Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • businesscare Autorytet
    Postów: 360 676

    Wysłany: 28 maja 2024, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pulsik i Daria gratuluję z całego serducha🥰🥰🥰🥰🥰

    Dariaa29, Pulsik lubią tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Amra Autorytet
    Postów: 512 821

    Wysłany: 28 maja 2024, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pulsik wrote:
    My też mieliśmy na dziś wizytę! Kropeczka rośnie rośnie szalona! 5.8 cm z om 11+2 z usg 11+5, nie widać jeszcze płci więc różowe szmatki zostają że mną do następnej wizyty 😅
    Badania supcio, mocz, krew, szyjka i wsio cacy 🫡

    https://zapodaj.net/plik-23YZcNhKFa


    Gratulacje chłopaków!!! Czerpcie limity ile trzeba, ja postoje w kolejce po 🩷. Czas resztę pokaże czy w dobrej kolejce się ustawiłam 🤣🤣🤣



    Ambrozja nie martw się mala u nas też coś "odstaje" lekarz popatrzył i powiedział że jest za wcześnie że to takie same prawdopodobieństwo dziewczynki jak i chłopca w tym momencie i to mogą być wargi z lechtaczka a może być to członek z jąderkami że szanse są równe i tak 🤣
    Ja też ustawiam się w kolejce po dziewczynkę 💕 a mój mąż jest ustawiony w tej drugiej 🩵 😂😂😂
    Zobaczymy, które z nas dobrze się ustawiło 😂😂

    aambrozjaa93, Aune, Elewina, Pulsik lubią tę wiadomość

    age.png
  • Dariaa29 Autorytet
    Postów: 354 653

    Wysłany: 28 maja 2024, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    businesscare wrote:
    Pulsik i Daria gratuluję z całego serducha🥰🥰🥰🥰🥰
    Dziękuję i ja Tobie również, badania usg i wyników nifty 🥰💙

    Wszystkim gratuluję udanych wizyt, dobrze, że same dobre wieści spływają, utrzymajmy tą tendencje do grudnia 😀

    businesscare, aambrozjaa93, Aune, KarolinaAnastazja, MummyYummy, Elewina, Pulsik lubią tę wiadomość

    age.png
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 2033 2484

    Wysłany: 28 maja 2024, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko ileż chłopaków ❤️😂 to ja chce dziewczynkę ale nie mam co na to liczyć i pewnie za kilka tc się okaże 😅 super ze dzieci zdrowe ❤️❤️❤️ tak trzymać ale żeby dziewczynek zaczęło przybywać ✊️

    businesscare lubi tę wiadomość

    29.09.25 31dc test na tak
    02.10.25. 34dc beta 846
    11.10.25 43dc beta 12758 progesteron 22
    17.10 pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka, według lekarza 5tc
    20.10 beta 31396
    21.10 beta 31378
    23.10 ❤️ 0.84
    7.11 ❤️2.80
    27.11 🩷 prenatalne 12+5
    1.12 niskie ryzyka 🥰
    05.12 wizyta🩷
    2.01 wizyta 🩷
    5.02 prenatalne 9:00 22+1 549
    6.02 wizyta 8:50
    6.03 wizyta 13:50
    2.04 wizyta 11:10
    3.04 prenatalne 10:00 30+6

    Om 6.06.2026

    2024👶grudniowyG 38+2 3930g 55cm
    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K 38+5 4130g 55cm
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc
    age.png

    preg.png
  • Aune Autorytet
    Postów: 325 699

    Wysłany: 28 maja 2024, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję udanych wizyt!😊 Dużo dobrych wieści i tak trzymajmy dalej 😁

    Też stoję w kolejce po dziewczynkę, zobaczymy 🩷😁

    Jutro znowu mnie czeka wycieczka do szpitala na pobranie krwi do Pappy. Dobrej nocy wszystkim :)

    businesscare, Dariaa29, nick nieaktualny, Paula9463 lubią tę wiadomość

    👩+🧔 +👶+🐈‍⬛

    age.png
  • Malinowa _Mamba Autorytet
    Postów: 386 496

    Wysłany: 28 maja 2024, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie USG prenatalne też ok. Pobrali mi też dziś krew na Pappa, wyniki mają być w przyszłym tygodniu.

    Przezierność karkowa 1.28mm i pan doktor stwierdził, że to wynik idealny.

    Dzieciątko praktycznie nie chciało współpracować, wypieło się na nas😅 później na chwilę się pokazało a na koniec dostało czkawki😅 lekarz stwierdził, że uparte dziecko nam się trafiło i jak zostanie tak i po porodzie to mi współczuje 🤭
    Termin porodu zostaje bez zmian.
    Dodał jeszcze, że tak zagląda między nogi dzieciątku, że to jeszcze wróżba i mamy się do tego nie przywiązywać, ale z tego co on na tym etapie widzi to będzie dziewczynka

    Megipta, Rita 💋, Wanda_89, aambrozjaa93, Paula9463, businesscare, KarolinaAnastazja, Dariaa29, Amra, meowne, Aune, MummyYummy, mar.1, rybka8, Likela, Elewina, Nina_02, Mag_len, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    👨‍👩‍👦
    🩵👶 Aleksander 03.12.2024

    age.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 28 maja 2024, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂

    businesscare, Malinowa _Mamba, Wanda_89, aambrozjaa93, KarolinaAnastazja, Paula9463, Fania017, Dariaa29, Amra, meowne, Aune, MummyYummy, mar.1, rybka8, Likela, Elewina, Mag_len, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • businesscare Autorytet
    Postów: 360 676

    Wysłany: 28 maja 2024, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂
    Ooooo to ostatnie mnie rozwaliło🤣🤣🤣🤣🤣🤣

    Megipta lubi tę wiadomość

    PCOS od 2015
    10.2023 odstawienie anty
    28.03.2024 ⏸️❤️
    16.04.2024 4,4 mm cudu, jest serduszko ❤️
    22.05.2024 NIFTY
    28.05.2024 prenatalne 🥼 zdrowy chłopak, ryzyka niskie🩵
    Termin 09.12.2024
  • Paula9463 Autorytet
    Postów: 2033 2484

    Wysłany: 28 maja 2024, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂
    To zobaczymy czy działa 😂😂❤️

    Megipta lubi tę wiadomość

    29.09.25 31dc test na tak
    02.10.25. 34dc beta 846
    11.10.25 43dc beta 12758 progesteron 22
    17.10 pęcherzyk w macicy z pęcherzykiem żółtkowym bez zarodka, według lekarza 5tc
    20.10 beta 31396
    21.10 beta 31378
    23.10 ❤️ 0.84
    7.11 ❤️2.80
    27.11 🩷 prenatalne 12+5
    1.12 niskie ryzyka 🥰
    05.12 wizyta🩷
    2.01 wizyta 🩷
    5.02 prenatalne 9:00 22+1 549
    6.02 wizyta 8:50
    6.03 wizyta 13:50
    2.04 wizyta 11:10
    3.04 prenatalne 10:00 30+6

    Om 6.06.2026

    2024👶grudniowyG 38+2 3930g 55cm
    2023 💔 (10tc syn Michaś)👼 trisomia chromosonu 9
    2021👶 listopadowy K 38+5 4130g 55cm
    2018💒 czerwiec
    2016💔(6tc)
    2012👩‍❤️‍👨

    Insulinoopornosc
    age.png

    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 383 664

    Wysłany: 29 maja 2024, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂

    Oo matko, co za tip! 😂

    Ciekawe co ja zrobię, gdy będę chciała następnym razem chłopca 🙈

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 2888 6585

    Wysłany: 29 maja 2024, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    meowne wrote:
    Oo matko, co za tip! 😂

    Ciekawe co ja zrobię, gdy będę chciała następnym razem chłopca 🙈
    Więcej sodu i potasu w diecie 😂 sex w owulke i od tyłu aby była krótsza droga , tak słyszałam 😆

    meowne lubi tę wiadomość

    👱‍♀️ '90 🧔‍♂️'96
    👶🏼02.12.2022 💙
    20.01.2024 7tc 💔
    02.2024 cb 💔
    👶🏻25.11.2024🩵
    22.07.2025 ciąża bliźniacza 6tc💔 i 17tc 💔
    11dpo: ⏸️
    14dpo: Beta: 86,30mlU
    Progesteron: 37,84 ng/ml
    17dpo: 482,00mlU
    19dpo: 1057,00 mIU
    16.10.25: zarodek 0,24cm, FHR 128 💗
    38dpo: 42870,00 mIU
    22.10.25: zarodek 1,13cm🍓
    05.11.25. 2,41cm cukiereczka 🍭
    20.11.25. Sanco: Zdrowy chłopczyk ♂️
    27.11.25. 12tc+4 🦫6,28cm
    22.12.25. 16tc+1 mamy 161g cudu 😍
    15.01.26. 19tc+4 320g🥥
    28.01.26. 21tc+3 🐯 477g Tygryska
    23.02.26. 25tc+1 🐦 781g
    23.03.26. 29tc+1 🤰1.438g
    31.03.26. 30tc+2 🥥1.781g
    20.04.26. 33tc+1 🍍2.576g

    Czekamy na Ciebie Synku💙🫶
    preg.png
  • meowne Autorytet
    Postów: 383 664

    Wysłany: 29 maja 2024, 07:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Więcej sodu i potasu w diecie 😂 sex w owulke i od tyłu aby była krótsza droga , tak słyszałam 😆

    Muszę to zapisać w takim razie 😁

    Megipta lubi tę wiadomość

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Autorytet
    Postów: 386 496

    Wysłany: 29 maja 2024, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale że mnie skleroza... Lekarz wczoraj na prenatalnych pytał czy w części kobiecej (babcia, mama) występuje nadciśnienie. Totalnie zapomniałam, że obie babcie mają/miały wieńcówke, a ta żyjąca babcia dodatkowo ma nadciśnienie. W następnym tygodniu mają być wyniki Pappy, więc chyba dobrze byłoby, żeby lekarz przed opisywaniem ryzyk uwzględnił też te moje babcie. Ja zawsze miałam niskie ciśnienie. Chyba, że byłam u lekarza i mi je mierzył to miałam książkowe 😅

    👨‍👩‍👦
    🩵👶 Aleksander 03.12.2024

    age.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Dziewczyny, teraz zaczęłam się trochę zastanawiać nad przeziernością karkową. Z wczorajszych badań wynika, że wynosi ona równo 2 mm, lekarz powiedział, że na ten moment jest w porządku (wczoraj wyszło, że jest to 14+0, a CRL to 80,04 mm).

    Widzę, że u Was NT powyżej 2 mm zwiększa ryzyko. Czy wiąże się to u Was z mniejszym CRL maluszka?

    Jako ciekawostkę wrzucam artykuł od mamy ginekolog (wiem, to postać kontrowersyjna, ale w jej artykułach często można znaleźć medyczną wiedzę, która jest przełożona na prostszy język 😛):

    https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/badania-w-ciazy/oznacza-podwyzszona-przeziernosc-karkowa-nt/

    Tutaj jest taka grafika z centylami, mój synek "znajduje się" idealnie na zielonej linii.

    Dariaa29, Malinowa _Mamba lubią tę wiadomość

  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkim mamom, które marzą o dziewczynce, mocno kibicuję 💓💗

    Nasi chłopcy potrzebują koleżanek 🤭

    Megipta, Wanda_89, Fania017, Malinowa _Mamba, Elewina, Aune, Pulsik, Paula9463 lubią tę wiadomość

  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2913 4856

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂

    Kciuki za wizytę ✊✊✊

    Czekamy na dobre wieści, w kolorze różu 💓

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2024, 08:23

    Megipta, rybka8 lubią tę wiadomość

  • aambrozjaa93 Autorytet
    Postów: 941 1382

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam mocno kciuki za dzisiejsze wizyty i ewentualne wyniki jeśli dotrą do Was🤞🏻🤞🏻🍀 ja właśnie z mężem i synkiem czekamy na samolot, więc dziś będę raczej miała ograniczony dostęp do forum, ale jak już będę w hotelu to od razu zajrzę co tam u Was❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2024, 08:46

    Megipta, meowne, MummyYummy, Elewina, Nina_02, Mag_len, Aune lubią tę wiadomość

    Henio🩵 4065g i 57cm💙

    age.png

    Staś🩵 3980g i 58cm💙

    age.png
  • Evelle28 Autorytet
    Postów: 3048 3979

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heej proszę o kciuki o 12:40 :)

    Póki co lecę chwile po pracować :)
    Miłego dnia :)

    Wanda_89, aambrozjaa93, rybka8, Dariaa29, KarolinaAnastazja, Megipta, MummyYummy, Elewina, meowne, Nina_02, Mag_len, businesscare, Aune, Sisi1905, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    Mama Aniołków:
    27.01.2018[*]💔
    23.11.2019 [*] 💔
    01.07.2021 [*] 💔

    05.04.2024 - II ♥️
    11.04.2024- beta 769
    13.04.2024- beta 1772
    15.04.2024- beta 3671
    20.04.2024- 1 wizyta-pęcherzyk ciążowy 14 mm z pęcherzykiem żółtkowym 3mm
    25.04.2024- mamy ♥️ i 2 mm dzidziusia 🥹
    24.05- 2,9 cm dzidziusia , 164/min ♥️
    29.05-4,2 cm dzidziusia , 176/min ♥️
    03.06-NIFTY - NISKIE RYZYKA
    12.06-PRENATALNE-6,5 cm zdrowego dzidziusia ♥️
    20.06- 91 g szczęścia pod sercem ♥️
    14.07- GENDER REAVEL PARTY 🩷🩵🎉
    18.07 - VII USG ⏳
    06.08 - POŁÓWKOWE

    preg.png
  • mar.1 Ekspertka
    Postów: 230 466

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile dobrych wiadomości! Cudownie, oby do grudnia były tylko takie szczęśliwe wieści 🙂 gratuluję wszystkim udanych wizyt i poznania płci.
    My mamy prenatalne w poniedziałek, więc może i ja się będę mogła pochwalić kto się w brzuchu chowa 🙈
    Miłego dnia!

    rybka8, Dariaa29, Aune lubią tę wiadomość

    06.04 ⏸️ 💕

    07.12.2024 9:55 54 cm 3020 g 👶 R ❤️

    24.02.2022 17:50 53 cm 3020 g 👶T💙
    age.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 248 300

    Wysłany: 29 maja 2024, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Ja jutro Wizytuję o 14 mam nadzieję, że na starym sprzęcie w miarę da mi nadzieję na określenie wstępnie płci 🥹 tez marze o dziewczynce i codziennie afirmuje 🩷 haha nawet mówię do niej po imieniu bo już dawno wybrane 😆

    Aż mi się przypomniało jak piłam maślankę przed owulacją, żeby utrudnić męskim plemnikom drogę 😂

    A myślałam, że tylko ja jestem tak zafiksowana na tym punkcie 😂
    Trzymam w takim razie kciuki 🩷 i proszę o trzymanie za mnie!
    U męża w rodzinie od dziesięcioleci nie było dziewczynki i każdy na mnie liczy 😂

    Megipta, Elewina, meowne, Aune lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    22.10 1600 g
    8.11 2179 g
    9.12 39+0 Maja 🩷
    age.png
‹‹ 157 158 159 160 161 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ