X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 15 października 2019, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszaq wrote:
    Dziękuję dziewczyny za wsparcie. Nie wiem dlaczego tak spanikowałam, do tej pory nie denerwowałam się w ogóle. Ale dzisiaj od rana stres był jeszcze większy więc byłam jeszcze raz na USG u innego lekarza i NT wyszło 2,2 więc podobnie, ale uspokoił mnie, że wszystko jest w normie, nie ma się czego przyczepić. Były też już wyniki Pappa i wyliczył mi ryzyko 1:5000 dla trisomii 21 więc odetchnęłam z ulgą. Wszystko przez to, że tak naprawdę nie dopytalam wczoraj czy na pewno ok. Lekarz by mi powiedział jakby coś było nie tak, a ja jak ta panikarą zaczęłam włos dzielić na czworo, że może mi jednak nie wszystko powiedział. Echhh szkoda gadać. Ale z dwojga złego wolę się upewnić niż żyć w takim stresie jak od wczoraj.
    No i drugi lekarz też twierdzi że babeczka :) jestem mega szczęśliwa :)

    Oj czasem człowiek lubi sobie powkręcać coś i tylko niepotrzebny stres z tego wychodzi. Najważniejsze, że wszystko ok!

    Myszaq lubi tę wiadomość

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 15 października 2019, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z ciekawości zapytam, jakie badania krwi już macie za sobą czy wszystko robicie za jednym zamachem? Ja co wizytę dostaję kolejne badania. Narazie mam grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza. Dopiero teraz dostałam skierowanie na ogólną morfologię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 19:55

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 15 października 2019, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Mimiśka, a lekarz Ci zalecał? Bo w aptece babka powiedziała, że w ciąży to nie bardzo i tylko jakiś syrop homeopatyczny albo z porostu islandzkiego, więc ten drugi wzięłam. A lekarki już dziś nie pytałam o to Tantum Verde.
    W aptece w ciazy mi pan witaminy c zabronil pic a druga pani farmaceutka go wygpnila :D takze im.to nie ufam . Tak lekarz rodzinny i ginekolog tez pozwalal . Bardzo bezpieczny jest ten lek ;) a z jeszcze bardziej naturalnych to argentin tez polecam chociaz dziala mniej

    pingwinkowa lubi tę wiadomość

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 15 października 2019, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    Tak z ciekawości zapytam, jakie badania krwi już macie za sobą czy wszystko robicie za jednym zamachem? Ja co wizytę dostaję kolejne badania. Narazie mam grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza. Dopiero teraz dostałam skierowanie na ogólną morfologię.
    Morfologie i mocz mam co.wizyte a tak to juz wiekszosc zrobiona . Cos tam jeszcze dojdzie napewno

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 15 października 2019, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    Tak z ciekawości zapytam, jakie badania krwi już macie za sobą czy wszystko robicie za jednym zamachem? Ja co wizytę dostaję kolejne badania. Narazie mam grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza. Dopiero teraz dostałam skierowanie na ogólną morfologię.

    W 7 czy 8 tygodniu miałam cały zestaw - mocz, morfologia, HIV, hcv, kiła, toksoplazmoza, Różyczka, glukoza, TSH i ft4. Teraz co drugą wizytę mam morfologię i mocz oraz glukozę (ze względu na cukrzycę w poprzedniej ciąży).
    I jeszcze teraz będę robić Przeciwciała anty rh-, ze względu na ryzyko konfliktu serologicznego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 20:13

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    Tak z ciekawości zapytam, jakie badania krwi już macie za sobą czy wszystko robicie za jednym zamachem? Ja co wizytę dostaję kolejne badania. Narazie mam grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza. Dopiero teraz dostałam skierowanie na ogólną morfologię.
    Ja co 2 tyg robię mocz, co 4 tyg morfologię. Grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza, rozyczke robiłam w lutym i mam te wyniki wpisane w kartę ciąży. TSH i ft4 robię co miesiąc bo biorę euthyrox.

  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 15 października 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Mimiśka, a lekarz Ci zalecał? Bo w aptece babka powiedziała, że w ciąży to nie bardzo i tylko jakiś syrop homeopatyczny albo z porostu islandzkiego, więc ten drugi wzięłam. A lekarki już dziś nie pytałam o to Tantum Verde.

    Tez stosowałam tantum verde w ciąży po konsultacji z lekarzem :) mi ból gardła mija po tym po jednym dniu w zasadzie.

    Jeny, ale jestem zmęczona wiecznie... taka ładna się pogoda zrobiła, myslalam, ze będę miała więcej życia w sobie, a tu mi ciagle zimno i ciagle bym drzemała... chyba bobas intensywnie rośnie ;) w piątek prenetalne, ciekawe czy poznam płeć ;)

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • aniaem86 Autorytet
    Postów: 664 247

    Wysłany: 15 października 2019, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Ja co 2 tyg robię mocz, co 4 tyg morfologię. Grupę krwi, anty HBS, VDRL, HIV, HCV, toksoplazmoza, rozyczke robiłam w lutym i mam te wyniki wpisane w kartę ciąży. TSH i ft4 robię co miesiąc bo biorę euthyrox.
    Hmm ja też miałam wyniki z lutego i dwóch lekarzy mi powiedziało, że muszą być z ciąży i kazali mi jeszcze raz robić, nawet grupę krwi, co mnie trochę dziwiło, bo w sumie się przecież nie zmienia :) Mocz, morfologię, tsh i ft4 mam tak co jakieś 4-6 tygodni, co wizytę właściwie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 października 2019, 20:49

    1267e64ec8.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aniaem86 wrote:
    Hmm ja też miałam wyniki z lutego i dwóch lekarzy mi powiedziało, że muszą być z ciąży i kazali mi jeszcze raz robić, nawet grupę krwi, co mnie trochę dziwiło, bo w sumie się przecież nie zmienia :) Mocz, morfologię, tsh i ft4 mam tak co jakieś 4-6 tygodni, co wizytę właściwie.
    Może to dlatego, że ja ciąże prowadzę u tego samego lekarza u którego byłam w klinice. Z mojej karty ciąży wynika, że VDRL, HIV i HCV będę musiała zrobić jeszcze w 3 trymestrze. A co do grupy krwi to jest ważna całe życie. No ale co lekarz to inne podejście. Mnie to wkurza, że mocz muszę robić co 2 tyg, pierwszy źle zrobilam i wyszły mi bakterie. Teraz jestem cała w stresie jak robię.

  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 15 października 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny jak to jest z tymi uderzeniami serca na minutę? Bo w sumie zaczęłam się zastanawiać bo u nas wyszło 173 i w necie są informacje że to za dużo ale lekarz nic nie powiedział. Lekarz go tam mocno szturał żeby się odwrócił bo nie mógł zmierzyć i myślałam że może dzidziuś się wkurzył dlatego szybsze bicie serca ale teraz to już nie wiem..

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 15 października 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolkowa wrote:
    A dziewczyny jak to jest z tymi uderzeniami serca na minutę? Bo w sumie zaczęłam się zastanawiać bo u nas wyszło 173 i w necie są informacje że to za dużo ale lekarz nic nie powiedział. Lekarz go tam mocno szturał żeby się odwrócił bo nie mógł zmierzyć i myślałam że może dzidziuś się wkurzył dlatego szybsze bicie serca ale teraz to już nie wiem..

    U mnie na ostatniej wizycie było nawet 179, to normalne na tym etapie ciąży, nie martw się, gdyby praca serca była niepokojąca lekarz na pewno by tego nie zignorował :)

    karolkowa lubi tę wiadomość

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Paulinye Ekspertka
    Postów: 208 98

    Wysłany: 15 października 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 159, to nie za mało w porównaniu do waszych?
    To ja morfologię i mocz będę miała dopiero pierwszy raz. Ciekawe, może teraz będzie mi regularnie robił. Z tego co słyszałam to on czeka zawsze na ten 12 tc i po 12 tc robi wszystko.

    Mmiśka lubi tę wiadomość

    nzjd9jcg6z6mqaqf.png
    klz9tv73mh4koy9p.png
    x7g1u6bdz9fwpu62.png
  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 15 października 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinye wrote:
    U mnie 159, to nie za mało w porównaniu do waszych?
    To ja morfologię i mocz będę miała dopiero pierwszy raz. Ciekawe, może teraz będzie mi regularnie robił. Z tego co słyszałam to on czeka zawsze na ten 12 tc i po 12 tc robi wszystko.
    U nas bylo 152 i wazystko jest okej , nie martw sie ;)
    U mnie morfologia co.wizyte bo niestety jest anemia . A w moczu tez moze byc wiele nieprawidłowości lepiej wiedzie czesciej jak tam.sytuacja.

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 15 października 2019, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lewa strona mojej macicy musi być chyba fajniejsza niż prawa. :D
    Córka całą ciąże wkomponowywała sie w mój lewy bok. Dziś leżę sobie na plecach czytam książkę, a tu po lewej stronie czuję wypychanie. Ręką wymacałam to po prawej pusty dołek a po lewej wkomponowana we mnie dzidzia - twarda góreczka, gdzie dokladnie moglam stwierdzic gdzie poczatek, a gdzie koniec. Już zapomniałam jakie to uczucie. ❤️

    Gabriella lubi tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 16 października 2019, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) wczoraj mielismy usg prenatalne na ktorym tak na prawde tylko sie wkurzylam. Sonografer ktory robil usg tylko narzekal a to ze dziecko siedzi spokojnie ale lekko za bardzo zgiete a to ze potem sie rusza za duzo. W ogole wieki zajelo mu znalezienie dobrego ujecia, jezdzil dwiema glowicami I tak na prawde nie zmierzyl NT a przez to nie moglam zrobic PAPPY bo podobno bez NT ona nie ma sensu. Dziecko super mierzy 6cm I ma sie dobrze na zdjeciu widac nosek wiec chyba kosc nosowa obecna ale on tego nie sprawdzil ani nie powiedzial bo nie mogl zmierzyc NT :/ probowal wczoraj dwa razy bez rezultatu. Próbowałam sie spytac czemu nie mozemy wrocic za kilka dni albo za tydzien np (wczoraj byl 12t1d dziecko mierzylo 12t3d) to stwierdzili ze oni robia dwa podejscia tego samego dnia I jak nie dziala to juz nic nie robia. Dzis bede dzwonic I skladac skarge I mam nadzieje ze wymusze jakos na nich kolejne usg. Ciesze sie ze z maluszkiem OK ale po pierwsze ja potrzebuje Pappa bo Bialko Pappa sprawdza wydolnosc lozyska jak I ryzyko stanu przedrzucawkowego ktorego mam zagrozenie a poza tym na prawde chcialam uslyszec ze z dzieckiem wszystko w porzadku. Jedyne Co mogli mi zaproponowac to test na zespol downa w 15tc ktory mi nie jest potrzebny albo prywatne badanie NIPT za £325. Dzis juz jestem spokojniejsza ale I tak bede walczyc o kolejne usg albo o zmiane szpitala. Wczoraj przeplakalam bo nie dosc ze wczoraj dzien dziecka utraconego ktory I tak ciezko znosze to jeszcze do tego usg ktore mialo sprawic ze dzien bedzie super a tymczasem wyszedl jak wyszedl :( wrzucam Wam zdjecie mojego malenstwa jako pozytywne zakonczenie tego opisu. Bo maluszek jest na prawde sliczny.

    e6ff11783af2.jpg

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 października 2019, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecię też takie zwiercone wczoraj było. Najpierw spało, potem zaczęło uciekać, robić fikołajki, układać się w drugą stronę, przez to usg trwało bardzo długo, ale jakoś udało się wszystko pomierzyć. Toonney skoro to dopiero 12 tc, to może uda Ci się wywalczyć kolejne usg. Tak swoją drogą to mają dziwne podejście, że jak się nie udało pomierzyć to już nie próbują.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 08:16

  • Toonney Autorytet
    Postów: 1435 1020

    Wysłany: 16 października 2019, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella wrote:
    Moje dziecię też takie zwiercone wczoraj było. Najpierw spało, potem zaczęło uciekać, robić fikołajki, układać się w drugą stronę, przez to usg trwało bardzo długo, ale jakoś udało się wszystko pomierzyć. Toonney skoro to dopiero 12 tc, to może uda Ci się wywalczyć kolejne usg. Tak swoją drogą to mają dziwne podejście, że jak się nie udało pomierzyć to już nie próbują.


    Tez mnie to dziwi ale ja serio uwazam ze to nieumiejetnosc osoby robiacej usg a nie mojego dziecka bo lekarz od nawykowych poronien nigdy tak dlugo nie szukala dziecka nawet w 6tc na duzo starszym sprzecie

    lMkbp1.png
    cv0ep1.png

  • Mmiśka Autorytet
    Postów: 1047 336

    Wysłany: 16 października 2019, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Toonney wspolczuje lekarza ale by mnje wkurzyl , moze uda sie cos jeszcze zalatwic :( tyle czlowiek czeka na to usg zeby zie uspokoić a tu takie cos :/

    A co do ulozenia to pierwszy syn byl bardziej z prawej , i teraz tez czuje ruchy z prawej . Ale codzien to intensywmiejsze juz sie boje konca bo po pierwszym porodzie mialam pęknięte zebro wiec ciekawe czy nie odczuje tego przy kopniakach :p

    70876cd2f5.png
    Michałek <3
    72d679d744.png
  • karolkowa Autorytet
    Postów: 742 293

    Wysłany: 16 października 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Toonney, nie zazdroszczę przeżyć :/ Nie powinien się tak poddawać albo jak już powinien zaproponować inny termin, choćby po godzinach. A nie macie możliwości zrobić tego usg jeszcze w innym miejscu???

    09.2018 - ICSI , 22 oocyty - mamy 6 blastocyst: 4AA, 4BA, 3AA, 3BA, 3BB, jedna wczesna blastka
    07.08.2019 - 4 crio ❄ 3BA + scratching + Accofil = Oliwia <3
    Zaczynamy kolejne starania
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 16 października 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie od rana znowu brunatne plemienie ze skrzepami. Już nie wiem o co chodzi:(
    Wizytę u lekarza prowadzącego mam dopiero jutro, ale mam dzwonić po 10:30, może mnie wcisnie gdzieś dzisiaj...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 09:12

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
‹‹ 143 144 145 146 147 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ