X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyciak a jaka długość ma twoja szyjka ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 20:23

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1990 wrote:
    Edyciak a jaka długość ma twoja szyjka ?
    "Uformowana część szyjki macicy ma 18-25 mm długości". Ale w szpitalu brali pod uwagę tę większą długość, tydzień temu było 18-22mm.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chcę być mamą wrote:
    Chyba już wszyscy po połówkowych a ja mam dopiero w przyszłym tygodniu 😐 nie mogę się doczekać i tylko się modle by dzieciątka było zdrowe.
    Mysza tez mam termin na 27.12 🥰
    Kinaa saj znać we wtorek czy to łóżeczko chicco baby hug spełniło twoje oczekiwania bo ja również zastanawiam się nad zakupem tego gadżetu 😀
    Ja z wyprawka jeszcze się wstrzymuje do połówkowych choć najchętniej juz bym urządziła pokój dla maleństwa. Ale chyba jednak trochę za wcześnie.
    Zastanawiała się może ktoras z was nad monitorem oddechu? Albo ktoras z was ma? Co o tym myślicie?
    My mieliśmy nakaz zakupu ze szpitala przez to ze młody był wcześniakiem i ja nie polecam nikomu. Ma to sens jak dziecko śpi w osobnym lozeczku sporo oddalone od ciebie, w dostawkach czy koszach mojżesza nie ma
    najmniejszego. Mamy babysense 7, w koszu mojżesza oddalonym o metr od lozka potrafił łapać moj puls zamiast dziecka, wiec za nic by nie zapikal jak młody by miał spadki. Druga sprawa jet taka ze tam pod materac idą takie grube talerze i musicie mieć na prawdę gruby materac w tym czym śpi dziecko żeby one nie były wyczuwalne. My planujemy spać z dzieckiem, badania nad sids pokazują, ze to najbardziej obniża jego ryzyko, plus już po pierwszym dziecku wiem jak czujnie śpi matka.

    Co do reszty wyprawki, to my cała tekstylna mamy gotowa, ubranka, kocyki, ręczniki itd. Mamy tez wiklinowe oldscholowe łóżeczko które stanie w salonie, komodę niedawno ogarnelismy. Ale ja przez ryzyko duże porodu przedwczesnego muszę mieć wszystko gotowe szybciej. W zasadzie brakuje nam tylko dostawki, wózka o ile nie rozmyślimy się i nie zostanie po synku, całej tej wyprawki szpitalno pielęgnacyjnej i to chyba tyle🤔 Jeszcze muszę upolować młodej jakiś wełniany kombinezon z merino, ale coś nie wskakują nigdzie promocje i myśle o takim koloniku merino do spania w dzień zamiast rozka, ale nie wiem.

    Kurczę meczy mnie dzisiaj ból gardła i gorączka i trochę zaczynam panikować ze to korona. Nie boje się tego jakoś bardzo, jedyne co to ze przez ciąże będę musiała iść do szpitala i nie będę miała co zrobić z synkiem, a przecież dziadkow nie będę prosic i narażać ich.

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kingus0x wrote:
    Dobrze wiedzieć, że u was dziewczyny wszystko w porządku :)

    Melduję, że u mnie w miarę też, we wtorek byłam na wizycie. Dalej łożysko mam w pobliżu ujścia więc biorę w dalszym ciągu luteinę. Prawdopodobnie będę musiała mieć wykonane jakieś dodatkowe badania bo wg gina maluszek waży troszkę za mało, wg usg jest tydzień młodszy. Chociaż nie dziwi mnie to, bo mój mąż ważył jakieś 2kg a teraz ma 190cm ;) W przyszłym tygodniu OGTT.

    Jeśli chodzi o wyprawkę to u nas połowa już zakupiona (tak sobie zaplanowaliśmy, że w każdym miesiącu coś kupujemy wg listy żeby potem nagle nie wydać zbyt dużej kwoty).

    Czy wam też zdarzają się takie bolesne ciągnięcia po bokach brzucha? Domyślam się, że to więzadła się rozciągają ale to bardzo nieprzyjemne uczucie :/
    Zazdroszczę listy! Ja z młodym miałam pierwsze co zrobione milion list co potrzeba gdzie, osobna mega listę co potrzeba do szpitala i jak ogarnąć pakowanie żeby było praktycznie (bo w żadnej nie ma
    żeby zapakować sztucce, kubek czy papier a to must have w polskim szpitalu 😂) a terwz kompletnie nie mam czasu żeby siąść i taka listę zrobić 🙈 i pewnie już tak do końca zostanie

    kingus0x lubi tę wiadomość

  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt jeśli ktoś korzysta z dostawki do łóżka to monitor oddechu może lapac oddech rodzica dlatego najlepiej wcześniej wejść na filmik gdzie wszystko jest dobrze omówione włącznie z materacem jaki sie sprawdzi a jaki nie

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PatSim, a ja czytałam artykuł, w którym było napisane wręcz odwrotnie, że jednym z czynników ryzyka SIDS jest spanie dziecka w jednym łóżku z rodzicami. Spróbuję to znaleźć. A dlaczego masz zwiększone ryzyko porodu przedwczesnego? Ja też się tego obawiam i powoli nastawiam się psychicznie na to, że. Mój dzidziuś będzie malutki i będzie wcześniakiem, byleby niezbyt wczesnym.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artykuły o SIDS (śmierci łóżeczkowej)

    https://scholar.google.com/scholar?cites=14992600829598290971&as_sdt=2005&sciodt=0,5&hl=pl#d=gs_qabs&u=%23p%3DpaES2o22rP8J

    https://content.sciendo.com/view/journals/pielxxiw/18/2/article-p132.xml?language=en

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwłaszcza ten drugi artykuł polecam, jest przystępnie napisany i jest wzmianka o monitorze oddechu, że daje złudne poczucie bezpieczeństwa i wyłącza czujność rodziców.

    *Oba to są artykuły naukowe, bo ja tylko z takich czerpię swoją wiedzę. 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży w 35/36 tyg odkleilo mi się łożysko i miałam cięcie na jodynę na cito. W wolnej chwili postaram
    ci siw poszukać tych badań, bo tez nie korzystam z pseudo artykułów w necie. To już było jakiś czas temu jak o tym czytałam bo młody ma prawie 3 lata

    Edyciak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.laleche.org.uk/bedsharing-breastfeeding-risk-sids/ Nie wiem czy przeszkadza ci ang, bo ja raczej czytam
    międzynarodowe badania, bo sama się nimi przez jakiś czas zajmowałam na studiach i niestety większe środki większy zasieg. Tu jest między innymi o śmierci łóżeczkowej przy spaniu z rodzicami, gdzie dziecko przykryła poduszka czy rodzice zażywali alkohol. Jest tez kontekst ewolucyjny, bo przecież to dopiero od niedawna było popularne żeby dzieci spały osobno. Ale żeby nie było wątpliwości ja przez spanie z dzieckiem rozumiem spanie bez poduszek, nie zostawianie dziecka okrytego bez nadzoru, z synkiem spaliśmy w środku, ale dla nas to żaden problem bo my nie jesteśmy poduszkowi. Teraz mała będzie spała z nami ale w dostawce w śpiworku wiec nie ma możliwości ze czymś nakryje buźkę. Ja tez wybrałam dostawkę jedna z niewielu która ma
    siatkę w koło wiec nie zakrywa przestrzeni w koło jak ochraniacze.

    Edyciak lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.hafija.pl/2016/11/myslicie-ze-to-spanie-z-niemowleciem-w-jednym-lozku-jest-niebezpieczne.html Tu jest jeszcze fajnie wytłumaczone jak to powinno wyglądać na podstawie Brytyjskiego UNICEFu w stopce są odnośniki do oryginałów. W ogóle bloga hafiji polecam, jedno z niewielu wartościowych miejsc w sieci

    Edyciak lubi tę wiadomość

  • Chcę być mamą Autorytet
    Postów: 824 1105

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieciątko i tak będzie spalo w naszej sypialni ale i tak uważam że lepiej zapobiegać i kupić ten monitor.
    Ja będę musiała jeszcze sporo artykułów przeczytać bo w sumie nie wiedziałam nic o twardości materaca. Nie wiem nawet jaka twardość ma zwykły piankowy wiec musze to nadrobić.
    Dobrze ze piszecie o tym to za wczasy bede mogła pomyśleć co i jak.

    PatSim ta lista to dobry pomysł i tez bede musiala sie za to zabrać.

    Ogolnie tez mam problem bo czuje spuchnięty policzek i nie mam pojęcia od czego. Napewno nie od zeba a ze mam teraz bardzo wrażliwe dziąsła to może od tego... i nie wiem co z tym zrobić. Nie boli jakos mocno ale boje się iść do lekarza ze da mi jakieś tabletki a przecież to może jeszcze bardziej zaszkodzić. Na razie zaczelam rzuć goździki i zaczekam do wtorkowej wizyty u ginekologa. Nigdy tak nie miałam i boję się o malenstwo

    [link=https://www.suwaczki.com/]oar8s65g3pfujggo.png[/link]

    Przestań bać się tego, co może pójść źle.
    Skup się na tym, co może pójść dobrze.


    Amh 0.42 -2019
    Amh 0.84- 2018
    Jeden drozny jajowod
    06.2018 ivf 2/5 😕😕
    12.2018 ciąża- 7 tyg.- poronienie
    06.2019 icsi- 0 zaplodnionych

    Od 07.2019 - Novum
    Tsh 1.8, podwyższona prolaktyna, torbiele
    Od 12.2019- antykoncepcja
    02.2020-punkcja torbieli 😟
    04.2020
    31dc- beta hCG 251
    33 dc.-635
    04.05. 6+1 ❤💍
    Bądź silny maluszku 🙏 walcz...
    20.07-185gram 💗
    23tc- 448 g
    26tc-710g
    30tc-1240g
    33tc-1500g
    35tc- 2240g
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi w poprzedniej ciąży ciagle leciała krew z dziąseł, nie było mowy o umyciu zebow żeby nie kończyło się krwawieniem. Teraz dziąsła mi dały spokoj za to prawie codziennie leci mi krew z nosa 😅 wystarczy, ze chce wydmuchać nos i się zaczyna. Może skonsultuj najpierw z ginem przed dentysta, bo jednak oni z reguły uspokajają, a dentyści i inni specjaliści wciskają co się da żeby mieć pacjenta z głowy 😅

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chce być mamą, popłucz sobie szałwią albo roztworem wody z wodą utlenioną (1szkl wody, 1 łyżeczka wody utlenionej)

    U mnie też zawsze przy myciu zębów krwawią dziąsła, wcześniej każdego ranka miałam w nosie zaschniętą krew, teraz rzadziej.. w ciąży to normalne. 😉

    Dziewczyny, a czy macie jakieś książki, poradniki odnośnie pielęgnacji noworodka, wychowania noworodka, o rozwoju noworodka. ? Mogłybyście coś polecić?

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

  • Kinaa Ekspertka
    Postów: 247 223

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, nie pisałam o łóżeczku bo okazuje się, że w żadnym smyku na terenie całej polski nie ma go stacjonarnie tlyko można zamówić przez internet. Znalazłam w Bielsku-Białej 2 sklepy, które mają go na stanie także jadę tam we wtorek na rekonesans :D oczywiście napiszę od razu jak wrócę co i jak :D.
    Wczoraj miałam wizytę u swojego gina i ten stwierdził, że dziecko prawidłowo rośnie i że mam się nie denerwować bo wiadomo, że z moją posturą nie urodzę byka (153cm i waga 40-45 kg) dodatkowo skwitował tekstem, że tak to jest jak śpi się do późna i nie pracuje w szpitalu - bardzo zdenerwował się na tamtego ( jego znajomy jak się okazało), że po tylu przejściach ile miałam jeszcze mnie niepotrzebnie nastraszył. Także młody ma już 388g i jest w pełni zdrowy :)

    Chcę być mamą lubi tę wiadomość

    ckai9jcgzvp69p78.png
  • Mysza1990 Autorytet
    Postów: 2071 1377

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dzoewczyny. Czy wy tez czasmi macie takie jakby klucie od czasu do czasu zakluje mnie tak bardzo nisko i tylko w jednym miejscu nie wiem czy to coś normalnego czy zacząć się martwić?

    1usaj44jiie83zb2.png
    Nasz aniołek 05.2019 6tc

    * kariotypy prawidlowe
    *AMH 6,28
    *fDNA plemnika 25%
    03.2019 HSG jajowody drożne
    12.2019 histeroskopia wszystko ok
    01.2020 początek ivf
    17.02 pick up 🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
    22.02 1ET 🍀😭😭😭


    20.04 beta 686,9 progesteron 40
    22.04 beta 1509 progesteron 35
    28.04 beta 23563 37 progesteron
    05.05 mamy ❤
    16.06 badanie prenatalne maleństwo ma 6,3 cm
    18.08 polowkowe. 80% chlopiec, 460g


    Cudzie trwaj .💚💛🧡❤💙💜
  • JustynaFrog Autorytet
    Postów: 432 354

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1990 mnie czasami coś tam zakluje ale tak jakby w środku w pochwie. Ciężko to opisać. Mówiłam o tym lekarzowi i powiedział, że to normalne.

    Dziewczyny macie już lozeczka? Możecie polecić jakieś fajne i niedrogie mebelki do pokoju dziecka? Może ktoś juz coś przetestował? ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2020, 15:40

    21.09.2020 - ❤❤
  • Tortie Autorytet
    Postów: 419 281

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja łóżeczko chcę kupić trochę później, ale mam taki problem, że to standardowe 120x60 mi się nie zmieści tak gdzie chcę. Myślałam więc o mniejszym, widziałam takie 90x50 (jako zwykle łóżeczko z funkcją dostawki) i taki wymiar byłby idealny tylko zastanawiam się na jak długo takie wystarczy. Ma ktoś z tym doświadczenie?

    f2w390bvk02v4xta.png
    Ponad dwa lata starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tortie wrote:
    Ja łóżeczko chcę kupić trochę później, ale mam taki problem, że to standardowe 120x60 mi się nie zmieści tak gdzie chcę. Myślałam więc o mniejszym, widziałam takie 90x50 (jako zwykle łóżeczko z funkcją dostawki) i taki wymiar byłby idealny tylko zastanawiam się na jak długo takie wystarczy. Ma ktoś z tym doświadczenie?
    Ok 6m, a na pewno nie dłużej niż jak dziecko zacznie siadac, przez to ze one są niższe. My kupiliśmy w podobnych wymiarach kolyske wiklinowa i te mniejsze niestety maja krótsze boki.

    Ja mogę odradzić firmę Skrzat szczegolniw chodzi mi o łóżeczko Gala. Miałam je przy synku i dostawałam szału. Od razu prowadnica w szufladzie była zle dopasowana i często mi spadało z niej, ale najgorsze się zaczęło jak synek był trochę większy i przy każdym kręceniu łóżeczko tak skrzypiało ze dostawałam szału. Nie mogłam spać w nocy.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My będziemy już kupować powoli te wszystkie sprzęty jak mój mąż wróci na początku września, o ile nie odwołają mu lotu... Bo z racji, że istnieje u mnie ryzyko porodu przedwczesnego, to chciałabym mieć już wszystko skompletowane tak na około półtora miesiąca przed planowym terminem..
    Jeśli chodzi o łóżeczko, to chciałabym takie tradycyjne, z szufladą pod spodem, regulowanym dnem i jeszcze zastanawiam się nad takim z opcją przerobienia go potem na tapczanik. Materac lateks-pianka lub kokos-pianka, muszę poczytać, które jest bardziej twarde.
    Komody widziałam fajne w Ikea, same duże pojemne szuflady. Jeszcze jakiś regał by się przydał. Więc mile widziane jakieś linki, wasze propozycje. 😉

‹‹ 122 123 124 125 126 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ