X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tydzień temu moja mała ważyła 5440, a wypadał wtedy 6 tydzień. W czwartek mamy szczepienie to też zobaczymy aktualną wagę. No ale ona urodzila sie wielka (4520),to podwojenie wagi troche nam zajmie ;)

    No własnie, w czwartek szczepienie,a mnie od wczoraj strasznie boli gardlo i nie chcialabym zeby dopadlo mnie jakies przeziebienie, bo boje sie aby nie zarazic malej. Karmie mm, wiec przeciwcial z moim mlekiem nie wyssie zadnych.

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aknelam - chodź w maseczce; upierdliwe i dziecko nie widzi twarzy, ale trudno... mój mąż dwa tygodnie tak łaził, potem mu się dziwnie przyglądała jakby nową osobę zobaczyła :D

    moja nie wiem ile waży - idziemy do pediatry w przyszłym tygodniu - to będzie 7 tyg.; na buzi pyza, ogólnie szczuplutka, ale na długość nam szybko wyrasta z ciuszków np. pajacy, ma takie fazy, że je często (np. co godzinę) ale krótko (3 min), chyba woli dietę niskotłuszczową

    beti super że ci tak śpi;
    moja po kąpieli ok. 19-20 śpi, potem ok. 23-01 karmienie, 3-4 i czasami od piątej co godzinę się domaga, więc dwie pobudki w nocy do przeżycia, te poranne maratony występują coraz rzadziej

    na brzuszek podaję dicoflor (probiotyk) i ogólnie po kilku dniach widzieliśmy poprawę, teraz czasami atakuje nad ranem, ale nie płacze tylko stęka tak, że spać nie możemy... może zmienię probiotyk za jakiś czas, żeby jej florę urozmaicić

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jaki macie patent na umycie szyi? jakaś masakra! wije się i krzyczy, jak śpi to zawsze się obudzi, i przykurcza głowę i ramiona tak, że nie mogę się dostać w te fałdki...

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    jaki macie patent na umycie szyi? jakaś masakra! wije się i krzyczy, jak śpi to zawsze się obudzi, i przykurcza głowę i ramiona tak, że nie mogę się dostać w te fałdki...
    Haha, też mam ten problem :P Myślałam, że tylko ja z szyjką sobie nie radzę! Czasem z zaskoczenia ją biorę, jak głowę zadrze :)

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • Ja_Sonia Przyjaciółka
    Postów: 108 66

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też problematyczne mycie faldek szyjnych, tyle ich ma ze pół koca wymieszanego z emulsja do ciała codziennie przy kąpieli znajduje..
    A jak u Was z oczkami? Nam się jedno klei, ropa podchodzi, masujemy, kropimy żeby uniknąć przepychania kanalika lzowego.

    Aniołek [*]
    Synek Maksymilian, 01.12.2017
  • ślązaczka Autorytet
    Postów: 1044 1014

    Wysłany: 23 stycznia 2018, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Piotruś waży 5,3kg a urodził się z wagą 3,1kg więc najpewniej przy tym tempie ok.10 tyg. życia podwoi masę urodzeniową :-)
    Z szyjką też mamy spore problemy, niby świeżo po kąpieli, a jak odegnie główkę do tyłu to pełno tam jest wszystkiego. Też próbuję go czasem wziąść z zaskoczenia np. przy karmieniu ale kiepsko mi to wychodzi.
    U nas lewe oczko mu ropiało i okulista przepisał nam krople Floxal (antybiotyk) i masaż kanalika łzowego i od tej pory mamy spokój. Ale zakrapianie oczu takiemu małemu dziecku, jeszcze tak ruchliwemu jak nasz, to jest dopiero wyzwanie! ;-)

    I IMSI 13.05.2016 :-(
    II IMSI 15.07.2016 :-(
    III IMSI 30.03.2017, beta 9dpt 67, 11dpt 213 :-)
    f2wlp07w6gdg3lo8.png
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała chyba nienajlepiej znosi szczepienie :( samo szczepienie okej, przy wkluciach ryk, pozniej szybko sie uspokoila i kilka godzin ladnie przespala. Pozniej zrobila sie marudna, placz, smoczek pomagal na krotko, chwile sie zdrzemnelysny i znow placz. Wujek google przepowiada czarne scenariusze wiec zamknelam i przestalam czytac. Teraz po jedzeniu zasnela mi na rekach, a przy marudzeniu dostala smoczka i dalej spi.

  • omii Ekspertka
    Postów: 248 147

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie! U nas mały potrafi zasnąć po 19 i tak spać aż go budziłam dziś o 2 jak się przebudzilam bo się wystraszylam ze tak długo śpi. Jak wstałam to mały sokal sobie rączkę ale przez sen. Więc tak : czy dać mu spać aż sam wstanie czy to normalne że tak długo przespisz czy mimo wszystko budzić? Bo już sama nie wiem. Jak robicie kiedy długo śpi?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 stycznia 2018, 18:14

    Oliwier ♥
    22.07.2017 pierwszy kopniak

    Lilianna ❤
    16.04.2021 pierwszy kopniak
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez sie nad tym wybudzaniem zastanawiam, bo ostatnimi czasy moja mała potrafi przespac w nocy ciagiem 7h. W dzien ma czasem krotkie drzemki, czasem i 2-3h, plus spanie na spacerze. Do tej pory jej nie wybudzalam w nocy na jedzenie, jak zasypiala ok. 22 to ok.5 budzila sie na butelke sama. Przez sen zmieniam jej tylko pieluche, nie rusza jej to wcale i smacznie sobie spi. Moze przez to ze w nocy dluzej spi, to w dzien je czesciej, bo pomiedzy karmieniami ma krotsze przerwy.

  • omii Ekspertka
    Postów: 248 147

    Wysłany: 25 stycznia 2018, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, u nas nie ma opcji przewinac żeby się nie przebudzil :D
    Dlatego jak dłużej śpi to biorę go przewinac i wtedy się rozbudza. Tylko właśnie nie wiem czy budzić czy jest ok jak tak dłużej sobie pospi, bo wiadomo spadek glukozy itp..
    W dzień jest sporo aktywny, często się śmieje i "gada", zasypia na trochę i budzi się na jedzonko, gorzej z nocą bo chyba mam za dobrego syna i nie chce mnie budzić ale w nocy nie płacze do jedzenia a tylko się wiercil do tej pory :D

    Oliwier ♥
    22.07.2017 pierwszy kopniak

    Lilianna ❤
    16.04.2021 pierwszy kopniak
  • Ja_Sonia Przyjaciółka
    Postów: 108 66

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez nie placze w nocy do jedzenia tylko sie wierci i steka, pieluchy tez nie wymienie bez pobudki, nawet jak w lozku po cichaczu chce wymienić to sie skubaniec obudzi i oczy jak 5 zl, a to oznacza mamo noś mnie. 7 godzin spania ciagiem to troche dlugo, jesli przed tym spaniem dziecko bylo bardzo aktywne i przed spaniem zjadlo sporo to bym zostawila, inaczej bym wybudzila.

    Aniołek [*]
    Synek Maksymilian, 01.12.2017
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 26 stycznia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zasadę że jak dziecko śpi to nie ruszam :)

    Aniluap, Opolanka 85 lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam dziewczyny, co u Was słychać? Jak dzieciaczki ?

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My własnie wstałysmy... noc byla jakas niespokojna, więc moja cora postanowiła odespać i tak nam się od 10 obu przysnęło. Po szczepieniu na szczęscie tylko jeden dzien byl niespokojny, pozniej wszystko okej, wrocil jej humor :)

    Kilka dni temu na brwiach pojawila jej sie taka jakby biała luszczaca sie skora, przemywalam to normalnie wodą, ale teraz czytam, ze moze to byc poczatek ciemieniuchy. Od oliwki babydream ma uczulenie, wiec bede musiala kupic dzisiaj jakas inna.

    A ogolnie rosniemy i zaczynają się pojawiac usmiechy na ktore tak czekalam :)

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tez raczej wszystko OK. Młody ma już raczej stały rytm dnia i nocy. Najgorzej jest tak pomiędzy 16 a 18 - jest poprostu nieznośny choć kolek nie ma. Nudzi go już takie zwykle noszenie na leżąco - chciałby przodem do świata ale jest jeszcze trochę za mały

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • dagii Przyjaciółka
    Postów: 79 42

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, moja malutka będzie miała trmerqz 6 tyg, z szyja mam ten sam problem xd i biorę ja właśnie z zaskoczenia :)
    Co do spania do niedawna to było najspokojniejsze dziecko pod słońcem, teraz jest straszny nerwus, kołek chyba nie ma bo brzuch ma mięciutki, pięknie jadła z piersi teraz raz jest dobrze a raz tak się denerwuje przy jedzeniu .....ze czasem karmienie to koszmar, do tego jest tak łapczywa ze odbijam ja kilka razy. Już nawet wyczytałam ze to syndrom dziecka niespokojnego muszę to skonsultować z lekarzem. Nadmienię tez ze ona podnosi głowę a raczej nie powinna .... staram ja nosić tak żeby nie miała okazji ale jest zawzięta i próbuje

    Apolonia ❤️

    010i3e3klym7clxy.png

  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny po cesarce - stosujecie coś na bliznę? Olejek, krem itp?

  • Clarissa Przyjaciółka
    Postów: 97 78

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja stosuję Contractubex. Niezbyt ładnie pachnie.Blizna czasem swędzi więc chyba się goi i jest OK. Zgrubienie pod blizną się zmniejsza.

    https://www.maluchy.pl/li-73185.png
  • Clarissa Przyjaciółka
    Postów: 97 78

    Wysłany: 29 stycznia 2018, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak w ogóle jakoś tak dawno nie pisałam ale cały czas Was czytałam. Trudno było znaleźć chwilę w ciągu dnia bo mała nie chciała spać za bardzo w dzień. Na szczęście zaczęła mieć drzemki nawet 2-3 godzinne i w końcu można coś w domu zrobić. Ogólnie to nie mogę narzekać. Wprawdzie dużo marudzi, ale po kąpieli ładnie idzie spać ok. 21 i śpi do 4-5. Wszystko szybko, sprawnie, bez noszenia, kołysania. Potem wstaje 7-8, zje i czasami po krótkiej aktywności dalej śpi. Szczepienia na szczęście też dobrze zniosła. Unormowały się w miarę karmienia, bo wcześniej jadła często i mało. A dziś w 95% to nawet książkowo 6 porcji po prawie 120 ml :)Jedynie męczymy się z przepukliną pępkową i lekką dysplazją jednego bioderka.
    Ogólnie to czas zapiernicza, że hoho.

    https://www.maluchy.pl/li-73185.png
  • Opolanka 85 Autorytet
    Postów: 663 355

    Wysłany: 30 stycznia 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas różnie jest ze spaniem. Jeśli mała nie śpi w dzień, to ładnie przesypia mi noce z jedną pobudką na karmienie. Gorzej jak śpi w dzień. Wtedy męczymy się całą trójką. Jutro mamy szczepienia, bardzo się boję jak mała zareaguje. Ja podobno po każdej szczepionce gorączkowałam.
    Z karmieniem też jest różnie, bo raz pierś ssie pięknie, innym razem "zapomina" jak to się robi i przeraźliwie cmoka. Najpiękniej je, jak przerwy między karmieniami są około 4 godzinne, wtedy widać, że naprawdę jest głodna. Mamy też fazy nerwów przy cycusiu. Piski, krzyki i uciekanie główką. To samo jest z butelką - raz je super, innym razem nie potrafi.
    Ostatnio w nocy mamy dłuższe przerwy w karmieniu, bo mała ładnie spała. No i już mnie zaczyna brzuch boleć jak na miesiączkę. Czuję się ociężała, jakbym zaraz miała dostać @. Dokarmiam butelką, więc pewnie tak się niedługo stanie.

    31.05.2016 [*] 8 tydzień - wymarzony skarb oddalił się w czasie:(
    iv09cwa10kyx03d3.png
‹‹ 1661 1662 1663 1664 1665 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ