X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2017
Odpowiedz

Grudzień 2017

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga ale co ci ktos powiedzial dokladnie???


    Ja czekam w labie. Plus wakacji - pare osob przede mna. Minus- same dzieci. Chcialam sie wepchnac ale tyle wytrzymam chociaz glodna jestem a przy mojej cukrzycy to srednio

  • lolapola Przyjaciółka
    Postów: 71 77

    Wysłany: 22 lipca 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam pytanie. Czy ktoras z Was miała zbyt wysoka prolaktynę przed ciaza? Moja kuzynka odstawiła w lutym tabletki anty, do dzis nie dostala okresu, była międzyczasie u lekarza, wczoraj poszła znow i powiedział jej (po tym jak opisala swoje objawy) ze ma zbyt wysoki poziom prolaktyny. Na razie pierwszy krok to musi zrobić badanie krwi. Ale lekarz juz ja nastraszył ze leczenie potrwa 2 lata i MOZE uda jej sie w trakcie zajść w ciąże. Nastraszył ja ze to również moze być guz który na przysadce i trzeba będzie go wycinać. Czy ktoś miał podobny problem? Czy w trakcie ewentualnego leczenia można zajść w ciąże? Czy dopiero po całym cyklu przyjmowania leków?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wysoki poziom prolaktyny. W moim laboratorium normy były do 400, a ja miałam 900. Prolaktyna musi być nisko, Jak będzie za wysoki poziom to niestety nie zajdzie w ciążę. Jest to naturalna antykoncepja, Jak mi to lekarz tłumaczył. U mnie to się wiązało z hashimoto. Prolatyne dość szybko zbilam jak zaczęłam brać tabletki na niedoczynnosc. Ale nie zawsze musi się z tym łączyć. Więc często stosuje się leczenie bromerganem. Nie koniecznie musi to trwać 2lata. Lekarz nie potrzebnie ja tak nastraszyl. Przede wszystkim powinna trafić do dobrego endokrynologa a najlepiej do ginekologa-endokrynologa. W trakcie leczenia jak zabije Prolaktyna, to jest jak najbardziej szansa na zajscie. Ale musi być przynajmniej w górnej granicy. Ja tak miałam. U mnie niestety dochodziły inne problemy hormonalne. Ale jak u kuzynki jest tylko problem z Prolaktyna, to nie powinno byc tak źle.
    A robiłam poziom prolaktyny? Czy on jej powiedział tylko z wywiadu. Bo tak na oko to dużo można wymyślić. Niech zrobi sobie Prolaktyne, trójce tarczycowa, poziom kortyzolu, ferrytyny i hormon AMH. Ten ostatni drogi, ale można go też zrobić na NFZ. On ocenia procentowo poziom jajeczek.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 08:49

  • [m]alina Autorytet
    Postów: 293 161

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, czy mówisz coś delikwentowi, który Ci wbija szpilkę?

    Czasem wystarczy powiedzieć wprost...

    To co powiedziałeś/aś sprawiło mi ogromną przykrość. Normalnej osobie zrobi się niezręcznie po takich słowach.

    11.12.2017 syn Adaś
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/16713c0e064d.jpg

    Było mi trochę ciężko pożegnać się z różowymi ciuszkami więc mąż zabrał mnie na niebieskie zakupy ;)

    [m]alina, salenne, Zołzimagic, Szczesliwa_mamusia, nataliamonika, magdzia26, aga1402, Jooozefka, Lady Savage, nesairah, Iruletka lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Mamaokruszka Autorytet
    Postów: 1275 1006

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolapola wrote:
    Mam pytanie. Czy ktoras z Was miała zbyt wysoka prolaktynę przed ciaza? Moja kuzynka odstawiła w lutym tabletki anty, do dzis nie dostala okresu, była międzyczasie u lekarza, wczoraj poszła znow i powiedział jej (po tym jak opisala swoje objawy) ze ma zbyt wysoki poziom prolaktyny. Na razie pierwszy krok to musi zrobić badanie krwi. Ale lekarz juz ja nastraszył ze leczenie potrwa 2 lata i MOZE uda jej sie w trakcie zajść w ciąże. Nastraszył ja ze to również moze być guz który na przysadce i trzeba będzie go wycinać. Czy ktoś miał podobny problem? Czy w trakcie ewentualnego leczenia można zajść w ciąże? Czy dopiero po całym cyklu przyjmowania leków?
    Straszenie. Miałam gruczolaka, u mnie doszło do samowyleczenia, guz pękł, krew zniszczyła go całkowicie, została torbiel, podobno jestem przypadkiem jednym na milion bo takie krwawienia się nie zdarzają. Lekarz nie powinien w ten sposób spekulować dopóki nie ma dowodów w postaci wyników badań krwi i rezonansu przysadki w ręku. Na początek proponuję zmienić lekarza, na takiego, który będzie leczył a nie straszył. Poza tym:
    1. Wysoka prolaktyna może ale nie musi utrudniać zajścia w ciążę, ja miałam hiperprolaktynemię a w pierwszą ciążę zaszłam bez najmniejszego problemu i od "jednego strzału"
    2. Guzy Prolactinoma leczy się operacyjnie tylko w bardzo skrajnych przypadkach, gdy są bardzo duże, nie reagują na leczenie farmakologiczne, gdy uciskają na okoliczne tkanki powodując dodatkowe objawy np problemy ze wzrokiem
    3. Leczenie z wyboru jest farmakologiczne, obecnie są trzy leki dostępne na rynku (przynajmniej o tylu słyszałam)
    - bromergon - tani, refundowany, może dawać skutki uboczne identyczne z dolegliwościami pierwszego trymestru, przytulanie porcelany, zawroty głowy, inne takie atrakcje, bierze się go najczęściej kilka tabletek dziennie
    - noprolac - droższy, nierefundowany, rzadziej ma skutki uboczne, bierze się go najczęściej raz dziennie
    - dostinex - bardzo drogi, nierefundowany, praktycznie nie daje skutków ubocznych, tabletka kosztuje około 25 zł, ale bierze się go bardzo mało (ja brałam 0.5 tabletki tygodniowo).
    Jeśli guz jest to najczęściej tabletki wystarczą, żeby się go pozbyć albo przynajmniej unieszkodliwić.

    Głowa do góry, problem z prolaktyną to nie koniec świata, wcale nie musi być tak źle. Wiele dziewczyn zachodzi po miesiącu-dwóch leczenia. A i bardzo ważna rzecz, o ile wysoka prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę o tyle nie może w żaden sposób spowodować poronienia ani w ogóle problemów z donoszeniem ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 09:39

    relg2n0ax4qs6djf.png
    Asia, mama Aniołka Adasia 05.07.2016 (*)
    Forumowa tabelka KLIK!
    916au6bdty1b5a3d.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emilkey a to juz wczesniej kupilas rozowe ciuszki? Oj tak, dla dziewczynek są takie piękne ciuszki... :) noo dla chłopców też, ale te małe różowiutkie mnie rozczulają :D

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zołzimagic wrote:
    emilkey a to juz wczesniej kupilas rozowe ciuszki? Oj tak, dla dziewczynek są takie piękne ciuszki... :) noo dla chłopców też, ale te małe różowiutkie mnie rozczulają :D
    Nie kupiłam, ale wybrałam już parę które kupię jeśli będzie dziewczynka :P ale jest chłopak. Na kolejne dwa lata muszę sobie darować róż.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Zołzimagic Autorytet
    Postów: 671 520

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak samo, liczę że kolejne dziecko to będzie córa :)

  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zołzimagic wrote:
    Ja tak samo, liczę że kolejne dziecko to będzie córa :)
    Mąż wczoraj powiedział, że jak drugi będzie syn to będziemy robić trzecie lol. Jego znajomi chcieli syna. Starali się 7 razy. Mają 7 córek. Po 7 sobie darowali :P

    Zołzimagic, Opolanka 85, Alxawl, Szczesliwa_mamusia, magdzia26, Jacqueline, Lady Savage lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zołzimagic wrote:
    emilkey a to juz wczesniej kupilas rozowe ciuszki? Oj tak, dla dziewczynek są takie piękne ciuszki... :) noo dla chłopców też, ale te małe różowiutkie mnie rozczulają :D

    Oj, dla chłopców też są fajne. Ja kupiłam dla Gai kilka takich, które bardziej pasowałyby do chłopca, w tym nawet jedno niebieskie body, ale tak mi się podobały, że jakie to ma znaczenie :)

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • nataliamonika Autorytet
    Postów: 915 721

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wczoraj znalazlam taką spódniczkę tutu. Jest od rozmiaru 56 i będę chora jak jej nie kupię :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8bb0ad8f5dfe.jpg

    Lady Savage lubi tę wiadomość

    Gaja <3
    7u22krntwp1p38lc.png

    27.09.2016 - Aniołek [*] 7tc
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te tiulowe spódnice nie są zbyt wygodne dla leżących dzieci.

    Lady Savage, Iruletka lubią tę wiadomość

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nataliamonika wrote:
    A wczoraj znalazlam taką spódniczkę tutu. Jest od rozmiaru 56 i będę chora jak jej nie kupię :D

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/8bb0ad8f5dfe.jpg

    Mam dla córci dwie takie, ale sukienki ;) Oczywiście już za małe. Jedna czerwona z białą górą, druga fioletowa z białą górą. Miałam nadzieje na drugą dziewczynkę i nadal trzymam na wypadek gdyby we wtorek się okazało, że mojemu maluszkowi też siusiak odpadł. :D
    Tylko, że to rozmiar już na około rok/dwa ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lipca 2017, 10:06

  • lolapola Przyjaciółka
    Postów: 71 77

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczęśliwa mamusia, mamaokruszka
    Dzięki za odpowiedzi. Przekaze jej te informacje. Tez pierwsze co jej powiedziałam to wybrać sie do innego lekarza. Ten jej na razie tylko z wywiadu tak stwierdził. Badania będzie robiła dopiero w przyszłym tygodniu.

  • Kamcia1988 Ekspertka
    Postów: 184 235

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lolapola wrote:
    Mam pytanie. Czy ktoras z Was miała zbyt wysoka prolaktynę przed ciaza? Moja kuzynka odstawiła w lutym tabletki anty, do dzis nie dostala okresu, była międzyczasie u lekarza, wczoraj poszła znow i powiedział jej (po tym jak opisala swoje objawy) ze ma zbyt wysoki poziom prolaktyny. Na razie pierwszy krok to musi zrobić badanie krwi. Ale lekarz juz ja nastraszył ze leczenie potrwa 2 lata i MOZE uda jej sie w trakcie zajść w ciąże. Nastraszył ja ze to również moze być guz który na przysadce i trzeba będzie go wycinać. Czy ktoś miał podobny problem? Czy w trakcie ewentualnego leczenia można zajść w ciąże? Czy dopiero po całym cyklu przyjmowania leków?

    Ja też miałam wysoką prolaktynę. Zbita raz dwa dostinex-em. Ja płaciłam 25 zł za dwie tabletki- czyli zapas na miesiąc. Bardzo dobrze się po nich czułam, a prolaktyna spadała baaardzo szybko. Jeśli chodzi u nas o zajście tomy staraliśmy się 3 lata, ale u nas problem bardziej złożony- mniejsza ilość i słabsze żołnierzyki. Widać, że lekarz lubi uprawiać czarnowidztwo...

    w4sq43r8x4wdamie.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emikey wrote:
    Mąż wczoraj powiedział, że jak drugi będzie syn to będziemy robić trzecie lol. Jego znajomi chcieli syna. Starali się 7 razy. Mają 7 córek. Po 7 sobie darowali :P


    Uważaj żeby przy trzecim wam się trojaczki nie trafiły :))) wtedy będzie śmiesznie ;))

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bo z tymi lekarzami to tak jest. Przebiłam się przez wielu zanim trafiłam na swojego. Kiedyś byłam u jednej babki i rozmawiam z nią, że moze mam pcos, a ona-na jakiej podstawie to twierdzę. Więc jej opowiadam swoje obserwacje, a ona-ze na oko nie widzi. Normalnie rentgen w oczach myślach. Na szczęście okazało sie, że nie pcos, ale to wyszło Po hornonach i dokładnym badaniu usg. A nie ma oko.

    Byłam wlasnie w Tesco i powiem Wam, że dla chłopców nie ma prawie w ogóle ciuszków do rozm 80. Dla dziewczynek całe szafa. Chyba w moim powiecie więcej chłopców niż dziewczynek. W smyku podobnie-choc tam większy wybór.

  • magdzia26 Autorytet
    Postów: 6509 11640

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z ubrankami dla chłopców niestety jest taki problem że zawsze mniejszy wybór i te najładniejsze rozchodzą się migiem :/...

    zrz6x1hpqvnjwkat.png
    dqpr2n0afwpg3f4t.png[/url]
    Aniołek 16.08.2016 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 lipca 2017, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się śmiałam do męża, że druga córka będzie. A on-ze syn. A ja-ze spróbujemy 3raz. A on-a jak wyjdzie 3syn. To ja mówię-to trudno 4raz nie będziemy ryzykować;)

‹‹ 758 759 760 761 762 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ