X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Czyli jak jutro termin to stawiasz się 10 dni po i wtedy już zostajesz?
    Może akurat uda się wcześniej..

    Ja mam wizytę w sobotę i wtedy też ewentualnie do ustalenia co ze mną :>
    A że święta na horyzoncie, to też może się okazać, że to nie takie zaraz.


    Na jutro mam termin wg. wyliczeń lekarza z luxmed i prenatalnych. Moj lekarz sie upiera, ze mam termin na 9.04,bo on liczy nie programami komputerowymi tyoko metoda data ostatniej miesiaczki +tydzien. No a ostatnia miesiaczke mialam 2.07. Takze na wywołanie kazal mi sie stawic 20.04 (i tak wtedy powinnni mnie polozyc na oddzial - balonik, cewnik i ostatecznie oksy) bo 19.04 to niedziela. No ale i tak nie mam zamiaru tyle czekac, tylko koło 15tego pojade powiem, ze slabo ruchy czuje. Niech chociaz zrobia ktg i sprawdza co sie dzieje, bo osiwieje do tego czasu. Chociaz zyje nadzieja, ze samo sie cos podzieje. ;)

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    Na jutro mam termin wg. wyliczeń lekarza z luxmed i prenatalnych. Moj lekarz sie upiera, ze mam termin na 9.04,bo on liczy nie programami komputerowymi tyoko metoda data ostatniej miesiaczki +tydzien. No a ostatnia miesiaczke mialam 2.07. Takze na wywołanie kazal mi sie stawic 20.04 (i tak wtedy powinnni mnie polozyc na oddzial - balonik, cewnik i ostatecznie oksy) bo 19.04 to niedziela. No ale i tak nie mam zamiaru tyle czekac, tylko koło 15tego pojade powiem, ze slabo ruchy czuje. Niech chociaz zrobia ktg i sprawdza co sie dzieje, bo osiwieje do tego czasu. Chociaz zyje nadzieja, ze samo sie cos podzieje. ;)


    Mnie trochę dziwią te rozbieżności w terminach- z usg minął, ale nawet belly pokazuje mi 10.04(wtedy mam 40+0)aczkolwiek też z lekarzem trzymamy się tego data ostatniej miesiączki +tydzień i wtedy 12.04.

    No to mam nadzieję, że nie będziemy czekać w nieskończoność :)
    Zwłaszcza, że rozstępy które mi wylazły ostatnio rozciągają mi się w kierunku ruchów mojej Panienki i jak tak dalej pójdzie to będą wszędzie :O

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 14:38

  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z OM 20kwiecien, USG 13kwiecien i lekarz powiedzial ze tego terninu bedziemy sie trzymac.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie USG wskazywało na 3.04,więc tu to już jestem po terminie 🙈

    Robie domowa pizze na obiad. Jutro zamierzam rodzić to muszę się przecież najeść na zapas 😅🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 15:03

    kalade, MrsKiss, 1000, Okebu lubią tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    U mnie USG wskazywało na 3.04,więc tu to już jestem po terminie 🙈

    Robie domowa pizze na obiad. Jutro zamierzam rodzić to muszę się przecież najeść na zapas 😅🙈


    To dopraw swoje kawałki bo słyszałam że ostra działa :P

    1000 lubi tę wiadomość

  • tofirus Autorytet
    Postów: 339 404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny! W końcu udało mi się zalogować 💪 Od 2 tyg jestem mamą małej Helenki 🙂
    Malutka urodziła się ekspresowo, jako wcześniaczek w 36t+2. Dostała 8pkt Apgar, ale ma się bardzo dobrze. Po 3 dobach wróciłyśmy spokojnie do domu.
    Póki co jest najmniej wymagającym dzieckiem z całej trójki 😉 Jej życie kręci się wokół piersi, spania i robienia kup.
    Niestety nie jestem w stanie nadrobić, co u Was, ponieważ oprócz noworodka, mam domowe przedszkole 🙈 W każdym razie, gratuluję wszystkim rozpakowanym mamusiom, a tym w dwupaku życzę szczesliwych rozwiązań.
    Dużo zdrowia dla wszystkich!

    Paatka, summer..86, aniaem86, Gabriella, kalade, Szpilkka, Jitka, ElenaM, Justa29, małżowinka, MrsKiss, nowa na dzielni, 1000, Marisa, Okebu lubią tę wiadomość

    le5adb4.png
    ud81ifo.png
    iiysvvj.png
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    To dopraw swoje kawałki bo słyszałam że ostra działa :P

    Tydzien przed pierwszym porodem zjadłam mega ostrego burgera. Porodu nie wywołał, ale mega zgage tak. 😅

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paatka wrote:
    Tydzien przed pierwszym porodem zjadłam mega ostrego burgera. Porodu nie wywołał, ale mega zgage tak. 😅


    Ja mam zgagę non stop to nie bałabym się spróbować 😅😅
    Może nawet się skuszę jakoś w tygodniu :)
    Smacznego :D

  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jutro stawiam do szpitala na cc, chociaż nie jestem jakoś pewna czy je zrobią, nie mam ani skierowania ani nic, no ale stres jest :( wieczorem sprawdzę torbę do szpitala i rano heja...
    Edit:
    Widzę że mój suwak nawet nie uznaje ciąż po terminie :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 kwietnia 2020, 17:36

    MrsKiss, Okebu lubią tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małżowinka on po prostu przewiduje przyszłość :). Powodzenia jutro. Jak będzie trzeba to Ci skierowanie wypiszą na miejscu. Dziś przy mnie wypisywali dziewczynie prosto po ktg.
    Zazdroszczę tym co już bliżej rozpakowania. Ja dziś po tej wizycie pomylam wszystkie okna by odreagować a i tak coś czuję że nie urodzę wcześniej :/

    małżowinka lubi tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje tofirus i powodzenia małżowinka!

    Ja czułam, ze urodzę wcześniej a tu dociągnęliśmy do terminu i coś się nie z zbiera.

    ALE - przeczytałam, ze najwiecej porodów jest w 3 dni około pełni, czyli dzień przed, w pełnie (jest 8 kwietnia) i dzień po. No wiec ja rodzę w ciągu najbliższych 3 dni :P, ktoś ze mną?

    małżowinka, MrsKiss, Okebu lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z tą pełnią to prawda. Tylko do dziś pamiętam jak w szkole rodzenia nas zartem wystrzegali, żeby w pelnie zaciskac nogi bo na porodowkach jest pelno i pacjentki lataja od szpitala do szpitala, zeby miejsce znalezc. 🙈

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Gratulacje tofirus i powodzenia małżowinka!

    Ja czułam, ze urodzę wcześniej a tu dociągnęliśmy do terminu i coś się nie z zbiera.

    ALE - przeczytałam, ze najwiecej porodów jest w 3 dni około pełni, czyli dzień przed, w pełnie (jest 8 kwietnia) i dzień po. No wiec ja rodzę w ciągu najbliższych 3 dni :P, ktoś ze mną?
    Ja, ja, ja! 🤣
    Moja lekarka też mówiła, że w pełnię zawsze porodowka obciążona. Mi się podoba 7.04.2020 🤣🙈

    nowa na dzielni, diversik89, ElenaM lubią tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecie dzisiaj dziwnie spokojne. Jak sobie przypomne ta spokojnosc z synem pierwszym to rano mi wody odeszly. Moze teraz tez sie sprawdzi? Hmm.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez wyjątkowo senny, ale ja tez teraz senna, a chyba powinno się mieć energię przed porodem? Ja już mogę na te pełna porodówkę isc, byl w ciągu tygodnia być już razem w domu :)

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tofirus gratulacje :) Małżowinka kciuki !:)
    To ja na pełnię się nie piszę- śmiało dziewczyny :D

    Moja bryka jak szalona :) Obym pospała w nocy.

    małżowinka lubi tę wiadomość

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1964 1404

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez jestem bardzo senna ostatnio... Mała w sumie też mniej ruchliwa, musze jej postukac, zeby mi odkopla. 🙈

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • MrsKiss Autorytet
    Postów: 462 408

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się nastawiałam na pełnię 🤣 ale teraz stwierdziłam, że wolę urodzić po świętach :P i zaczynam myśleć, że będę do mają w tej ciąży chodzić. Córkę urodziłam dzień po pełni, ale już w szpitalu leżałam wcześniej i faktycznie, to co się działo w tą "pełniową" nic to była mega jazda, co chwile położone latały, wpadała jakaś rodząca i rano na oddziale wszystkie salę już były zajęte xD

    lJ4Sp2.png
    tDtKp2.png
  • Justa29 Ekspertka
    Postów: 248 132

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze mam problem może mi jakość doradzicie. Pojawiła mi się wysypka nie mam pojęcia od czego. Jest na całych łupkach najgorzej przy stopach taka czerwona kaszka. Najgorzej jest po kąpieli bo pali aż skórę +opuchnięte nogi to jakaś masakra no i swędzi. Nie wiem czy teraz jakaś alergia pokarmowa się uaktywnia czy co nie wiem co robić pije wapno. A drapie się tak że moje nogi są całe poranione

    1000 lubi tę wiadomość

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa kup najlepiej albo żel albo krem na skórę atopowa (jest taka seria nawet od 1 dnia zycia-nie pamiętam niestety nazwy). Na pewno nie zaszkodzi a super złagodzi objawy. No i plus wapno. Ja też miałam przez moment takie coś i nie doszłam do tego co to bo smarowalam się kilka razy dziennie takim balsamem i mi przeszło. Wyrzuciłam opakowanie więc nie podpowiem nazwy ale na rynku jest tego sporo.

    Co do pełni do moja mama w czasach kiedy pracowała jako położna powiedziała że oblężenie zawsze było w święta. Przed świętami cisza a w święta pogrom na porodówce. Dziewczyny się narobiły i jak zluzowaly to się zaczynała akcja. Coś w tym jest. W moim fachu np w pełnię zawsze mieliśmy najwięcej roboty bo ludziom po prostu odwalalo i głupoty przychodziły do glowy. A w święta za to bardzo duże oblężenie po awanturach rodzinnych z udziałem noża. Mistrzem do dziś dla mnie był starszy pan z nożem w plecach który twierdził że sam sobie go wbił. Potem powiedział że to żona ale ją tłumaczył że karpia robiła na święta a on ją zdenerwował i nie ma do niej żalu 🤦.

    Justa29, nowa na dzielni, Gabriella, 1000, pingwinkowa lubią tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
‹‹ 426 427 428 429 430 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ