X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny..nie odzywałem się, bo totalnie brak mi czasu. Co chce coś napisać to kończy się to na jednym zdaniu i muszę coś robić.

    U nas nareszcie widać poprawę u Laury..I nie zapeszajac mam nadzieję, że już tak zostanie. W piątek będziemy dzwonić, żeby umówić się na kontrolę. Mam nadzieje, ze to koniec stresu. Juz jestesmy po 1 zapakenou pluc takze to chyba juz za duzo. Lena też już lepiej..tylko noc nie chce jeść. Dziś zjadła jedynie sucha bułkę..wszystko jest na nie.

    Natalka dużo dużo zdrówka dla Poli.

    Inso..Ja też od razu miałam wizję szpitala i każde badanie Laury to normalnie oddychać że stresu nie mogę.
    Laurze też pedzlowalam nosek tylko woda isonasin. Na waciki i pedzlujesz.

    Sabinaa my jesteśmy właśnie po wzięciu kredytu, więc jestem trochę na bieżąco. Tylko u nas wszystkim zajmował się super doradca. Sami to nie wiem czy byśmy tak wszystko załatwili także jeśli w waszej okolicy jest ktoś taki dobry to polecam.
    Jeśli masz jakieś pytania to pisz na priv.

    Co do kp to się nie wypowiadam. Każdy robi jak chce i szanuje każde zdanie :)

    Inso podczytuje czasem marcowki i widzialam, że Dusia to sporo je ;)

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka dobrze,ze widac poprawe u Laury.
    Tak,je jak potluczona...dzis przyszly mi kompresy z multi mam. Zrobilam sobie popoludniu z ciekawosci. Kurde Ona naprawde chyba majac conajmniej 2 lata rzuci "moje cycki":/ nie spodziewalam sie....Moj Malz sie smieje,ze brakuje jeszcze chustonoszenia, wprowadzanie pokarmu po 6msc,blw, i wszystko inne czego nie bylo z Lena i Laura ;p

    justyna14 lubi tę wiadomość

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Nie do końca właśnie. Ale co bank to liczy inaczej. U nas nie kierowali się cena M2 ale może dlatego że ja brałam mniej kredytu niż cena zakupu a resztę miałam jako wkład własny. No właśnie teraz żeby dostać kredyt musisz mieć 20%wkladu własnego. Nie wiem jak teraz ale kiedyś można było to skredytować ale były wyższe marże i prowizje.
    Banki to zagmatwane instytucje popytaj o dobrego doradcę. My mamy w banku super panią od kredytów hipotecznych super tłumaczy, szuka rozwiązań które ale wiadomo ona nie decyduje o przyznaniu kredytuy
    my to już kilka lat wstecz rozpatrywaliśmy w sumie w jednym banku wiec na pewno duzo mogło się pozmianiać i my tylko pod kątem domu z wkładem własnym bo dom juz stał w stanie surowym zamkniętym wtedy.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Aneczka dobrze,ze widac poprawe u Laury.
    Tak,je jak potluczona...dzis przyszly mi kompresy z multi mam. Zrobilam sobie popoludniu z ciekawosci. Kurde Ona naprawde chyba majac conajmniej 2 lata rzuci "moje cycki":/ nie spodziewalam sie....Moj Malz sie smieje,ze brakuje jeszcze chustonoszenia, wprowadzanie pokarmu po 6msc,blw, i wszystko inne czego nie bylo z Lena i Laura ;p
    ha ha ha u mnie z Antusiem podobnie :) karmimy się do tej pory :) też jestem w szoku ale idzie nam tak ładnie, że żal to konczyc a nocki są wygodne nie powiem :) jemu ewidentnie służy :) i jak te kompresy? ja to już od dawna bez wkładek laktacyjnych, już się unormowąło wszystko i mleczo napływa tylko jak Antus ssie :) także gitara :) i próbowąłam go w chuste motac ostatnio ha ha ha także może i u Was będzie chusta grana

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co ja mam powiedziec z karmieniem? Kubie juz duzo nie brakuje do 2 lat a zycie by za cycy oddal :)

    My po ostatniej awanturze w domu postanowilismy wziasc kredyt i skonczyc calkowicie cale to poddasze. Mamy wszedzie pomalowane/podlogi. Myslimy o 50tys, zeby zrobic lazienke, a jest duuuuza, wiec minimum z 20tys pojdzie, kupic meble i splacic 10tys kredytu hipotecznego ktory mi zostal, tak zeby zostac z jednym. Wiem ile jest papierologi przy kredycie, bo kiedys to przerabialam, ale slyszalam, ze teraz to juz w ogole ciezko jest dostac. Jak nie, to jakis konsumencki wezmiemy i tyle. Chcemy sie wyniesc na gore, zawsze to troche inaczej bedzie.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    A co ja mam powiedziec z karmieniem? Kubie juz duzo nie brakuje do 2 lat a zycie by za cycy oddal :)

    My po ostatniej awanturze w domu postanowilismy wziasc kredyt i skonczyc calkowicie cale to poddasze. Mamy wszedzie pomalowane/podlogi. Myslimy o 50tys, zeby zrobic lazienke, a jest duuuuza, wiec minimum z 20tys pojdzie, kupic meble i splacic 10tys kredytu hipotecznego ktory mi zostal, tak zeby zostac z jednym. Wiem ile jest papierologi przy kredycie, bo kiedys to przerabialam, ale slyszalam, ze teraz to juz w ogole ciezko jest dostac. Jak nie, to jakis konsumencki wezmiemy i tyle. Chcemy sie wyniesc na gore, zawsze to troche inaczej bedzie.
    Chyba słuszna decyzja, zawsze to choć na swoim piętrze i każdy u siebie i nie trzeba na sirbie24 godziny na dobę patrzeć.

    Nie no, 2 lata to już dla mnie za długo. Tak do roku dam mu czas a potem chyba s zaczniemy się odstawić, tak myślę.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 marca 2019, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna ja tez dawalam Kubie czas do roku. Rok minal a Kuba prosil "cycy daj", wiec dawalam i daje dalej. I chcialabym juz odstawic, a kurcze on tak prosi, ze nie mam sumienia nie dac :/

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 marca 2019, 03:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka uff... Cieszę się że jest ok bo nie pisałaś i obawiałam się najgorszego....

    Inso jak masz pokarm to karm. W nocy ciach cycek na wierzch i bez latania robienia butli. Ja karmię na leżąco od początku więc nawet się zdrzemnę a mała się obsługuje sama. Dla mnie mega wygoda. I masz za darmo jednak hehe.

    Sabina ja bym może i karmiła Szymona dłużej do 2 lat ale te jego pobudki częste w nocy i płakanie mnie dobijało.
    Ogólnie jestem za kp ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie karmić 3 latka. Chociaż Szymek mi dziś mówi że on lubi mleczko z cycka hehe. Ja mówię bo to masz jedz, a on nie bo jestem już duży.

    Justyna no właśnie z tymi kredytami to co kredyt to inny przypadek więc trzeba iść do banku i się spytać.
    Sabina myślę że decyzja super, będziecie mieli dla siebie trochę miejsca i oddechu. Może mama zrozumie że jesteście rodzina a każda rodzina rządzi się sama ;-)

    No i najważniejsze. Jest Poprawa u Poli. Usnęła sama, śpi ładnie. Zje na śpiocha i ja odkładam i w końcu może oddychać. Bez chrumkania i gili.
    Teraz będę walczyć z odparzeniom tylko. Bo przez 2 dni to ona co kaszlnrla lub kichnela to popuszczala. Przebierałam ja co chwilę ale przy chorobie kupa jakaś bardziej "żrąca" i chwila i pupa odparzona. Ale damy rade

    iNso87 lubi tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 28 marca 2019, 05:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U Was lepiej to u mnie gorzej :-/ Antus strasznie zawalony katarkiem/flegma. Pójdę dziś z nim niech go osłuchaja. Noc ciężka. Oby na katarku się skończyło.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    ha ha ha u mnie z Antusiem podobnie :) karmimy się do tej pory :) też jestem w szoku ale idzie nam tak ładnie, że żal to konczyc a nocki są wygodne nie powiem :) jemu ewidentnie służy :) i jak te kompresy? ja to już od dawna bez wkładek laktacyjnych, już się unormowąło wszystko i mleczo napływa tylko jak Antus ssie :) także gitara :) i próbowąłam go w chuste motac ostatnio ha ha ha także może i u Was będzie chusta grana
    Ja to chetnie bym sie chustowala tylko musialabym na jakis kurs z tego isc... bo nie wiem o co w tym chodzi;)
    Roznicy po pierwszym uzyciu kompresow nie widzialam narazie,takze zobaczymy potem. W sumie narazie jako tako jeszcze moje sutki zyja;) kupilam je w razie wu..
    Co do laktacji to u mnie jesscze nie unormowalo sie. Nie jest zle,prawie wogole nie sciagam juz laktatorem nadmiaru, ale jeszcze jak karmie z jednej to z drugiej wali niezle pod cisnieniem.. takze w domu muszle wkladam obowiazkowo i zbieram w pojemnik,bo bardzo duzo leci a na wyjscie wkladki,b9 mokra cala bym byla.

    Aneczka przypomnij,kp Ty jeszcze czy juz tylko mm?

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    A co ja mam powiedziec z karmieniem? Kubie juz duzo nie brakuje do 2 lat a zycie by za cycy oddal :)

    My po ostatniej awanturze w domu postanowilismy wziasc kredyt i skonczyc calkowicie cale to poddasze. Mamy wszedzie pomalowane/podlogi. Myslimy o 50tys, zeby zrobic lazienke, a jest duuuuza, wiec minimum z 20tys pojdzie, kupic meble i splacic 10tys kredytu hipotecznego ktory mi zostal, tak zeby zostac z jednym. Wiem ile jest papierologi przy kredycie, bo kiedys to przerabialam, ale slyszalam, ze teraz to juz w ogole ciezko jest dostac. Jak nie, to jakis konsumencki wezmiemy i tyle. Chcemy sie wyniesc na gore, zawsze to troche inaczej bedzie.
    2 lata to dla mnie abstrakcja jakas hehehe ja dluzej jak 2msc nie chcialam karmic ale moze co najwyzej do pol roku sie przedluzy,dluzej nie chce ;)

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Aneczka uff... Cieszę się że jest ok bo nie pisałaś i obawiałam się najgorszego....

    Inso jak masz pokarm to karm. W nocy ciach cycek na wierzch i bez latania robienia butli. Ja karmię na leżąco od początku więc nawet się zdrzemnę a mała się obsługuje sama. Dla mnie mega wygoda. I masz za darmo jednak hehe.

    Sabina ja bym może i karmiła Szymona dłużej do 2 lat ale te jego pobudki częste w nocy i płakanie mnie dobijało.
    Ogólnie jestem za kp ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie karmić 3 latka. Chociaż Szymek mi dziś mówi że on lubi mleczko z cycka hehe. Ja mówię bo to masz jedz, a on nie bo jestem już duży.

    Justyna no właśnie z tymi kredytami to co kredyt to inny przypadek więc trzeba iść do banku i się spytać.
    Sabina myślę że decyzja super, będziecie mieli dla siebie trochę miejsca i oddechu. Może mama zrozumie że jesteście rodzina a każda rodzina rządzi się sama ;-)

    No i najważniejsze. Jest Poprawa u Poli. Usnęła sama, śpi ładnie. Zje na śpiocha i ja odkładam i w końcu może oddychać. Bez chrumkania i gili.
    Teraz będę walczyć z odparzeniom tylko. Bo przez 2 dni to ona co kaszlnrla lub kichnela to popuszczala. Przebierałam ja co chwilę ale przy chorobie kupa jakaś bardziej "żrąca" i chwila i pupa odparzona. Ale damy rade
    Natalka to ja tez tak robie z tym nocnym karmieniem tylko moj Malz na tym cierpi bo nie spi ze mna hehehe
    A zapas mm mam 2 opakowania 1 i 2 opakowania 2. I wiecie co, juz jedno opakowanie 1 sie koczy..ale jak zjadla z tych wszystkich butelek chociaz 60ml to tyle haha reszta szla do zlewu...chcialam Ja dokarmic i ona ma w tylku butelke..meczyla godzine i 10ml raptownie pila hehe

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 28 marca 2019, 06:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna trzymam kciuki za poprawe u Antusia.
    Zdrowia dla Wszystkich naszych dzieciaczkow!

    Ja dzis jade z Lena i Lidia do Mamy na tort :) Wczoraj miala urodziny ale nie mialam jak przyjechac..dalej na jednyn aucie jestesmy. Dzis malz ma wolne, jedzie sprawy zalatwic na miescie i podrzuci nas do moich rodzicow. Laura do szkoky i potem wroci do nas.
    Aha Lena sie dostala do przedszkola,oddzialu tam gdzie Laura jest w szkole. No zobaczymy czy to cos zmienia..narazie chodzi i sie cieszy,ze idzie do przedszkola. Chyba zapomniala juz co bylo w tamtym. Moze jak w innym miejscu teraz bedzie to nie przypomni sobie..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 marca 2019, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso u nas to samo. Próbowałam ja na noc dokarmiać butla. Ale jak wypiła 100ml to był max. Wkurzała się, godzinę później budziła się na cyca. Dusia jak ma wybór mm albo twoje mleko to wybór jest jasny. Smaczniejsze od mamy :-D a Pola też tak w tym czasie wisiała na cycku od 16 do 21 z przerwą na kąpanie.

    Justyna masz ci los. Nie skończą się te chorobska chyba...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 28 marca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    my już po wizycie , logistycznie z całą trójką samemu jechać do pediatry to wyzwanie.
    Chłopaki kaszel już jakby krtaniowy i jak podejrzewałam sterydy :/ także tak. Ale osłuchowo czysto . więc z dwojga złego lepiej w tą strone. dostali nebud na 5 dni powinni minąć. Także optymistycznie w poniedziałek pójdą do przedszkola już :) oby :)

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Justyna ja tez dawalam Kubie czas do roku. Rok minal a Kuba prosil "cycy daj", wiec dawalam i daje dalej. I chcialabym juz odstawic, a kurcze on tak prosi, ze nie mam sumienia nie dac :/
    no właśnie boje się, że może być u nas podobnie . Antoś na razie nie prosi bo nie umie, ale już widać kiedy chce do cycusia bo szuka już po bluzce. my większość karmimy się na leząc więc jak go kłąde i kałde się obok to on już wie co i jak:) na razie nie powiem, bo w nocy mi mega wygodnie z tym karmieniem.

    Inso my w sypialni zrobiliśmy z łóżeczka dostawkę do łóżka i mąż spi spokojnie ja też a Antusia tylko wyjmuje karmie i odkłądam bez wstawania z łóżka. polecam

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • Aneczka86 Autorytet
    Postów: 2357 1085

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso ja tylko mm.

    l22ncwa1oacwa1tc.png
    l22nbd3m6o1c484o.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Taka moja Pola dziś z rana była. Ulgę czuje niesamowita że jej lepiej. Śpi już 2 godziny prawie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2019, 15:11

    iNso87, Julia2015, Aneczka86, sabinaaa, justyna14 lubią tę wiadomość

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • Julia2015 Autorytet
    Postów: 624 204

    Wysłany: 28 marca 2019, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śliczna Pola, buźke ma taka delikatną, od razu widać że dziewczynka ładna z niej bedzoe :)

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    LISTA URODZONYCH PO GRUDNIU 2015
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 28 marca 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka jaka ona śliczna i delikatna <3

    natalka0887 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
‹‹ 3456 3457 3458 3459 3460 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ