X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 20 lutego 2019, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała żeby Szymon poszedł do przedszkola w poniedziałek,ale ciągle ma ten katar i pokasluje. Niby nic mu nie jest, ale jak będzie bez zmian to zostanie w domu chyba aż do naszego wyjazdu 7 marca...

    Dawałam mu przez dwa tyg bioaron c. G***o to daje. Piję tran teraz i Wit D3 i c. I robiłam mu inhalacje dzisiaj rano. Porobie mu jeszcze trochę może przejdzie.

    Pola znowu dziś złapała płaczka, ale tak strasznie płakała że myślałam że głos straci. O 17 widziałam że chce spać więc ja zaniosłam do łóżeczka i już się denerwowała i nie mogła usnąć . I coraz gorzej. W końcu zapaliłam światło żeby się pobawiła, ale bawiła się z 10 min i od nowa. Nawet w kąpaniu zaczęła płakać. W końcu zjadła cyca i usnęła sama w łóżeczku.
    Od kad mąż wrócił z pracy to dzieci zwariowały. Ta płacze, Szymon niedobry i co chwila albo się przewrócił, albo uderzył i też płakał i jeszcze na koniec dałam mu klapsa bo Pola się drze w kąpaniu on podstawie na łóżku obok i nakrzyczał na męża i już nie wytrzymałam. A potem ja płakałam. Czasem już sobie myślę że bym chciała iść do psychologa bo źle jest ze mną. Przez takie akcje jak dziś z mężem się też kłócę, nie ma tygodnia żebyśmy nie mieli cichych dni. Jak tak dalej pójdzie to to wszystko weźmie w łeb...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 20 lutego 2019, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna nie boisz się dac przedszkola?
    Ja wczoraj spotkałam mamę jednego chłopca z Leny grupy i u nas nadal chodzi tylko garstka dzieci. Także Lena nie wiem kiedy wróci. Druga koleżanka pisała mi, że u nich w przedszkolu jakieś dziecko zachorowało na Odrę. Niech się w końcu zrobi albo wiosna albo tą zima jeszcze, bo mam już dość :(

    Inso kurczę już niedługo Twoja cc. O ile jeszcze wcześniej nic się nie zacznie :)

    Inso przypomniałaś mi, że jak byłam w szpitalu to w pierwszy dzień jedna dziewczyna dała mi syropu z czosnku, miodu i czymś jeszcze. Ja głupia się tego napilam wieczorem ... A tu przecież od 24 nawet pić wody mi nie było wolno. Haha

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 20 lutego 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis mialam randke z mezem. Bylismy w agata meble i leroyu haha. Kupilismy szafe do Zuzi, jednak inna niz brimnes z ikei, ale tamta pewnie i tak kupie do innego pokoju. I paneli troche.

    Justyna, no wlasnie pomyslalam jak Aneczka. Nie boisz sie ich puszczac juz do przedszkola? Wszedzie teraz strasznie choruja nie tylko dzieci, ale i dorosli. Z kim bym sie nie zgadala to kazdy pociaga nosem.

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 20 lutego 2019, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso, wszystko dobrze. Dziękuję :)
    Leona w pn po 1,5 tyg poszedł do przedszkola więc czuje się prawie jak bym urlop miała ;)
    Wtedy często o Justynie myślę i szczerze podziwiam.

    Natalka, nie zadręczaj się. Myślę, że każdej z nas puszczają nerwy. Ja często wieczorami jestem sama i ja usypiam Adasia A Leon mi przeszkadza to strasznie na niego krzyczę. Niby wiem że on jeszcze nie rozumie tak jak dorosły jak powinien się zachować A i tak krzyczę :/
    Co do psychologa.. ja chodzę id 6 miesięcy na terapię dla dorosłych dzieci alkoholików i powiem szczerze że polecam każdemu (ogólnie terapie).
    Śmiem wstępnie twierdzić ze na dzień dzisiejszy ta terapia uratowała moje małżeństwo. Różnica jest kolosalna

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lutego 2019, 23:37

    iNso87 lubi tę wiadomość

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 20 lutego 2019, 23:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,Wy na pewno wiecie...Czy mając 2 dzieci mogę odliczyć ulgę od podatku na 2 obojętnie jaki był dochód?

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 lutego 2019, 03:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na jedno dziecko ulga podatkowa przysługuje w momencie, gdy dochód rodzica (opiekuna prawnego) w roku podatkowym nie przekroczył 56 000 zł (gdy nie jest w związku małżeńskim z jego ojcem) lub 112 000 zł (to łączny roczny dochód małżonków
    Na drugie i kolejne dziecko ulga przysługuje niezależnie od dochodów rodziców.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 lutego 2019, 03:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Na jedno dziecko ulga podatkowa przysługuje w momencie, gdy dochód rodzica (opiekuna prawnego) w roku podatkowym nie przekroczył 56 000 zł (gdy nie jest w związku małżeńskim z jego ojcem) lub 112 000 zł (to łączny roczny dochód małżonków
    Na drugie i kolejne dziecko ulga przysługuje niezależnie od dochodów rodziców.

    Więc jeśli przekraczamy te 112tys to odliczamy tylko na drugie dziecko?

    Edit
    Poszukalam, jak masz 2 i więcej dzieci to dochód nie ma znaczenia. Odliczasz za każde dziecko nawet jak zarabicie milion zł:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 03:39

    Kava lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 lutego 2019, 03:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kava a chodzisz do psychologa prywatnie czy to są jakieś terapie na nfz?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lutego 2019, 05:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna-podziwiam za odwagę że poslesz ich do przedszkola już.
    U nas na slasku ostatnio oglaszali że najwięcej zgonów na grypę od lat w porównywalnym okresie. Masakra.

    Aneczka-odre???? Jezus Maria! A wogole ostatnio wyczytalam że w mieście obok mnie przy rekrutacji do przedszkola kartę szczepień się dołącza i nie przyjmują bez szczepień. Mam nadzieję że u mnie też takie coś zrobią. Chociaż Ola w tym roku nie pójdzie.

    Co do terapii psychologów etc. Już kiedyś wam pisałam że ja mam taki charakter że dla mnie wizyta u psychologa to głupota. Jeszcze w życiu nie spotkałam fajnego a wszyscy mieli problemy sami ze sobą...ja też mam chwilę że Ola mnie wyprowadza z równowagi. Ale jestem tylko człowiekiem. A ona jest na tyle duża że świetnie rozumie co się mówi a robi na odwrót i to mnie wkurza najbardziej. Ale potem sobie rozmawiamy wyjaśniamy i jest ok:) wszystko zależy kto ma jakie potrzeby.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 lutego 2019, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas taki rzut choeoboy chyba już minął bo dzieci już wróciły do przedszola i ok 17/20 chodzi także żle nie jest, a Olek to miał bakteryjne a nie wirusowe szkarlatyne i angine więc to raczej nie załapał w przedszolkolu tylko po prostu a jak ospe złapali to chyba po kontroli w ośrodku zdrowia :) boję się, ale nie o nich tylko o Antka , ale prawda jest taka, że jak mają coś złapać to i tak złapią. W grudniu bałam się o ospe i nie złapali to złapali w lutym :)

    natalka trzymaj się. każda z nas ma takie dni, że nic tylko wyjść i nie oglądać się za siebie. dziś będzie lepiej :)

    Inso zaraz zaczne Ci odliczać, matko jak to zleciało :) pokaż brzusia z Lidką :)

    Aneczka super , że mała tak dobrze śpi. Pierwsze tygodnie z noworodkiem są takie spokojne :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 07:05

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadnijcie czego u mnie brak jeszcze było?

    Antus dostał ospy :-) już mnie to dziś nawet śmieszy :-)

    W najbliższej okolicy pojawiło się ogłoszenie w sprawie pracy, miałabym po drodze do przedszkola i blisko . Dziś dzwonię. Zobaczę. Jak będą mnie chcieli to chyba pójdę a dla Antusia nianie zatrudnię. Trochę szybko, szybciej niz myślałam ale może dla mnie to dobrze by było a dzieciom krzywdy przecież nie robię. Nie? Mam wewnętrzne rozterki ale głównie co inni powiedzą, że porzuciłam dziecko dla pracy ale mi brak już kontaktu z dorosłymi i jest mega zmęczona tym siedzeniem w domu i monotonia.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna - Antek ma już pół roku. Dawniej tak kobiety wracały do pracy i koniec. Ja Cię rozumiem że brak Ci kontaktu z ludźmi dlatego uważam że to bardzo dobre rozwiązanie. Krzywda się nikomu nie zadzieje. A ludzie zawsze będą gadać... jak pójdziesz do pracy to że zostawiłaś dziecko, jak będziesz siedzieć w domu to że nierób. Wszystkim nie dogodzisz. To tobie ma być dobrze a nie ludziom w koło....

    justyna14 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka dzięki :)

    jesli dobrze się orientuje to moge się zatrdnić na razie tylko na umowe zlecenie dopóki jestem na macierzynskim, bo inczej go strace tak?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lutego 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytalam teraz że można ale normalnie oskladkowane to musi byc

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2019, 11:01

    201512131765.png

    201909081765.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 21 lutego 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    właśnie opiekunka dzwonila że ola się dzisiaj już 6 razy zesikała w majtki... chyba musze jutro oddać mocz do badania bo to przecież nie jest normalne.....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 lutego 2019, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    właśnie opiekunka dzwonila że ola się dzisiaj już 6 razy zesikała w majtki... chyba musze jutro oddać mocz do badania bo to przecież nie jest normalne.....
    Uuu to kiepsko. Musi być co na rzeczy. Dziś może jej zurawiny kup i daj.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 21 lutego 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    animka dzięki :)

    jesli dobrze się orientuje to moge się zatrdnić na razie tylko na umowe zlecenie dopóki jestem na macierzynskim, bo inczej go strace tak?

    Jeśli nic się nie zmieniło od 2 lat to możesz wrócić na pol etatu A urlop macierzyński wykorzystywać w drugiej połowie. Ja tak mialam.

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • Kava Autorytet
    Postów: 1660 2397

    Wysłany: 21 lutego 2019, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka, na NFZ chodzę.
    Polecam z całego serca choć rzeczywiście jest tak jak animka pisze :D
    Trzeba na to wszystko spojrzeć trochę z przymrużeniem oka. Ja mam czasami wrażenie że na takiej terapii to że wszystkiego potrafią problem zrobić i doszukują się ich wszędzie Ale już chyba za stara jestem i widzę to A wtedy mnie to śmieszy. Staram się wyciągnąć dla siebie jak najwięcej. Skorzystać po prostu.
    A psychologowie zawsze byli dziwni i na pewno mają problemy, ale kto ich nie ma?
    Poza tym nie skupiam się na terapeuci tylko na mnie i mojej rodzinie.
    Ale tak jak pisałam, wszystko na spokojnie z ograniczonym zaufaniem.

    Justyna, a jak Antoś? Mocno to zasypało w pierwszym rzucie? Gorączkuje?

    lprke6ydr0ivk1mg.png
    o148x1hplm8rceto.png
    [*] - 10.2014
    [*] - 02.2015
    [*] - 04.2017
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 21 lutego 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kava nadal jesteśmy w trakcie wysypywania więc pewnie jutro będę w stanie Ci opowiedzieć. na razie troche tego jest, ale widzę, że ciągle nowe się pojawiają. Zobaczymy. temperatury nie ma, jest jak zawsze więc na razie ok :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 21 lutego 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kava wrote:
    Natalka, na NFZ chodzę.
    Polecam z całego serca choć rzeczywiście jest tak jak animka pisze :D
    Trzeba na to wszystko spojrzeć trochę z przymrużeniem oka. Ja mam czasami wrażenie że na takiej terapii to że wszystkiego potrafią problem zrobić i doszukują się ich wszędzie Ale już chyba za stara jestem i widzę to A wtedy mnie to śmieszy. Staram się wyciągnąć dla siebie jak najwięcej. Skorzystać po prostu.
    A psychologowie zawsze byli dziwni i na pewno mają problemy, ale kto ich nie ma?
    Poza tym nie skupiam się na terapeuci tylko na mnie i mojej rodzinie.
    Ale tak jak pisałam, wszystko na spokojnie z ograniczonym zaufaniem.

    Justyna, a jak Antoś? Mocno to zasypało w pierwszym rzucie? Gorączkuje?
    Ja mam fajna koleżankę psycholożkę. Ale mieszka 100km ode mnie. I mimo że jest moja koleżanka to bym do niej chodzila

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 3421 3422 3423 3424 3425 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ