X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • Edith Autorytet
    Postów: 352 523

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Nasz synek Kubuś urodził się w samo Boże Narodzenie z wagą 2960g i 53cm wzrostu. Poród zaczął się naturalnie, ale skończył cesarką, bo Małemu zaczęło spadać tętno. Ale jest zdrowiutki! Jest cudowny, karmię piersią i w przeciągu tygodnia przytył pół kilo :)

    Pozdrawiam Was wszystkie, długą drogę przeszłyśmy, to moje pierwsze dziecko, czuję się naprawdę spełniona :)


    Kubuś <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia 2018, 13:28

    k878, Szczesliwa_mamusia, kaka470, dagii, Monal, Marteczka93 lubią tę wiadomość

    aZzmp1.png
  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 5 stycznia 2018, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edith wrote:
    Cześć Dziewczyny,

    Nasz synek Kubuś urodził się w samo Boże Narodzenie z wagą 2960g i 53cm wzrostu. Poród zaczął się naturalnie, ale skończył cesarką, bo Małemu zaczęło spadać tętno. Ale jest zdrowiutki! Jest cudowny, karmię piersią i w przeciągu tygodnia przytył pół kilo :)

    Pozdrawiam Was wszystkie, długą drogę przeszłyśmy, to moje pierwsze dziecko, czuję się naprawdę spełniona :)


    Kubuś <3


    gratulacje !:) świąteczny chłopak!:)

    Monal lubi tę wiadomość

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 7 stycznia 2018, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój młody przedwczoraj obrócił sie z brzuszka na plecy i teraz za każdym razem kiedy go kładę na brzuchu to próbuje sie obracać na plecy :)

    Szczesliwa_mamusia, Monal, k878, aknelam, Edith, Petitka lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • Juśka Przyjaciółka
    Postów: 83 97

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :)5.01 o 2.40 urodziła się Julka waga 3740 i 59 cm.Szczęśliwie po terminie i bez kroplowki poród zaczął się sam.Pozdrawiam:*

    Edith, Monal, Marteczka93, Petitka lubią tę wiadomość

    relgh371oag5i13h.png
  • ślązaczka Autorytet
    Postów: 1044 1014

    Wysłany: 8 stycznia 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wielkie gratulacje dziewczyny! :-) I buziaczki dla Maleństw :*

    Juśka, Marteczka93 lubią tę wiadomość

    I IMSI 13.05.2016 :-(
    II IMSI 15.07.2016 :-(
    III IMSI 30.03.2017, beta 9dpt 67, 11dpt 213 :-)
    f2wlp07w6gdg3lo8.png
  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juśka wrote:
    Hej :)5.01 o 2.40 urodziła się Julka waga 3740 i 59 cm.Szczęśliwie po terminie i bez kroplowki poród zaczął się sam.Pozdrawiam:*
    Gratulacje

    Juśka, Monal lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gratki!

    Juśka lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Ewka094 Ekspertka
    Postów: 172 125

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje ! :) juz wszystkie po czy jeszcze sa jakies dwupaki? :D

    Oliwierek- 22.12.2017r.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 02:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jako ze już rodzilyscie mam pytanie , mam mieć cc i bardzo boje się obkurczania macicy po porodzie , jak to odczulyscie jak duzy to ból ?

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa1994 wrote:
    Dziewczyny jako ze już rodzilyscie mam pytanie , mam mieć cc i bardzo boje się obkurczania macicy po porodzie , jak to odczulyscie jak duzy to ból ?
    Da sie przeżyć :) podają środki bólowe i nie jest najgorzej. Mnie znacznie bardziej bolało za drugim razem.

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    78beti wrote:
    Da sie przeżyć :) podają środki bólowe i nie jest najgorzej. Mnie znacznie bardziej bolało za drugim razem.

    A jak miesiączki u Ciebie ? Bo ja wtedy zwolnienie w pracy i chodzenie po ścianach dwa dni .. powaznie .. boje się ze przy tym ból będzie jeszcze większy

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moja macica obkurczała się trzy dni, jeszcze w szpitalu położna stwierdziła, że cała obkurczona; po powrocie do domu w zasadzie łyknęłam dwa apapy, prochy tylko w szpitalu, ale wtedy to jak nie łyknęłam tabsa od razu jak przyniosły, to masakra - ale to nie obkurczanie tylko rana bolała

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    moja macica obkurczała się trzy dni, jeszcze w szpitalu położna stwierdziła, że cała obkurczona; po powrocie do domu w zasadzie łyknęłam dwa apapy, prochy tylko w szpitalu, ale wtedy to jak nie łyknęłam tabsa od razu jak przyniosły, to masakra - ale to nie obkurczanie tylko rana bolała

    A po cc jesteś ? Co się czuje kilka h po operacji ? Jaki to bol

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2018, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa1994 wrote:
    A po cc jesteś ? Co się czuje kilka h po operacji ? Jaki to bol
    Myślę, że na to nikt Ci nie odpowie. Każdy inaczej odczuwa ból, tak samo jak każda ciąża i poród są inne. Obkurczanie macicy to po prostu skurcze.

  • aknelam Ekspertka
    Postów: 214 93

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 01:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bardziej odczuwałam ból samej rany i brzucha niż obkurczanie się macicy. Myslę,że kazdy ma rózny prog bólu i inaczej będzie odczuwał. Środki przeciwbolowe bralam tylko w szpitalu chyba do 3 doby po cc, pozniej juz nie potrzebowalam. Dla mnie najgorsze bylo wstawanie z lozka, przekrecenie sie na bok itp. ,wtedy czulam rane i ból najbardziej.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 01:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogolnie nie mam aż tak niskiego progu bólu ale skurcze ból okresowy tak zle znosze

  • 78beti Autorytet
    Postów: 1528 929

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa1994 wrote:
    A jak miesiączki u Ciebie ? Bo ja wtedy zwolnienie w pracy i chodzenie po ścianach dwa dni .. powaznie .. boje się ze przy tym ból będzie jeszcze większy
    Oj u mnie @ krótka i bezbolesna

    https://www.maluchy.pl/li-73179.png
  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa1994 wrote:
    Dziewczyny jako ze już rodzilyscie mam pytanie , mam mieć cc i bardzo boje się obkurczania macicy po porodzie , jak to odczulyscie jak duzy to ból ?
    Ja wprawdzie nie miałam cc, ale ból był taki jak przy skurczach. Ja miałam głównie podczas karmienia w nocy, nie powiem, bolało ale to było np 3 skurcze, i przerwa do następnego karmienia. Przeszło po jakiś 5 dniach

    <3Wbwmp2.png <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agii81 wrote:
    Ja wprawdzie nie miałam cc, ale ból był taki jak przy skurczach. Ja miałam głównie podczas karmienia w nocy, nie powiem, bolało ale to było np 3 skurcze, i przerwa do następnego karmienia. Przeszło po jakiś 5 dniach

    Dzięki za opis dobrze wiedzieć co mnie czeka

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 15 stycznia 2018, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnie blizna po cc mocno rwała jak się opóźniłam z lekami, jak łykałam grzecznie co przynosili, to było spoko;

    dla mnie gorsze było to, że straciłam dużo krwi i dwa tygodnie miałam często gwiazdki, na skraju omdlenia

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 1659 1660 1661 1662 1663 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ