X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 19 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja uważam że z higieną to chłopcy są latwiejsi bo u dziewczynek łatwiej o infekcję ,u chłopców wszystko jest na wierzchu a u dziewczynek to jednak rozchylania warg i grzebanie niejako w środku ciała ale wszystko jest do ogarnięcia i nie ma co się stresować. Pamiętam jak mąż pierwszy raz przebierał córkę z kupy i mu tłumaczę że miedzi wargami też trzeba dobrze wyczyścić bo może dostać infekcji. On na to "ale to ja mam jej tam w środku grzebać?"

    cf409fc7e7.png
  • michaga82 Autorytet
    Postów: 468 477

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pielęgnacji męskich narządów, to zapewniam, że jest dużo łatwiej niż przy dziewczynkach. Bo codzienna kupa raczej nie ma szans znaleźć się w najbardziej newralgicznym miejscu czyli u wylotu cewki moczowej do tego napletek stanowi swego rodzaju barierę przed bakteriami kałowym. U dziewczynek (choć jeszcze nie mam córki ale mam bratanice) jest dużo łatwiej o zabrudzenie kałem okolic pochwy lub uścia cewki moczowej i o zapalenie dużo łatwiej. I tego się obawiam.
    Wiadomo i w jednym i w drugim wypadku trzeba o tę higienę dbać ale przy chłopcach wydaje mi się, że łatwiej.

    Co do dwóch szkół obchodzenia się z penisem to my zgodnie z radą położnej nic przy nim nie majstrowaliśmy ale niestety gdy poszliśmy na konsultację wodniaków do chirurga to ten bez ceregieli odciągnłą napletek dość mocno i potem p[rzez kilka dni był zaczerwieniony. Z tego powodu mieliśmy problemy ze stulejką ale zgodnie z radą pediatry przy każdej kąpieli odrobinę naciągaliśmy i wszystko jest w porządku. Tylko trzeba cierpliwości. Teraz synek sam wie jak dbać o higienę i sam odpowiednio myje siusiaka przy kąpieli.

    kGAop1.png
  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane,
    My już po, doszlysmy do siebie i wydaje się że wszystko poszło zgodnie z planem. Lekarz mówił że zabieg wyszedł idealnie. Na szczęście udało się uniknąć znieczulenia ogólnego i anestezjolog zdecydowała się na zewnatrzoponowe jakąś blokadę krokowo siodlową. Nie czułam bólu ale czułam każde pociągniecie igła. Nie było to przyjemne ale zdecydowanie lepsze dla maluszka więc nawet się nie wahalam przy wyborze. Ogólnie personel na sali operacyjnej był cudowny. Cieszę się że to już za nami i bardzo liczę że mała już się wyszalała i teraz będzie spokój do 37tc :)

    aganieszkam, Maxi, Limonka, Miodunka, taka_mama, Ewe90, Meggs, michaga82, magda sz, pawojoszka, nickky, Muki85, AnitaK, pola89, anna23 lubią tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaszymi, to super, że poszło dobrze! A kiedy Cię wypuszczą do domu?

    martaszymi lubi tę wiadomość

  • martaszymi Autorytet
    Postów: 477 593

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nic się nie będzie działo to w poniedziałek wracam do domu :) 3 dni teraz dostawać będę antybiotyk dozylnie. Już się nie mogę doczekać swojego łóżka 😍

    Malgonia, Meggi89, magda sz, Limonka, AnitaK, anna23 lubią tę wiadomość

    29.11.3019 Hania ♥️♥️♥️
    17.04.2019 6t5d ♥️-->l130/min
    30.07.2019 połówkowe 451 gram dziewczynki 😍
    I ciąża-puste jajo płodowe 8tc 31.05.2017
    II ciąża-puste jajo płodowe 10tc 12.04.2018
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 19 lipca 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaszymi super, ze juz po wszystkim i ze to znieczulenie ktorego tak sie balas udalo sie obejsc.

    Ja doswiadczen wlasnych z dbaniem odzieci nie mam, ale z bratanica byly problemy, mimo ze brat i bratowa bardzo jej pilnowali to posklejaly sie wargi sromowe i jak miala kolo 3 lat to trzeba bylo po ginekologach latac.. a nawet w Warszawie nie latwo o dobrego gibekologa dzieciecego.
    Ale to jedyny przypadek o jakim slyszalam wiec chyba da sie to jednak ogarnac. Ogolnie to chyba wlasnie ze wzglefu na znajomosc tematu ciesze sie ze to jednak dziewczynka. Nie wiem czy maz cos jeszcze z obslugi takiego malego sprzetu pamieta ;)

    martaszymi lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 19 lipca 2019, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Michaga ja też stanęłam na 5ym że delikatnie odciagam :) bo całkiem nie ruszać się trochę jednak boję ;)

    Martaszymi super wieści, trzymam kciuki 🤞🤞

    martaszymi lubi tę wiadomość

    2Rp2p1.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaszymi uff, dobrze że po wszystkim :)

    To fakt jak dziewczynka zrobi kupę to wszystko ufajdane ale nigdy zapalenia nie mieliśmy, na początku przemywalam wacikiem nasączonym woda i mydłem później brałam pod zlew. Z wargami trzeba uważać nam po linomagu tak się zakleily że chirurg dziecięcy nie ginekolog niemalże rozerwał bynajmniej tak to wyglądało ale córka nic nie poczula, miała może z 8 mc, ale później nic za to do dziś mam wstręt do linomagu.

    martaszymi lubi tę wiadomość

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 19 lipca 2019, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martaszymi cieszę się że już po wszystkim weekend szybko zleci .

    Co do siusiaka mi też i położna i lekarz nie kazali nic ruszać.

    martaszymi lubi tę wiadomość

    cf409fc7e7.png
  • MamJuzSyna Autorytet
    Postów: 279 153

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://zapodaj.net/b5b55eb940d31.jpg.html

    To są nasze pierwsze zakupy. Mogę na te bodziaki patrzeć cały czas. Teraz czekam na polowkowe żeby wiedzieć coś więcej..
    Ja chyba zacznę więcej leżeć bo mni3 for aż częściej boli brzuch i w pachwinie a jak się schyle bo coś mi upadnie to już wiem że podnoszę się i mnie pół dnia coś boli albo brzuch albo pachwina i nie mogę wtedy na ta strone przekładać ciężaru bo nie dam rady z bólu.

    Muki85 lubi tę wiadomość

    10.07.2016 3500 gr 54 cm Wojtuś
    12.02.2019 (*) aniołek 7t
  • MamJuzSyna Autorytet
    Postów: 279 153

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do higieny to moja kuzynka też miała jechać z synem a zabieg bo stulejka się zrastala i znajomą że wsi też miała taki problem ale podczas kąpieli jej syn zaczął że tak powiem bawić się siusiaczkiem ciągnąć to i wgl i sam to sobie naciagnal i i było się bez. U nas położna mówiła żeby co jakiś czas naciagac i tak robilismy i nie ma żadnego problemu. Ale fakt czasem jak się usral w pampersa to wszystko wyczyścić to trochę schodzilo już lepiej było to wsadzić do wody i umyć :D

    10.07.2016 3500 gr 54 cm Wojtuś
    12.02.2019 (*) aniołek 7t
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale dziś mam newsy, nie dość, że płeć nam się potwierdziła dzidzi, to jeszcze się okazało, że moja siostra jest w ciąży :) więc po mnie w styczniu będzie rodzic bratowa, a w marcu siostra, ale będzie się działo 🙂🙂

    Limonka, Ewe90, hamadriada, michaga82, Ewk@, Miodunka, martaszymi, pola89, AnitaK, aganieszkam, taka_mama, Muki85, pawojoszka, magda sz, olka_sz, Malgonia, Mali84, anna23 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lipca 2019, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie higieny chłopców, nam w szkole rodzenia i potem pediatrzy nie kazali nic odciągac przy siusiaku. Też mi się wydaje, że z dziewczynka na początku może być trudniej.

  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggi, to świetna wiadomość! Super, że będziesz miała w tak bliskiej rodzinie dzieciaczki w tym samym wieku! :)

    Nam pediatra i położna mimo stulejki zakazali ruszania czegokolwiek przy penisie. W swoim czasie ma się samo unormować, a już teraz jest znaczna poprawa.
    I co do higieny to w teorii wydawało mi się to czarną magią, a okazało się proste ;)

    Dwa dni temu też się już odważyłam na pierwszy ciuszkowy zakup (50 I 56). Pewnie dokupię ze trzy sztuki na 62 i będę polegać na tym co mam po synu, a jak czegoś zabraknie to w międzyczasie dokupię.

    Ja dziś miałam koszmarny dzień. Cały czas męczył mnie okropny ból, skurcze i podbrzusze twarde jak kamień. Mam nadzieję, że po nocy będzie lepiej...

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam dokladnie to samo, mam coreczke i bylo latwo a jak sobie pomysle ze bede musiala czyscic siusiaka z brudnej pieluszki to nie ogarniam 🙈😅
    AnitaK wrote:
    Moim zdaniem higiena dziewczynek jest łatwa a przeraża mnie higiena chłopców :D

    AnitaK lubi tę wiadomość

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Ewk@ Ekspertka
    Postów: 209 216

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, ja już po połówkowym-zdrowa dziewczynka, czyli płeć się potwierdziła. Tydzień ciąży 20 i 2 waga 340g. Termin porodu 04.12. Wierciła się strasznie. Buzi nie chciała pokazać całej na 3D, ale Pani Dr mówi że wg niej podobna do mnie, a na pewno ma mój nos :) jestem przeszczęśliwa:) :) . 01.08 jeszcze USG serduszka dla pewności.

    Miodunka, Maxi, pola89, martaszymi, AnitaK, juudi, Madera2000, hamadriada, Olga_89, aganieszkam, taka_mama, Muki85, magda sz, pawojoszka, Ewe90, Meggs, Meggi89, olka_sz, Mali84, Limonka, michaga82, anna23 lubią tę wiadomość

  • Miodunka Autorytet
    Postów: 339 474

    Wysłany: 19 lipca 2019, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja synkowi nic nie odciągałam i wszystko jest w porządku. A jak zrobi kupę, to zawsze myję go pod kranem. Dla mnie pielęgnacja chłopca to łatwizna. Myję go tylko wodą, nie smaruję niczym. Z dziewczynką chyba jest trudniej.

    w9sdp1.png
  • Lilkaa Znajoma
    Postów: 29 105

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Usg połówkowe potwierdziło nam dziewczynkę, wszystkie wyniki dobre :-)

    Zaczęliśmy się powoli rozglądać za wózkiem i nawet jeden od znajomych przymierzaliśmy i jest super wygodny ale do naszego niewielkiego auta wejdzie tylko stelaż po złożeniu a gondolka pewnie na tył. I tu pytanie do Was - czy Wasze wózki mieszczą się do bagażnika? Czy jest szansa by gondola weszła do bagażnika (zimą raczej gondola niż fotelik na stelażu po wyjściu z auta?)? Czy w ogóle to bezpieczne by przewozić gondolę na tylnej kanapie? Póki co nie planowaliśmy zmieniać auta a już na pewno nie kupować auta pod wózek 😂
    Dzięki dziewczyny :-)

    Maxi, Ewk@, AnitaK, Muki85, martaszymi, Meggi89, Mali84, taka_mama, Limonka, anna23 lubią tę wiadomość

    ckaigzu3yvmnenn3.png
  • hamadriada Autorytet
    Postów: 414 337

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W moim aucie też tylko stelaż się mieścił w bagażniku, a gondolę przewoziłam swoimi sposobami zabezpieczoną na tylnej kanapie.
    W sumie to nie pomyślałam, że teraz nie będę mieć miejsca na tylnej kanapie z dwoma fotelikami... 😳
    Dobrze, że mąż ma większe auto...

    f2w3vfxmdpfjh2cf.png
    2015 Aniołek
    2017 Synuś
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 20 lipca 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka spokojnie gondole bedziesz używać okolo 6 mc bo wchodzimy w sezon letni pozniej wiec szybciej bedziemy zmieniac na spacerowki. Z tym nie zawsze gdzies czlowiek wyjezdza. Gondole zawsze jest poprostu duża. My mamy auto Renault scenic jest okreslane mianem mini van. A przy pierwszym dziecku to wygladalo tak wozek w bagazniku i jeszcze te wieko nad bagaznikiem podskakiwalo do gory i zaslanialo widocznosc. :) opcja jest oddzielnie stelaz od gondolki. Ale lepsza opcja to zobacz kolka w wozku. Nowe kolka są na klik naciskasz i schodzą. Na krotkie trasy zaden problrm upchac godlole ze stelazem do bagaznika ale na urlopy to najlepiej poprostu zjac kola i wozek opada o kilka centymetro w dół.

    Z pierwszym dzieckiem bedac na zzakupach w zanej Arkadii w Warszawie już na parkingu idac do auta. Pan z panią mieli piekny wózek dzieciecy taki exclusive i piekna swoja fure marki nie pamietam ale duże bylo cos w sstylu bmw. Sami ci ludzie wygladali poprostu bogato. A idac zapatrzylam sie na nich jak oni wlasnie wkladajac wózek do auta i to mie olsnilo ze i my tak mozemy robic. Zdejmowali kola od wozka i juz widac ze traktowali to jak codziennosc. Zakupy wrzucasz do wozka i jedziesz. Nie ma co spasowywac sie z wozkiem do auta.
    Waznniejszy jest dobry i stabilny fotelik w samochodzie.
    Gratuluje dobrych wiesci z wizyt.
    Milego dnia

    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
‹‹ 335 336 337 338 339 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ