X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2023
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 29 grudnia 2023, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To normalne,że przy cewniku foleya jest krwawienie że śluzem i to coraz więcej,że już cienka wkładka nie wystarczy. Mówiłam o tym dwóm położnym,bo dwa razy mnie to zaniepokoiło i twierdzą,że normalne,ale sama nie wiem.

  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 796 578

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊
    29.12 urodziłam Oliwiera 😊 3470 kg i 59 cm 😊

    Linka2019, Oshin, Kasiastaraczka, Olive, alex0806, _Hope lubią tę wiadomość

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej też urodziłam balonik plus taśma. Udało się bez nacięcia sn. Poszło szybko. Mimo,że skurcze miałam wcześniej i już mało brak

  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mało brakowało,a poprosiłabym o cesarkę,bo przy skurczach po taśmie miałam ktg i położna mówiła,że to nie są jeszcze skurcze,że będzie gorzej. Później dowiedziałam się,że nie mają nawet znieczulenia kiedy poród się zacznie,a liczyli od odejścia wód pierwsza faza 2,5 h, później też coś było krótko,bo kazali iść po rzeczy,później lewatywa i powiedziałam dość długo w łazience,ale czułam,że kupa nie wychodzi i zaraz zasłabne i zawołałam położne i one szybko na porodówkę,bo to główka nie kupa i poszło szybko. Jednak z indukcją lepiej chyba poczekać było,bo podobno do 10 dni można trzymać jeszcze ciąże i miałabym szansę urodzić tylko na swoich skurczach,ale cieszę się,że już po wszystkim,bo bałam się,że nie przeżyje. Co dziwne skurcze o wiele bardziej bolały niż sam poród.

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja gratulacje ❤️ masz syna czy córkę? Jaka waga, ile cm? Wpisać Cię na pierwszą stronę?

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Patrycja gratulacje ❤️ masz syna czy córkę? Jaka waga, ile cm? Wpisać Cię na pierwszą stronę?
    Synek wpisz 😁 waży 3400 i ma 54 cm tak się cieszę,że w końcu się udało. Jak na razie tylko kość ogonowa mi dokucza od tego leżenia,bo niestety rodziłam w pozycji pół leżącej. Tyle było planów,nawet chciałam TENS kupować do porodu,ale dobrze,że nie kupiłam,bo jak przyszło co do czego,to chciałam tylko do toalety,bo "kupa",a jak się okazało to nie kupa, tylko dziecko wychodzi w co do samego końca położnym nie wierzyłam i się kłóciłam,że zrobię im tutaj. Jak to powiedział mój mąż urodziłam w 20 minut,choć wiadomo to był tylko kolejny etap porodu,bo jeszcze 1,5h temu odeszły wody i położne liczyły od odejścia wód no i były skurcze,ale wszyscy upierali się,że to są lekkie i będzie gorzej i jak urodze.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 128 wrote:
    Synek wpisz 😁 waży 3400 i ma 54 cm tak się cieszę,że w końcu się udało. Jak na razie tylko kość ogonowa mi dokucza od tego leżenia,bo niestety rodziłam w pozycji pół leżącej. Tyle było planów,nawet chciałam TENS kupować do porodu,ale dobrze,że nie kupiłam,bo jak przyszło co do czego,to chciałam tylko do toalety,bo "kupa",a jak się okazało to nie kupa, tylko dziecko wychodzi w co do samego końca położnym nie wierzyłam i się kłóciłam,że zrobię im tutaj. Jak to powiedział mój mąż urodziłam w 20 minut,choć wiadomo to był tylko kolejny etap porodu,bo jeszcze 1,5h temu odeszły wody i położne liczyły od odejścia wód no i były skurcze,ale wszyscy upierali się,że to są lekkie i będzie gorzej i jak urodze.
    Dziś urodziłaś? Jak nazwaliscie Synka? 💙
    Super, że tak szybko poszło 👏

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • alex0806 Autorytet
    Postów: 9435 5896

    Wysłany: 30 grudnia 2023, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tu tez napisze. 27.12 o 3:12 urodziłam Szymka. Poród był gwałtowny i ciężki, szybko postępował, a szyjka nie chciała do końca współpracować i rozwierała się, ale nie zmiekczała. Dopiero po czopkach i zmianach pozycji ostatecznie się udało. Z tym że główka nie chciała wstawić się w kanał, wchodził bokiem, zmienialiśmy pozycje itd ale się nie udawało. Małemu spadało tętno, mieliśmy chwilę na podjęcie decyzji co dalej i już ostatecznie w 3 sekundy było CC na Cito. Bo nie można było znaleźć tętna na detektorze.
    Także ciężki poród, CC na Cito, dalej jesteśmy w szpitalu. O ile on w dobrym stanie to ja mam stan zapalny w ranie i krwiak, antybiotyk dostałam i czuję się jak wrak człowieka.. mam nadzieję że w końcu jutro do domu bo leki działają a rana przestała krwawić.

    _Hope, Wiewioora lubią tę wiadomość

    Laura 01.09.2019 🩷
    Szymon 27.12.2023 🩵
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja gratuluję! Wiewióra też i Alex! Jeny mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. Ja myślałam, że to w ciąży mam papkę z mózgu ale to nic w porównaniu co mam teraz z niewyspania - teraz chyba nie mam nawet tej papki 😳
    U nas mała wolno przybiera ale przybiera i powoli chyba na koniec tygodnia pożegnamy 56 - chyba jak brat idzie bardziej we wzrost niż wagę…
    Jak połóg psychicznie dziewczyny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 grudnia 2023, 08:55

    Kasiastaraczka, Wiewioora lubią tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiastaraczka wrote:
    Dziś urodziłaś? Jak nazwaliscie Synka? 💙
    Super, że tak szybko poszło 👏
    Tak urodzony 30 grudnia na imię ma Szarbel od mojego patrona św. Charbela już jak nie byłam pewna czy to ciąża czy nie obiecałam,że jeśli to ciąża i dotrzymam dam mu to imię.

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Patrycja gratuluję! Wiewióra też i Alex! Jeny mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. Ja myślałam, że to w ciąży mam papkę z mózgu ale to nic w porównaniu co mam teraz z niewyspania - teraz chyba nie mam nawet tej papki 😳
    U nas mała wolno przybiera ale przybiera i powoli chyba na koniec tygodnia pożegnamy 56 - chyba jak brat idzie bardziej we wzrost niż wagę…
    Jak połóg psychicznie dziewczyny?

    Ogólnie super bałam się,że będę mieć depresje poporodową,ale na razie jestem szczęśliwa,że poród mam za sobą,bo się bałam jak to wszystko będzie. Jedynie źle mi, że muszę dokarmiać na razie butelką,bo mam mało pokarmu,ale liczę,że jeszcze uda się tylko piersią. Jak już bede w domu na pewno będzie lepiej i położna pomoże .

    Kasiastaraczka lubi tę wiadomość

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 128 wrote:
    Ogólnie super bałam się,że będę mieć depresje poporodową,ale na razie jestem szczęśliwa,że poród mam za sobą,bo się bałam jak to wszystko będzie. Jedynie źle mi, że muszę dokarmiać na razie butelką,bo mam mało pokarmu,ale liczę,że jeszcze uda się tylko piersią. Jak już bede w domu na pewno będzie lepiej i położna pomoże .
    Wiesz co z moich obserwacji 99% dziewczyn dokarmia na początku swoim mleczkiem albo mm - nie znam właściwie chyba nikogo kto tak wystartował, że ani razu nie musiał dać butli :) rozkręci się - spokojnie

    Patrycja 128 lubi tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Patrycja gratuluję! Wiewióra też i Alex! Jeny mam nadzieję, że nikogo nie pominęłam. Ja myślałam, że to w ciąży mam papkę z mózgu ale to nic w porównaniu co mam teraz z niewyspania - teraz chyba nie mam nawet tej papki 😳
    U nas mała wolno przybiera ale przybiera i powoli chyba na koniec tygodnia pożegnamy 56 - chyba jak brat idzie bardziej we wzrost niż wagę…
    Jak połóg psychicznie dziewczyny?
    U mnie połóg naprawdę super 🥰
    Początek po powrocie do domu był ciężki,bo miałam czarne wizje, że nie damy sobie rady,ale mój mąż stanął na wysokości zadania i dajemy radę 😁
    Mamy trochę gotowców do jedzenia, dziś zupę ugotowałam
    A jak u Was?

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 128 wrote:
    Ogólnie super bałam się,że będę mieć depresje poporodową,ale na razie jestem szczęśliwa,że poród mam za sobą,bo się bałam jak to wszystko będzie. Jedynie źle mi, że muszę dokarmiać na razie butelką,bo mam mało pokarmu,ale liczę,że jeszcze uda się tylko piersią. Jak już bede w domu na pewno będzie lepiej i położna pomoże .
    Na pewno laktacja się rozkręci, trzymam za Was kciuki 😚

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 31 grudnia 2023, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś ostatni dzień grudnia a jeszcze niedawno liczyłyśmy bety :)

    Olive, Kasiastaraczka, Wiewioora lubią tę wiadomość

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Asixxx Koleżanka
    Postów: 49 49

    Wysłany: 3 stycznia, 04:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Klarcia już z nami. Urodzona SN 2.01 o 21:41 z wagą 3710. Jest śliczna. Nie mogę się na nią napatrzeć. Czujemy się dobrze.
    Mała od razu wiedziała gdzie się dostać po mleczko i przez 2 godzinki jadła 😍

    Olive, Giosiek, Wiewioora, Kasiastaraczka, _Hope, alex0806 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Olive Ekspertka
    Postów: 233 220

    Wysłany: 3 stycznia, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asixxx gratulacje!😘❤️🥳

    Asixxx lubi tę wiadomość

    8.2021 👧
    23.04.23 ⏸️
    19.05.23 ♥️

    preg.png
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 3 stycznia, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asixxx gratuluję 🙂

    Asixxx lubi tę wiadomość

  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 796 578

    Wysłany: 3 stycznia, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asixxx gratulacje!! ♥️

    Asixxx lubi tę wiadomość

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 3 stycznia, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asixxx wrote:
    Hej dziewczyny. Klarcia już z nami. Urodzona SN 2.01 o 21:41 z wagą 3710. Jest śliczna. Nie mogę się na nią napatrzeć. Czujemy się dobrze.
    Mała od razu wiedziała gdzie się dostać po mleczko i przez 2 godzinki jadła 😍
    Wspaniale, gratulacje ❤️🥰

    Asixxx lubi tę wiadomość

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 276 277 278 279 280
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ