X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukrzyca sama w sobie nie jest wskazaniem do CC ale wraz z innymi problemami już tak. Poza tym cukrzyca ciążowa często idzie w parze z nadciśnieniem i niewspółmiernością barków a te cechy już mogą być przeciwskazaniem SN. U mnie w poprzedniej ciąży gdy też chciałam rodzić SN co wizytę sprawdzał czy brzuszek nie jest za duży. Na szczęście dieta i insulina spowodowały , że mały rozwijał się prawidłowo tylko, że ułożenie pośladkowe było decydującym wskazaniem do cc.

    kGAop1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam trzeci raz cukrzycę ciążowa, trzeci raz na insulinie, nigdy nie slyszalam żeby cukrzyca była wskazaniem do cc
    Ba
    Częściej na diecie zdarza się się hipotrofia brzuszka a nie za duży
    Z cisnieniem nie miałam nigdy problemu-i nie slyszalam aby szlo w parze z cukrzyca
    Ułożenie miednicowe tak, ale tylko u pierworodek to wskazanie do cc ale nie bezwzgledne
    W dodatku sa zmiany i pierwsze cięcie nie jest wskazaniem do kolejnego ciecia i tu tylko jedna kwestia-na jakiego lekarza się trafi...bo jeśli będzie chciał ciąć to i inne powody znajdzie
    Jedyna różnica-przy vbac nie można wspomagać porodu np oksytocyna...a często lekarze traktuja cukrzycę jako powod wczesniejszego porodu. A więc wywołanie wiąże się z roznymi srodkami...

    Maxi lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • MamJuzSyna Autorytet
    Postów: 279 153

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam wskazanie do cc że względu na niby nadciśnienie które doktorka stwierdziła po tym że bieglam do szpitala żeby mi kolejka nie przepadla po czy znalazlam lekarza u siebie on mnie pilnowal z ciśnieniem co się okazało miałam na granicy co nie było jeszcze powodem do cc i urodziła. W 3 h siłami natury z czego się bardzo cieszę bo strasznie się boję różnego rodzaju operacji i nawet u gina jak powiedział że jest jedno dziecko to mówię że z jednej st4o y szkoda a z drugiej dobrze , szkoda bo fajnie byłoby mieć bliźniaki a dobrze bo się boję cc

    10.07.2016 3500 gr 54 cm Wojtuś
    12.02.2019 (*) aniołek 7t
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamciaelcia to że ty masz wszystko pod kontrolą nie znaczy, że wszytkie cukrzyce ciążowe takie są. W poprzedniej ciąży trochę się nasiedziałam w poradni diabetologicznej dla ciężarnych i sporo historii się nasłuchałam nt. powikłań cukrzycowych nawet w ściśle kontrolowanych ciążach.

    I tam większość kobiet twierdziła,że będą miały cc choć nie były od mojego lekarza a od różnych z różnych szpitali. W Krakowie niektórzy lekarze słodkim mamom rekomendują rodzenie w szpitalu uniwersyteckim, który ma neonatologię o najwyższym stopniu referencyjności, zatem coś w tym chyba jest.

    Mój lekarz nie każe mi robić cc tylko radzi, on sprawdza wszystko podaje problemy i możliwości powikłań a decyzja należy do mnie.

    Co do ciśnienia to ja sobie sama mierzę w domu i podaję, właśnie ze względu na to że czasem w gabinecie mogą być różne czynniki które podniosą ciśnienie tzw syndrom białego fartucha.

    Co do komplikacji w cukrzycy ciążowej to znalazłam kilka takich informacji
    "Powikłania cukrzycy ciążowej
    Jednym z nich, najbardziej znanym jest tzw. makrosomia płodu, czyli zbyt duża masa dziecka (powyżej 90 centyla, co w praktyce oznacza powyżej 4200 g). Może ona skutkować różnymi powikłaniami takimi jak np. dystocja barkowa, czyli utrudnienie dokonania zwrotu ramion dziecka po urodzeniu główki, co hamuje postęp porodu. Konieczna jest wtedy interwencja położnika.
    Dzieci matek z cukrzycą są także bardziej narażone na niedotlenienie okołoporodowe i uzyskują niższe wyniki w skali Apgar. U kobiet, które cierpią na cukrzycę od wielu lat może dojść także do sytuacji odwrotnej niż makrosomia, czyli do mikrosomii płodu. Związane jest to z uszkodzeniem naczyń łożyska, które odżywiają dziecko. Zbyt mała masa płodu może także zaburzać przebieg porodu i bywa niekiedy wskazaniem do cięcia cesarskiego. Kolejnym problemem może być niewyrównanie cukrzycy u matki, prowadzące do różnych powikłań, np. kwasicy ketonowej. Zły stan zdrowia matki może być przeciwwskazaniem do rozwiązania ciąży drogami natury i zmusza lekarzy do wykonania cesarskiego cięcia."

    Jak pisałam wcześniej sama cukrzyca nie jest wskazaniem do cc, ale różne powikłania około cukrzycowe już tak.

    kGAop1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiklania moga byc bardzo rozne. Mam znajoma, ktorej nagle tak cisnienie podskoczylo przy porodzie, ze cesarke miala na zywca robiona, bo juz nawet znueczulic sie ja bali.
    Rozni ludzie, rozne sytuacje.
    Trzeba miec nadzieje, ze nas koplikacje beda omijac szerokim lukiem :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zabawne , że dopiero teraz dowiedziałam się co znaczy vbac. No nic człowiek uczy się całe życie. Wg wskazań do VBAC na stronie https://dziecisawazne.pl/porod-drogami-rodnymi-po-cesarskim-cieciu/ podano m.in:
    - niepowikłana ciąża po stronie matki i dziecka - więc wszytko się okaże
    oraz BMI poniżej 30 ja mam wyższe więc już kolejny argument dla lekarza do cc. O tym jeszcze nie wspominał.

    kGAop1.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michaga
    ale conajmniej 3x wiecej nasiedziałam sie u diabetologa-kazda cukrzyca od samego poczatku ciazy
    i zasadnicza róznica-duuuuuzo sie zmiebiło od 2014 rnawet normy cukrzycowe
    a teraz i wskazania do cc
    komplikacje to komplikacje
    zawsze moga byc-bez przyczyny, u kazdej, nagle

    piszesz o powikłaniach cukrzycy-po to ja sie prowadzi b\y ich nie było
    sdzukaj innych zródel, doczytasz ze makrosomia to rzadkosc PRZY UNORMOWANEJ CUKRZYCY
    rygor diety czesciej powoduje mały brzszek

    i makro urodza sie tu dzieci bez cukrzycy i powikłań

    łozysko wapnieje od wysokich cukrów
    ale wapnieje i bez cukrzycy

    a w necie tak duzo miozna znalezc ze mało kiedy jest to wartosciowe
    wybacz, opre sie na doswiadczeniu, skoro urodze czwarte dziecko, trzecie cukrzycowe, czwarte prez ciecie ;)

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    michaga
    i szukaj najnowszych rekomendacji
    duzo zmienio sie w ostatnim czasie

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie szukam po necie tylko słucham mojego lekarza, jestem pod opieką diabetologa więc wiem jakie mogą być konsekwencje różnych schorzeń oraz ich bagatelizowanie.

    Dlatego, że nie czytam netów to nie znałam pojęcia vbac- głupia ja, ale to nie przeszkodziło mi myśleć o SN po cc.

    Na razie zdaję się na instynkt i mojego lekarza gdyż to dzięki niemu donosiłam ciążę z Piotrkiem i obyło się bez komplikacji. Oraz też dzięki niemu jestem teraz w ciąży. Pomiędzy ciążami również prawidłowo mnie leczył i nigdy inny lekarz jego zdania nie podważył.

    A wracając do powikłań w cukrzycy ciążowej to na prawdę widziałam dziewczyny, które trzymały diety, brały insulinę i płakały, że cukry wciąż rosną do ogromnych wartości. I tak ciągle zwiększały insulinę i zwiększały... Ale nie będę straszyć bo rózne są przypadki i bez cukrzycy sporo komplikacji się może zdarzyć.

    Znam nowe normy i na razie wszystko jest pod kontrolą, cukier na czczo na granicy a ketonów nie ma, ale obawiam się, że za chwilę już tak kolorowo nie będzie i trzeba będzie włączyć insulinę.

    kGAop1.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hamadriada wrote:
    Będę wdzięczna, jeśli dałybyście znać, jakby kazali Wam odstawić. Ja się o tyle tym przejmuję, że w poprzedniej ciąży mieliśmy hipotrofię brzuszka i problemy z przepływami. Wówczas brałam Acard prawie do końca. Nie chciałabym powtórki z rozrywki...

    Hej kochana ja już po wizycie, acard 75 mam brać nadal, póki co na pewno do następnej wizyty :) ale za to odstawiamy luteinę i duphaston. Mam zejść do końca z tego co mam zmniejszając dawkę i koniec. Łożysko przejmuje już kontrolę :) za to przypałętał się niedobór żelaza i dostałam dodatkowo szelazo 2x1.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2019, 10:04

    AnitaK, Nulka lubią tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prenatalne dziś na 19.30. Tyle czasu jeszcze... Jedyne co mnie cieszy to to, że mąż jedzie ze mną i doszliśmy do wniosku, że zabierzemy syna. 😉 Już coś kuma, a powinno być fajnie widać. Pytał kiedy moze pożyczyć dzidziusia do domu 😂 Powiedziałam, że z nami zamieszka jak spadnie śnieg 😁 Na badania mamy 60km,no,ale najlepszy spec od prenatalnych o jakim słyszałam na Śląsku. Co do porodu to ja miałam cc, ale ostatecznie bardziej z wyboru. Długa historia zresztą. Teraz chciałabym spróbować SN. Póki co nie ma przeciwwskazań, no, ale zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Trzymajcie kciuki bo się bardzo stresuję... Miłego dnia kobietki 😘

    pola89 lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martaszymi wrote:
    Hej kochana ja już po wizycie, acard 75 mam brać nadal, póki co na pewno do następnej wizyty :) ale za to odstawiamy luteinę i duphaston. Mam zejść do końca z tego co mam zmniejszając dawkę i koniec. Łożysko przejmuje już kontrolę :) za to przypałętał się niedobór żelaza i dostałam dodatkowo szelazo 2x1.

    Dzięki serdecznie za pamięć!!! Chyba jeszcze trochę pobiorę na własną rękę...
    Ja póki co mam mieć dietę bogatą w żelazo, bo hemoglobina i hematokryt spadły, a jak się nie poprawi, to też zacznę suplementację.

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malibu, kciuki zaciśnięte! Powodzenia!

    mmalibu lubi tę wiadomość

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki testu pappa :)

    Az mnie zaskoczylo ze mam wieksze ryzyko ZD niz Patau.
    T21 1:6583
    T18 1:15857
    T13 1:20000

    Jeszcze dzis jedno usg zeby juz miec milion % pewnosci i mozna sie cieszyc :)

    Mali84, mmalibu, magda sz, AnitaK, pola89, michaga82, hamadriada, Miodunka, Maxi, Ewe90, Meggs, pawojoszka, anna23, taka_mama, Meggi89, Nulka lubią tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmalibu wrote:
    Mam prenatalne dziś na 19.30. Tyle czasu jeszcze... Jedyne co mnie cieszy to to, że mąż jedzie ze mną i doszliśmy do wniosku, że zabierzemy syna. 😉 Już coś kuma, a powinno być fajnie widać. Pytał kiedy moze pożyczyć dzidziusia do domu 😂 Powiedziałam, że z nami zamieszka jak spadnie śnieg 😁 Na badania mamy 60km,no,ale najlepszy spec od prenatalnych o jakim słyszałam na Śląsku. Co do porodu to ja miałam cc, ale ostatecznie bardziej z wyboru. Długa historia zresztą. Teraz chciałabym spróbować SN. Póki co nie ma przeciwwskazań, no, ale zobaczymy jak sytuacja się rozwinie. Trzymajcie kciuki bo się bardzo stresuję... Miłego dnia kobietki 😘

    Ja też dzisiaj! O 17:40. Jakoś się nie stresuje. W ogóle przestałam się wszystkim przejmować. Dziwna jestem w tej ciąży :D Nawet ta 8cm torbiel mnie nie przeraża i wierzę, że dzisiaj na USG już jej nie zobaczę

    mmalibu, Mali84, michaga82, Miodunka, magda sz, Ewe90, juudi, anna23, Meggi89 lubią tę wiadomość

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • Mali84 Autorytet
    Postów: 463 287

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs wspolczuje, że zostałaś w ten sposób potraktowana przez lekarza i to na prywatnej wizycie. Zastanawia mnie czemu kobieta tak się zdenerwowala/ obraziła, czyzby bez Sanco czuła się niepewnie? To wyłącznie twoja sprawa i nawet jakby to badanie było bezpłatne to nie ma prawa na tobie nic wymuszać. Może na następnej wizycie jej przejdzie jeśli do tej pory ją cenilas, ale tak jak pisały dziewczyny, zadbalabym o opcje B czyli innego lekarza. Co do rozmiaru malucha pewnie nie powinnaś się martwić, u mnie też lekarz powiedział na wizycie że pomiar nie jest zbyt miarodajny bo dziecko ma mocno podkurczoną pozycję. Nogi prawie na głowie 😊 A poza tym gdyby twoja lekarka widziała coś niepokojącego to pewnie skorzystałaby żeby Ci wytknąć, że coś może się dziać a ty nie chcesz zrobić Sanco.

    Małgonia super wyniki, a tak się martwilas ☺️

    Maga sz, tak czuję się znacznie spokojniejsza po ostatniej wizycie. Przestałam mieć w końcu obiekcje żeby informować o ciąży kogoś więcej niż najbliższą rodzinę ☺️

    Malgonia, magda sz lubią tę wiadomość

    03.2018 (*) 8 tydzień
    06.2018 usuwana częściowa przegroda macicy
    3jgxsek2chcyok7s.png
  • Miodunka Autorytet
    Postów: 339 474

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Gratuluję ostatnich wizyt i trzymam kciuki za dzisiejsze.
    U mnie ostatnio wielka cisza - zapisałam się na dwie wizyty, zwykłą za miesiąc w lipcu i usg połówkowe w sierpniu i przestałam myśleć o ciąży, to przecież jeszcze tyyle czasu :)
    Z ciekawostek - mój dwuletni synek od wczoraj twierdzi, że on też ma dzidziusia w brzuszku :) Tata nie ma, babcia nie ma, tylko on i mama mają. Tego samego :)

    mmalibu, magda sz, hamadriada, Mali84, pola89, juudi, anna23, Meggi89, Nulka lubią tę wiadomość

    w9sdp1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miodunka, jak Cie dynus zacznie w nocy podgryzac to trzeba sie bedzie martwic ;)

    Swoha droga kiedys ogladalam program o chlopcu, ktory mial w brzuchu swojego blizniaka. Jakos tak sie czasem dzirhe ze jeden zarodek pochla ia drugi i ten pochloniety rozwinal sie do calkiem sporych rozmiarow. Mial konczyny i nawet dlugie wlosy... kolo 5 roku zycia sie zorientowali.

    Msli ja juz bym chciala sie teraz calemu swiatu pochwalic sle jeszcze sie do wieczora wstrzymam. Jak juz zrobie to drugie usg to wtedy porozsylam.nawsa do kolezanek ;)

    Miodunka lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miodunka logika dziecięca jest bardzo skomplikowaną sprawą. Ale fajnie, że ma już świadomość pojawienia się nowego dziecka w rodzinie i tego, że to nie bocian przynosi dzicko.

    Mój Synek (4,5 roku) już od kawałka modlił się o siostrzyczkę. Gdy go zapytałam co będzie jeśli będzie brat zapytał czy on wtedy też będzie starszym bratem, gdy go w tym utwierdziłam to stwierdził, że ok. Już od kawałka się pytał czy wiadomo czy to chłopiec czy dziewczynka to mu wtedy powiedziałam, że dzidziuś jest za malutki, żeby sprawdzić. No i wczoraj ponieważ z przedszkola odbierała go sąsiadka bo my byliśmy na badaniu, Piotrek wypalił "czy dzidziuś ma siusiaka?". Ja mu na to, że na razie doktor tego nie zobaczył a on:"SUPER bedzie dziewczynka" Tłumaczyłam, że jeszcze nic nie jest pewne, to zrozumiał. Piotruś już od jesieni rysował siostrzyczkę na rysunkach rodziny, więc mam nadzieję, że się nie zawiedzie.

    Co do połówkowych to umówiłam się, że zjawiam się w szpitalu 15.07 tj. 19t3dc i teraz tak się zastanawiam czy to nie za wcześnie. Poprzednio miałam o tydzień później ale może lekarz na urlop jedzie.

    Miodunka, Malgonia, Nulka lubią tę wiadomość

    kGAop1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córa wymusza na mnie kupowanie zabawek pod pretekstem - to dla braciszka a nie dla mnie! :D cfaniaczek mały ale maskotkom mówimy dość.

    Powodzenia dziewczyny :) na pewno będzie wszystko super

    mmalibu, AnitaK, Malgonia, juudi lubią tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
‹‹ 268 269 270 271 272 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ