X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Grudzień 2020
Odpowiedz

Grudzień 2020

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej! Nieśmiało chciałabym do Was dołączyć :)

    1.04 ujrzałam 2 kreseczki, dość szybko bo 9 dpo. Beta hcg potwierdziło ciążę 2.04 i 4.04 :)

    Wstępny termin kalkulatory liczą na 17.12, ale myślę, że będzie około 15.12, bo mam szybkie owulację, ok. 11-12dc.

    Choruje na niedoczynność tarczycy, od niedawna również IO. Przyjmuje tylko kwas foliowy, letrox i duphaston (zalecenie od 2dpo,bo miałam kiepski wynik 7dpo).

    Mam 27 lat, Mam też 2 dzieci, tak jak widać w stopce z 2016 i 2018. Synek i córeczka, także czekamy na 3 cud ❤️ wraz z narzeczonym wychowujemy również jego córkę, więc jesteśmy i będziemy dość spora rodzina jak na tę czasy 😂

    W maju bierzemy ślub, skromny cywilny. Także duże zmiany nas czekają w tym roku :)

    Wizytę mam już umówiona na 27.04, więc odliczam :)

    Pozdrawiam Was wszystkie i mam nadzieje, że przyjmiecie mnie do swojego grona :)

    Glonojadek, Coccinelle, gilmoregirl, Kitaja, Chusy, Kokaina, Patiszon11 lubią tę wiadomość

  • Patiszon11 Koleżanka
    Postów: 47 47

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za porady :) życzę Wam spokojnych i zdrowych ciąż:*

  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heja dziewczyny :) też dołączam do Was, ale termin mam na 29 listopada dwie bety zriovone i idzie do góry. Niestety ciąża nie była planowana. Mam już dwójkę no i trzecie może będzie. Chodź jak zwykle zaczyna się ciężko bo mam plamienia i jutro pewnie zwolnienie dostanę. Aktualnie jestem na opiece. Gratuluję pierwszych ciąż jak i kolejnych obyście wszystkie wytrwały co końca :) bez problemów

    Kokaina lubi tę wiadomość

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • mon!ta^ Autorytet
    Postów: 3117 1739

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A i jeszcze jedno pytanie czy może znacie jakąś ubezpieczalnie gdzie można się ubezpieczyć zdrowotne bez karencji i do jakies grupy? Może broker?

    Czas szybko leci... trzeba życie chwytać całymi garściami :D
    zem3e6yd09vvjcjx.png
    zem3p07wyl1rxrp2.png
    zem3p07wmzpo4uao.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mon!ta^ wrote:
    Heja dziewczyny :) też dołączam do Was, ale termin mam na 29 listopada dwie bety zriovone i idzie do góry. Niestety ciąża nie była planowana. Mam już dwójkę no i trzecie może będzie. Chodź jak zwykle zaczyna się ciężko bo mam plamienia i jutro pewnie zwolnienie dostanę. Aktualnie jestem na opiece. Gratuluję pierwszych ciąż jak i kolejnych obyście wszystkie wytrwały co końca :) bez problemów
    Witamy :) u mnie również 3 w drodze! Głów do góry, damy radę :)

    P. S. Z ubezpieczeniem to nie pomogę

  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam u ginekologa, widać było malusieńkie bijące serduszko 😍 To dopiero 6t0d wg OM i serce bije jeszcze tak słabiutko, że lekarz nie mierzył tempa, ale uspokajał mnie, że na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Kolejna wizyta 30.04 i prenatalne ok. 20.05 ☺️

    TP 3.12.2020

    SzalonaOna, Glonojadek, olciaa, kingus0x, Kokaina, Coccinelle, Patiszon11, s1985 lubią tę wiadomość

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gilmoregirl wrote:
    Byłam u ginekologa, widać było malusieńkie bijące serduszko 😍 To dopiero 6t0d wg OM i serce bije jeszcze tak słabiutko, że lekarz nie mierzył tempa, ale uspokajał mnie, że na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Kolejna wizyta 30.04 i prenatalne ok. 20.05 ☺️

    TP 3.12.2020
    Gratulacje ❤️

  • Vella83 Autorytet
    Postów: 1377 1072

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za Was, ja jestem mamusia grudniowa 17 grudnia 2019 (termin na 4 stycznia) przyszedł na świat Jas. Rok temu o tej porze jeszcze nie byłam w ciąży.. OM miałam 30 marca heh.. Czas zapieprza jak szalony. Czeka Was wspaniała przygoda. Ja jestem zakochana w moim synu a to 3 dzieciątko moje. Życzę nudnych ciąż i zdrówka!

    relgx1hpi2zbw8vm.png
  • Glonojadek Autorytet
    Postów: 720 349

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gilmoregirl wrote:
    Byłam u ginekologa, widać było malusieńkie bijące serduszko 😍 To dopiero 6t0d wg OM i serce bije jeszcze tak słabiutko, że lekarz nie mierzył tempa, ale uspokajał mnie, że na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Kolejna wizyta 30.04 i prenatalne ok. 20.05 ☺️

    TP 3.12.2020

    Ja się urodziłam 3.12 :)
    Super wieści!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 18:51

    3 lata starań
    24.03.2020r. - ⏸️
    d70f5fc7b3.png
  • olciaa Autorytet
    Postów: 2616 1624

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gilmoregirl wrote:
    Byłam u ginekologa, widać było malusieńkie bijące serduszko 😍 To dopiero 6t0d wg OM i serce bije jeszcze tak słabiutko, że lekarz nie mierzył tempa, ale uspokajał mnie, że na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Kolejna wizyta 30.04 i prenatalne ok. 20.05 ☺️

    TP 3.12.2020


    Super wiadomość!
    To wizutujemy razem 30 :)

    gilmoregirl lubi tę wiadomość

    34bwgywludlpcf5y.png
    wniddf9hzq10g49n.png

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo to milo ze sa jakies dziewczyny, ktore maja dwojke maluchow juz. Nie bede sama : ) Tez mam jeszcze malutkie dzieciaki i sie zastanawiam jak sie ogarne :D

    Gilmoregirl - super ze juz slyszalas serduszko ❤!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 20:43

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • gilmoregirl Ekspertka
    Postów: 152 348

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, ale to był stres 😅 Mega mi ulżyło.

    Pierwsze dziecko - córka - sierpień 2018
    Druga ciąża - 24.03 (11 dpo) beta 45, przewidywany TP 3.12.2020
  • Kokaina Autorytet
    Postów: 651 931

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    gilmoregirl wrote:
    Byłam u ginekologa, widać było malusieńkie bijące serduszko 😍 To dopiero 6t0d wg OM i serce bije jeszcze tak słabiutko, że lekarz nie mierzył tempa, ale uspokajał mnie, że na tym etapie wszystko wygląda dobrze. Kolejna wizyta 30.04 i prenatalne ok. 20.05 ☺️

    TP 3.12.2020

    Super, gratulacje!
    Witam nowe dziewczyny♥️

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    Synek 2016 r. ♥️
    Synek 2020 r. 💚

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Ooo to milo ze sa jakies dziewczyny, ktore maja dwojke maluchow juz. Nie bede sama : ) Tez mam jeszcze malutkie dzieciaki i sie zastanawiam jak sie ogarne :D

    Gilmoregirl - super ze juz slyszalas serduszko ❤!
    Widzę właśnie, że Twoje maleństwo ma 10 mcy! Wow. Moja najmłodsza skończyła 2 latka i czuję że to będzie hard core. Zwlaszcza, ze mam różnice między dziećmi Ju 2 lata. Więc będę mieć 2,4 lata przerwy :)

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 23:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lea jeszcze nie zaczela chodzic, dopiero sie przymierza do wstawania a tu bach nastepna ciaza. Wydaje mi sie ze dopiero ze szpitala wyszlam po porodzie.. 😜

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Lea jeszcze nie zaczela chodzic, dopiero sie przymierza do wstawania a tu bach nastepna ciaza. Wydaje mi sie ze dopiero ze szpitala wyszlam po porodzie.. 😜
    Jedno jest pewne, będziesz miała wesoło! :)

    s1985, Chusy lubią tę wiadomość

  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. I ja się przyłączę :)
    Wczoraj ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia miałam już wizytę. To 5t3d - wszystko na ten moment wygląda ok. Kolejna wizytę mam 27.04. Tp jeszcze nie ustalony. Mam już 2 dzieci.

    olciaa, SzalonaOna, s1985, gilmoregirl, Chusy lubią tę wiadomość

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    potrójnamama wrote:
    Hej. I ja się przyłączę :)
    Wczoraj ze względu na moje wcześniejsze doświadczenia miałam już wizytę. To 5t3d - wszystko na ten moment wygląda ok. Kolejna wizytę mam 27.04. Tp jeszcze nie ustalony. Mam już 2 dzieci.
    Witaj bliźniaczko :) też mam 2 dzieci i wizyta także 27.04! :)

    potrójnamama lubi tę wiadomość

  • Chusy Autorytet
    Postów: 1373 1403

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrojna mama, w jakim wieku dzieciaczki? : )

    nzjdlhb8v0nmkzhl.png

    1usa9vvjl7oudlln.png

    ex2bqps6duldk0td.png
  • potrójnamama Przyjaciółka
    Postów: 66 58

    Wysłany: 10 kwietnia 2020, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chusy wrote:
    Potrojna mama, w jakim wieku dzieciaczki? : )

    Syn 4l10m
    Córka 2l11m

    SzalonaOna lubi tę wiadomość

    Pierwsza ciąża 8tc poronienie
    Synek 2015
    Córeczka 2017
    Synek 05-16.03.2019 💔

    7v8r3e3k3cjsoq3e.png
‹‹ 6 7 8 9 10 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ