X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 29 maja 2017, 06:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia napewno dziś będzie grzecznie leżał:)

    Wachciowa wiesz co rozumiem cie mam kilka osób w rodzine które nawet za morfologie 9zl nie zapłacą bo im szkoda. Więc całkowicie w tym aspekcie cie rozumiem. Bo właśnie przez takich ludzi są czasem kolejki na niektóre oddziały, co jest nie do pomyślenia. Nie wiem jak można żałować pieniędzy na swoje dziecko a na wycieczkę bądź samochód nie?. Ja zostałam przez 3 osoby skrytykowana, że dziecku resonans prywatnie robilam ( wzięłam pieniądze z oszczędności na remont łazienki) i jak to ja głupia jestem bo remont muszę przełożyć zamiast czekać 6MISIECY i iść do szpitala no szok... jaka że mnie matka.

    Wachciowa, magdzia26 lubią tę wiadomość

  • Mamabyc3 Autorytet
    Postów: 954 603

    Wysłany: 29 maja 2017, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzia napewno dziś będzie grzecznie leżał:)

    Wachciowa wiesz co rozumiem cie mam kilka osób w rodzine które nawet za morfologie 9zl nie zapłacą bo im szkoda. Więc całkowicie w tym aspekcie cie rozumiem. Bo właśnie przez takich ludzi są czasem kolejki na niektóre oddziały, co jest nie do pomyślenia. Nie wiem jak można żałować pieniędzy na swoje dziecko a na wycieczkę bądź samochód nie?. Ja zostałam przez 3 osoby skrytykowana, że dziecku resonans prywatnie robilam ( wzięłam pieniądze z oszczędności na remont łazienki) i jak to ja głupia jestem bo remont muszę przełożyć zamiast czekać 6MISIECY i iść do szpitala no szok... jaka że mnie matka, która nie żałuję pieniędzy

    Wachciowa lubi tę wiadomość

  • mycha91 Autorytet
    Postów: 1137 1055

    Wysłany: 29 maja 2017, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez uwazam ze na dziecku nie ma co oszczedzac. Ale jestem np. Krytykowana przez moja bratowa ze na pappa dostalam skoerowanie na nfz. BO ONA TO robila prywatnie.... a ja wydaje calkiem sporo na lekarza prywatnego i fajnie jak chociaz cos mialam za darmo.

    Wachciowa, Nola lubią tę wiadomość

    p19udqk3k1omz18g.png

    25 tc 870 g Uleczki <3
    19tc 290g ! Kawał - no właśnie.Kogo?
    7tc, 0.62 cm kropka i bijace serduszko <3
    5CS 12dpo - beta 99.47! 15 dpo - 361.62!!
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 29 maja 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wachciowa - doskonale Cie rozumiem. Nie jesteśmy w super sytuacji finansowej, raczej przeciętnie bardzo i nie wiem jak można odżałować na takie coś jak piszesz, zwłaszcza, jak opisujesz ich sytuacje, na siebie nie żałują, ale kilkaset zł na badania na dziecko to już tak.

    A to ja w 10+4 ;)

    682f8ff6a8fce806med.jpg

    I to jest hmm ubiór w którym najmniej z mojej garderoby widać mi brzuch :P Dobrze, że dziecko nie zadaje kłopotliwych pytań, chcemy powiedzieć dopiero za 2 tygodnie jak by się pytała czemu mamusia przytyła :P

    editchen, Wachciowa, Aztoria, [m]alina, Zołzimagic, Edith, majamia, Sunshine_111, Lady Savage, belle_maman88, Marteczka93, magdzia26, Nola lubią tę wiadomość

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • editchen Autorytet
    Postów: 341 263

    Wysłany: 29 maja 2017, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak ja Wam zazdroszcze tych brzuszkow! :) u mnie niestety ze wzgledu na moja otylosc nadal widac moj "standardowy" brzuch ;(

    p19uk0s3bj0yg0zy.png
    3jgxflw1n3a4d7p2.png
  • MalaHD Autorytet
    Postów: 3240 2101

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem szczupła a brzuch mam po prostu tłusty. Raczej predzej usłyszę, że zjadłam za dużo pizzy niż, że jestem w ciąży ;) te wasze brzuchy sa twarde czy miękkie?

    klz9jw4z5xllyqdn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chodzę do ginekologa prywatnie, ale z racji tego, że moja lekarka na co dzień pracuje w szpitalu położniczym to zawsze jak są potrzebne badania to wypisuje mi skierowanie do szpitala. Aczkolwiek ta przygoda zawsze trwa max 3 godziny więc łóżka nie blokuję :D Żadna siła by mnie bez powodu nie zatrzymała w szpitalu dłużej...masakra. Raz, że miałabym wyrzuty sumienia, że komuś potrzebującemu miejsce zajmuje, a dwa to dla mnie nawet te 3 godziny w szpitalu to katorga mimo, że siedzę sobie na korytarzu. Niemniej jednak za jutrzejszy test pappa będę płacić i nie mam z tym jakiegoś problemu. Robię to dla mojego dziecka, więc w tym przypadku pieniądze nie grają roli.

    Wachciowa lubi tę wiadomość

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to Polska właśnie! I jak w tym kraju ma byc normalnie?
    To sie nadaje, żeby zgłosić do NFZ i prokuratury, bo to jest defraudacja publicznych pieniędzy, przeznaczonych żeby ratować chore i potrzebujące mamy i dzieci!

    I nikt z tym nic nie robi. Pielęgniarki się boją, bo mogłyby etatem zapłacić, przełożony przymyka oko bo sam tak robi. Taka patologia a uczciwy człowiek czeka miesiącami na leczenie!

    Strasznie mnie wkurzają takie historie.

    Z drugiej strony podziwiam, jakby nie było to szpital, zarazki, zawsze się może coś przypałętać; może w specjalistycznym szpitalu gin-poł jest nieco inaczej bo nie ma innych chorych; ale nawet tam nie dałabym się w ciąży położyć dla kaprysu.

    Brzuszek fajny :-)

    Już się nie mogę doczekać USG w sobotę...jeszcze tyyyyle dni

    Wachciowa, editchen lubią tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _darkblueberry wrote:
    Oo a kiedy masz wizytę? Ja lecę w sobotę bo w niedziele mamy Komunie św, w Lublinie tak dziwnie, u mnie na Śląsku zawsze w maja są komunie :) a 7 czerwca mam lekarza :) Miałaś już Scan tutaj już w szpitalu?? Ja miałam w ten czwartek i moja dzidzia ma 12 cm :) strasznie się kręcił i nie chciał się pomierzyć :) ja miałam tutaj scan w 14tc Pozdrawiam!!

    No to Ty juz masz baaaardzo dużą dzidzie :) Ja mialam juz dwa razy USG, mieszkam w Niemczech. Mysle ze teraz Maluch powinien miec okolo 5/6 cm jak bede na wizycie. Nie moge sie doczekac, to juz w sobote i pierwszy raz zabieram męża ze sobą :)

  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 29 maja 2017, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam lekki brzuszek, mąż mówi że wcale nie jest mały, że faktycznie widac ze jestem w ciąży już. Rano mniej, ale wieczorem... :D

    editchen, Lady Savage, magdzia26 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj. Ja też się nie mogę doczekać wizyty piątkowej. Odliczam czas. Wczoraj tak mnie potwornie bolał brzuch. Czułam, że się zrobił twardy i napiety. Aż napisałam do mojego gina. Także wczorajsze popołudnie i wieczór przelezałam na nospie. Serducha słucham rano, więc z Cudaczkiem jest dobrze. Mój brzuch już widać, oczywiście jak założę luźniejsze rzeczy, to wygląda jakbym przytyła.
    Ja za pappa płacę, 35lat kończę we wrześniu, więc na refundacje się nie załapuje, tak to pewnie zrobiłabym w szpitalu. Ale ustaliliśmy z mężem, że jeszcze nie są to takie koszty, żebyśmy nie mogli pokryć. Oczywiście są to duże pieniądze, ale zdrowie jest ważniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 11:30

    Nola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam poniedzialkowo. Jeszcze 3 h i do domku :) jutro mam gina ale be, usg bo juz w sumie mialam 3 albo 4 ....tez jakos nie wierze ze to moze szkodzic ale przy kazdej wizycid serduszko puszcza itp....

    Badania dzisiaj robilam mocz tez bo wydaje mi sie ze to sie od moczu zaczelo bo i zapach taki brzydki... Obadamy. Wczoraj bralam lactovaginal ale rano sie umylam przed oddaniem moczu mam nadzieje ze to na wynik nie wplynie

  • KlaraS Ekspertka
    Postów: 136 89

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny przepraszam ze sie nie odniosę ale potrzebuje porady zbadałam Tsh i wyszło 0,091 jest sie czym martwic?

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 maja 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zbadaj fT4, samo tsh niewiele mówi, generalnie twój wynik tsh wskazuje na nadczynnosc ale w ciąży to różnie działa

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • emilydread Ekspertka
    Postów: 170 397

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jestem po wynikach NIFTY.
    W brzuchu zamieszkał całkiem zdrowy chłopiec Kaziu!
    Nie ma żadnego ryzyka trisomii, nieprawidłowości hormonów płci i innych delecji genów.
    Jesteśmy przeszczesliwi :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 13:06

    Jacqueline, malysmok84, majamia, Edith, Zołzimagic, Aztoria, k878, Szczesliwa_mamusia, Eli, [m]alina, Wachciowa, Sunshine_111, belle_maman88, chicken, editchen, Lady Savage, ara, Lili91, Another, Marteczka93, magdzia26, bebloszka90, _darkblueberry, Anuśka...G, Mamaokruszka, Nola, migiem, Tizzi lubią tę wiadomość

    p19u9jcgcttxiugd.png
    23.05 Kaziu 15.00 cm <3
    *Aniołek 24.01 -10 tc*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny badalyscie kreatynine w ciazy? Bo mam wynik 0,45 a norma od.0,5 wszedzie opisywane sa przypadki jak jest powyzej normy a jak jest ponizej to nic nie znalazlam logicznegi

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, ja badałam, miałam 0,53; nie umiem ci powiedzieć nic więcej; nie panikuj, idź do lekarza;
    nie zapomnę jednego lekarza, który na moją tarczycę powiedział "głupieje, jak wszystkie organy w ciąży"; może po prostu to ma prawo troszkę spadać w ciąży? u mnie też przecież na granicy a lekarz stwierdził, że OK

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • malysmok84 Autorytet
    Postów: 367 371

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja 19.06 mam usg genetyczne, mam nadzieje ze bedzie dobrze. Na pappe sie nie zdecydujemy. Biore luteine, te wyniki bywaja mylace,.popytalismy po znajomych i sporo mialo nerqy po tym tescie, a dzieci na szczescie zdrowe. Zainteresowal mnie ten Nifty o ktorym piszecie..ale cena dla mnie totalnie poza zasiegiem..:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2017, 13:41

    Lilka <3
    f2w39jcge388wdve.png

    Endometrioza, Hiperinsulinemia, Hiperprolaktynemia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2017, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emily-super wiadomość. Niech rośnie duży Kazik :) Gratulacje.
    Ech... Jeszcze trochę i zaczniemy się wszystkie "chwalic" dobrymi wiadomosciami i zdradzać płeć. Ciekawa jestem, czy mój doktorek będzie już w stanie coś powiedzieć o płci w piątek ( 12t5d) :)

    emilydread lubi tę wiadomość

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 29 maja 2017, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    k878 wrote:
    Amus, ja badałam, miałam 0,53; nie umiem ci powiedzieć nic więcej; nie panikuj, idź do lekarza;
    nie zapomnę jednego lekarza, który na moją tarczycę powiedział "głupieje, jak wszystkie organy w ciąży"; może po prostu to ma prawo troszkę spadać w ciąży? u mnie też przecież na granicy a lekarz stwierdził, że OK

    a tu:
    http://s0www.utdlab.com/contents/image.do?imageKey=OBGYN%2F81137&source=image_view&view=print&elapsedTimeMs=6#

    jest oczywiście napisane, że w pierwszym trymestrze normalne jest 0,4-0,7

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
‹‹ 442 443 444 445 446 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ