X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dziewczyny, od dwóch tyg lezę w szpitalu:(
    Przypomnijcie mi czy któraś z Was ma łożysko przodujące ?
    Ja mam

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2018, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale kciukam za Ciebie abyś wytrwała jeszcze trochę (podczytalam na innym wątku) plamisz jeszcze? I co lekarze mówią?

  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 28 października 2018, 18:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mokka trzymaj się tam dzielnie....

    Ja ostatnio byłam najpierw zdolowana znowu oblanym egzaminem... Potem zaczął się weekend i albo goście albo w gościach i czas w końcu z mężem... Ale ogólnie jestem ostatnio taka bez energii i sił że masakra.... W piątek skończyłam prasowanie ciuszków dla Patrycji i już szczęśliwa że wszystko gotowe a wieczorem dostałam jeszcze reklamówke ciuszków rozmiar 56...juz wyprane schna jutro znowu prasowanie.... Heh...

    Powiem Wam że coraz bardziej stresuje się porodem... Mimo że to. Nie mój pierwszy... Mam cichą nadzieję że młoda urodzi się max 20.11 żebym nie musiała iść na tydzień bez sensu do szpitala.... Teoretycznie 9.11 jak się nie mylę moja ciąża będzie donoszona a tego dnia idziemy na ślub męża brata ponad 100km od nas... Oby tylko spokojnie przetrwać ten weekend i niech się dzieje co chce... Na szczęście ślub bez wesela wiec dam radę :)

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 28 października 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dziewczyny, od dwóch tyg lezę w szpitalu:(
    Przypomnijcie mi czy któraś z Was ma łożysko przodujące ?


    Ja tez mam przodujace.
    Trzymaj sie dzielnie w tym szpitalu. I mysl tylko pozytywnie :)

    Kai lubi tę wiadomość

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 29 października 2018, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka wrote:
    Dziewczyny, od dwóch tyg lezę w szpitalu:(
    Przypomnijcie mi czy któraś z Was ma łożysko przodujące ?
    A coś się działo, że Cię położyli czy profilaktycznie przez to łożysko?
    Trzymaj kciuki żeby wszystko dobrze było i dużo siły życzę bo na pewno nie jest łatwo. :*

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 29 października 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mokka jak jestes w szpitalu towszystko bedzie obys wytrzymala jeszcze tydzien trzymam kciuki


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 29 października 2018, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a tak zmieniając temat - czy któraś z Was słyszała lub zna kogoś kto stosował przy porodzie znieczulenie TENS ??
    Chodzi o stymulację prądem elektrycznym, bylam na szkole rodzenia w moim szpitalu i tam jest taka możliwość, nawet mocno zachęcali żeby skorzystać, macie jakieś zdanie na ten temat?

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 29 października 2018, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tylko czytałam o tym, bo u nas w szpitalach nie ma więc ewentualnie sama musiałabym załatwiać.
    Każdy ma inny próg bólu ale jak oni piszą że do 6-7cm to pomaga to dla mnie było to znośne. Tylko jak na porodówkę dotarłam to miałam 5 praktycznie a potem prysznic bardzo pomagał. Więc wybierając między tym a ciepłą wodą stawiam na wodę :)

    Ale jestem ciekawa opinii, może jednak warto a niestety nie znam nikogo kto używał.

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 29 października 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry . Ja wlasnie u diabetoga cukry dalej szaleją niestety :(
    Zobaczymy co powiedzą dziś wg ich obliczeń to 33+3 dzisiaj dla mnie o tydzień ponad dalej .

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 29 października 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zuza daj znać jak po wizycie...

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 29 października 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam dzisiaj sen :) byłam w nim świeżo po porodzie, dzieciaczki malutkie, ale cudowne, tylko spały i jadły, a z karmieniem nie miałam żadnego problemu. Dodatkowo rana po cc nic prawie nie bolała i Mąż był całkiem pomocny :) taki miły sen :)
    Wczoraj naczytałam się różnych historii początków przygody z bliźniakami, bardzo różnie to wyglądało u tych dziewczyn i to chyba stąd ten sen.
    Przejmuje się z każdym dniem coraz bardziej. A dzisiaj jeszcze wizyta u gina, której też się boję, czy dzieci przybrały na tyle żebym mogła rodzić w tym "moim" szpitalu, czy rozwarcie się powiększyło i co z szyjką. Mam nadzieję, że nie położy mnie jeszcze w szpitalu, chociaż jakieś czarne myśli kłębią się w głowie od tamtego tygodnia :/

    Mokka trzymam kciuki żeby było dobrze! Ja chyba mam jedno łożysko przodujące, tak było w opisie badań prenatalnych, ale w sumie mój lekarz nigdy o tym nie wspominał.

    Madlen u mnie w pracy jedna dziewczyna w tamtym roku strasznie się nastawiała na te prądy, ale w końcu to nie wiem czy z nich korzystała. W ogóle to ona miała też w planie poród w wodzie i wszytskie inne zabawki, które szpital oferował :)

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 29 października 2018, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie powaznie zastanawiam nad zzo. Choć lekarka przez tel powiedziała, ze na te chwile ze względu na to nadcisnienie nie można wykluczyć opcji cc przed 40 tyg, choć na razie za wcześnie żeby prorokowac. Wczoraj cisnienie ladnie trzymalo normy takze humor od razu lepszy. I mam nie mierzyć co chwile tylko 3 razy na dzien zeby nie wpasc w obsesje.

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 29 października 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jako że mam zboczenie zawodowe na punkcie mierzenia różnych rzeczy w człowieku;) podzielę się z wami moimi obserwacjami, co pewnie też trochę uspokoi te dziewczyny co martwią się wysokim tętnem.

    Jeszcze w czerwcu moje tętno spoczynkowe było w okolicach 70, taki mój standard.

    7c4cd4b0d3ddab1bmed.png

    Fajnie na wykresie widać kiedy śpię, a nawet różne fazy snu, kiedy śpię mniej lub bardziej głęboko. Jedyne skoki tętna to spacery ;)

    3618dc35b4802e0fmed.png

    A tak wykres wygląda obecnie. Tętno spoczynkowe dużo wyższe. Po wykresie tętna w nocy widać, że spie dużo mniej spokojnie, szlag trafił widoczne fazy. Pomimo zerowego wysiłku w ciągu dnia, proste codzienne czynności czasami powodują chwilowy wzrost do 120. Jak nic widać że organizm jest pod dużym, ciągłym obciążeniem ;)

    Btw. U mnie wszystko spoko, popołudniu wizyta. Pozdrawiam z pracy ;)

    Karo_88, Aga9090, agniecha2101, futuremama lubią tę wiadomość

  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 29 października 2018, 14:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wy też teraz sie tak wzruszacie prawie bez powodu? Ostatnio pralam ubranka Malej i prawie sie poplakalam przy wieszaniu (a czeka mnie jeszcze prasowanie hehe gdzie pewnie bez łez sie nie obedzie), jak mama mi powiedziala ze jej sąsiadka kupiła Malutkiej pare ładnych ciuszkow, jak czytalam gdzieś o pierwszych chwilach malucha na swiecie, jak czasem do niej mowie albo jak wypycha mocno nozke/raczke i ja na chwilke zlapie albo Maz jak ja glaszcze, jak widzialam na korytarzu noworodki w szpitalu z tatusiami. Nigdy tak nie miałam. Chyba hormony robia swoje ale jestem w szoku bo wcześniej raczej ciężko mnie było ruszyc.

    futuremama lubi tę wiadomość

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 października 2018, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo88 - TAK ostatnio popłakałam się na koniec filmu "szybcy i wściekli 7" :O

    futuremama, Karo_88 lubią tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 29 października 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. My po wizycie :-) Wszystko w porządeczku :-) wody ok, łożysko ok, szyjka zamknięta, z małym wszystko ok, waży jakieś 2400g :-) Wymaz na paciorkowce pobrany. Kolejna wizyta za 4 tygodnie 26.11 (dzień przed terminem) :-o Czyli albo będzie albo nie będzie :-P Jeśli do tej pory nie urodzę to będzie KTG na tej wizycie i później co 3 dni.

    Aga9090, futuremama, Karo_88, JaKa lubią tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 29 października 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po wizycie, wszystko w porządku. Młoda oszacowana na 2400g. Pani doktor zdziwiona, bo po moim brzuchu spodziewała się małego dziecka, a młoda całkiem solidna jak na swoje 34tyg :). Kolejna wizyta za 2tyg. Gbs pobrany i mnóstwo końcowych badań zlecone.

    Aga9090, Karo_88, futuremama, agniecha2101, JaKa lubią tę wiadomość

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 29 października 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzis bylam ze skierowaniem mam date Cc na dzien przed terminem z miesiaczki. Takze rowno za miesiac. Liczylam ze nie beda czekac do 40 tc tylko w 38 rozwiaza ale nie widza powodu by przyspieszac mimo brania lekow...

    agniecha2101, JaKa lubią tę wiadomość


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Lotopałanka Autorytet
    Postów: 1459 923

    Wysłany: 29 października 2018, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mkgk to może w tym samym dniu przywitamy maluszki :)

    3i49cwa1y1soayfp.png
    atdcanli4g0f7t2i.png

    Aniołki:
    Wrzesień 2014 6tc
    Październik 2017 6tc
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 29 października 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama, a gdzie Ty rodziłas pierwsze dziecko? Bo o ile dobrze kojarzę to Ty tez z Wroclawia. Ja rodzilam na Kamienskiego ale duzo przychylnych opinii slysze teraz o Borowskiej. Ktos cos poradzi?

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
‹‹ 911 912 913 914 915 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ