sie wkurzylam, ze nie polozylam go dzis spac po poludniu. Wytrzymal bez problemu, nie byl marudny ani nic. O 19 za to juz spal :)

    Co polecacie na suchy kaszel? Zuzia tak mi kaszle, ze nie wiem co w nocy bedzie. No raz za razem :/

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina, ja na suchy kaszel daje sinecod. To hamuje odruch kaszlu, przy mokrym lepiej tego nie dawac bo lepiek jak sie odrywa.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina, ja na suchy kaszel daje sinecod. To hamuje odruch kaszlu, przy mokrym lepiej tego nie dawac bo lepiek jak sie odrywa.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 8 grudnia 2018, 23:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostala przed spaniem sinecod wlasnie i dopiero teraz przestala kaszlec. Ciekawe na jak dlugo :/

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
‹‹ 3360 3361 3362 3363 3364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ