X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • KarolinaAnastazja Autorytet
    Postów: 2894 4812

    Wysłany: 25 sierpnia, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też staram się o tym nie myśleć. Modlę się, żeby byl zdrowy i tylko to się dla mnie liczy

    1️⃣8️⃣☘️

    👱‍♀️ 27lat
    🩹IO'24 = - 10kg
    ▪️Drożne jajowody▪️KIR AA, C1▪️
    👨‍🦰 29lat
    ❌1%morfologia ▪️Reszta ponad normę ▪️HBA 80%▪️ SCD 23%▪️ C1

    12.2023 IUI ❌️
    03.2024 IUI ⏸️🍀
    Beta 39🔸️ 111🔸️605🔸️1447
    02.04-Mamy❣️😍
    16.04-1.6cm Dzidzionka👶🏻
    08.05 4.0cm Słoneczka🌞
    13.05 5.2cm Misia🐻‍❄️
    NIFTY -niskie ryzyka 🫶🩵🫶
    28.05-8.5cm Acrobaty🤸‍♂️
    25.06- 234g Szczęścia 💖
    23.07-500g Dinusia🦕
    28.08-1035g 🦁


    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 26 sierpnia, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kam.ila wrote:
    Nie jesteś sama ! Razem dotrwamy do końca z tymi gównianymi szyjkami . Idź dla swojego świętego spokoju do lekarza jak chcesz .. ja mam wizyty co dwa tygodnie a mimo to ten czas mi się strasznie ciągnie. Będzie git musi być 💪

    I tak jak koleżanka pisała nie wkładaj aż tak głęboko tego utrogestanu. Po co się stresować a po drugie podrażniać pochwę. I wiadomo mniejsze szanse na infekcje tego pilnuje teraz jak ognia ręce czyszczone szczoteczką. Krótkie paznokcie bez żadnej hybrydy. 💪

    Zgodnie z zaleceniami luteinę umieszczam na tyle głęboko, żeby była jak najbliżej szyjki. Oczywiście zachowuje higienę, paznokcie krótkie, bez hybrydy. Do tej pory jakoś nie dotykałam szyjki palcem. Wczoraj zdarzyło mi się to pierwszy raz i mnie jakoś to dobiło.
    Dodatkowo mam wrażenie, że ta luteina mnie podrażnia (nie zawsze to czuję), czuję takie jakby szczypanie. Nie wiem czy się nakręcam, ale mam też czasem wrażenie jakby miało mi coś zaraz wypadać z pochwy. Przed wizytą na której dowiedziałam się, że szyjka się skróciła też miałam podobne odczucia.
    Odstęp między planowanymi wizytami u mnie to tym razem ok.5 tygodni i tym razem starsznie mi się dłuży.
    Jutro planuje podejść do mojej gin, może uda mi się trochę uspokoić głowę.

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 26 sierpnia, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny,
    A zmieniając temat na trudniejszy - jak radzicie sobie z lękami, że wasze dziecko urodzi się chore? Macie w ogóle cos takiego? Mimo wszystkich badań prenatalnych, sanco, braku przypadków w rodzinie - czasami mam takie jazdy… Gdzieś mi mignie na fb jakaś zbiórka na dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi albo porażeniem mózgowym i mam dzień, dwa masakrę.

    Staram się nie myśleć, że coś takiego może mieć miejsce. Na pewne rzeczy nie mamy wpływu.

    Sandrix lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • Kam.ila Autorytet
    Postów: 341 472

    Wysłany: 26 sierpnia, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    Zgodnie z zaleceniami luteinę umieszczam na tyle głęboko, żeby była jak najbliżej szyjki. Oczywiście zachowuje higienę, paznokcie krótkie, bez hybrydy. Do tej pory jakoś nie dotykałam szyjki palcem. Wczoraj zdarzyło mi się to pierwszy raz i mnie jakoś to dobiło.
    Dodatkowo mam wrażenie, że ta luteina mnie podrażnia (nie zawsze to czuję), czuję takie jakby szczypanie. Nie wiem czy się nakręcam, ale mam też czasem wrażenie jakby miało mi coś zaraz wypadać z pochwy. Przed wizytą na której dowiedziałam się, że szyjka się skróciła też miałam podobne odczucia.
    Odstęp między planowanymi wizytami u mnie to tym razem ok.5 tygodni i tym razem starsznie mi się dłuży.
    Jutro planuje podejść do mojej gin, może uda mi się trochę uspokoić głowę.

    Idź idź sprawdź nie ma co czekać. Daj znać co Ci powie lekarz ale myślę że jest git. Ja też mam taki dziwne nie raz odczucia w pochwie ale na chwilę obwcną jest stabilnie 💪trzymam kciuki ✊

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 144

    Wysłany: 26 sierpnia, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Dziewczyny,
    A zmieniając temat na trudniejszy - jak radzicie sobie z lękami, że wasze dziecko urodzi się chore? Macie w ogóle cos takiego? Mimo wszystkich badań prenatalnych, sanco, braku przypadków w rodzinie - czasami mam takie jazdy… Gdzieś mi mignie na fb jakaś zbiórka na dzieci z rzadkimi chorobami genetycznymi albo porażeniem mózgowym i mam dzień, dwa masakrę.
    Ja w swym życiu od lat stosuje fizykę kwantowa czyli w wielkim skrócie energia podąża za uwaga i przyciągasz to o czym myślisz, jest mnóstwo wiedzy na ten temat dostępnej i u nas to się sprawdza mamy cały czas dobra passę i wszystko sie układa wg naszych potrzeb i tak żeby było nam dobrze😉 Oprócz tego od 10 lat zgłębiam wiedze o medycynie alternatywnej, uleczylam siebie i bliskich którzy tego potrzebowali (ogólnie uczę się na naturoterapeutke). Przygotowywałam sie 10 lat na tą ciążę zdrowiejąc, oczyszczając ciało i uzupełniając niedobory także mam myśl że zrobiłam wszystko co było w mojej mocy żeby dziecko było zdrowe i musi być zdrowe. Zamartwianie się niestety jest bardzo szkodliwe dla organizmu zwłaszcza w ciąży😔

    Kam.ila lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień doberek 💐

    Dziś moja studniówka 🤭🤩 ale i tak wiem, że urodzę wcześniej 😊

    Tydzień szaleństwa zakupowego uważam za udany, nawet bardzo. Za symboliczna kwotę odsprzedalismy mojej mamie volvo a sami kupiliśmy większe za kasę, która nam została z przeznaczonych na remont. Naprawdę trafiały nam się same rabaty i logistycznie wiedziałam gdzie co kupić i kilkanaście tysięcy w kieszeni 🤭

    Za 2 tygodnie możemy wchodzić, zrzucać towary i powoli robić ściany i sufity, podłogi 🤗 can't wait 🫣

    Miłego dnia Mamuśki🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 08:22

    Kam.ila, Skryta19, rybka8, Malinowa _Mamba, KarolinaAnastazja, MummyYummy, aambrozjaa93, Elewina, mar.1, Nina_02, Aune lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Skryta19 Ekspertka
    Postów: 171 355

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ☺️ rzadziej się udzielam bo mam urlop i staram się wypoczywać, od telefonu również!
    Współczuję przeżyć dziewczyny z tymi szyjkami, z krwawieniem, lękami.. mogę jedynie przekazać wirtualne wsparcie!
    Mi sie bardzo często zdarzały lęki o zdrowie dziecka przed pierwszymi prenatalnymi. Jak usłyszałam, że wszystko dobrze, to wyluzowałam, nawet na te drugie prenatalne szłam spokojniejsza.
    Czasem teraz też zdarza mi się, że jakaś taka myśl czy obawa przyjdzie do głowy, ale dosłownie potrząsam głową, żeby tę myśl wyrzucić i skupiam się na czymś innym.
    Nie uważam, że jak się o czymś intensywnie myśli to coś się wydarzy… nie stresujmy się tak nawzajem. Nie mamy wpływu na to, jak będzie, możemy spróbować myśleć optymistycznie i nastawiać się na to, że wszystko się uda, aby było nam i naszym małym pociechom lżej ☺️

    Mandoriana, Sandrix, Malinowa _Mamba, KarolinaAnastazja, Dariaa29, MummyYummy, Kam.ila, mar.1, Aune lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🌸
    Za nami bardzo fajny i rodzinny weekend mimo tych upałów, które są wykańczające 🥵
    Ja przebieram już nogami na piątek, wtedy mam wizytę i badania połówkowe, które lekarz przełożył. Stresuje się bardzo 😓
    W sobotę byłam też na wizycie u fizjoterapeutki uroginekologicznej, ale nie do końca jestem zadowolona z tej wizyty.
    Dowiedziałam się tylko tyle, że mam pospinane mięśnie miednicy i być może dlatego odczuwam bóle w kroczu. Na pewno lekarz musi zrobić mi usg spojenia żeby zobaczyć czy nie ma rozejścia. Szczerze, myślałam, że tą wizyta będzie wyglądała zupełnie inaczej 🤭

    Co do tych ,,czarnych” myśli odnośnie choroby dziecka … też je czasami mam, ale staram się je szybko odganiać. Chociaż im bliżej tych połówkowych tym bardziej się denerwuje chociaż lekarz zapewniał mnie, że wszystko w porządku i żebym się nie martwiła bo to przełożenie nie jest związane z żadną nieprawidłowością, ale głowa robi swoje 🙈

    Sandrix, Atika lubią tę wiadomość

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć w poniedziałek!! 🤭
    Nadrobiłam weekendowe wpisy i widzę, że nie tylko ja mam problem z tymi odwiedzinami... Cieszę się, że podzieliłyście się swoim nastawieniem i opiniami. Jest mi dużo lepiej.

    Boję się właśnie chorób w tym okresie zimowym, a też mam termin praktycznie świąteczny.
    Pracuję niestety w rodzinie męża i w zeszłym tygodniu teść nagle powiedział "no ja to do tygodnia taki covidowy, z kolega się widziałem co ostro przechodzi".
    No myślałam, że eksploduję 🥵 A niestety przy bratowej męża robił takie same sceny podczas odwiedzin u maluszka...

    Mnie z tymi myślami złymi zawsze stawia do pionu mąż. Miałam je częściej w I trymestrze, każdy śluz to był bieg do łazienki w strachu, że to krew (ostatnio w sumie mam więcej śluzu i też biegnę). Ja bardzo boje się, że wydarzy się coś i dojdzie do poronienia... Ale obejrzałam pare dni temu ciekawy, trochę przykry filmik o chłopczyku urodzonym w 25 tygodniu i udało się! Jest przepięknym chłopcem o blond włosach 🩵

    Sandrix, Amra, Atika lubią tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Mandoriana Ekspertka
    Postów: 161 144

    Wysłany: 26 sierpnia, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a praktykujecie mówienie do brzucha? Ja z moim codziennie czytamy maluchowi bajeczki plus mówimy do niego zwłaszcza tatuś przytula, całuje brzuch i mówi mu mile rzeczy i młody się naprawdę wtedy aktywizuje czuje jak się dużo rusza w odpowiedzi no i kopniaczki lecą jeden po drugim jakby chciał nam odpowiedzieć chociaż w ten sposób. Jest to coś pięknego zwłaszcza super dla tatusia co do tworzenia wspólnej więzi ☺️
    Pierwszy raz w życiu cieszę sie że lato sie kończy bo to oznacza że jestem o krok dalej by przywitać mojego pasażera na gapę jejku niech już będzie po☺️ Ogólnie mieliśmy bardzo pracowity weekend bo było przemeblowanie w mieszkaniu pozbyliśmy się części mebli i do domu wjechał nowy zestaw do jadalni plus łóżeczko takze meblowo już jesteśmy praktycznie gotowi na przyjęcie nowego członka rodziny, ubrankowo tez jeszcze tylko kilka gadżetów i można powiedzieć że cała wypawka i mieszkanie 100% gotowe dla bobasa 😍

    rybka8, Atika, meowne, Skryta19 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 230 286

    Wysłany: 26 sierpnia, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mandoriana wrote:
    Dziewczyny a praktykujecie mówienie do brzucha? Ja z moim codziennie czytamy maluchowi bajeczki plus mówimy do niego zwłaszcza tatuś przytula, całuje brzuch i mówi mu mile rzeczy i młody się naprawdę wtedy aktywizuje czuje jak się dużo rusza w odpowiedzi no i kopniaczki lecą jeden po drugim jakby chciał nam odpowiedzieć chociaż w ten sposób. Jest to coś pięknego zwłaszcza super dla tatusia co do tworzenia wspólnej więzi ☺️
    Pierwszy raz w życiu cieszę sie że lato sie kończy bo to oznacza że jestem o krok dalej by przywitać mojego pasażera na gapę jejku niech już będzie po☺️ Ogólnie mieliśmy bardzo pracowity weekend bo było przemeblowanie w mieszkaniu pozbyliśmy się części mebli i do domu wjechał nowy zestaw do jadalni plus łóżeczko takze meblowo już jesteśmy praktycznie gotowi na przyjęcie nowego członka rodziny, ubrankowo tez jeszcze tylko kilka gadżetów i można powiedzieć że cała wypawka i mieszkanie 100% gotowe dla bobasa 😍

    My trochę mówimy do brzucha 😀
    Ostatnio się śmiejemy, że jak maluch zaczyna kopać jak między sobą rozmawiamy i spojrzymy na brzuch to on w tym momencie jakby wyczuwa, że się na nim skupiamy i na chwilę przestaje.

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
  • rybka8 Ekspertka
    Postów: 158 176

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinowa _Mamba wrote:
    My trochę mówimy do brzucha 😀
    Ostatnio się śmiejemy, że jak maluch zaczyna kopać jak między sobą rozmawiamy i spojrzymy na brzuch to on w tym momencie jakby wyczuwa, że się na nim skupiamy i na chwilę przestaje.

    U mnie to samo! Jak tylko bierzemy dłonie na brzuch i jest cisza to jakbyśmy grali w raz dwa trzy baba jaga patrzy 🤭
    Wczoraj próbowałam nagrać brzuszek bo falował, a gdy się skupiłam na nagrywaniu i wyrównałam oddech to ani drgnął 🙈

    Malinowa _Mamba lubi tę wiadomość

    11.04 ⏸ 💗
    12.04 beta 148
    15.04 beta 792
    08.05 1,32cm dzidziusia, 177 u/min
    01.06 NIFTY zdrowa dziewczynka 💗
    02.08 347 g
    20.08 568 g
    preg.png
  • Koku Przyjaciółka
    Postów: 88 76

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od czasu do czasu coś tam powiem do brzucha 🙂 bo nawet dotykać ani głaskać go nie mogę niestety.
    Wczoraj wieczorem mocno zdenerwowałam się na męża, krzyknęłam parę razy i brzuch zaczął mi się stawiać z nerwów. W nocy też czułam stawianie. Nerwy ewidentnie nie są wskazane w ciąży...😔

    Czekamy na ciebie córeczko 🩷 20.12.2024r.

    👨‍👩‍👧+🐕+👵= 🏠
  • Sandrix Przyjaciółka
    Postów: 99 231

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czasami cos powiem ale szczerze mówiąc nie przychodzi mi to jakoś naturalnie.

    Przybyło mi 1 kg w tydzień 🫣 już 7 kg na plusie… wcześniej było równo 1 kg na miesiąc 🥲

    13.03 wyjęcie implantu anty
    17.04 ⏸
    17.04 beta 6,56
    19.04 beta 42,87
    26.04 beta 1585,24
    29.04 🩺 widoczny pęcherzyk ciążowy
    10.05 🩺USG, jest ❤️
    22.05 2 cm bobasa
    Sanco wynik prawidłowy, chłopiec
    17.06 prenatalne
    28.08 🩺 II prenatalne, ponad 500 g zdrowego synka
    02.10 kolejna wizyta
    16.10 & 22.10 III prenatalne

    💊
    Euthyrox N50





    preg.png
  • Amra Ekspertka
    Postów: 249 482

    Wysłany: 26 sierpnia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandrix wrote:
    Ja czasami cos powiem ale szczerze mówiąc nie przychodzi mi to jakoś naturalnie.

    Przybyło mi 1 kg w tydzień 🫣 już 7 kg na plusie… wcześniej było równo 1 kg na miesiąc 🥲
    Jejku, u mnie ta waga też szaleje 🙄😱 wcześniej też 1 kg na miesiąc a teraz … jestem przerażona 😂

    Sandrix lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 26 sierpnia, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Susi współczuję tego stresu z krwawieniem!

    Mamdoria ja mówię mało do brzucha ale .trójka moich dzieci doskonale to nadrabia 😅
    U nas dziś w końcu chłodniej,można oddychać🙂

    Mandoriana lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 1134 863

    Wysłany: 26 sierpnia, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo widzę,że i ja mam dzisiaj 100 dniówkę wg suwaczka 🙂

    rybka8, Megipta, Aune, aambrozjaa93, mar.1, Elewina lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Megipta Autorytet
    Postów: 1729 3733

    Wysłany: 26 sierpnia, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już 9kg ale od tygodnia zwolniło tempo, może przez te chłodniejsze dni bo od wczoraj jak powrócił skwar to znowu 400g w dobę przybrało 😆 ja tak reaguje najwidoczniej. Ale jak na prawie 27tc z wagą u mnie ładnie 😃

    👱‍♀️ 34l. 🧔‍♂️28l. 👶 02.12.2022 💙
    ______________________
    26.03.2024 r. ⏸️🥹Beta: 40,00 mlU/ml🔸️ 28.03.24 r. Beta: 216,00 mIU/ml 🫣440%! 🫨🔸️ 02.04.24 r. Beta: 2722,00 mlU/ml
    ______________________
    🩺17.04.24r. 7tc+0 6,6mm i ♥️
    🩺08.05.24r. 10tc+0 2,93cm ♥️
    🩺03.06.24r. 13tc+5 8,02cm chłopczyk?🩵🦋
    🩺19.06.24r. 16tc+0 🩵Chłopiec na pokładzie🩵
    🩺17.07.24r. 20tc+0 🥰 321g słodyczy
    🩺23.07.24r. 20tc+6 II prenatalne 🫶 392g
    🩺21.08.24r. 25tc+0 740g🩵
    🩺18.09.24r. 29tc+0 1360g🤗
    ______________________
    Termin 🎄🎅06.12.24r.☃️🌟

    preg.png
    ______________________
    🧬Pai-1 4G/5G hetero -💊Acard150 +💉Clexane 0,4 +💊Luteina 100mg + 🧪 Sorbifer2x1
  • Aune Ekspertka
    Postów: 186 387

    Wysłany: 26 sierpnia, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za 4 dni też świętuję studniówkę 😁 Dzisiaj miałam wizytę NFZ, lekarz mnie pocieszył po tych połówkowych (gdzie wyszły torbiele), że jest wszystko ok, nie ma żadnych obrzęków i synek dobrze wygląda na USG, nie mam się martwić 😀
    Misio jest duży chłopak, waży już 800 gram(25+2😅), a cukrzycy nie mam, będzie trzeba obserwować pod koniec ciąży jak tam z tą wagą ;)

    Teraz przede mną echo serduszka 16 września i kolejna wizyta 23 września 🙂 Muszę w końcu wybrać się do Bobowózki zamówić tego Roana Ivi😉

    U mnie w 5 tygodni 3 kg na plusie 😂...a jeszcze 3 miesiące.

    Czasem mówię do brzuszka, np. w ciągu dnia co będziemy teraz robić albo się śmieje, żeby tak mocno nie kopał :)

    Też czasem nachodzą mnie myśli co by było jak synek urodziłby się chory, mimo że badania ok, a przecież nawet jakby wszystko było idealnie to zawsze jakieś małe ryzyko jest - są też różne komplikacje okołoporodowe i możliwe późniejsze choroby, obawy są normalne, każdy ma inny charakter, różne myśli przychodzą czasem i nie mamy na to wpływu. Teraz już i tak wychodzę z założenia, że co ma być to będzie, na pewne rzeczy nie mam wpływu, zakładam, że musi być dobrze i tyle.

    Sandrix, Mandoriana, aambrozjaa93, Mami_35 lubią tę wiadomość

    👩34+🧔40 +🐈‍⬛
    endometrioza (2015 laparoskopia - usunięcie torbieli i zrostów)
    antyk. hormonalna(evra) 2014-01.2024

    ⏸️31.03.2024
    04.04.2024 beta HCG 980

    🩺16.04.24 - crl 0.43 mm, jest serduszko
    🩺 7.05 crl 2.47
    🩺 27.05
    🏥 USG prenatalne 3.06
    crl 7.04 cm NT 1.9 mm/ Pappa ryzyka niskie ❤️
    🩺24.06 synek 💙 2.07 230g
    Połówkowe 30.07 i 12.08
    🩺 26.08 💙🐻 800 gram
    🩺 echo serca 16.09 - prawidłowe, 134/min, 1471 g
    🩺23.09

    preg.png
  • Atika Autorytet
    Postów: 1134 1200

    Wysłany: 26 sierpnia, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie 😊
    Ja bardzo dużo myślałam i martwiłam się, po drugim prenatalnym ulżyło mi, podobno wszystko w porządku.
    Teraz staram się myśleć tylko pozytywnie, pozytywne myśli przyciągają pozytywne rzeczy. 🍀

    Moje słonko kopie już codziennie. Czuję ruchy mniej więcej co dwie godziny, zazwyczaj kilka, jakby zmieniał ułożenie, potem cisza. 😊

    Sandrix, Mandoriana, aambrozjaa93, Aune lubią tę wiadomość

    Ona: AMH 0,13 po suplementacji i HW 0,36 IO
    stan przedcukrzycowy
    On: Problem męski - słaba morfologia
    I klasa 2022r. 1% (wcześniej 0%) 2023r. 0%
    II klasa 2022r. 5% 2023r. 15%
    Koncentracja plemników 42,6 mln/ml
    Ruch postępowy 2022r. 55% 2023 66%
    Ruch całkowity 2022r. 60% 2023 70%
    Brak ruchu 2022r. 40% 2023r. 30%
    DFI: 2021r. 41% 2022r. 26% 2023r. 30%
    Stymulacja XI.22 - 4 komórki - 3 dojrzałe
    1 zapłodniona zatrzymana w 4 dobie.
    Stymulacja III 23 - 1 ładna komórka , niestety za szybki przyrost i pękła :-(
    Suplementacja: q10, DHEA, Miovelia Pro, Miovelia NAC, L-carnityna
    leki Glucophage 3x500
    XII starania naturalne
    X 23 histeroskopia - antybiotykoterapia
    Bakterie w nasieniu - antybiotykoterapia.
    Przerwa, w międzyczasie starania bez nadziei.

    preg.png
‹‹ 308 309 310 311 312 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ