X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe Mamuśki 2014
Odpowiedz

Grudniowe Mamuśki 2014

Oceń ten wątek:
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 12 lipca 2016, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak te owsiki się przenoszą? Muszę poczytać na ten temat bo zielona jestem.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 20 lipca 2016, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!!
    Ależ mnie tu nie było.... :) widzę, że paskudne robaki na tapecie :/
    Owsiki to "choroba" brudnych rąk- trzeba zjeść jajeczka żeby się zarazić, więc niemyte owoce, warzywa, jedzenie brudnymi rękoma no i piasek z piaskownicy... dużo dzieci ma problem z owsikami.

    Co u Was słychać dobrego?? Jak starsze rodzeństwo zareagowało na pojawienie się młodszego członka rodziny? :)

    Dziewczyny, jak Wasze dzieci znoszą długie podróże samochodem? My za kilka dni jedziemy nad morze i zastanawiam się co zrobić żeby nie zwariować z dzieckiem w samochodzie przez tyle godzin ;)

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 20 lipca 2016, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas była dobra reakcja starszej siostry na młodszą :) Teraz od czasu do czasu sama do niej podchodzi i po głowie delikatnie głaszcze i mówi "aja aja".

    Dzisiaj mija miesiąc od mojego porodu. Czas szybko leci :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 20 lipca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kanapa chyba będziesz musiała przygotować albo na tablecie albo na telefonie jakieś bajki z Youtuba tak na wszelki wypadek.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • dynamiczna Autorytet
    Postów: 943 897

    Wysłany: 20 lipca 2016, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia przypomnij mi w którym tyg ty urodziłaś. Ponosiłam dzisiaj młodego i dopadły mnie skurcze. Wprawdzie nie są bolesne ale regularne. Leżę odpoczywam ale nie przechodzą. Obym nie musiała jechać do szpitala

    https://www.maluchy.pl/ci-72114.png
    relge6yd7jws6b5o.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie narazie cisza i tak ma byc jeszcze przez dwa tygodnie bo jestem u rodzicow do 1 sierpnia. No i 1 mam wizyte i wtedy ściągamy szew. Czesc czopu odeszla mi tydzien temu i poki co cichutko.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 20 lipca 2016, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dynamiczna, ja urodziłam w 36+5.

    Mała przez niecałe 4 tygodnie przybrała 1020 g od najniższej wagi spadkowej jeszcze ze szpitala.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 20 lipca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola Ty już za tydzień będziesz miała ciążę donoszoną :)

    kaarolaa lubi tę wiadomość

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 lipca 2016, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Karola Ty już za tydzień będziesz miała ciążę donoszoną :)
    Nom i bardzo sie z tego ciesze bo do tej pory nie moge uwierzyc ze sie udalo :) ze wystarczyl taki maly zabieg, kawalek nitki aby ten gosc w srodku wytrzymal do bezpiecznego momentu. Szkoda ze przy Marcelim nie mislam tej szansy.

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 21 lipca 2016, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale ważne, że Marceli się dobrze się rozwija i jest wszystko ok :)

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • kanapa Autorytet
    Postów: 462 414

    Wysłany: 22 lipca 2016, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia, chyba przygotuję sobie playlistę ;) pepa i masza muszą być :P

    Dynamiczna, skurcze ustały?

    Aniołek 16.12.2013 [*] 8tc (5tc)
    Aniołek 25.01.2019 [*] 10tc (8tc)
    vimnpx4.png
    w1s2aai.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2016, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milcia wrote:
    Ale ważne, że Marceli się dobrze się rozwija i jest wszystko ok :)
    No tak to najwazniensze :)

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 23 lipca 2016, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, my po wizycie, malutka wazy 2,5 kg, i okolo tygodnia wyprzedza termin, u mnie skrocila sie szyjka, zatem gin kaze sie oszczedzac i probowac wytrzymac 3 tygodnie do donoszenia ciazy, a ja jakos sie obawiam, ze sie nie uda, mam juz dosc mocno bolace skurcze, a maluch naciska nba szyjke, dzis mialam wrazenie ze mi raczke w szyjke wlozxyla i zaczela drapac :-) rozpycha sie juz bardzo mocno.

    Spakowalam torby, dla dziecka man chyba juz w wszystko, dla siebie pare drobiazgow do kupienia, typu makle kosmetyki, stanik do karmienia, podpaski...

    No i czekamy na rozwoj wydarzen, po wczorajszej wizycie troche sie wystraszylam, chcialabym donosic


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 lipca 2016, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianna ogolnie to mala dosc spora wiec na tym etapie myślę ze spokojnie dałaby sobie rade. Jednak wiadomo ze kazdy dzien jest teraz bardzo wazny. A ile ma twoja szyjka? Bo przeciez na tym etapie ma prawo sie skrócić. A magnez bierzesz?

  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 24 lipca 2016, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Julianna waga już jest ok, ale wiadomo że lepiej, żeby jeszcze poczekała. U nas zabrakły dwa dni do ciąży noszone tylko i teraz musimy się bujać z tymi wszystkimi poradniami. I zupełnie nie wiem, czemu ta pediatra wpisała wszędzie, że mała ma zaburzenia adaptacyjne, skoro wszystko było dobrze oprócz tego, że waga spadła, ale to raczej normalne i oprócz żółtaczki, ale to też normalne.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 25 lipca 2016, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gin powiedzial ze na tym etapie ciazy, z ta wasga dziecka i w obecnych czasach, podobno dziecku nic nie grozi jhezeli chodzi o konsekwencje zdrowotne, no ale ja sie i tak boje ze moze nie do konca pluca lub oczy sie rozwinely i ze moize miec problemy, a gin wlasnie ze wzgledu na tych wszystkich spechjalistow mowil ze lepiej donosic, bo pozniej duzo wizyt sprawdzajacych, tak jak milcia mowisz jedern dzien wczesniej i juz wczesniak, 11 allbo 12.08. Bedzie ciaza donoszona, wiec zaciskam nogi i obysmy wytrzymaly :-)


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • Milcia Autorytet
    Postów: 6798 5797

    Wysłany: 25 lipca 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to trzymam kciuki.
    Moja mała już nie taka mała :) rośnie w oczach i dobija już do 4,5 kg.
    Dzisiaj miałam pierwszą kryzysową noc. Od 4.20 do 6.50 się męczyła ze spaniem. Trzy razy ją z ciuchów przebierałam, bo ulała. Do tego trzy razy pielucha, bo dwie kupy i sik. Na końcu oczy jak 5 zł, a ja się poryczałam z bezsilności. Do tego jeszcze o 6 Ola się obudziła i wyglądała jakby już zakończyła sen na dzień dzisiejszy, ale na szczęście jeszcze poszła spać i dała mi odespać do 9. Nawet nie wiem, o której ona się obudziła, ale sobie siedziała u siebie w pokoju i książeczki oglądała.

    ltCGp1.png HZoWp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2016, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My juz jutro bedziemy mieli ciaze donoszona :) takze tym razem wczesniaka nie urodze, ufff. Ja wiem ile jest latania po tych lekarzach. Do tej pory jeszcze mamy okuliste chociaz z okularami sie wstrzymujemy bo inny okulista powiedzial ze taka wada to nie wada u dziecka i moze sama sie skorygowac. Kardiolog dopiero za poltora roku i poradnia rehabilitacyjna w listopadzie. Cala reszta odeszla :)

    Najważniejsze zeby drugi byl zdrowy i zeby wszytko podczas porodu poszlo sprawnie.

    Julianna jeszcze dla pocieszenia ja sama sie urodzilam w 34 tyg z waga 2220g i tylko okulary nosilam jak bylam mala. A to bylo 26 lat temu i jestem calkiem zdrowa. Tylko najgorsze jezdzenie po tych poradniach, ale mysle ze wytrzymasz jeszcze te dwa tygodnie.

  • julianna Autorytet
    Postów: 1572 531

    Wysłany: 25 lipca 2016, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaarola to fajnie, czyli za pare dni urodzisz ? Kiedy sciagaja szew ?


    f2w3tqywlcgkfgv6.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 lipca 2016, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julianna wrote:
    Kaarola to fajnie, czyli za pare dni urodzisz ? Kiedy sciagaja szew ?
    W poniedziałek i mam nadzieję ze tyle dotrwam jeszcze.

‹‹ 1330 1331 1332 1333 1334 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ