X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2019
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2019

Oceń ten wątek:
  • Maxi Autorytet
    Postów: 1120 661

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Moj urlop dobiega konca.
    Podczytuje was, nie mniej jednak poza lubie to, brakuje mi tu innych ikonek emocji typu super, wow, czy wrrrr 😊 nie zawsze mam czas napisac.
    Dostawki do wozka nie kupuje, w grudniu corka bedzie mieć 2 lata i 7 mc. Wystarczt Rowerek, spacerek ect... Nigdy wozkowa nie była. Zaczęła chodzić w wieku 10 mc, a gdy miala rok lepsze były auto-nogi niz wozek, ktory byl sporadycznie uzywany. Zeby bylo smiesniej to zabralam wozek na wszelki na urlop i odkryła zalety swojej rikszy 🙂 teraz krzyczy moj wózek! A wczesniej codziennie przed spacerem pytalam wózek...? To krzyczala nie, nie, jak bralam do sklepu na wszelki wozek to tylko po to by wiezc zakupy. A na urlopie nowe odkrycie wózka, ma to swoje zalety bo nawet nauczyla sie w nim zasypiac dzieki temu do domu nie bieglismy na drzemke. Jednak myślę gdy przyjdzie czas ze pojawi sie 2 dzidziuś to wózek nie będzie przydatny dla córki. Gdyby jednak stwierdzila corka ze nie fukcjonuje bez wozka, wtedy ewentualnie rozwaze dostawke. Obecnie mysle o wyprawce.


    19.05.2017r Córeczka 🧡
    1.08.2019r będzie chłopiec 💚
    15.12.2019r g 4.06 przyszedł na świat nasz Bobas ♥️
    3600g 56 cm 🥰
    ex2bj48a4io0cz21.png
  • Alassea Ekspertka
    Postów: 188 150

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas będzie równo 2 lata, ale na razie nie kupuję podwójnego wózka ani dostawki. Jak się urodzi to wyjdzie w praniu :) w razie czego zamówię coś na szybko przez internet

    Synek 16.12.2017 💙
    Córeczka 26.12.2019 ❤️
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrzałam właśnie na te dostawki ,dla mnie coś takiego jak Black BuggyPod Lite ,będzie raczej pasować do większości wózków bo ma regulowane mocowania no i jak jest niepotrzebna można ją złożyć ,w razie jak dziecko się zmęczy w czasie spaceru rozkładam i jest wózek dla dwojga i ta dostawka nie wygląda na jakąś bardzo szeroką. Widziałam używkę już za 400

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 18:16

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pawojoszka
    ale musza być jakby dwie pionowe rury w stelazu zeby zamocowac i mój crosswalk tego nie ma :) taki szczegół, temat mam w malym paluszku, rok temu to nie było tak dawno :D

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamcia chyba niekoniecznie z adapterem widziałam przymocowaną z tyłu do jakiejś poziomej chyba to byla jakaś rurka od bagażnika w każdym razie do wózka jaki ja planuję powinna pasować a tych z tyłu poprostu nie lubię bo są bardzo niewygodne nawet te stojące a te z siodełkiem wydają się jeszcze większe .

    Ja też rok temu miałam podobny dylemat tylko w tedy było lato i jak kupiłam podwójna spacerówkę to mi wystarczyło w sumie służyła tylko kilka miesięcy jak nie tygodni ,teraz będzie zimai jednak potrzebować będę gondoli

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 20:20

    cf409fc7e7.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pawojoszka
    Dostawka świetna
    Już prawie kupilam. Tych na tył absolutnie nie bralam pod uwagę za prowadzenie wózka.
    A jakby spojrzeć całościowo to i tak spacerowalismy na dwa wozki 🤣

    Ba ich stronie sprawdzisz listę kompatybilnych wózków

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 20:26

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sobie uzmyslowilam, że 4 wypłaty zostały do porodu, a ja w czarnej d... 😂 Miałam co miesiąc kupować coś. Muszę pokupić dla siebie te higieniczne rzeczy, strasznie giga podpaski (jak to się nazywało? 🤷‍♀️), podkłady i maść na sutki.. - te mniej przyjemne zakupy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 21:07

    relg6iyem5hi69f7.png
  • pawojoszka Autorytet
    Postów: 4069 3821

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już zaczynam łapać stresa,że to już tak niedługo,też jestem w ciemnej dziurze nawet nie wiem od czego zacząć.

    cf409fc7e7.png
  • Ewe90 Autorytet
    Postów: 468 560

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja mam wrażenie, że jestem w ciąży już milion lat a jeszcze drugi milion przede mną 😂 sama jestem w szoku, że tak na chillu do tego podchodzę. Z synem byłam już a etapie prania ciuszków 🙈😂

    2Rp2p1.png
  • mmalibu Autorytet
    Postów: 861 1106

    Wysłany: 17 sierpnia 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewe90 wrote:
    To ja mam wrażenie, że jestem w ciąży już milion lat a jeszcze drugi milion przede mną 😂 sama jestem w szoku, że tak na chillu do tego podchodzę. Z synem byłam już a etapie prania ciuszków 🙈😂
    Hehe, ja też w poprzedniej ciąży już pralam, kupowałam... A teraz sądzę kwiatki w ogrodzie 😂🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2019, 23:06

    Ewe90 lubi tę wiadomość

    relg6iyem5hi69f7.png
  • Madera2000 Autorytet
    Postów: 1032 721

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja juz skompletowalam sporo pajacykow i bodziaczkow :). Na razie piore i ukladam w pojemnikach z Ikea bez prasowania. Mam tez kosz mojzesza, dzis jedziemy do znajomych pozyczyc wozek Bogaboo. We wrzesniu chyba 13-14 sa targi w Akpolu i Pati i Maks, beda znizki i chce kupic porzadny fotelik do auta z bazą. Muszę zabrać stelaż żeby dopasowali taki, który będzie dobrze się wpinał. Myślę o takim rozkładanym na płasko poza autem np Cybex cloud Z i ta obrotowa baza.
    Pod koniec sierpnia robimy remont z malowaniem, nowymi meblami, lóżkiem itd. Jak wszystko będzie już na gotowo to dokupię łóżeczko, mam upatrzone firmy Woody.
    Bardzo mi sie podobają te dzianikowe kocyki, rozglądam się gdzie kupić :).
    No i pozniej pazdziernik lidtopad zrobie nadal na Gemini i zamowie ze wszystkie higieniczne produkty jak podklady, wkladki laktacyjne, kremy itd

    2013 córeczka 💜
    2 aniołki
    Ja: NT i przeciwciała Atg i Atpo; MTHFR 1298
    dqprx1hp00wr3pez.png
  • Zanes Autorytet
    Postów: 4035 2058

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja trochę rzeczy mam dla małej teraz remont pokoju robić mamy ale czekam aż mąż wróci :) a tak to próbuje ogarnąć wyprawkę dla syna bo idzie do przedszkola i jak na razie jestem tym bardziej przerażona niz on

    Synek 2016❤️walczymy o rodzeństwo :)
    PCOS
    Mąż Azoospermia
    3x iui
    24.11.2018 krótki protokół(30 pobranych komórek-18 dojrzałych, 12 zamrozonych6zaplodnionych)3 zarodki
    24.11.2018 hiperka
    11.12.2018 transfer od.
    12.01.transfer od.
    04.02.transfer od.
    14.03.2019transfer 4.2.2❄️
    19.03. 5dpt beta 8
    21.03 7dpt beta 37
    23.03 9dpt 163 😍
    04.04. 21dpt 9917 🤗
    10.04 27dpt ❤️
    21.11.2019 córeczka😍

    Zostały 2 ❄️❄️
    39h6gxv.png
  • Karolajnos Ekspertka
    Postów: 195 390

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja podostawalam już sporo prezentów szczegolnie ciuszki a nawet taka grająca huśtawkę :D tez zaczynam się brać za remont , malowanie , nowe rzeczy , cieszę się jak szalona 😍

    w4sqvfxmfx15mxq1.png

    74di3e5exl5zs7dg.png
  • taka_mama Autorytet
    Postów: 934 703

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madera2000 wrote:
    Ja juz skompletowalam sporo pajacykow i bodziaczkow :). Na razie piore i ukladam w pojemnikach z Ikea bez prasowania. Mam tez kosz mojzesza, dzis jedziemy do znajomych pozyczyc wozek Bogaboo. We wrzesniu chyba 13-14 sa targi w Akpolu i Pati i Maks, beda znizki i chce kupic porzadny fotelik do auta z bazą. Muszę zabrać stelaż żeby dopasowali taki, który będzie dobrze się wpinał. Myślę o takim rozkładanym na płasko poza autem np Cybex cloud Z i ta obrotowa baza.
    Pod koniec sierpnia robimy remont z malowaniem, nowymi meblami, lóżkiem itd. Jak wszystko będzie już na gotowo to dokupię łóżeczko, mam upatrzone firmy Woody.
    Bardzo mi sie podobają te dzianikowe kocyki, rozglądam się gdzie kupić :).
    No i pozniej pazdziernik lidtopad zrobie nadal na Gemini i zamowie ze wszystkie higieniczne produkty jak podklady, wkladki laktacyjne, kremy itd

    Co do fotelika to sprawdź czy do auta Ci będzie pasował. Poczytaj sobie na FB grupę Osiem Gwiazdek. Nie każdy fotelik, nawet ten z bazą dobrze pasuje do każdego samochodu.

    08.10.2011 Córka ❤
    15.11.2014 Aniołek
    26.05.2018 Aniołek
    16.12.2019 Synek ❤
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jeszcze prosciej podjechać do 8*

    taka_mama lubi tę wiadomość

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • anna23 Autorytet
    Postów: 728 1083

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mówicie o tych dostawkach do wózka czy będą pasować czy nie.. Byliśmy w czwartek w zoo i kobitka do spacerówki miała na trytytkach płytę osb i jechało to na kółkach z deskorolki :D
    ja czekam co wyjdzie w praniu, najwyżej kupimy coś na szybko na olx. Nam Adaś zaczął teraz chodzić, ale pierwszy raz od października/listopada zasypia nam w spacerówce więc jednak jest trybem dupowozu

    Malgonia lubi tę wiadomość

    qb3c3e5e1lyfyhp2.png
    m3sx3e5ese0n0fi2.png
  • magda sz Autorytet
    Postów: 5465 13071

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się obawiam zazdrości że dzidzia w wózku a ja nie, mimo że nie korzystamy ze spacerówki od dawna, no może raz na rok się przydarzy. Więc pewnie zakupie takowa ale na spokojnie po narodzinach, chyba że dorwę w dobrej cenie na Olx.

    oc7e509.png
    ySkMp1.png
  • Karolajnos Ekspertka
    Postów: 195 390

    Wysłany: 18 sierpnia 2019, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A słyszałyście o takim czymś jak wisiorek bola ? A może któraś z was używała i ma jakieś zdanie na ten temat ? Ostatnio natrafiłam gdzieś na to i zastanawiam się czy to może zdać egzamin 🤔🤔

    w4sqvfxmfx15mxq1.png

    74di3e5exl5zs7dg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, ja po wizycie kontrolnej, serduszko słyszałam u położnej, więc lekarz tylko sprawdził szyjke, że jest ok. A 25 września mam usg 3 trymestru już! Będzie prawie 31 tydzień, ale lekarz dziś chyba był bez kawy, bo powiedział, że do niego mam przyjść 29 września i będzie 28 tydz skończony, a to akurat wypada w niedzielę :) i będzie już po 31 :) mam nadzieję, że nie za długa przerwa między badaniami, ale tak kazał.
    Na żelazo mam brać tardyferon i Wit B, po 2 tabletki.
    Poradził też, żeby po 28 tygodniu zaszczepić się na krztusiec i blonice, żeby przeciwciala przeszły przez łożysko do dziecka. To mnie zdziwiło, w pierwszej ciąży lekarz mi nic takiego nie mówił, ciekawe ile ta szczepionka kosztuje.
    Mam mocne postanowienie, żeby do kolejnej wizyty mieć ogarnięta wyprawkę, oprócz higienicznych rzeczy, bo te w aptece Gemini w październiku planuje kupić.

    Miłego tygodnia dziewczyny i powodzenia na kolejnych wizytach!

    aganieszkam, martaszymi, taka_mama, AnitaK, pola89, Limonka, Maxi, hamadriada, Miodunka, olka_sz lubią tę wiadomość

  • Kindziukowa Autorytet
    Postów: 570 611

    Wysłany: 19 sierpnia 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, nie jestem w stanie się wgryźć w historie, wiec odkopię wątek jeszcze raz.
    Co stosujecie na infekcje intymna? Nie miewam takich rzeczy, swędzi mnie na zewnątrz i jakby przy wejściu do pochwy, śluz jest normalny ale to swędzenie już zaczyna mnie irytowac bo trwa od kilku dni. Może miałyście te same objawy i lekarz Wam coś przepisał dostępnego nie na receptę? Wizytę mam dopiero za tydzień i chyba zwariuje, tym bardziej ze dla
    Dzidzi te infekcje chyba nie są obojętne?


    f2wl2n0an1eo2n4g.png
‹‹ 391 392 393 394 395 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ