X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamusie 2018 ! :)
Odpowiedz

Grudniowe mamusie 2018 ! :)

Oceń ten wątek:
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    znieczulenie ma swoje wady... spowalnia i jakies skutki uboczne. ale jak bylam na ip gin. latem lek. powiedziala ze by sie nie zastanawiala i brala po to to jest by kobiecie pomoc.

    Ale to trzeba wczesniej w szpitalu u nas z anestezjologiem sie spotkac omowic. Bo potem nie podaja u nas bez zaliczenia tego spotkania.

    Gdybym miala duze szanse na sn to bym sie zdecydowala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 10:16


    zi13rjjgy7oea2if.png
  • Madlen_:) Autorytet
    Postów: 268 275

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai wrote:
    Ujastek tym razem :-). Pierwsze dziecko rodziłam w Zeromskim.
    i jak oceniasz? też tam będę rodzić

    p19ucsqv2v28lj5j.png
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kai gratulacje!
    JaKa trzymamy kciuki!

    Kai lubi tę wiadomość

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • annika Ekspertka
    Postów: 137 68

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Jak dla mnie ciepła woda dawała największą ulgę, piłka trochę i swoboda ruchu. Najgorsze było leżenie pod ktg na początku. Chodząc było zdecydowanie łatwiej. Na szczęście było praktycznie pusto na porodówce więc głównie siedziałam pod prysznicem albo łaziłam po sali.
    Gazu nie miałam ale ponoć niektórym pomaga no i teraz rzeczywiście o tym TENS mówią ale tego nie znam a woda pomagała więc nie będę próbować.

    Ja tez wiekszosc mojego pierwszego porodu spedzilam pod prysznicem. To dawalo najwieksza ulge. No i oddychanie przeponowe w czasie skurczu. Tak lezenie pod KTG, dla mnie tez bylo najgorsze, jak sie skurcz pojawil.
    Ehhh im blizej tym mam wiekszego cykora. Tez tak macie?

    zud36vgcvfr4tqma.png
    ex2b2n0akzay8udr.png
  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba wcześniej panikowałam. Teraz znów mi się włącza że po prostu trzeba przetrwać, nie trwa to wiecznie a potem nie powiem że się zapomina ale jednak samego bólu aż tak się nie pamięta.
    U mnie w szpitalu zzo nie będzie ale ja jakoś i tak nie jestem przekonana.
    Po pierwszym porodzie mówiłam że następny tylko z zzo i jak widać po czasie mi przeszło:D
    Nigdy w życiu nie miałam żadnego znieczulenia, nawet u dentysty. Nie wiem czy mogę być uchylona na coś. W dolnej części kręgosłupa mam mniej chrząstki między kręgami, więc przy wkłuciu też musieliby to brać pod uwagę. Wiem, że może nie być skutków ubocznych ale jednak też mogą...
    Wiele dziewczyn korzysta i są zadowolone :) Dla mnie za dużo niewiadomych :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Cyganieszka Ekspertka
    Postów: 150 252

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka stwierdziła że zzo to jakaś magia i bardzo poleca. Jeśli będzie potrzeba i możliwość to skorzystam. Chociaż uważam się za osobę o wysokim progu bólu i mam nadzieję że obejdzie się bez. Ale taka mądra to ja przed pierwszym porodem to mogę być:p

    Zasadniczo nie nerwuje się i nie panikuję, co ma być to będzie. A po tym jak moja dużo drobniejszą koleżanka urodziła sn 4kg kluska, to w ogóle nabrałam więcej wiary :D

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z jednej strony chce żeby już się coś działo a z drugiej żeby nie za dużo bo chcę do tego grudnia wytrwać:D Będzie skończonych 38 tygodni i dla mnie już taka bezpieczna granica. Chociaż szczerze myślę że do terminu mała poczeka i znów będę się modlić żeby w końcu urodzić:D Tak żeby przed świętami zdążyć :D

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Dibolek Autorytet
    Postów: 1027 775

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mkgk wrote:
    Hope sa te prady tens i jakis gaz w szpitalu ponoc pomaga.

    Ja na ost prostej zaliczylam szkole rodzenia na razie czeka mnie cc bo mlody sie nie odwrocil.

    Rady poloznej:

    *Jak najdluzej przyjmowac pozycje pionowa (dowolna mozna kucac, wieszac sie na drabinkach, toczyc kola na pilce itp.)
    * oddychac przepona przy skurczach
    * jechac z dobrze rozkreconymi skurczami bo stres w szpitalu moze zatrzymac akcje
    * pic (warto wziac cole!ze slomka) i jesc gdy czujemy potrzebe
    * pamietac o robieniu siku! ponoc sie zapomina a pelny pecherz moze stanac na drodze szybkiego porodu!
    * nie przec silowo w 2 fazie! nie powstrzymywac parcia ale tez nie przec sila
    * lepiej peknac niz przeciac bo miazdzona tkanka przez nozyczki goi sie dluzej
    lepiej pęknąć? pierwsze slysze :D u nas mówią co innego :D

    Aga9090, Lotopałanka lubią tę wiadomość

    xnw4yx8ds1tp7cez.png
    2ciaze stracone
    17 cykl starań
    16.03.2018 drugi cykl CLO - <3 !
    13.04.2018 beta 55,56
    16.04.2018 beta 221,50
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się aktualnie mocno stresuję.
    Mimo, że nie mam żadnych symptomów, że to już zaraz - zero skurczy, czuję się super, lepiej niż miesiąc temu. Ale wyobrażam sobie, że w każdej chwili mogą mi odejść wody w jakiś spektakularny sposób. :) Jak na filmach. :P

    Ogólnie to najchętniej - gdybym mogła - zdecydowałabym się teraz na CC. Boję się, że coś pójdzie nie tak i że coś zrobię dziecku. :(

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dibolek wrote:
    lepiej pęknąć? pierwsze slysze :D u nas mówią co innego :D

    U nas też, że lepiej naciąć, bo wtedy jest kontrola nad tym gdzie to pójdzie.
    Ale nie namawiają szczególnie, to decyzja kobiety.

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    futuremama wrote:
    Ja z jednej strony chce żeby już się coś działo a z drugiej żeby nie za dużo bo chcę do tego grudnia wytrwać:D Będzie skończonych 38 tygodni i dla mnie już taka bezpieczna granica. Chociaż szczerze myślę że do terminu mała poczeka i znów będę się modlić żeby w końcu urodzić:D Tak żeby przed świętami zdążyć :D

    Ja też marzę o dotrzymaniu do końca listopada. :)
    Nie chcę żadnych nerwowych ruchów wcześniej. :P
    Dziś USG i zobaczymy co tam w środku się dzieje.

    futuremama lubi tę wiadomość

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope2018 wrote:
    Jaka trzymam kciuki za Ciebie i Chlopakow:)

    Kai ogromne gratulacje!!!!

    Ponawiam pytanie do dziewczyn rodzących naturalnie-czy myslicie sposobach łagodzenia bolu przy porodzie?
    ja coraz większy stres z tym przeżywam, boje sie jak cholerka;)
    a dzisiaj cały dzień mialam skurcze i fatalnie się czulam, czyli do porodu już blisko...Lekarz twierdzi ze max przyszły tydzień bo właściwie nie mak szyjki i w pon spodziewa się już rozwarcia:) jesli dotrwam,aaaaa;)
    nie biore zadnych srodkow znieczulajacych, ale ja z tych co szybko urodzilam poerwsze dziecko i generalnie nie bardzo boje sie kolejnego porodu;) powinno rowniez pojsc szybko tzn nie dopuszczam innej mysli, ps. a mialam i mam ciagle tylko bole krzyzowe ppdobno gorsze od tych brzusznych;)

  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a co sądzicie na temat szczepień? W sumie nie zgłębiałam tematu jakoś szczególnie, tyle tylko co na szkole rodzenia mówili. Czy będziecie dopłacać za inne szczepionki niż te refundowane przez NFZ? Czy wtedy trzeba mieć to ze sobą? Coś załatwiać itp?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Gusia28 Koleżanka
    Postów: 60 91

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziuta.w wrote:
    Dziewczyny, a co sądzicie na temat szczepień? W sumie nie zgłębiałam tematu jakoś szczególnie, tyle tylko co na szkole rodzenia mówili. Czy będziecie dopłacać za inne szczepionki niż te refundowane przez NFZ? Czy wtedy trzeba mieć to ze sobą? Coś załatwiać itp?
    jesli chodzi o szczepienia malucha to tak, szczepie 6w 1 plus dodatkowe platne... tak samo jak przy pierwszym dziecku;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziuta.w wrote:
    Dziewczyny, a co sądzicie na temat szczepień? W sumie nie zgłębiałam tematu jakoś szczególnie, tyle tylko co na szkole rodzenia mówili. Czy będziecie dopłacać za inne szczepionki niż te refundowane przez NFZ? Czy wtedy trzeba mieć to ze sobą? Coś załatwiać itp?
    Ja zawsze swoich szczepilam na nfz zgodnie z kalendarzem

  • futuremama Autorytet
    Postów: 5608 3820

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też niestety krzyżowe więc pewnie tym razem też tak będzie.

    Co do szczepionek w szpitalu swoimi szczepili, potem wg kalendarza tylko że 5w1 brałam. Teraz w planie tak samo :)

    3i49o7esfkybvicx.png
    👧12.2018 39+3, 3680g, 51cm
    👦08.2015 40+5, 3870g, 58cm
  • Karo_88 Autorytet
    Postów: 347 308

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od paru dni raz-dwa na dzień mam takie tepe bole dolem plecow albo z jednej strony brzucha (glownie prawy jajnik) ale trwaja ciagiem np ok 5-7 min i sa akurat wtedy kiedy Mala jest mocno aktywna, to chyba za dlugo na skurcz?
    Ja panikowalam ok mc temu. Sama nie wiem co mnie czeka, cisnienie mam wyrownane aktualnie a nawet sporo nizsze znow, ale biore leki. Nie wiem czy moje skoki na tle nerwowym (a takie miewam zwlaszcza w placowkach sluzby zdrowia) bedzie wskazaniem do cc czy sn. Miesiąc temu zaczelam miec leki przedporodowe i zaraz zaczęły się klopoty z cisnieniem.
    W razie co mam zaświadczenie o tych stanach lekowych i psychogennych wzrostach RR, ale z kolei boje sie cc tak samo jak normalnego porodu, wiec trzymam je na razie tylko dla siebie... spotkanie z prowadząca mam 30.11. i jeśli dotrwam do tego momentu to z nia szczerze pogadam. Jeśli nie uda mi się spotkać, myślicie że w razie czego w szpitalu zrobia cc z takim zaświadczeniem ale bez skierowania od prowadzacego (jesli w ogóle je tam okaże)? Ogólnie wiem ze sam powod w szpitalu akceptuja. Jestem w kropce. Wiem ze sn jest lepsze bo dziecko jest przygotowane plus te bakterie z dróg rodnych i mniej problemow z kp, z drugiej mam ogromny strach ze cos sie stanie malej, ze jest okrecona pepowina, bedzie niedotleniona albo uzyja jakis proznociagow itd (jestem w przypadku sn zdecydowana na zzo). Ech wiec boje sie i jednego i drugiego rodzaju porodu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 12:28

    Pola - nasze małe Szczęście, 28.11.2018 g. 17:57, 3760 g, 55 cm
    n59ydf9h9ac52dbu.png
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 22 listopada 2018, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie mi chodzi przede wszystkim o te szczepienia w pierwszej dobie.

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Malinowa_Czekolada Ekspertka
    Postów: 148 204

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_88 ja mam tego samego typu wskazanie do CC i zaniosłam je swojej gince i ona wypisała skierowanie i dopiero że skierowaniem i zaświadczeniem wyznaczyli mi termin CC.

    W przypadku gdyby się zaczęło wcześniej to mam już że szpitala taką kartkę z którą mam się pojawić

    oar8rjjgrkg2o91l.png
  • mkgk Autorytet
    Postów: 743 509

    Wysłany: 22 listopada 2018, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja bede szczepic po 2 msc... nie zgadzam sie na te szczepienoa w 2 czy 3 dobie... bo nie ma pewnosci czy dziecko zdrowe ale ogolnie jestem za szczepieniem.


    zi13rjjgy7oea2if.png
‹‹ 933 934 935 936 937 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ