Wielka Akcja - Wspieramy się w niepłodności!
Dziś dodająca otuchy historia Danuty i Adama

Zainspiruj się!
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 25 października 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cyganieszka wrote:
    Mi w końcu udało się zaszczepić na krztusiec. Niby jest to szczepienie zalecane w polskim programie szczepień, a 2 na 3 lekarzy odradzało mi to szczepienie. Dopiero pielęgniarka wykonująca szczepienie w pełni się ze mną zgodziła, bo była niedawno na szkoleniu dotyczącym szczepień w ciąży. Jak to stwierdziła, niestety nie każdy lekarz się doszkala...
    Nieźle... ja szczepiłam się w 25 tygodniu już. Tutaj w CH szczepią standardowo (można się oczywiście nie zgodzić), ale rozmawiałam na ten temat też z dwoma ginekologami w PL i żaden nie odradzał, wręcz przeciwnie.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 25 października 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama pani ginekolog była jak najbardziej na tak, ale żeby się w medicoverze zaszczepić trzeba przejść kwalifikację u losowego internisty i oni już się nie orientowali w tym zupełnie.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co piszecie w listopadzie jest już kilka pewniaków a kto wie jeszcze które maluszki się nieco pospieszą :D

    Aga a co lekarz na taki puls? Dla mnie to kosmos :D

    Kai daj znać jak tam wizyta :)

    Nie wiem jak u Was ale tutaj taką pogoda, że nic tylko spać. No ale ogarniam sobie powoli dalej. Łóżeczko postawione, materacyk spokojnie jeszcze w domu leży co by nie zbierał kurzu. Od pn w Lidlu ma być trochę rzeczy dla mam i dzidziusiów i chyba się wybiorę po prześcieradła nowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 17:19

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama lekarz nic nie mówił, ich raczej puls nie interesuje..

  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 25 października 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie ok. Muszę tylko się trochę podleczyc ze względu na bakterie w moczu. Przepływy ok, wymiary ok, nastepna wizyta za dwa tygodnie.

    Aga9090, Lotopałanka, futuremama, JaKa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • Kai Autorytet
    Postów: 1808 1793

    Wysłany: 25 października 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Futuremama lekarz nic nie mówił, ich raczej puls nie interesuje..
    U mnie też nikt nie zwraca uwagi na puls, tylko ciśnienie ich interesuje.

    f2wli09kh9pki1f2.png
    km5stv73bm121sip.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 października 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niby tak ale jak jest sporo ponad normę to chyba powinni... ;) Tak mi się wydaje ale lekarzem nie jestem :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2018, 19:26

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Niby tak ale jak jest sporo ponad normę to chyba powinni... ;) Tak mi się wydaje ale lekarzem nie jestem :)
    Kochana ja już to zgłaszałam swojemu gin i interniscie i nie widza w tym nic złego :( a wiem,że tak nie powinno być

  • JaKa Autorytet
    Postów: 493 320

    Wysłany: 25 października 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi mój ginekolog na temat wysokiego pulsu mówi, że teraz tak już może być, będzie się zwiększał i ciśnienie na tym etapie też może być wyższe. Trzeba oczywiście kontrolować, ale nawet jak czytam to w ciąży puls znacznie wzrasta, bo zwiększa się objętość krwi i serce musi pompować za dwoje. U mnie za troje ;)

    Jezu ufam Tobie <3
    <3 Piotruś i Tomuś <3 22 listopada 2018
    Aniołek [*] 5 maja 2017
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 25 października 2018, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie no pewnie że wzrasta tylko nie spotkałam się jeszcze że aż tak ;) Ale jak pod kontrolą lekarza i Ty się dobrze czujesz no to chyba ok :)
    Ja z podobnym ciśnieniem przy 100 się średnio czuje.

    W ogóle wczoraj poczułam się kozakiem, aż sama się zdziwiłam że i dalszy etap a ja się lepiej czuje niż 2 tyg temu. No i sobie uświadomiłam, że właśnie przez to że od 2 tyg w domu jestem. Dziś dzień załatwiania spraw, kilka dni magnezu nie wzięłam i już spinanie brzucha, skurcz w nodze że ustać nie mogłam. I koniec kozaczenia. Od powrotu męża z pracy mam lezakowanie :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cały czas taki mam czy w ciąży czy nie, zdarza się, że nawet i wyższy jest..

  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 25 października 2018, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie sie tez dziwie bo mi przy 108 puls peka glowa kilka dni juz pod rzad. I od razu sie slabiej czuje... Ale moja polozna tez mowi ze to w normie. Dziwne mi sie wydaje ze to zalezy tzn samopoczucie zalezy od tendencji czlowieka jesli ja normalnie zawsze mialam 90na60 cisnienie i puls 80 a teraz mam 110na78 i puls 108 to mimo ze to dla kowalskiego norma dla mnie to kosmos i zle znosze. Co myslicie?


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 26 października 2018, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam, ze jesli chodzi o tetno to w ogole nie zwracali u mnie uwagi teraz w szpitalu, nawet jak raz podczas pomiaru cisnienia bylo 124 to nic z tym nie zrobili. Cisnienie wazne zeby nie przekraczalo 140/90, tetnem chyba nie ma sie co przejmowac, tylko wiecej polegiwac na lewym boku. Co najlepsze, podczas ktg chyba było widać moje tetno (tak mniemam, bo oprocz tetna Malej i tego 'Taco', byla na dole mniejszymi cyframi wartosc tetno oscylujaca w granicach 80-120), ciekawa jestem czy to tetno bylo mierzone gdzies na tetnicy brzusznej? Bo na pewno nic extra nie podpinali.

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 26 października 2018, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, nie odzywałam sie chyba z 2 miesiące, co nie oznacza że Was nie poczytajcie... jakoś poprostu nie miałam weny do pisania, ale widzę ze weszliście na temat, ktory mnie również bardz dotyczy.

    Moje tętno dochodzi nawet do 130/min i to nawet kilka razy w tygodniu, również czuje sie wtedy fatalnie, łapie zadyszkę siedząc, ciezko sie oddycha itp ale moja Pani doktor nie widzi w tym problemu :( ja sie martwię jak to bedzie przy porodzie jak wiadomo ze wtedy tętno bedzie jeszcze wyższe ....

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 26 października 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widze że większość mamusiek jednak na fb uciekło :(

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlen_:) wrote:
    Widze że większość mamusiek jednak na fb uciekło :(
    Tak.... Pouciekały...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2018, 16:29

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 października 2018, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tym pulsem to bardziej tak ogólnie zdrowotnie się interesuję nie pod kątem ciąży. Bardziej, że naturalnie jak mi się wydawało miałam wyższe niż ta średnia. Ale Aga w takiej skali to było całkiem normalne :D
    Wiadomo stres itd. podwyższa ale jeśli bez wysiłku i jest to permanentny stan to nie wiem na ile jest to normalne :) Nie znam się tak na tym. Bo z jednej strony mówią że ok 75 to taka średnia norma a ż drugiej że każdy ma swój i nie ma co się porównywać.
    Poród chwilowa akcja więc raczej tam się nic nie stanie jak poszybuje wyżej:) A w razie problemu z złamaniem oddechu to ja np. dostawałam tlen już w ostatniej fazie ale to nie ma co patrzeć bo wtedy też na dworze było blisko 40 stopni więc ciężko:D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Futuremama jak miałam cesarki to ciśnienie około 85/45 mdlałam :O a jaki puls wtedy to nie wiem..
    Tez mnie ciekawi z tym pulsem jak to faktycznie wygląda z strony medycznej. I czy to groźne.. Jedyne co to u mnie z strony ojca były problemy z niskim ciśnieniem (nie wiem jaki puls ) i prawie wszyscy po zawałach są i nie wiem czy to ma coś z tym wspólnego

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 26 października 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No generalnie mówią że osoby z wyższym pulsem właśnie mają większe ryzyko zawału, bo jak każdy organ gdy non stop pracuje na wysokich obrotach to po prostu szybciej się zużywa i w końcu nie wyrabia. No ale też często nie bierze się to samo z siebie się nie bierze tylko mogą być inne przyczyny.
    Wiesz Ty też sporo masz przygód za sobą więc może po prostu stres się tak odbija.
    Ja głupia się stresuje często byle pierdołami. Ale kiedyś miałam ciśnienie "idealne" i mniej na ten puls zwracałam uwagę choć zawsze był nieco wyższy niż norma. A teraz jak ciśnienie zmieniło się na niskie a w ciąży puls jeszcze w górę no to jednak da dysproporcja jest odczuwalna ;)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana zawsze takie mam.... Ale u Ciebie to moze być ciąża powodem, bo jednak serce musi więcej tej krwi przepompować. I może też zmiana pogody teraz tak wpłynęła na Ciebie

‹‹ 909 910 911 912 913 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ