X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Nulka Autorytet
    Postów: 1046 1122

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wózków to i nas dwojakie dzieci przewiózł Roan Marita to i trzecie powiezie 😂💪🏻 Ja go sobie chwale bo w każdym terenie nie zawodzi i jest mega dobrze amortyzowany (na wahaczach).
    Później przerzuciliśmy się na Baby Design Clever wygodny fajny choć mimo wszystko duży po złożeniu (do bagażnika fiata pandy wchodził na styk i nie było nic widać w tylnej szybie) a skończyliśmy na Espiro Magic i jest fajny mały i zwrotny choć córka nadal lubi jeździć Maritą 😉 W sumie to od niedawna polubiła wózki bo ja mam chustowe dziecko 😁

    k0kd2n0ahvnns25k.png
    zpbn2n0ac5l0ttai.png
    7u22flw18pgbzvrz.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nutka, mmalibu, Mali gratulacje.

    Meggs co za lajza. Szczerze to nie kumam jak lekarz moze sie na pacjenta obrazac... serio to Wasze dziecko i Wasza decyzja.
    Zastanowilabym sie czy nue zmienic lekarza. Balabym sie ze na polowkowych bedzie mnie straszyc. Niby wiadomo, ze musi wpisac prawde, ale juz jak Wam ha przedstawi to druga sprawa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 17:38

    mmalibu lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs a to Twoja prowadząca? No bez przesady, a jak kogoś nie stać na sanco? Nie martw się przyrostem crl bo teraz to bez sensu, mi tydz temu lekarz zmierzyl ale kiwał głową że nie ma się co tym sugerować a ja jestem prawie tydz za Tobą. Teraz dzieciaczki są zwiercone, obierają sobie takie pozy że to nie jest miarodajne. A jak wymiary kości brzuszka i głowy?

    Dziewczyny super wieści :) jak tam jesteście już spokojniejsze?

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję pozytywnych wizyt 🎈😀

    Meggs, beznadziejne podejście lekarki, moim zdaniem to jej obowiązek zaakceptować decyzję rodziców i powinna rzetelnie omówić badanie...

  • Monnn Autorytet
    Postów: 304 477

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    A ktory mieliscie stelaz? Bo widzialam ze jest kilka roznych w tym jeden wlasnie ponoc terenowy.

    Mamy koła trekkingowe czyli te pośrednie, bo były chyba jeszcze do wyboru miejskie i terenowe.

    Odnośnie wózków "rok po roku" to pewnie muszę się za takim rozejrzeć.... Nie mam nikogo do pomocy, na spacery zawsze chodzę sama (maz dużo pracuje), kiepsko to widzę z niespełna dwulatka i niemowlakiem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 18:39

    3jgxrjjg0j7kai9n.png

    km5svcqg922e3x1k.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Też byliśmy w szoku wczoraj. Usłyszeć ze jest sie skrajnie nieodpowiedzialnym jak człowiek drży każdego dnia o malucha to dziwne uczucie. To moja prowadząca. I to trochę boli bo wie jak się przejmuję. Ale olewam to. Nie będę sie tym dodatkowo stresować. Konsultowaliśmy to i taka jest nasza decyzja. Nawet jak nie podoba sie lekarce.

    Co do wymiarów główki i brzuszka i kości udowej to właśnie nie zmierzyła. Powiedziała ze robi to od połówkowych dopiero. Ze teraz nie ma wskazań u takiego malucha. Nie cisnęłam, bo atmosfera była już i tak mega ciężka, a teraz żałuję bo sie stresuję.

    Myślałam nad zmianą lekarza, ale boję się ze teraz w połowie ciąży nikt sensowny mnie nie przyjmie pod siebie.

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs ja bym nie patrzyła czy połowa ciąży czy nie, jak masz chodzić na siłę do niej i się denerwować to bez sensu. Pójdz do kilku ginow na próbę takich z polecenia i może łatwiej będzie Ci podjąć decyzję. W każdym mom ciąży możesz zmienić lekarza przecież. Teraz te pomiary nie są obowiązkowe ale kazdy normalny gin skoro już robi USG to mierzy, to w zasadzie po co je w ogóle robiła?

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Im bliżej porodu tym więcej nerwów bedzie więc tym bardziej rozejrzyj się. Myślę że i ja i inne mamuśki z Warszawy możemy Ci kogoś polecić i dać namiary żeby trafiła do kogoś sprawdzonego :) daj tylko znać

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda dzięki. Wstępnie umowiłam się do dr Wrony bo byłam u niego raz i byłam zadowolona. Kwestia tylko czy by mnie przygarnal na prowadzenie ciązy, bo ktoś mi pisał ostatnio ze jakiś czas temu nie przyjmował nowych pacjentek. Chyba że ktoś u niego będzie za niedługo i może podpytać 😊 ewentualnie kogo byście jeszcze poleciły?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 czerwca 2019, 20:11

    Malgonia lubi tę wiadomość

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs, prywatnie może być? Dr Głuszak, z boramedu.

  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne ze prywatnie 😊 moja przeciez prywatnie taka akcje zrobiła 😊

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs co za baba jak można narzucać komuś badania ,które tyle kosztują ? Co innego jakby to były darmowe a wy nie chcecie mimo wskazań ale tak ,trzeba było jej powiedzieć że jak wam sfinansuje to bardzo chętnie pójdziecie . Nie przejmuj się jedzą.

    Super że same pozytywne wieści, gratulacje dziewczyny

    Meggs lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs ja polecam z całego serca Dr. Rawskiego z Veritamed. Terminy przez rejestracje kosmiczne ale jak trzeba to bezposred do niego nr i on zapisze dużo wcześniej. Ja mam co 3-4 tyg wizyte

    Meggs lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggs jestem u Wrony jutro :) nawet mialam Ci go proponowac. Mysle, ze jesli juz Cie zapisali to nie bedzie problemu. Najtrudniej to na puerwsza wizyte sie zalapac. Ja sie czuje bardzo zaopiekowana poki co :)

    Meggs lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Meggs Autorytet
    Postów: 3945 5917

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia wrote:
    Meggs jestem u Wrony jutro :) nawet mialam Ci go proponowac. Mysle, ze jesli juz Cie zapisali to nie bedzie problemu. Najtrudniej to na puerwsza wizyte sie zalapac. Ja sie czuje bardzo zaopiekowana poki co :)
    Malgonia jakbys już była spokojna po badaniu to mozesz dopytać czy w ogole jeest mozliwosc zeby przejął prowadzenie ciazy w 20 tyg 😋 kolezanka w desperacji 😊

    Trombofilia wrodzona
    25.10.19 - Wiktorek ❤
    cEAdp1.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i my :) mamy całe 134 gramy 😍😍😍 płeć dalej nieznana a to pupke na pokazało maleństwo a jak nie pupę to fikalo jak szalone :) ale najważniejsze że wszystko dobrze :) za miesiąc może będzie dla nas łaskawsze :)

    michaga82, hamadriada, Ewe90, Muki85, Meggi89, AnitaK, Malgonia, taka_mama, anna23, juudi, pawojoszka, Maxi, Mali84, Ewk@ lubią tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 18 czerwca 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej gratuluję udanych wizyt. Meggs współczuję lekarki.
    U nas dziś dzidek był bardzo ruchliwy i do tego pępowinę miał miedzy nogami ale wg gina to dziewczyna jeszcze nie na 100%, ale pokazwywał na jednym zatrzymaniu kreski które wg niego wyglądają jak wagina.

    Mój mąż był ze mną i twierdzi, że on nic nie widział. Jak lekarz pokazywał krocze i mierzył kość udową to on myślał, że to główka. Ubawiłam się z niego nieźle.

    Pogadaliśmy o porodzie, gin mi rekomenduje kolejne cc a ja do niego, że przecież cc było 5 lat temu i że teraz nie ma obowiązku kolejnego cc ale oczywiścię zdam się na decyzję lekarza. A on do mnie, że to moja decyzja, bo np blizna może wyglądać nieźle na usg a w trakcie porodu się rozejdzie. Do tego szykuje się cukrzyca ciążowa a to kolejna przesłanka do cc. Ja już znam na tyle tego lekarza, że to facet który nie lubi komplikacji i woli ciąć od razu niż czekać na np. cc po kilkugodzinnej walce o SN.

    Z synem też mi proponował cc ze względu na cukrzycę ciążową ale młody sam za mnie zadecydował i nie chciał się obrócić i ciągle siedział na pupie. Więc miałam zaplanowane cc, a na ostatniej kontroli tydz przed cc okazało się, że i przepływy były słabe więc mnie pociął wcześniej. Jechał wtedy na kilka dni na konferencje za granicę i wprost mi powiedział, że on by normalnie mnie w szpitalu położył na obserwacji, może bym dotrwała do planowanego cc, ale on się obawia co jego zastępcy pod jego nieobecność wykombinują, obawiał się, że mogą nie zareagować na czas.

    No i po części miał rację, bo leżałam po cc przez weekend w szpitalu i pewna stara baba na dyżurze weekednowym nie zapisała mi w karcie heparyny przez weekend, o czym powiedziała mi po weekendzie położna. Dlatego potem przytrzymali mnie do wtorku, żebym przyjęła odpowiednią dawkę i żeby sprawdzić czy nie będzie zatoru jakiegoś.

    kGAop1.png
  • MamJuzSyna Autorytet
    Postów: 279 153

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 04:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znów brak energii. Najpierw byłam senna później miałam nawal energii teraz znów jestem flak i do tego bardzo nerwowy wszystko mnie wkurza. Często boli mnie głowa z tych upalow więc czytam co u was ale nie mam siły pisać.

    10.07.2016 3500 gr 54 cm Wojtuś
    12.02.2019 (*) aniołek 7t
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wyzycie ❤️ malutka rośnie zdrowo ❤️ Znów pokazała się, że będzie małą kobietką, ale na 100 procent będzie wiadomo jak przyjdzie wynik sanco 😍 jestem prze szczęśliwa 😁😁😁😁 foto nie mam bo nie chciała pokazać profilu 🤪 no i lekarz też nie mierzył, sprawdził tylko kość udową i wymiary brzuszka, główki i serduszko 💛 no i dziś 161 ud/min więc lepiej już niż ostatnio 😉

    AnitaK, Malgonia, michaga82, magda sz, pola89, Muki85, Meggi89, martaszymi, anna23, pawojoszka, hamadriada, taka_mama, Maxi, Mali84, Ewk@, Madera2000 lubią tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • AnitaK Autorytet
    Postów: 1360 1330

    Wysłany: 19 czerwca 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga82 pierwsze słyszę że cukrzyca jest wskazaniem do cc? W pierwszej ciąży też miałam cukrzycę ciążowa i rodzilam SN :)

    Styczeń 2017 - Aniołek (7tc)
    2018 👶
    2019 👶
    aktualnie 7cs o 3 maleństwo <3
‹‹ 267 268 269 270 271 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ