X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 87 75

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ważne jest że szyjka się nie roztwiera bo to byłby kłopot wtedy... a tak to faktycznie nie jest źle, oby tak dalej 😉 a tak z ciekawości zapytam , czemu lekarz powiedział żeby zbyt dużo nie leżeć bo całkowite leżenie jest jeszcze gorsze? Gorsze dla mamy czy dziecka? Co mial na myśli?

    Mnie wieczorami męczy zgaga....nawet po wodzie. Strasznie to męczące 😒

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 111 69

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Dzień dobry 💐

    Witam się z korytarza na pobraniu morfo, krzywej glukozowej i badaniu moczu.

    2 lata temu zemdlałam w 🤰po godzinie od wypicia, obawiam się powtórki-taki skok i spadek cukru mi nie służy 🙄
    Ja też na badaniu krzywej ,powodzenia 😉❤️

    Megipta lubi tę wiadomość

  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, trzymam kciuki za dobre samopoczucie na badaniu 🤞🏼 mnie ono przeraża 😂 z córka też je nie najlepiej przeszłam, co prawda to już było dawno temu, ale jednak obawiam się powtórki.
    Czytałam, że warto wybrać cytrynową glukozę i rozrobić ją z zimną wodą, wtedy przypomina w smaku lemoniadę i nie jest najgorzej 😉

    Megipta lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Tyśka36 Przyjaciółka
    Postów: 111 69

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, trzymam kciuki za dobre samopoczucie na badaniu 🤞🏼 mnie ono przeraża 😂 z córka też je nie najlepiej przeszłam, co prawda to już było dawno temu, ale jednak obawiam się powtórki.
    Czytałam, że warto wybrać cytrynową glukozę i rozrobić ją z zimną wodą, wtedy przypomina w smaku lemoniadę i nie jest najgorzej 😉
    Tak cytrynowa miałam i jest dobra jak oranżada 😉także polecam ,najgorsze to siedzenie teraz

  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tym razem wzięłam cytrynową i smakuje jak sprite, 2 lata temu miałam zwykła i też była spoko. Ogólnie dla mnie to nie jest tragedia tylko po godzinie jak spada ta Glukoza/osiąga szczyt to zdarzyło się że zemdlalam przez to, teraz zapobiegawczo położyli mnie na łóżku w wolnej sali i nie muszę siedzieć 🤪

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba sporo z nas wybrało Roana IVI ;) nasz już dawno stoi i uważam, że naprawdę wygląda zacnie, w tej cenie nie ma chyba na co narzekać, zobaczymy jak będzie w użytkowaniu

    KarolinaAnastazja, Aune lubią tę wiadomość

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • MummyYummy Autorytet
    Postów: 2640 4481

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!

    Megipta, kciuki za badania ✊ Może tym razem będzie lepiej - ja przy drugiej córce czułam się fatalnie i tego spodziewałam się teraz, a tu tylko raz lekko zakręciło mi się w głowie i było ok. Może u Ciebie też tak będzie 😘

    Cieszę się, że wieści z połówkowych piękne ♥️ I że echo serduszka u mar.1 wyszło w porządku 🥰

    Dziewczyny, bardzo Wam współczuję stresu z szyjkami... 🫂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 08:29

    Megipta lubi tę wiadomość

    preg.png
  • KoKos Autorytet
    Postów: 1049 1542

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a powiedzcie mi. Macie jakiś system ustalony kiedy będziecie prać całą wyprawkę już tak na gotowi? Czy jakoś to na bieżąco robicie czy dopiero później żeby było na świeżo? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? 😅 Ja zamierzam wyprasować te ubranka raz (później raczej tylko pranie, bo nienawidzę prasować) i na pewno na świeżo przed szpitalem to uprasuje, ale zastanawiam się czy jakbym uprała je teraz to czy sobie tak mogą leżeć w komodzie 🙃🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 08:29

    Starania od 05/2022💃28l🕴️34l
    2x operacja przepukliny pachwinowej prawej, zrosty?
    3x histeroskopia - polip + usunięcie przegrody macicy
    Niedoczynność tarczycy = Letrox ✅
    Badanie nasienia 06/23 ✅
    Sono-HSG 07/23 - drożne, macica bez zrostów✅
    08/23 RM: drobne mięśniaki, lewy jajnik w brzuchu ❌
    09.10/23 - cb 💔
    ->11.2023 klinika niepłodności: 16-18cs stymulacje ✖️
    🍀19cs - lametta, ovitrelle, duphaston = 10dpo ⏸️ 20.03 🍀
    beta: 23.1 ⬆️ 48 ⬆️ 209 ⬆️ 638 ⬆️1290 ⬆️ 2130 prog: 35-40-27-25
    6+1🥚4,4mm + 💚 128
    7+2 🐣 1,4cm + 💚 156
    8+4 🐥 1,87cm + 💚 173
    11+4 🐤 około 5cm + 💚 160
    12+3🐓 6,44cm + 💚 157 USG I trym: OK a PAPPA = ryzyko T21 1/726
    15+4 🐔 około 10cm + 💚 144
    20+4 jest 🩷 395g połówkowe OK!
    26+3 jest 1045g 🐡 + 💚 150
    ---> 27.09 = 30+4 - III USG prenatalne

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Ważne jest że szyjka się nie roztwiera bo to byłby kłopot wtedy... a tak to faktycznie nie jest źle, oby tak dalej 😉 a tak z ciekawości zapytam , czemu lekarz powiedział żeby zbyt dużo nie leżeć bo całkowite leżenie jest jeszcze gorsze? Gorsze dla mamy czy dziecka? Co mial na myśli?

    Mnie wieczorami męczy zgaga....nawet po wodzie. Strasznie to męczące 😒

    Moja gin w czwartek mówiła, że może ta długość nie jest aż taka zła, ale bardziej nie podoba jej się konsystencja szyjki, że jest miękka. Natomiast z tego co wczoraj lekarz na połówkowych mówił to badanie konsystencji jest już przestarzała metodą. Zapytał nawet czy moja lekarka jest już wiekowa🤣🤣 ( ona ma 44 lata).

    Co do leżenia to czytałam nawet u mamy ginekolog i wydaje mi się, że sensownie to wytłumaczyła.
    Całkowite leżenie w ciąży raz, że odbija się na psychice przyszłej matki, dwa - że bardziej może przyczynić się do zakrzepicy. A przede wszystkim leżąc nasze mięśnie nie pracują prawidłowo tak jak przy chodzeniu. I jak matka wstanie z łóżka po jakimś czasie to mięśnie nie mają siły utrzymać ciężaru dziecka i dochodzi do porodu (często przedwczesnego).
    Mam nadzieję, że dobrze to zapamiętałam i wytłumaczyłam 😅
    Oczywiście mówimy tu o całkowitym leżeniu i wstawianiu tylko do toalety i na jedzenie. Wiadomo też, że każda z nas jest inna i ma inne zalecenia lekarskie.

    Ostatnio na profilu Zaufaj Położnej został opublikowany post dotyczący właśnie nowych wytycznych PTGiP, że leżenie nie jest obowiązkowy do wprowadzenia i że raczej odchodzi się od zakładania pessarów na szyjkę.

    Tu link do artykułu Mama ginekolog: https://mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/ciaza-podstawy/lezenie-odpoczywanie-oto-pytanie/

    Link do postu na Zaufaj Położnej: https://www.instagram.com/p/C-Kf7uaOB0H/?igsh=MXBqcHA3eGV4dzlybQ==

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 09:00

    Koku, Kam.ila, MummyYummy, Tatka, Aune lubią tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amra wrote:
    Dziewczyny, trzymam kciuki za dobre samopoczucie na badaniu 🤞🏼 mnie ono przeraża 😂 z córka też je nie najlepiej przeszłam, co prawda to już było dawno temu, ale jednak obawiam się powtórki.
    Czytałam, że warto wybrać cytrynową glukozę i rozrobić ją z zimną wodą, wtedy przypomina w smaku lemoniadę i nie jest najgorzej 😉

    U mnie w przychodni rozrabiają sami, raczej w wodzie o temperaturze pokojowej.
    Kiedyś dostałam radę, żeby rozrobić w jak najmniejszej ilości wody, żeby nie zwiększać objętości, ale niestety z tego co mi ostatnio mówili to są jakieś wytyczne ile tej wody ma się znajdować (jak się nie mylę to ok.300 ml).

    Jak pierwszy raz w życiu miałam robioną krzywą to wtedy jeszcze nie było smakowej glukozy, pielęgniarki mówiły, żeby wcisnąć sobie do kubeczka 0.5 cytryny i delikatnie zmieni smak.
    Dobrze, że wtedy miałam badania w szpitalu, to wszystkie leżałyśmy na łóżkach i tylko wystawiałyśmy rękę na pobranie. Masakrycznie się wtedy czułam, jakby świat wirował. Mimo, że zawsze bardzo lubiłam słodkie.

    Ani zwykła ani smakowa glukoza to nic przyjemnego, zwłaszcza że to odpowiednik ok 10-12 łyżek cukru. Dla porównania szklanka coli ma ich ok. 7.

    Amra lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przestraszyłyście mnie trochę tymi omdleniami podczas badania glukozy.
    Mnie to czeka jutro, a mam jeszcze od początku ciąży taki problem, że nie mogę mieć zbyt dużych odstępów między posiłkami i z rana zbyt długo czekać na posiłek :(

    Jak Wy się ratujecie podczas tych 2 godzin?

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 87 75

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa Mamba wyjaśniłaś 😉 w poprzedniej ciąży położyłam się do łóżka i właśnie wstawalam tylko do toalety, nawet jadłam w pół leżąco. Miałam szew ale psychika nie dawała mi spokoju tak bardzo się bałam że on puści i znów stracę. Brałam zastrzyki clexane więc więc o zakrzepice się nie bałam. Natomiast bardzo pamiętam pierwszy spacer z noworodkiem bo kilku miesiącach leżenia to była tragedia... nikomu się wtedy nie przyznałam ale ja nie miałam siły iść, dodatkowo ból pleców bardzo mi dokuczał. To jest właśnie efekt uboczny kilku miesiecznego leżenia.

    Skoro będą odchodzić od zakładania szwów czy pssarow to ciekawe co wymyślą dla takich kobiet które mają niewydolność szyjki macicy. 🤔
    Niemniej jednak ja uwazam że gdyby nie szew to nie donosiłabym ciąży i w tej też mocno wierzę że dzięki niemu donoszę córkę.

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Dziewczyny, a powiedzcie mi. Macie jakiś system ustalony kiedy będziecie prać całą wyprawkę już tak na gotowi? Czy jakoś to na bieżąco robicie czy dopiero później żeby było na świeżo? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? 😅 Ja zamierzam wyprasować te ubranka raz (później raczej tylko pranie, bo nienawidzę prasować) i na pewno na świeżo przed szpitalem to uprasuje, ale zastanawiam się czy jakbym uprała je teraz to czy sobie tak mogą leżeć w komodzie 🙃🤷‍♀️

    Chyba będę to odkładać do ostatniej chwili, bo czeka nas jeszcze przeprowadzka. Poza tym to co dostajemy od znajomych pakuje jeszcze na tą chwilę w worki próżniowe.
    Wszystko co dostałam od sąsiadki i tak będę musiała dokładnie wyprać, mimo, że dostaliśmy czyste to jest na nich pełno sierści kotów, bo mają dwa.

    A właśnie szukam dobrych worków próżniowych, takich co zaworki dobrze trzymają. Cześć swoich rzeczy sprzed ciąży będę chciała tak zapakować.
    Mam jakieś z Pepco czy z Biedronki to wcale nie trzymają te zaworki.
    W Ysku podobno są takie bez zaworków i są słabe, więc szukam dalej.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2062 1633

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja też dziś na badaniach, bo ostatnie dwa tygodnie mam taki spadek energii, więc oprócz tych podstawowych jak co miesiąc miałam jeszcze trochę sprawdzić dodatkowo. A jeśli chodzi o glukozę to też polecam cytrynową rozpuszczoną w zimnej wodzie :) U mnie też sami rozrabiają, więc się upominam :D
    Co do szyjki, to dokładnie takie są najnowsze rekomendacje, żeby nie leżeć a prowadzić oszczędny tryb życia, a ta graniczna długość jest wskazaniem do obserwacji i leczenia.

    Dziewczyny a czy któraś z Was ma problemy z ciśnieniem w ciąży? Mi na prentalnych wyszło ryzyko nadciśnienia i muszę mierzyć regularnie i trochę mnie niepokoi to że wczoraj i dziś delikatnie przekroczyło normę wskazaną przez lekarza 😳 W piątek mam wizytę to na pewno porozmawiam z lekarzem, ale mam nadzieję że to nie będzie kolejny kamyczek do ogródka 🥺

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia, 09:19

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koku wrote:
    Malinowa Mamba wyjaśniłaś 😉 w poprzedniej ciąży położyłam się do łóżka i właśnie wstawalam tylko do toalety, nawet jadłam w pół leżąco. Miałam szew ale psychika nie dawała mi spokoju tak bardzo się bałam że on puści i znów stracę. Brałam zastrzyki clexane więc więc o zakrzepice się nie bałam. Natomiast bardzo pamiętam pierwszy spacer z noworodkiem bo kilku miesiącach leżenia to była tragedia... nikomu się wtedy nie przyznałam ale ja nie miałam siły iść, dodatkowo ból pleców bardzo mi dokuczał. To jest właśnie efekt uboczny kilku miesiecznego leżenia.

    Skoro będą odchodzić od zakładania szwów czy pssarow to ciekawe co wymyślą dla takich kobiet które mają niewydolność szyjki macicy. 🤔
    Niemniej jednak ja uwazam że gdyby nie szew to nie donosiłabym ciąży i w tej też mocno wierzę że dzięki niemu donoszę córkę.

    Z tymi szwami i pessarami to myślę, że to też będzie indywidualne podejście lekarza. W końcu są to tylko rekomendacje/zalecenia PTGiP, które powinno się dostosować do każdej z nas indywidualnie.
    Poza tym dużo zależy od lekarza, czy bazuje dalej na wiedzy tej co się wyuczył czy idzie do przodu zgodnie ze zmieniającymi się rekomendacjami.
    Moja prowadząca jest młodym lekarzem a jeszcze niedawno zalecała mi suplementację z syntetycznym kwasem foliowym. A na to też się zmieniły rekomendacje.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 285

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zagadka919 wrote:
    Hej, ja też dziś na badaniach, bo ostatnie dwa tygodnie mam taki spadek energii, więc oprócz tych podstawowych jak co miesiąc miałam jeszcze trochę sprawdzić dodatkowo. A jeśli chodzi o glukozę to też polecam cytrynową rozpuszczoną w zimnej wodzie :) U mnie też sami rozrabiają, więc się upominam :D
    Co do szyjki, to dokładnie takie są najnowsze rekomendacje, żeby nie leżeć a prowadzić oszczędny tryb życia, a ta graniczna długość jest wskazaniem do obserwacji i leczenia.

    Dziewczyny a czy któraś z Was ma problemy z ciśnieniem w ciąży? Mi na prentalnych wyszło ryzyko nadciśnienia i muszę mierzyć regularnie i trochę mnie niepokoi to że wczoraj i dziś delikatnie przekroczyło normę wskazaną przez lekarza 😳 W piątek mam wizytę to na pewno porozmawiam z lekarzem, ale mam nadzieję że to nie będzie kolejny kamyczek do ogródka 🥺

    Zawsze miałam niskie ciśnienie ok.100
    Teraz patrząc po karcie ciąży mam ok.120/125. Aczkolwiek ja po części mam predyspozycje do nadciśnienia po moim tacie i babci (ta to ma skaczące ciśnienie).
    Nie stresuj się pomiarami i obserwuj się. Nie ma co się opierać na 2 pomiarach powyżej normy, może gorzej spałaś, może się czymś zdenerwowałaś. Na pomiar ciśnienia i jego zaburzenia ma wpływ wiele czynników.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybka8 wrote:
    Przestraszyłyście mnie trochę tymi omdleniami podczas badania glukozy.
    Mnie to czeka jutro, a mam jeszcze od początku ciąży taki problem, że nie mogę mieć zbyt dużych odstępów między posiłkami i z rana zbyt długo czekać na posiłek :(

    Jak Wy się ratujecie podczas tych 2 godzin?
    U mnie tak se radzę 😄
    0a7fae3e7b656.jpghttps://zapodaj.net/plik-kIw8z716fv
    Wolny pokój i historia z omdleniem w poprzedniej ciąży i dostałam możliwość leżenia, mam przy sobie naładowany telefon i tablet i sobie gram w mahjonga 😆
    Mi naprawdę smak nie przeszkadza, mam problem z żyłami bo są słabe i niewidoczne-to to też nie powoduje u mnie omdlen że słabo. Jedynie tylko mój organizm tak reaguje na wahania glukozy, a jestem ogromnym lasuchem 🤷🏼‍♀️😅 bez obaw, jak ktoś jeszcze nie miał.

    Zagadka919 u mnie jest ryzyko ale biorę od samego początku acard 150, w pierwszej ciąży nie brałam i nie miałam heparyny-ciaze rozwiązano mi właśnie z powodu nadciśnienia

    rybka8, Zagadka919, villemo_gbm lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • meowne Autorytet
    Postów: 294 503

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KoKos wrote:
    Dziewczyny, a powiedzcie mi. Macie jakiś system ustalony kiedy będziecie prać całą wyprawkę już tak na gotowi? Czy jakoś to na bieżąco robicie czy dopiero później żeby było na świeżo? Czy to w ogóle ma jakieś znaczenie? 😅 Ja zamierzam wyprasować te ubranka raz (później raczej tylko pranie, bo nienawidzę prasować) i na pewno na świeżo przed szpitalem to uprasuje, ale zastanawiam się czy jakbym uprała je teraz to czy sobie tak mogą leżeć w komodzie 🙃🤷‍♀️

    Ja też przymierzam się do prania, bo zaczyna mi się przepełniać komoda i chyba chciałabym mieć to już ogarnięte, żeby było ładnie ułożone raz i cieszyło oko ☺️ Raczej zrobie to w najbliższych dniach i później jakąś kolejną partię, ale to głównie żeby mieć porządek w tych szufladach już na stałe. Dziś szukałam w biedrze loveli, ale chyba akurat się wyprzedała w tej jednej. A może macie jakiś inny środek do prania do polecenia? Na ten moment wszyscy dookoła mówili mi o tym, ale nie zgłębiałam tematu.

    24.03.2024 - II kreski ✨❤️
    25.03 beta-hcg: 203
    27.03 beta-hcg: 464
    2.04 beta-hcg: 4795
    09.04 🩺 (6+1) ❤️
    24.04 CRL: 1,70 cm
    20.05 NIFTY
    22.05 usg prenatalne crl: 6cm ☺️
    25.05 niskie ryzyka u dziewczynki 💗

    preg.png
  • Zagadka919 Autorytet
    Postów: 2062 1633

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Megipta wrote:
    Zagadka919 u mnie jest ryzyko ale biorę od samego początku acard 150, w pierwszej ciąży nie brałam i nie miałam heparyny-ciaze rozwiązano mi właśnie z powodu nadciśnienia
    Mam właśnie acard wdrożony od 1 prenatalnych. Zmierzyłam teraz i już jest ok, no nic wierzę że to się nie rozkręci :)

    Ps. Luksusowo masz badanie krzywej super 😃

    Megipta lubi tę wiadomość

    🤰👱‍♂️🐕
    02.04.2024 ⏸️
    Szczęśliwy 63 cykl starań o pierwsze 👶
    Cudzie trwaj 😭♥️
    05.06.2024 - prenatalne ryzyka niskie
    08.07.2024 dziewczynka 🧚🩷
    Szyjka krótka ale stabilna, do obserwacji ⚠️
    30.09.2024 wizyta

    PTP 13.12.2024 piątek 😃

    preg.png
  • Elewina Autorytet
    Postów: 660 1876

    Wysłany: 7 sierpnia, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powodzenia na krzywych, dacie radę 💪 oby wyniki były dobre!

    Współczuję nerwów z szyjkami, trzymam kciuki, aby się zatrzymały 🤞

    Jeśli chodzi o pranie, to ja będę pod koniec października kupować i prać, aby wszystko było na świeżo, w szufladach jak będzie leżeć to nie będzie jeszcze takie świeżutkie.

    Jeśli, któraś z Was wącha się czy kupić sobie poduszkę do spania to polecam z całego serca, wczoraj mi przyszła i to była jedna z lepiej przespanych nocy, nawet mi ręce nie zdrętwiały tej nocy, a jak wygodnie 😁 polecam, polecam

    Megipta, Aune lubią tę wiadomość

    ona 37 on 47 + piesek

    Invimed - Wrocław
    02.2020 - 6 jajec, 5 zaplod.
    Transfery:
    2020 - 03,06
    2021 - 03,07,10

    Gynecentrum - Katowice
    02.2023 - 20 jaj, 4 zaplod., w 6 dobie zdegenerowały
    05.2023 - 14 jaj, 7 zaplod., po PGT-a 4

    VI- 31.07.2023 - transfer 💔

    Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy!!!

    VII - 12.03.2024 - transfer - 5AA
    23 dpt - 0,23 mm FHR 99
    28 dpt -(6+2) 0,54 FHR 149
    mocne krwawienie
    (7+3) 1,28 cm
    (8+2) 1,77 cm
    (10+3) 4,06 cm
    11/05- NIFTY - ryzyka niskie, księżniczka
    20/05- prenatalne (12+3) Malutka 6,79 cm i FHR 162
    (13+3) FHR 153 ok
    (15+5) jest ok
    (17+4) usg 18+2, FHR146, 240g
    17/07 - (20+4) pierwsze ruchy
    18/07 -(20+6) II prenatalne -445g
    krwotok z nosa - szpital
    26/07 - (22+1) 496g
    13/08 - (24+4) 800g
    09/09 - (28+3) 1340g
    17/09 - (29+4) III prenatalne 1774g ok!

    preg.png
‹‹ 279 280 281 282 283 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ