X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • [m]alina Autorytet
    Postów: 293 161

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nataliamonika, mam trzy z czterech książek , ktore zamiescilaś :D Najbardziej podobala mi sie książka Odkrywam macierzyństwo, ale czytalam ja juz 1,5 roku temu i eiele mi umknęło. Dzisiaj kupiłam Odzywiaj dziecko w zgodzie z naturą hehe..

    nataliamonika lubi tę wiadomość

    11.12.2017 syn Adaś
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzwoniła do mnie moja ginekolog. W środę badanie połówkowe :) Powiem Wam, że odkąd czuję małą w brzuchu to jestem mega spokojna i pozytywnie nastawiona. Wiem, że badanie to tylko formalność bo przecież moje dziecko jest na pewno zdrowe. W dodatku dzień przed połówkowym mam jeszcze normalną wizytę u mojej lekarki. Po 4 tygodniach takie combo i 2 wizyty dzień po dniu <3

    Lady Savage, k878 lubią tę wiadomość

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie że staraniami o drugie dziecko jest ten problem, że będę mieć ograniczony czas. Jeśli nie wyrobię się pod koniec macierzyńskiego z nowa ciąża bede musiala wrócić do Polski do pracy i zabrać mężowi dziecko. Ponoć na dziewczynkę są większe szanse przed owulacja (to zrobiliśmy dwa dni po), ale presja czasu nie będzie działać na moja korzyść ;( Mąż musi być jeszcze 3 lata w Anglii, i chciałabym z nim być, nie rezygnując z pracy w Polsce, bo to bardzo dobra praca.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 13:29

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    salenne wrote:
    Właśnie dzwoniła do mnie moja ginekolog. W środę badanie połówkowe :) Powiem Wam, że odkąd czuję małą w brzuchu to jestem mega spokojna i pozytywnie nastawiona. Wiem, że badanie to tylko formalność bo przecież moje dziecko jest na pewno zdrowe. W dodatku dzień przed połówkowym mam jeszcze normalną wizytę u mojej lekarki. Po 4 tygodniach takie combo i 2 wizyty dzień po dniu <3
    Ja nie czuję dziecka. Mam łożysko z przodu i często myślę czy z małym wszystko ok. Uspokoiłam się trochę po wczorajszym usg. Wiem że mały jest zdrowy i bardzo aktywny nawet jeśli ja tego nie czuję.

    aga1402 lubi tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pokaże wam wyniki moich badań. Wszystko super jasne :D :D :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/84c5f613d933.jpg

    Lady Savage, Iruletka lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey, na pewno już za jakiś czas poczujesz swojego maluszka :) Na razie czekasz ale pomyśl jaka będzie radość, jak wreszcie zapuka do Ciebie z brzuszka :)

    emikey lubi tę wiadomość

  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [QUOTE=[m]alina]Nataliamonika, mam trzy z czterech książek , ktore zamiescilaś :D Najbardziej podobala mi sie książka Odkrywam macierzyństwo, ale czytalam ja juz 1,5 roku temu i eiele mi umknęło. Dzisiaj kupiłam Odzywiaj dziecko w zgodzie z naturą hehe..[/QUOTE]

    Mnie też <3 :) Przymierzam się jeszcze kupić jej dvd, zwłaszcza "Opieka i pielęgnacja noworodka"

    [m]alina lubi tę wiadomość

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Pokaże wam wyniki moich badań. Wszystko super jasne :D :D :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/84c5f613d933.jpg

    Widziałam właśnie ostatnio, że pisałaś, że mąż jest Węgrem. Każdy dwujęzyczny maluch to farciarz już na starcie :)

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Pokaże wam wyniki moich badań. Wszystko super jasne :D :D :D
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/84c5f613d933.jpg
    Wszystko jasne :) ja znam 4zwroty po węgiersku, ale tu one nie występują ;) :D
    Fajnie,ze Wasze dziecko będzie dwujezyczne.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko od 2dni, dziś jest 3, kiedy codziennie daje o sobie znać.wczesniej to nie było takie regularne. A już wczoraj wieczorem to przechodziło samego siebie. Może nie lubi na starcie Władcy Pierścieni, bo to oglądaliśmy i kopał i wiercil się po brzuchu. A moze mu się nie podobała polityka, na która przełaczał mój w czasie reklam :) dziś od rana też co jakiś czas daje mi znać. Cieszy mnie to bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 13:56

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    Widziałam właśnie ostatnio, że pisałaś, że mąż jest Węgrem. Każdy dwujęzyczny maluch to farciarz już na starcie :)
    Nasze pewnie będzie trzy jezyczne. Mąż umie Polski bo tu mieszkał przez jakiś czas ale komunikujemy się po angielsku, bo tak mu łatwiej. Trochę mnie to przeraża. Mam nadzieję, że dziecko nie będzie dużo opóźnione z mową.

    Całe szczęście, że mąż nie nalega na węgierskie obywatelstwo. Posiadanie trzech obywatelstwo to stanowczo za dużo, jeśli w ogóle możliwe. Narazie będzie mieć polskie i brytyjskie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 14:00

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojej koleżanki siostra jest żoną Niemca i ich córka jest dwujęzyczna ale czasem śmiesznie to wygląda jak się do małej mówi po polsku a ona odpowiada po niemiecku :)

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    U mnie że staraniami o drugie dziecko jest ten problem, że będę mieć ograniczony czas. Jeśli nie wyrobię się pod koniec macierzyńskiego z nowa ciąża bede musiala wrócić do Polski do pracy i zabrać mężowi dziecko. Ponoć na dziewczynkę są większe szanse przed owulacja (to zrobiliśmy dwa dni po), ale presja czasu nie będzie działać na moja korzyść ;( Mąż musi być jeszcze 3 lata w Anglii, i chciałabym z nim być, nie rezygnując z pracy w Polsce, bo to bardzo dobra praca.

    Nie zgadzam się z tą teorią, zarówno Zuza jak i Nikodem, zrobieni przed owu. No chyba, że na sali porodowej okaże się, że siusiaka nie ma XD.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 14:04

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    Widziałam właśnie ostatnio, że pisałaś, że mąż jest Węgrem. Każdy dwujęzyczny maluch to farciarz już na starcie :)

    Nic nie stoi na przeszkodzie mówić do dziecka w 2 językach, ja do Zuzi mówię po fr. i ona rozumie :) i ja nie zapominam.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Alxawl Autorytet
    Postów: 468 374

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emkey, oj tak super być w takiej rodzinie wielojęzycznej;) dziecko może trochę później zacząć się komunikować (ale może też w normalnym czasie zacząć mówić), tylko pamiętaj że ono od razu rejestruje 2 języki czyli jego mózg przyswaja jakby 2x więcej wyrazów. i są też badania które mówią że już w brzuchu dziecko słyszy i roznicuje języki. ja do 7 miesiąca uczyłam angielskiego (do 5 miesiąca dzieci ale jak mi tam podziękowano to jeszcze 2 miesiące w innej firmie uczyłam dorosłych więc 100% używalismy angielskiego ) i widziałam że po porodzie moja pobudza się kiedy np przyłączam kanał na anglojęzyczny czy czytam jej bajkę po angielsku;) niestety moja dwujęzyczna nie jest bo to by było trochę nienaturalne żebym z nią cały czas komunikowała się po angielsku w polskim środowisku a z resztą świata po polsku - w końcu by przyszedł moment że się mnie spyta "mamo a dlaczego ty do mnie mówisz inaczej ". chociaż i tak jest niezła, uczyłam ja w przedszkolu angielskiego i widać było że się wybija w wymowie (naprawdę obiektywnie patrząc;) ). od kwietnia jestem na l4 i pani która mnie zastępuje też mówi że mala sobie świetnie radzi więc może coś z tego wystawiania jej na kontakt z dwoma językami w brzuchu jej zostało:)

    nataliamonika, Lady Savage lubią tę wiadomość

    Mom of 3 :)
    11.2011
    11.2017
    06.2019
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Nasze pewnie będzie trzy jezyczne. Mąż umie Polski bo tu mieszkał przez jakiś czas ale komunikujemy się po angielsku, bo tak mu łatwiej. Trochę mnie to przeraża. Mam nadzieję, że dziecko nie będzie dużo opóźnione z mową.

    A Ty znasz węgierski czy tylko mąż? Ja mam dylemat, bo jestem tłumaczem francuskiego i włoskiego, niestety moim językiem ojczystym jest oczywiście polski, a mąż nie zna ani jednego ani drugiego. Myślałam o tym, czy mówić do dziecka w obcym języku, ale póki co zrezygnowałam z tego pomysłu. Może być problem jak mała zacznie mieszać języki, co jest normalną rzeczą w pierwszych latach życia, a mąż nie będzie jej rozumiał, nie mówiąc o osobach postronnych :P Poza tym, mieszkamy w Polsce, więc jest to chyba bezcelowe.

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alxawl wrote:
    emkey, oj tak super być w takiej rodzinie wielojęzycznej;) dziecko może trochę później zacząć się komunikować (ale może też w normalnym czasie zacząć mówić), tylko pamiętaj że ono od razu rejestruje 2 języki czyli jego mózg przyswaja jakby 2x więcej wyrazów. i są też badania które mówią że już w brzuchu dziecko słyszy i roznicuje języki. ja do 7 miesiąca uczyłam angielskiego (do 5 miesiąca dzieci ale jak mi tam podziękowano to jeszcze 2 miesiące w innej firmie uczyłam dorosłych więc 100% używalismy angielskiego ) i widziałam że po porodzie moja pobudza się kiedy np przyłączam kanał na anglojęzyczny czy czytam jej bajkę po angielsku;) niestety moja dwujęzyczna nie jest bo to by było trochę nienaturalne żebym z nią cały czas komunikowała się po angielsku w polskim środowisku a z resztą świata po polsku - w końcu by przyszedł moment że się mnie spyta "mamo a dlaczego ty do mnie mówisz inaczej ". chociaż i tak jest niezła, uczyłam ja w przedszkolu angielskiego i widać było że się wybija w wymowie (naprawdę obiektywnie patrząc;) ). od kwietnia jestem na l4 i pani która mnie zastępuje też mówi że mala sobie świetnie radzi więc może coś z tego wystawiania jej na kontakt z dwoma językami w brzuchu jej zostało:)

    Fajnie, że o tym napisałaś, bo stoję przed tym samym dylematem (patrz mój wpis wyżej) :)

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    A Ty znasz węgierski czy tylko mąż? Ja mam dylemat, bo jestem tłumaczem francuskiego i włoskiego, niestety moim językiem ojczystym jest oczywiście polski, a mąż nie zna ani jednego ani drugiego. Myślałam o tym, czy mówić do dziecka w obcym języku, ale póki co zrezygnowałam z tego pomysłu. Może być problem jak mała zacznie mieszać języki, co jest normalną rzeczą w pierwszych latach życia, a mąż nie będzie jej rozumiał, nie mówiąc o osobach postronnych :P Poza tym, mieszkamy w Polsce, więc jest to chyba bezcelowe.
    Nie znam węgierskiego. Nie było takiej potrzeby jeśli mąż mówi po polsku i oboje poslugujemy się biegle angielskim. Rodzice Gaba też mówią po polsku i do wnuka będą mówić pewnie po polsku. Ale cioteczne rodzeństwo już nie. Węgierski pewnie zostanie wprowadzony ciut później. Dałam mężowi swobodę. Jeśli chce może mówić do dziecka po węgiersku. Wiem, że by chciał.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podobno jest tak, że nawet jak małemu dziecku w tle puszcza się obcojezyczna bajkę (może być z płyty cd) nie musi jej oglądać ani czynnie słuchać. Tylko sobie w tle leci. to nawet jeśli to dziecko nie mówi w obcym języku, to później jak zaczyna sie go uczyć, to łatwiej mi przyswaja się obcy język.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 14:42

  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 22 lipca 2017, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    A Ty znasz węgierski czy tylko mąż? Ja mam dylemat, bo jestem tłumaczem francuskiego i włoskiego, niestety moim językiem ojczystym jest oczywiście polski, a mąż nie zna ani jednego https://bellybestfriend.pl/forum/w-ciazy-ogolne/grudzien-2017,12580,762.html?sd=1ani drugiego. Myślałam o tym, czy mówić do dziecka w obcym języku, ale póki co zrezygnowałam z tego pomysłu. Może być problem jak mała zacznie mieszać języki, co jest normalną rzeczą w pierwszych latach życia, a mąż nie będzie jej rozumiał, nie mówiąc o osobach postronnych :P Poza tym, mieszkamy w Polsce, więc jest to chyba bezcelowe.
    Nie rezygnuj! Ja mieszkałam 5 lat we Francji, i mimo że R nie zna tego języka, ja do Zuzi mówię po fr. Częściej po polsku, ale po fr też, i oglądamy bajki po fr. I chodź mówi po pl. To dużo rozumie po francusku.

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
‹‹ 760 761 762 763 764 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ