X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu musze zmienić suwaczek bo ten nie ogarnia przenoszonej ciąży. No chyba, że przewiduje przyszłość. 😅

    małżowinka, Justa29, MrsKiss, ElenaM, diversik89, 1000 lubią tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzis wybija kolejny tydzien. Jeszcze pare dni i bedzie termin porodu. Zobaczymy co dzisiaj dowiem sie od gina bo mam wizyte

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM historia z mężem, nożem i karpiem wymiata 😂 Cudowny mąż 🙈

    ElenaM lubi tę wiadomość

  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Macie skoki cisnienia? Ja jestem niskocisnieniowcem bo zawsze mam do 100. A zauwazylam np dzisiaj nagle zakrecilo mi sie w glowie , mialam wrazenie ze zaraz sie przewroce. Zmierzylam cisnienie a tam 130.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilkka ja mam skoki. Zależy od dnia a czasem i w ciągu dnia mi się zdarza. Ostatnio miałam ze dwa razy kołatania i kłucia serca. Trochę się tym zdenerwowałam ale ciśnienie miałam wtedy ok.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa29 wrote:
    Kurcze mam problem może mi jakość doradzicie. Pojawiła mi się wysypka nie mam pojęcia od czego. Jest na całych łupkach najgorzej przy stopach taka czerwona kaszka. Najgorzej jest po kąpieli bo pali aż skórę +opuchnięte nogi to jakaś masakra no i swędzi. Nie wiem czy teraz jakaś alergia pokarmowa się uaktywnia czy co nie wiem co robić pije wapno. A drapie się tak że moje nogi są całe poranione

    Spróbuj Cetaphil MD dermoprotektor do twarzy i ciała - moje dziecko miewa problemy skórne i to mu najbardziej pomaga, w ostatnio ja tez dostałam jakieś plamy suche na ciele, stosowałam i pomogło.

    Justa29 lubi tę wiadomość

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem Wam ze pierwszy raz wyszlam do ludzi od 5 tygodni. Bylam u gina. Wykonczyla mnie ta wyprawa. Irytuje mnie maseczka, rece spocone w rekawiczkach. Mam dosc, ale do rzeczy. Na fotelu badania nie mialam tylko samo usg. W sumie dobrze bo chcialam sprawdzic wage i te wody czy nie ubyly. Pierwszy syn byl 3310 i ten tez bedzie mial podobna wage. Na usg wyszlo 3500. Wody wporzadku.

    Jesli do swiat nie urodze to po swietach mam zglosic sie do szpitala ze skierowaniem. Jesli mnie nie przyjma to 17go kwietnia mam jechac na ktg do mojego lekarza. No ale ja mam wielka nadzieje urodzic wczesniej. Pierwszego nie donosilam nawet do terminu a teraz co? Wcale nie urodze? A podobno drugi porod szybszy.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też dzisiaj byłam na wizycie. Ktg oczywiście nie zrobione ale na szczęście niby z Małą wszystko ok. Waży 3380. Jeśli nie urodzę wcześniej to mam się zgłosić do szpitala 21 kwietnia. Skierowania żadnego nie dostałam, mam nadzieję, że nie będzie potrzebne. Na wizytę dostałam maseczkę. Matko jak mi w tym gorąco było i ciężko się oddychało. Nie wiem jakim cudem mam w tym rodzić 😱

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zauważyłam że są dwa rodzaje maseczek chirurgicznych. Na wizytę poszłam w jednej i już w trakcie ktg pytałam czy mogę zdjąć bo leżałam twarzą do ściany a pod maseczka aż pot mi płynął i nie mogłam oddychać. Po badaniu założyłam nową maseczkę którą dostałam od cioci wcześniej (typowo chirurgiczna szpitalna) i w tej to całkiem inaczej. Wiadomo że bez najlepiej ale w tej przynajmniej mogłam jakoś oddychać. Więc te sklepowe są mocno kiepskie. Jak macie możliwość to z jedną szpitalna i ja np ja potem dezynfekowalam a nie wyrzucałam. Lub trzeba uszyć na poród bo faktycznie nie wiem jak miałabym w tej pierwszej urodzić...

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie tu logika z tą maseczka przy porodzie to jest taki absurd ze aż głowa boli. Dziecko też każą ofoliowac w coś przeciez wyjdzie ono z naszego ciała tak samo jak krew i wody płodowe A łożysko to chyba same mamy zutylizowac no kompletny absurd

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a to jakieś sprawdzone info z tymi maseczkami podczas porodu ? Jeszcze jestem w stanie zrozumieć przy cc, ale sn to moim zdaniem odpadają. Nie bardzo wiem jakby personel medyczny miałby zmusić ciężarna do rodzenia w maseczce ? Jak zdejmę maseczkę to co przywiążą mnie pasami do łóżka i założą na siłę maseczkę czy wyproszą mnie ze szpitala ?

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabriella ja się bardziej zastanawiam jak one zachowają tą odległość 2m od ciężarnej ;).

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to prawda ale idac do lekarza mialam zaznaczone ze mam byc w maseczce i rekawiczkach. Do porodu jesli dadza maseczke to chyba trzeba bedzie ale bedzie ciezko...

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj się stawiłam na cc ale lekarka stwierdziła że możemy próbować jeszcze wywołać, także ja od rana jestem na trakcie w maseczce, no ale zdejmowałem żeby zjeść obiad i kolację. Generalnie nic nie ruszyło i nie wiem co dalej, trochę mnie to wszystko dołuje, tak bardzo chciałabym mieć malutką przy sobie

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malzowinka jak ci wywoluja?

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżowinka może też chodzi o to byś szybciej do siebie doszła. Mi nikt nie mówił że na wizytę mam być tak uzbrojona- sama po prostu dla własnego bezpieczeństwa założyłam i maskę i rękawiczki ale widziałam że tylko kilka ciężarówek na to wpadło. Nie wiem czy zwrócono im uwagę. Jak zapytałam czy mogę zdjąć w trakcie ktg to mi kobietka odpowiedziała że teraz tak bo ona podchodzić nie będzie do mnie. Więc na logikę chyba i im lepiej jak pacjentka jest wyposażona. Jutro bede dzwonić do położnej to podpytam jak sytuacja teraz na oddziale.

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , dziewczyny .

    Powiedzcie mi jak to jest z tymi objawami nachodzącego porodu, miałyście coś co zwiastowało poród ?

    Rozwolnienie, strasznie sie pocę, zwiększona ilosc sluzu duzo bardziej, bolący żołądek, jakby brzuch spięty takie jakby zakwasy. Pic na wode czy moze cos sie powoli rusza?

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    Małżowinka może też chodzi o to byś szybciej do siebie doszła. Mi nikt nie mówił że na wizytę mam być tak uzbrojona- sama po prostu dla własnego bezpieczeństwa założyłam i maskę i rękawiczki ale widziałam że tylko kilka ciężarówek na to wpadło. Nie wiem czy zwrócono im uwagę. Jak zapytałam czy mogę zdjąć w trakcie ktg to mi kobietka odpowiedziała że teraz tak bo ona podchodzić nie będzie do mnie. Więc na logikę chyba i im lepiej jak pacjentka jest wyposażona. Jutro bede dzwonić do położnej to podpytam jak sytuacja teraz na oddziale.


    Czyli myslisz zeby wziac swoja maseczke i rekawiczki ?
    Masz materiałową maseczke czy te jednorazowa ?

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam w domu maseczke taka materiałową ale tez taka jednrazowa, brac to i tow razie co ?

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Ja mam w domu maseczke taka materiałową ale tez taka jednrazowa, brac to i tow razie co ?
    Ja na Twoim miejscu dowiedziałabym się czy w szpitalu, w którym zamierzasz rodzić wymagana jest własna maseczka, bo to że ktoś gdzieś rodzi w maseczce nie jest wyznacznikiem, że w każdym szpitalu w Polsce tak jest.

    AgaRydz lubi tę wiadomość

‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ