X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Kwiecień 2020
Odpowiedz

Kwiecień 2020

Oceń ten wątek:
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tofirus, emzetka - gratulacje.

    Miśka - wiadomo coś w temacie waszego wyjścia ze szpitala?

    AgaRydz - jeżeli dobrze kojarzę to jesteś z Trójmiasta - na Zaspie nie wymagali maseczki do porodu, no ale to było 2 tygodnie temu, a teraz wszystko potrafi się szybko zmieniać, więc najlepiej albo na wszelki wypadek wziąć obie albo zanim będziesz już jechać do szpitala to zadzwonić i się dowiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 20:02

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • juna Autorytet
    Postów: 1419 689

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przy porodzie przecież oddychanie jest takie ważne. Mam nadzieję, że maseczki chirurgiczne to zupełnie inny komfort. Poza tym ja przy bólach okresowych wymiotuję a co dopiero będzie przy porodzie😅 Chyba mnie nie wyrzucą ze szpitala 🤷‍♀️ Na wizycie akurat rękawiczek nie musiałam mieć, ginekolog ani położne też nie miały. Tylko płyn antybakteryjny. Rękawiczki chronią co najwyżej od dotykania twarzy (jeśli ktoś ma taki nawyk). Żeby rękawiczki miały sens to by trzeba było je zmieniać za każdym razem gdy się czegoś dotknie. Niestety rękawiczki w takim samym stopniu przenoszą patogeny co gołe dłonie.

    l22nmg7ydnf5539r.png

    Fragmentacja DNA: 42%
    Wynik po 3 miesiącach suplementacji: 5% (!!!) 😊

    07.19r. Ruszamy z in vitro (krótki protokół)
    22.07 punkcja, zapłodnione 6 komórek
    27.07 ET blastocysty
    beta 2.08 (6dpt) 13,59
    beta 5.08 (9dpt) 65,87
    beta 7.08 (11dpt) 154,29
    21.08 (25dpt) mamy ❤️😍
    24.04.20 nasz Skarb jest już z nami 🥰

    ❄️❄️ Na zimowisku
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Tofirus, emzetka - gratulacje.

    Miśka - wiadomo coś w temacie waszego wyjścia ze szpitala?

    AgaRydz - jeżeli dobrze kojarzę to jesteś z Trójmiasta - na Zaspie nie wymagali maseczki do porodu, no ale to było 2 tygodnie temu, a teraz wszystko potrafi się szybko zmieniać, więc najlepiej albo na wszelki wypadek wziąć obie albo zanim będziesz już jechać do szpitala to zadzwonić i się dowiedzieć.

    Dzięki serdecznie za info , przegapiłam coś czy rodzilas w Gdansku ? :)

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Dzięki serdecznie za info , przegapiłam coś czy rodzilas w Gdansku ? :)
    Tak, na Zaspie.

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Tak, na Zaspie.

    I jakie wrażenia ?

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Tak, na Zaspie.

    Chętnie bym Cie wypytała o masę szczegółow, bo masz na bieżąco wiedzę.

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • Paatka Autorytet
    Postów: 1981 1424

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to i bez maseczki ledwo oddychałam, także jak mi przyjdzie rodzic w to moga byc pewni, ze im tam zemdleje. Gazu w maseczce tez raczej nie powdycham.
    Wezme swoja materialowa w razie w, ale chwalic sie nia nie bede. Z reszta takie materialowe tez powinno sie zmieniac co kilka godzin zeby byly skuteczne.

    04.2018 - ❤️👧
    04.2020 - ❤️👧
    08.2023 - 👼
    preg.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Chętnie bym Cie wypytała o masę szczegółow, bo masz na bieżąco wiedzę.

    Jestem bardzo zadowolona. Opieka super, personel na oddziale poporodowym bardzo pomocny (na obchodzie nawet pediatra przewinęła mi synka, bo nie miałam siły wstać kilka godzin po porodzie). Do izby przyjec, patologii ciąży też nie mam zastrzeżeń. Jedynie lekarka, która mnie szyła po porodzie mi nie podpasowala, bo musiałam wyciągać z niej informacje.
    Jak rodziłam półtora roku temu też byłam bardzo zadowolona.
    Jak masz pytania to pisz🙂

    AgaRydz lubi tę wiadomość

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja znowu mam nerwice wiec nie wiem czy ta maseczka + stres to nie bedzie = omdlenie

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • kalade Autorytet
    Postów: 1983 1310

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie sądzę, żeby w kazdym szpitalu wymagali maseczek od pacjentek. Raz, że nie ma gdzie kuoic, a dwa, że to personel powinien mieć maseczki na sobie. Ja nie zamierzam rodzić w maseczce.
    Te maseczki bawełniane i jednorazowe to trzeba co 30 minut wymieniac, żeby chronimy A nie szkodzily. Wilgotna maseczka przed niczym nie uchroni. Więc nie wyobrażam sobie, żebym miała pójść do szpitala z torbą maseczek jeszcze 🤔

    juna lubi tę wiadomość

    Leoś (*)
    31.07 crio 4AB, 22dpt: serduszko 😍
    qb3c3e5e32vinlzd.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szpilkka wrote:
    Malzowinka jak ci wywoluja?
    Podali oksytocynę.

    Ja przyszłam do szpitala w maseczce i rękawiczkach, bo musiałam się zgłosić na izbę przyjęć, a tam nie wiadomo kogo spotkam. Jak poszłam na oddział to zapytałam czy teraz bezpiecznie mogę zdjąć a położna powiedziała że maseczka musi zostać. Ja mam jakąś medyczną, kupiłam dawno temu jak córka była mała, a ja miałam infekcję. No ale przez cały dzień nikt z personelu do mnie nie podchodził bez żadnej ochrony, chociaż same maski ogólnie zdejmowali

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • AgaRydz Ekspertka
    Postów: 208 79

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pingwinkowa wrote:
    Jestem bardzo zadowolona. Opieka super, personel na oddziale poporodowym bardzo pomocny (na obchodzie nawet pediatra przewinęła mi synka, bo nie miałam siły wstać kilka godzin po porodzie). Do izby przyjec, patologii ciąży też nie mam zastrzeżeń. Jedynie lekarka, która mnie szyła po porodzie mi nie podpasowala, bo musiałam wyciągać z niej informacje.
    Jak rodziłam półtora roku temu też byłam bardzo zadowolona.
    Jak masz pytania to pisz🙂

    Dziękuję za ciepłą i pozytywna odpowiedz - to buduje :)

    Powiedz mi a jak z planem porodu? chcą, nie chcą ? Duże obłożenie jest u nich w szpitalu ? i jak jedzonko :)

    SYNUŚ <3

    Niedoczynność tarczycy
    Po stracie w 20 tyg. ( Luty 2019 )

  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w razie czego biorę. Nie wyobrażam sobie mieć jej cały czas na sobie ale jak wlasnie się będę przemieszczać np z izby na oddział itd to wolę ją mieć. Wiem że w moim szpitslu są przypadki zarażenia personelu więc nie chce ryzykowac. Mam nadzieję że akurat już wyłapali wszystich i przynajmniej oddział bedzie bezpieczny.

    Dziewczyny czy wam odpadł czop przed? Jak wyglądał?

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • ElenaM Autorytet
    Postów: 719 540

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz ja mam chirurgiczne. Ale też materiałowa chce uszyć jak zdążę bo ja mogę przeprac.

    Laski, dziś po 4 pełnia. Trzymam kciuki za te co się na nią pisały ;)

    diversik89, Szpilkka, małżowinka, kalade lubią tę wiadomość

    Ja:endometrioza (laparo 11.2018),
    Partner: 4% prawidłowych plemników (dane z 2019r)
    Rozpoznanie: niepłodność idiopatyczna

    8.07.2019 1 IUI- :(
    29.07.2019- 2 IUI ♥️--> Ur. Małej😍
    05.2022- 3 IUI ❤-->ur. Małego 🥰
  • Szpilkka Autorytet
    Postów: 921 293

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogolnie rzad nie wprowadzi obowiazkowych maseczek z wiadomych zwgledow - brakuje ich w aptekach. Rekawiczek nie brakuje , sa po prostu drogie ale sa, dlatego mamy je juz jako obowiazkowe.

    82dox1hp9jc30rad.png
    gyxwl6d8duuarpfk.png
  • pingwinkowa Autorytet
    Postów: 586 259

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaRydz wrote:
    Dziękuję za ciepłą i pozytywna odpowiedz - to buduje :)

    Powiedz mi a jak z planem porodu? chcą, nie chcą ? Duże obłożenie jest u nich w szpitalu ? i jak jedzonko :)

    Ja akurat nie miałam planu porodu, ale pytali czy mam. Poprzednio z położną na bieżąco ustalałyśmy co i jak, teraz to nie miałam czego i kiedy ustalać, bo na porodówkę wjechałam na partych.

    Z obłożeniem to loteria, ale raczej sporo mają. Teraz trafiłam na ostatnią wolna salę porodową, na patologii było dosyć gęsto, a na poporodowym w miarę luźno.

    Co do jedzenia - niestety przeszli na catering i się pogorszyło, choć dramatu nie ma. Jadalne 🙂. Ale warto coś swojego mieć, bo kolacje są przed 18, a śniadania po 8. Dla mnie to przynajmniej zdecydowanie za długa przerwa.

    0bf940b8f1.png
    5569ac92a8.png
  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ElenaM wrote:
    AgaRydz ja mam chirurgiczne. Ale też materiałowa chce uszyć jak zdążę bo ja mogę przeprac.

    Laski, dziś po 4 pełnia. Trzymam kciuki za te co się na nią pisały ;)
    Ja chcę! Nawet mam jakieś skurcze, oby się nie wygasiły

    ElenaM lubi tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
  • 1000 Autorytet
    Postów: 653 487

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez bym chciała, ale ja to sobie mogę chcieć... 🙄 pewnie znów przenoszę...

    abebc6b312.png
    6814342a4e.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że Wy za bardzo się na te maseczki nakręcacie, sama maseczka to i tak mało, są jeszcze oczy więc trzeba też gogle zabrać. Przepranie maseczki to też za mało, bo trzeba ją wygotować ewentualnie zalać wrzątkiem. Wczoraj na Facebooku wyświetlił mi się taki filmik jak testowali różne maseczki za pomocą sprayu, rozpylali go na maseczkę i było widać jak rozpylona ciecz przechodzi na 2 stronę maseczki. Żeby to miało sens to trzeba zabrać na 3 dniowy pobyt w szpitalu kilkadziesiąt maseczek i wymieniać co pół godziny, a dodatkowo coś na oczy. Ja to się boje pobytu w szpitalu bo wiadomo, że tam jest duże prawdopodobieństwo zarażenia się wirusem, bo ma się styczność z wieloma osobami, które nie wiadomo z kim miały kontakt. Tylko jakoś nie wierzę, że maseczka podczas porodu mnie zabezpieczy, że będę tak siebie kontrolować, że nie dotknę twarzy, oczu.

    Małżowinka kciuki za rozkręcenie akcji i szybki poród 😘

    kalade, juna lubią tę wiadomość

  • małżowinka Autorytet
    Postów: 679 331

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 04:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, zaliczyłam pełnię 😁 poród nieporównywalnie lepszy od pierwszego, może też dlatego że malutka ważyła 700g mniej niż jej siostra 😉 cieszę się jak nie wiem że dali mi tą oxy, chociaż o 20 jeszcze żałowałam że nie robili mi cesarki 🤪
    Do boju dziewczyny! ☺️

    ElenaM, diversik89, Gabriella, kalade, karolkowa, Justa29, MrsKiss, Paatka, juna, 1000, aniaem86, tofirus lubią tę wiadomość

    6ce5d64554.png
    6a2c04a9b6.png
‹‹ 428 429 430 431 432 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ