X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudniowe mamy 2023
Odpowiedz

Grudniowe mamy 2023

Oceń ten wątek:
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kropeczek wrote:
    Dziewczyny co u Was? 🤰🏻🤱🏽
    U mnie połogowe humory, wczoraj radość, dziś deprecha
    Nawał pokarmu, dużo emocji,tylko to przetrwać
    O dziwo starszak dobrze zareagował na młodszego, dostał super prezent i jest przeszczęśliwy
    Dziś widać, że trochę się gubi, jest dużo emocji, szybko zmienia zabawy

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas walka o przyrosty wagi- niby piersi opróżnia, super siku i kupki a waga stała w miejscu kilka dni.
    Więc dokarmiałam z butelki tym co zbierał kolektor. I wystartowała, mam nadzieję, że niedługo zejdziemy z butelki.
    W środę mamy wizytę patronazowa a w czwartek fizjoterapeutę bo stópki nam się dość mocno skłaniają do środka - chciałabym zasięgnąć opinii bo mamy sprawdzoną panią i oczywiście przeżywam.

    Rany już w ogóle nie czuję, jakby nic się nie wydarzyło ale nadal się oczyszczam :)
    Połóg to sucz, też czekam by przetrwać.
    Magii świat to w ogóle nie czuję, tyle jest na głowie…

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Natash88 Przyjaciółka
    Postów: 110 136

    Wysłany: 18 grudnia 2023, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okokokokokoko wrote:
    Witam wszystkie mamy. Gratuluje serdecznie dzidziusiów już narodzonych jak i mamom jeszcze nie rozpakowanym.
    Ja właśnie będę się starać o dzieciątko i dlatego chciałam zapytać Was czy sprawdziła się u Was teoria z planowaniem płci? Tj. Chłopczyk starania w dniu owulacji, na dziewczynke 2-3 dni przed.
    Mam 2 synow i zamarzyla nam się córcia ale jak będzie kolejny synek to tez będę przeszczęśliwa, szukam mnóstwa wypowiedzi na forach i zdania są podzielone. Według tej teorii dzień przed owu trzeba już skończyć starania, jednak wtedy są największe szanse na zajście w ciążę dlatego mam dylemat czy to całe planowanie ma w ogóle sens. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
    Nie ma to żadnych uzasadnień naukowych. Loteria :)

    preg.png
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    U nas walka o przyrosty wagi- niby piersi opróżnia, super siku i kupki a waga stała w miejscu kilka dni.
    Więc dokarmiałam z butelki tym co zbierał kolektor. I wystartowała, mam nadzieję, że niedługo zejdziemy z butelki.
    W środę mamy wizytę patronazowa a w czwartek fizjoterapeutę bo stópki nam się dość mocno skłaniają do środka - chciałabym zasięgnąć opinii bo mamy sprawdzoną panią i oczywiście przeżywam.

    Rany już w ogóle nie czuję, jakby nic się nie wydarzyło ale nadal się oczyszczam :)
    Połóg to sucz, też czekam by przetrwać.
    Magii świat to w ogóle nie czuję, tyle jest na głowie…

    Te stópki to sami zauważyliście, czy ktoś Wam zwrócił uwagę?

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Te stópki to sami zauważyliście, czy ktoś Wam zwrócił uwagę?
    Ja zwróciłam chyba uwagę pierwsza i potem położna srodkowiskowa, pytalam o to już w szpitalu to mówili, że to ułożeniowe i samo przejdzie ale wolę sprawdzić

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Okokokokokoko Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Wierz w sobie w co chcesz, czy ja gdzieś napisałaś, że nie masz do tego prawa? Czy ja napisałam, że JA traktuję forum, jako wyrocznie? Odetchnij trochę i czytaj ze zrozumieniem, po co te emocje i ironiczne gratulowanie. Napisałam jedno, krótkie pytanie odnośnie badań, tyle.
    Nie otrzymałam odpowiedzi od Was dziewczyny a to dla mnie dość istotne, bo chce zajść w ciążę nie chce marnować tego cyklu przez to że powstrzymam się dzień przed owulacją. Bo faktycznie nie ma potwierdzenia tej durnej teorii Shetlesa... widzę że dyskutowałyście o tym w sierpniu, dlatego ponawiam pytanie czy są tu panie które będą,miały chłopca ze stosunku w dniu owulacji albo dziewczynkę z 2 dni przed.

  • Okokokokokoko Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 19 grudnia 2023, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W poprzednim cyklu zaczęliśmy się starać i nam się nie udało, kochaliśmy się w 10 i 11 dc, owu była w 13 dniu. Wiem bo robiłam testy i w dniu owulacji miałam bóle jajników i to było tylko w tym dniu. Czy jest sens się ograniczać do tego dnia gdy test owu wyjdzie pozytywny? To nie jest tak że bardzo chce dziewczynkę bo ważne żeby było zdrowe, mam 2 synów i nie zamieniłabym na żadna dziewczynkę, cały czas myślę że jednak dopóki mamy na to wpływ może warto spróbować według tej teorii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 grudnia 2023, 22:31

  • GryfnoFrela Debiutantka
    Postów: 12 15

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Okokokokokoko wrote:
    W poprzednim cyklu zaczęliśmy się starać i nam się nie udało, kochaliśmy się w 10 i 11 dc, owu była w 13 dniu. Wiem bo robiłam testy i w dniu owulacji miałam bóle jajników i to było tylko w tym dniu. Czy jest sens się ograniczać do tego dnia gdy test owu wyjdzie pozytywny? To nie jest tak że bardzo chce dziewczynkę bo ważne żeby było zdrowe, mam 2 synów i nie zamieniłabym na żadna dziewczynkę, cały czas myślę że jednak dopóki mamy na to wpływ może warto spróbować według tej teorii.




    Masz szansę 50/ 50. 😁

  • _Hope Autorytet
    Postów: 625 672

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na fb już pisałam, napiszę również tutaj. 😉

    Rankiem 17.12 przez CC na świecie pojawił się nasz synek. Urodził się dokładnie w 39+1, z wagą 3100g, 50 cm. 🥰 Jest cudowny. 😍❣️
    Dziś wychodzimy do domu. Już nie mogę się doczekać aż córeczka pozna swojego braciszka. 🤩🤗

    Wiewioora, Asixxx, Kasiastaraczka, Linka2019, Olive, Sto_krotka lubią tę wiadomość

    preg.png
    01.2021 H🩷
    12.2023 W🩵
  • Wiewioora Autorytet
    Postów: 798 578

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje Hope ♥️♥️♥️

    _Hope lubi tę wiadomość

    Starania od 06/2021
    05.2022 ⏸
    09.2022 18+4 Igorek 👼💔
    04.2023 ⏸ rośnij nasza kruszyno🌈
    29.12.2023 nasze tęczowe szczęście na świecie ♥️
    age.png
  • Asixxx Koleżanka
    Postów: 49 49

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _Hope wrote:
    Na fb już pisałam, napiszę również tutaj. 😉

    Rankiem 17.12 przez CC na świecie pojawił się nasz synek. Urodził się dokładnie w 39+1, z wagą 3100g, 50 cm. 🥰 Jest cudowny. 😍❣️
    Dziś wychodzimy do domu. Już nie mogę się doczekać aż córeczka pozna swojego braciszka. 🤩🤗


    Gratulacje 😍

    _Hope lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Okokokokokoko Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natash88 wrote:
    Nie ma to żadnych uzasadnień naukowych. Loteria :)

    Poprostu zapytałam jak było u Was.. czy to prawda że seks w trakcie owulacji skutkuje płcią męska u dzidziusia...
    Mąż ma dwie siostry a każda z nich ma parkę i zawsze pierwszy był chłopak. On też sobie wymarzył ten schemat mamy już synka i teraz zamierza celować w córkę. Mnie jest płeć obojętna. Chcę być w ciąży.

  • Paulina_98 Koleżanka
    Postów: 54 106

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego wynika że powinnam mieć syna a spodziewam się córki i jest to potwierdzone wielokrotnie i przez różnych lekarzy na różnych sprzętach.
    Natury nie oszukasz i jak los pisze Ci dwóch synów to nie ma znaczenia kiedy będziesz uprawiać seks.

    Okokokokokoko lubi tę wiadomość

    HCG
    20.04.23- 1131,9
    18.04.23- 543
    Pozytywny test
    11.04.23
    💔25.12.23
    💔 14.02.22 cp laparoskopia
  • Okokokokokoko Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_98 wrote:
    Z tego wynika że powinnam mieć syna a spodziewam się córki i jest to potwierdzone wielokrotnie i przez różnych lekarzy na różnych sprzętach.
    Natury nie oszukasz i jak los pisze Ci dwóch synów to nie ma znaczenia kiedy będziesz uprawiać seks.
    Czyli kochałaś się w owulacje i masz córeczkę? Niebawem przyjdzie na świat czego Ci bardzo gratuluję:)
    Właśnie takich informacji potrzebuje. Za bardzo uwierzyłam w te teorię 2-3 dni przed dziewczynka, w owu chłopiec. Wynikało by z niej że więcej chłopców by się rodziło bo przecież spora część plemników nie wytrzyma tyle czasu do owulacji.

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje!! 🙂

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lukaszkowa wrote:
    Ja zwróciłam chyba uwagę pierwsza i potem położna srodkowiskowa, pytalam o to już w szpitalu to mówili, że to ułożeniowe i samo przejdzie ale wolę sprawdzić
    Dzięki za odpowiedź, pierwsza myśl miałam taką,.że.moze ja czegoś nie zauważyłam u swojego dziecka.
    Dużo zdrowia. Pewnie jak pójdziecie do poradni presuksacyjnej, to ortopeda zwróci na to uwagę.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Dzięki za odpowiedź, pierwsza myśl miałam taką,.że.moze ja czegoś nie zauważyłam u swojego dziecka.
    Dużo zdrowia. Pewnie jak pójdziecie do poradni presuksacyjnej, to ortopeda zwróci na to uwagę.
    Nieee, spokojnie :)
    My już dzisiaj po patronazu i odpadł pępek ufff

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Patrycja 128 Koleżanka
    Postów: 69 8

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Orientuje się ktoś w jakim szpitalu można obrócić dziecko z położenia pośladkowego? W 37tc było wszystko dobrze ułożone tak jak ma być. Dziś okazało się,że lekarz zaleca CC,bo zmienił położenie. Boje się cesarki nie chce jej zrobiłabym wszystko żeby tego uniknąć,a lekarz nic innego nawet nie zaproponował tylko to.

  • lukaszkowa Autorytet
    Postów: 2759 1866

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 128 wrote:
    Orientuje się ktoś w jakim szpitalu można obrócić dziecko z położenia pośladkowego? W 37tc było wszystko dobrze ułożone tak jak ma być. Dziś okazało się,że lekarz zaleca CC,bo zmienił położenie. Boje się cesarki nie chce jej zrobiłabym wszystko żeby tego uniknąć,a lekarz nic innego nawet nie zaproponował tylko to.
    Warszawa Madalińskiego na pewno, z tym że jak coś nie wypali to wtedy biorą od razu na stół do cc.

    👪🐶🌲
    Invimed Poznań
    Udana II procedura IVF, 4 transfer (Intralipid, Prograf, Encorton).
    Janek - 13/07/2021 4130g, 58cm szczęścia.
    Marzec 2023 - ciąża naturalna.
    Basia - 6/12/2023 3680g
  • Kasiastaraczka Autorytet
    Postów: 2669 4259

    Wysłany: 20 grudnia 2023, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patrycja 128 wrote:
    Orientuje się ktoś w jakim szpitalu można obrócić dziecko z położenia pośladkowego? W 37tc było wszystko dobrze ułożone tak jak ma być. Dziś okazało się,że lekarz zaleca CC,bo zmienił położenie. Boje się cesarki nie chce jej zrobiłabym wszystko żeby tego uniknąć,a lekarz nic innego nawet nie zaproponował tylko to.
    Warszawa szpital na żelaznej

    Synek 12.2023
    Starania-2 cykl
    Synek 01.2022
    Starania-23cykl
    ja '88 + on '87
‹‹ 274 275 276 277 278 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ