X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️
Odpowiedz

☃️🎄 GRUDZIEŃ 2024 🎅✨️

Oceń ten wątek:
  • Malinowa _Mamba Ekspertka
    Postów: 235 290

    Wysłany: 22 września, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atika wrote:
    Jeszcze co do cukrzycy ciążowej.
    Jeśli po dwóch godzinach masz wyższą glukozę niż po godzinie, to musisz zastanowić się co zjadłaś.
    Często jest tak, że coś bardzo powoli podnosi cukier w organizmie, organizm z tym próbuje walczyć, robiąc za każdym razem jakiś wyrzut insuliny, ale te cukry nadal nie chcą spadać. Obciąża się w ten sposób trzustkę.

    Wtedy trzeba zweryfikować co to mogło być i następnym razem zrezygnować z tego, lub zjeść mniejszą ilość.

    Ja zauważyłam, że jak tylko zjem coś pszennego to cukier leci do góry i nic nie pomaga. Aaa i nie wiem o co chodzi, ale te niby drożdżówki dla diabetyków bardziej podnoszą cukier niż zwykłe ciastko 🫣

    Pamiętam, że dietetyczka ostrzegała mnie przed żywnością dla diabetyków, że często tylko z pozoru tak się nazywa.... no i przekonałam się.




    Jeju, przegapiłam wczoraj swoją studniówkę. 😱🥰
    Jeszcze tylko 99 dni.

    Wczoraj kupiłam na próbę w Oskrobie chleb dla diabetyków. Co prawda nie odnotowałam jakiś przekroczeń na glukometrze, ale w domu sprawdziłam skład 🤭 chleb pszenny 😅 ale ma dodatek ziarenek.

    U mnie z odczytami z glukometru to jest tak, że im bardziej się pilnuję to zawsze musi być jeden odczyt w ciągu dnia ponad normę. Dziś byliśmy na urodzinach babci i z pełną świadomością, że to co zjem wpłynie mocno na wyniki, jadłam to na co miałam ochotę + tort i kawałek ciasta. O dziwo cukry w normie.

    Przy okazji wykorzystaliśmy też fajną pogodę i poszliśmy zrobić sobie na pamiątkę kilka zdjęć. Powiem szczerze, że mamy z czego wybierać i całkiem fajnie to wyszło 😁

    👩‍💼'89
    - kilka lat po konizacji szyjki macicy
    - niedoczynność tarczycy + Hashimoto
    - PCOS (własne owulacje+ brak policystycznych jajników na USG)
    - podwyższona prolaktyna (chociaż w grudniu była bardzo ładna po środku widełek)
    - początek IO (mama od 2019 ma cukrzycę typu 1 + choroba Addisona)

    👨‍💼'86

    08.03.24 OM 🐒
    10.04.24 ⏸️ beta 914.4
    🤰13.12.2024

    preg.png
‹‹ 347 348 349 350 351
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ