X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2015
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2015

Oceń ten wątek:
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso takie maluszki maja normalnie takie furczenia z tego co pamiętam i to jest po prostu rozwojowe. Także nie sądzę żeby to od mleka. Jeśli chodzi o ulewanie to musisz zawsze odbijać bo to może pomóc. I może po prostu zarloczka masz i zjada za dużo, bo z piersi to dzieci jedzą opór :-) a potem ulewa się nadmiar. :-) nie martw się , ale zawsze warto skonsultować z lekarzem.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    Inso takie maluszki maja normalnie takie furczenia z tego co pamiętam i to jest po prostu rozwojowe. Także nie sądzę żeby to od mleka. Jeśli chodzi o ulewanie to musisz zawsze odbijać bo to może pomóc. I może po prostu zarloczka masz i zjada za dużo, bo z piersi to dzieci jedzą opór :-) a potem ulewa się nadmiar. :-) nie martw się , ale zawsze warto skonsultować z lekarzem.
    Odbijam w dzien i jest to samo .. dzis juz poki co wiecej mi pokasluje..

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Odbijam w dzien i jest to samo .. dzis juz poki co wiecej mi pokasluje..
    to może jakiś wirus ją bierze.Może serio do lekarza, nich osłucha czy nie oskrzeliki. U mnie wszyscy kaszlą i smarkają, Pola już lepiej dziś zdecydowanie. Taka pogoda. U mnie mąż dziś szyby skrobał znów :/ eh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 07:58

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pamiętacie jak pisałam o żonie brata ciotecznego i ich córce, że rehabilitują bo ma słabiutkie mięśnie? to byli z nią na kontroli wag bo słabo rośnie i przybrała w miesiąc tylko 100g. Strasznie malutko nie? mój Antoś jak byliśmy w szpitalu w tamtym okresie to w 3 tyg przybrał 500 g. A chorował gorączka i antybiotyk dożylnie. Mają kontrole za kolejny miesiąc i zrobić jakięs dodatkowe badania. Poradziła jej, bo nona kp w nocy tylko, żeby raz dała butle w nocy zamiast cycka. Właśnie mi napisła, że o dziwo dała butle o 1 w nocy i mała całą zjadła. Potem dała znów butle o 6 i zów całą zjadła. Oby to pomogło.Bo jednak dziecko dużo tyje w nocy, a jak może ma pokarm mało wartościowy bo stres nerwy to jednak widać to po dziecku. Co sądzicie?

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem ci Justyna że moja Pola to w przez ostatnie 2 tygodnie nic nie przybrała. I w ogóle ostatnio słabo. Ale lekarze twierdzą że waży w normie. Zresztą pisałam wam kiedyś że spadła na 25 centyl. Ale ona wcale nie je mało. Normalnie. Czasem chce jej dać butle to zje trochę i więcej nie chce. Nie idzie ta butla zbytnio...

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    natalka0887 wrote:
    Powiem ci Justyna że moja Pola to w przez ostatnie 2 tygodnie nic nie przybrała. I w ogóle ostatnio słabo. Ale lekarze twierdzą że waży w normie. Zresztą pisałam wam kiedyś że spadła na 25 centyl. Ale ona wcale nie je mało. Normalnie. Czasem chce jej dać butle to zje trochę i więcej nie chce. Nie idzie ta butla zbytnio...
    ta mała o której pisze ma 8 msc prawie i waży 7,4 kg. To ciut chyba mało. nie wiem sama.

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna- nie ma czegoś takiego jak mało treściwy pokarm! Ja miałam taką sytuację z Olą, że mało przybierała. Poszłam do pediatry ( w starszym wieku, mega doświadczonej) i ona powiedziała że absolutnie mam nie dawać mm tylko nastawiać budzik i co 2h budzić małą, siadać z nią i pilnować żeby przez przynajmniej 15 min aktywnie jadła. Potem się kładłyśmy i jeszcze dojadała. Fakt, że męczące to było ale warto było. Już po tygodniu był efekt a w sumie robiłyśmy tak przez miesiąc czasu. Nadgoniła pięknie. Te nocne karmienia są najważniejsze bo jest najbardziej tłusty pokarm i dlatego absolutnie nie wolno z nich rezygnować.
    Oczywiście każdy robi wg zaleceń swojego lekarza ale akurat uważam że to jest nie do końća słuszne co im powiedziała. Bo to powoli niestety doprowadzi do ustania laktacji a tylko napycha dziecko ciężej strawnym mlekiem w sumie niepotrzebnie....

    201512131765.png

    201909081765.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Ola na 5 miesięcy ważyła 4900. też ktoś powie że to malutko. Ale ona po prostu taka drobna była

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No waży nie za dużo. Z drugiej strony mojej koleżanki mała kończy zaraz 3 lata i nosi ciuszki 86/92 i waży niecałe 10kg. Ale w przedszkolu radzi sobie super. Jest fajna dziewczynką tylko jest poprostu malutka. Do mojego Szymka to do ramienia mu sięga.

    Ja bym obstawiała tak jak pisze animka że w nocy właśnie pokarm jest bardziej treściwy i żeby w nocy ja karmić piersią a w dzień ewentualnie butla.

    Ja Polkę karmię w nocy tylko 2 razy Bonina ładnie śpi. Z jednej strony się martwię trochę że mało przybiera. Z drugiej nie chce jej uczyć takiego jedzenia co chwila w nocy bo ona ładnie śpi a Szymek się budził mi co 2h i padałam na mordę.
    Dlatego chciałabym już zacząć rozszerzać dietę to też podniesie wagę

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    animka899 wrote:
    Moja Ola na 5 miesięcy ważyła 4900. też ktoś powie że to malutko. Ale ona po prostu taka drobna była
    Ojej. Malutka strasznie. A teraz ile waży?

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    teraz dawno jej nie ważyłam, ale myślę że więcej jak 16 nie waży. Ona jest bardzo wysoka i szczuplutka. A je za troje:P Ma to po mamusi i tatusiu:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • natalka0887 Autorytet
    Postów: 2788 807

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To super waga.
    Ty jej nie ważysz a mój Szymek by się ciągle ważył. Jak wchodzi do lekarza to najpierw na wagę staje hehe. A waży 15.5kg. a nogi jak patyki hehe. Zresztą ja też byłam całe dzieciństwo szczupła w 3 klasie pamiętam ważyłam 28kg.

    82do3e5emfsmi6fi.png
    3i49df9hbiuokhok.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie ma gdzie się wżyć, bo ciągle nie ma baterii w wadze:p haha a do lekarzy na szczęśie nie chodzimy;) Ona jak się do mycia rozbiera to się śmiejemy że pianinko prezentuje z żeber;)

    201512131765.png

    201909081765.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wogóle mam dzisiaj strasznego lenia:p muszę trochę posprzątać, bo jutro zostaje sama z Olą i przychodzi moja przyjaciółka. A póki co siedzę od rana i się gapie na tv:p

    201512131765.png

    201909081765.png
  • sabinaaa Autorytet
    Postów: 1203 897

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Zuzia jak miala 4 mies to zaczela bardzo ale to bardzo malo przybierac na wadze. Poszlam z nia do lekarza i powiedzial prosto z mostu: albo jest glodna, albo cos jej dolega. Wrocilam do domu z mm, dalam jej piers, potem druga. Wydawalo mi sie, ze jest obzarta i to tak pod korek. Zrobilam po tym wszystkim 100 mleka, ona to wypila i plakala jak sie skonczylo. Dorobilam i dalej wypila, po czym spala jak zabita. A wczesniejsze noce to pobudki po milion razy. To byl poczatek konca karmienia Zuzi. Strasznie bylo mi z tym ciezko, ale nic na sile. Zaczela ladnie przybierac na wadze. Moze tamto dziecko tez po prostu nie dojada i tu caly problem?

    Moja Zuza wazy 16kg. A Kuba 14.8 :) Duzej roznicy juz miedzy nimi nie ma.

    Aneczka, jak tam u Ciebie sytuacja?

    l22ndf9h3vpfkhhu.png
    mhsvj44j4uxq5cod.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pediatra bedzie najwczesniej po 14. Zobaczymy..

    Ja sie wietrzylam niedawno z Dusia a Lena w pokoju obok kolejka sie bawila i barbie ogladala.

    Jeju moja Lena z dziewczynek to chyba najbardziej tlusta ;d dzis rano wazyla 20,8kg.

    Edit.
    Laura 57kg.... ;p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 10:29

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sabinaaa wrote:
    Moja Zuzia jak miala 4 mies to zaczela bardzo ale to bardzo malo przybierac na wadze. Poszlam z nia do lekarza i powiedzial prosto z mostu: albo jest glodna, albo cos jej dolega. Wrocilam do domu z mm, dalam jej piers, potem druga. Wydawalo mi sie, ze jest obzarta i to tak pod korek. Zrobilam po tym wszystkim 100 mleka, ona to wypila i plakala jak sie skonczylo. Dorobilam i dalej wypila, po czym spala jak zabita. A wczesniejsze noce to pobudki po milion razy. To byl poczatek konca karmienia Zuzi. Strasznie bylo mi z tym ciezko, ale nic na sile. Zaczela ladnie przybierac na wadze. Moze tamto dziecko tez po prostu nie dojada i tu caly problem?

    Moja Zuza wazy 16kg. A Kuba 14.8 :) Duzej roznicy juz miedzy nimi nie ma.

    Aneczka, jak tam u Ciebie sytuacja?
    no własnie dziś im całą butle w nocy wsunęła i potem nad ranem drugą to chyba głodna była. A co do wartościowości pokarmu to nie będę się kłócić, bo mam na ten temat swoje zdanie. Widziałam swój pokram ściągny jak Olek był mały a jak Pola była mała i była różnica wyrazna, więc dowodów więcej nie potrzebuje. Zobaczymy czy zaczie im przybierać jak zacznie jeść w nocy

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • iNso87 Autorytet
    Postów: 8867 5309

    Wysłany: 27 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justyna14 wrote:
    no własnie dziś im całą butle w nocy wsunęła i potem nad ranem drugą to chyba głodna była. A co do wartościowości pokarmu to nie będę się kłócić, bo mam na ten temat swoje zdanie. Widziałam swój pokram ściągny jak Olek był mały a jak Pola była mała i była różnica wyrazna, więc dowodów więcej nie potrzebuje. Zobaczymy czy zaczie im przybierać jak zacznie jeść w nocy
    Justyna ja pamietam pokarm z Lena jak sciagalam mialam jakis taki niewyrazny,taki bezowy,brudny bialy nawet jak sie rozwarstwil to jakby woda..teraz jak sciagam to jest mlecznobialy. Z lodowki jak wyciagne to na wierzchu robi sie taka gesta ala smietana? Takze cos jest z tym pokarmem kobiety...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca 2019, 11:46

    P62Wp2.png
    5oRIp1.pngXMJMp2.png
  • justyna14 Autorytet
    Postów: 10321 6171

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iNso87 wrote:
    Justyna ja pamietam pokarm z Lena jak sciagalam mialam jakis taki niewyrazny,taki bezowy,brudny bialy nawet jak sie rozwarstwil to jakby woda..teraz jak sciagam to jest mlecznobialy. Z lodowki jak wyciagne to na wierzchu robi sie taka gesta ala smietana? Takze cos jest z tym pokarmem kobiety...
    dokłądnie. u mnie pamiętam u Olka że własnie taka warstwa śmietany była mega i pokarm miałam dobry a z Polą właśnie taka mała warstewka była a reszta takie sine to mleko było. tak jak piszesz. więc mądrości mądrościami, a każdy wierzy w co chce.

    iNso87 lubi tę wiadomość

    relg3e5e6cfj7fkg.png
    zrz63e5ewa17bqxb.png
    km5sdf9hhvdxzmyl.png
  • animka899 Autorytet
    Postów: 1929 983

    Wysłany: 27 marca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inso- to zależy od wieku dziecka itd. takie sprawdzanie wlasnie po rozwarstwieniu to jedna z największych bzdur jakie są rozpowszechniane. Ja mam taką świetną książkę o kp i właśnie o tym też tam pisało żeby nie robić takich testów bo to nic nie znaczy. Tak samo jak kobiety sprawdzają ile odciągną laktatorem i po tym oceniają ile pokarmu mają. Też bzdura. Bp laktator nie ciągnie tak jak dziecko. Dziecko dużo więcej wysysa.

    kasiakasia11 lubi tę wiadomość

    201512131765.png

    201909081765.png
‹‹ 3454 3455 3456 3457 3458 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ