X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Inso- to zależy od wieku dziecka itd. takie sprawdzanie wlasnie po rozwarstwieniu to jedna z największych bzdur jakie są rozpowszechniane. Ja mam taką świetną książkę o kp i właśnie o tym też tam pisało żeby nie robić takich testów bo to nic nie znaczy. Tak samo jak kobiety sprawdzają ile odciągną laktatorem i po tym oceniają ile pokarmu mają. Też bzdura. Bp laktator nie ciągnie tak jak dziecko. Dziecko dużo więcej wysysa.
    Ja testow nie robilam a wiek dziecka byl ten sam,bo ja krotko karmilam Lene..w 2 msc jej zycia dorzucilam mm a potem juz tylko mm. A jesli chodzi o ilosci z laktatora to i wtedy i dzis nie narzekam,bo duuuuuzo sciagalam i sciagam.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka a skad wiesz ze dziecko duzo wiecej zjada niz laktator wyciagnie? to wszystko czysta teoria a my z inso piszemy o praktyce. wiec mozna czytc super ksiazki ale nie oznacza to, ze wszystko co ktos napisał jest madre i prawdziwe. kazdy robi według siebie.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna- nie będe z tobą się kłócić, bo widzę że i tak uważasz że ty wiesz najlepiej więc szkoda mojego czasu. Generalnie ja to wiem z praktyki nie tylko swojej. Nie tylko z książek. Moja siostra 3 razy walczyła o laktacje , ja na razie jeden raz karmiłam dziecko ale wiele się nauczyłam. I bardzo dużo wiem na ten temat zarówno w teorii jak i w praktyce. Te książki są pisane zresztą w oparciu o badania empiryczne. Także no...

    201512131765.png

    201909081765.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 marca 2019, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie z innej beczki. Znacie sie na kredytach hipotecznych? Mam dom przepisany na siebie jeszcze przed slubem. No a teraz nie mam zadnych zarobkow, tylko maz. Da nam ktos kredyt? Ja mam dom, a maz wyplaty na koncie :D

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sabina musicie sprobowac. Jak nie masz dochodów to masz niższa zdolność kredytową. No i zdolność obniżają dzieci... Ale możecie jako zabezpieczenie dać dom. Ale ten dom jest twoja własnością czy współwłasnością?

    A propos jeszcze karmienia. Wiecie że ja ostatnio nie mogę laktatorem nic ściągnąć. Z pół lyzeczki. Nie wiem czy to wina laktatora czy o co chodzi. Z szymkiem normalnie ściągałem. Wolno szło ale zawsze.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas byla pediatra. Osluchala Dusie i wszystko jest w porzadku. Mala jest zdrowa. Mowila,zeby kupic krople nasivin i pedzlowac przez 3-4dni troszke nosek bo obrzekniety jest przez to mleko co czasem Jej trysnie. Takze tyle.
    Aha i mam Jej nie obzerac mlekiem bo laduje pod korek i dlatego czaswm trysnie nosem i buzia jak zle odbije... ale jak mam to zrobic jak to zarlok! :p Na lekarki oko ponad 5kg jest i to napewno ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Mam pytanie z innej beczki. Znacie sie na kredytach hipotecznych? Mam dom przepisany na siebie jeszcze przed slubem. No a teraz nie mam zadnych zarobkow, tylko maz. Da nam ktos kredyt? Ja mam dom, a maz wyplaty na koncie :D
    Zalezy o jaka kwote chodzi. Biorac kredyt hipoteczny zastawia sie dom/mieszkanie na ktore bierze sie kredyt najczesciej. Do kredytu,jesli nie wychodzi,mozna wziac czlonka rodziny z dochodami. Poza tym nie wiem czy nie zrobili tak,ze 500 plus mozna wliczyc jako dochod biorac kredyt.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i mamy antybiotyk. Pola zaczęła gorączkować koło 15. Teraz temperatura spadła bez podawania leku. Trochę słychać jednak na oskrzelach i szmer nad sercem. Także dostała leki i nie wiem kiedy ona to wypije. Antybiotyk poszedł słabo. A jeszcze osłonka. Syrop na kaszel i inhalacje. Zapłacze mi się na śmierć

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka pisałam na samym początku , że kazdy robi jak uważa, nie zamierzałam Cie przykonywać czy coś. po prostu mamy inne zdanie na ten temat i tyle.

    natalka bardzo mi przykro. zdrówka życze. oby szybko przeszło po lekach.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inso a jak pędzlować? ja ten nasivinek wpuszczam Antusowi do noska ale to ten baby to takie kropelki są małe , że nie mam pewności czy wpadnie czy nie

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko wiecie mi tez chodzi o to że zagubione kobiety szukają informacji często na forach i potem czytają takie głupoty i robią zle.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabina ja nie brałam kredytu hipotecznego ale wniosek kiedyś skałdaliśmy i pamiętam tyle, że musisz wziąć tyle ile bank uważa , że kosztuje m2 mieskzania/domu. My chcieliśmy mniej i nie chcieli nam dac :/ także tak też bywa. Zdolność chyba sprawdzają najbarsziej korzystną czyli albo wspólnie albo na samego męża i powiedzą Wam co i jak - tak przynajmniej nam przy gotoówkowym sprawdzali.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 19:57

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Tylko wiecie mi tez chodzi o to że zagubione kobiety szukają informacji często na forach i potem czytają takie głupoty i robią zle.
    ty uważasz to za głupote a ja nie. dla mnie głupotą jest kierowanie się tylko tym co wyczytam. Skoro i ja i inso mamy podobne spostrzeżenia to może jednak jest coś w tym. i myśle, że nie tylko my mamy takie spostrzeżenia. Ale jak pisałam, ja w przeciwieństwie do Ciebie, sznauje Twoje stanowiso.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    inso a jak pędzlować? ja ten nasivinek wpuszczam Antusowi do noska ale to ten baby to takie kropelki są małe , że nie mam pewności czy wpadnie czy nie
    Pare kropel na wacik,patyczek do uszu i tak popedzlowac wejscie. Nie mozna Jej jeszcze wkrapiac. Widze,ze jest napisane od 3msc zycia.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    ty uważasz to za głupote a ja nie. dla mnie głupotą jest kierowanie się tylko tym co wyczytam. Skoro i ja i inso mamy podobne spostrzeżenia to może jednak jest coś w tym. i myśle, że nie tylko my mamy takie spostrzeżenia. Ale jak pisałam, ja w przeciwieństwie do Ciebie, sznauje Twoje stanowiso.
    No ja tez uwazam,ze cos musi byc z pokarmem kobiet, jesli dziecko "zje"obie piersi i jeszcze placze o jedzenie i po podaniu mm wypija butle i zasypia w spokoju. Ale to moje zdanie i nie bede tego rozstrzasac ;) Animka wrzuc na luuuuz.. internet to i tak nie jest najlepsze zrodlo informacji takze jak Ktos chce zaczerpnac wiedzy to raczej na forach znajdzie rozne sprzeczne nawet informacje.

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalka zdrowka dla Malutkiej! Ja dzis przechodzilam lekki zawal jak pediatra osluchiwala mi Dusie i w glowie mialam tylko slowo Szpital! Matko ..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- napiszę ci ostatni raz- ja znam też praktykę i to bardzo bardzo dobrze nie tylko na swoim przykładzie. Nie mam wiedzy tylko z książek. Mimo że mam tylko 1 dziecko to nie umniejsza to mojej wiedzy i praktyce. A tobie że względu na liczbę dzieci jej nie dodaje. Koniec tematu. Róbcie i myslcie jak chcecie. A ja zawsze i przy każdej okazji czy to na forum czy w realny życiu propaguje kp i uświadamiam mlode mamy że mają o co walczyć a mm to ostateczność ostateczności.

    201512131765.png

    201909081765.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka a czy ja mówie ze masz mniejsze doswiadczenie? albo narzucam ci swoje zdanie/? to miej na tyle kultury zebt mi swojego nie narzucac i nie odwracaj kota ogonem. spokojnej nocy

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja jutro z chłopakami ide do pediatry znów na osłuchanie :/

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    sabina ja nie brałam kredytu hipotecznego ale wniosek kiedyś skałdaliśmy i pamiętam tyle, że musisz wziąć tyle ile bank uważa , że kosztuje m2 mieskzania/domu. My chcieliśmy mniej i nie chcieli nam dac :/ także tak też bywa. Zdolność chyba sprawdzają najbarsziej korzystną czyli albo wspólnie albo na samego męża i powiedzą Wam co i jak - tak przynajmniej nam przy gotoówkowym sprawdzali.
    Nie do końca właśnie. Ale co bank to liczy inaczej. U nas nie kierowali się cena M2 ale może dlatego że ja brałam mniej kredytu niż cena zakupu a resztę miałam jako wkład własny. No właśnie teraz żeby dostać kredyt musisz mieć 20%wkladu własnego. Nie wiem jak teraz ale kiedyś można było to skredytować ale były wyższe marże i prowizje.
    Banki to zagmatwane instytucje popytaj o dobrego doradcę. My mamy w banku super panią od kredytów hipotecznych super tłumaczy, szuka rozwiązań które ale wiadomo ona nie decyduje o przyznaniu kredytuy

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
‹‹ 3455 3456 3457 3458 3459 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ