♥️ Kwiecień 2021 ♥️
-
WIADOMOŚĆ
-
Ehhh mimo że miałam dzisiaj ktg które wyszło ok, to wparowala przedtem położna sprawdziła tętno detektorem i się mocno zdziwiła że tak malej szaleje. Podłączyła mnie znowu do ktg.. I oczywiście moja wiercipieta zaczęła tak walić w te czujniki że wyszły cuda, wianki. Musiałam zmienić pozycje i było trochę lepiej. Ale już mi oznajmili ze o 18 mam kolejne godzinne ktg bo im się nie podoba poprzednie 😰
-
Dorciax możesz napisać coś więcej? Jakie tętno ich niepokoi? Powyżej 160? Czy jakieś spadki były?
-
Roksi wrote:Dorciax możesz napisać coś więcej? Jakie tętno ich niepokoi? Powyżej 160? Czy jakieś spadki były?
zokeia lubi tę wiadomość
-
Roksi wrote:Dorciax możesz napisać coś więcej? Jakie tętno ich niepokoi? Powyżej 160? Czy jakieś spadki były?
Mojej Malej nawet do 180 potrafiło tetno skakać przy ruchach, ale to nie problem o ile faktycznie tetno rosnke i zaraz spada, gorzej jeśli takie tetno utrzymuje się dłużej (tachykardia) a do tego jeszcze ruchów brak.
Moje ktg, które przesadziło o cc ,to było tetno dochodzące do 200, potem spadek do 100 i znowu gorka.
Pytalam się kiedyś poloznej, jak mam sprawdzić sobie sama czy zapis ktg jest w porządku, powiedziala mi ze może przynieść mi podręcznik kilkutomowy 🙈 no i tyle się dowiedziałam. -
Dziewczyny, pomóżcie z KP. Od kiedy Mala poznala cyca, polubila go strasznie. O ile wcześniej karmiliśmy ja butla co 2,5- 3 h (miedzy karmieniami mala spala), tak teraz budzi się co 40 minut i cały czas wisi na cycu, tylko zastanawiam się czy ona faktycznie się tym najada... daliśmy jej przed chwilą z mężem butelkę- wciągnęła 90 ml w takim tempie jakby z tydzien jedzenia nie widziała... kurcze, boje się że glodze dziecko 😔
-
Nie żałuj dziecku cycusia😀Chce niech wisi i co 10 minut. Tak ma być, to bliskość 😀Pamiętaj, że takie dziecko to się zmienia i co 3 dni, raz śpi, raz nie śpi, raz je, raz nie je,i tak w kółko 😀Za chwilę jeszcze skok rozwojowy i kryzys laktacyjny także póki chce cycać to dawaj ile wlezie
Annie1981 lubi tę wiadomość
-
Dorociax a może się zestresowałas na tym ktg i bobo tak samo? Trzymam kciuki ✊🏻 Masz też 37 t. I to jest piękny wynik.
Daj znać.Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 19:50
-
Hej dziewczyny, mam się stawić w poniedziałek do szpitala na przyjęcie, we wtorek cesarka. W tę sobotę mam przyjechać do szpitala na test. I teraz się tak zastanawiam, bo w emocjach nie dopytałam. Tez przez pandemię nie miałam wizyty w szpitalu tylko umówienie terminu przez tel, rozmowa z ordynator z jakich przyczyn i wyznaczenie daty. I teraz się zastanawiam- czy ja płacę za ten test? Jak to może organizacyjnie wyglądać, mam sobie tam podjechać i podać tylko nazwisko i z jakiego powodu test? Wiecie chodzi mi o to, że nie mam żadnego potwierdzenia o zapisaniu na cc. Czy może personel dysponuje jakąś listą??
4 cykl 🍀
28 dc ⏸️
27.07. 💉 Beta 6,720 mIU/ml
03.08. 💉 Beta 277,600 mIU/ml
-
Parachute na pewno nie głodzisz. Moja pila co godzinę po 10-15 minut dzień i noc na początku. Malutka potrzebuje bliskości, do tego z butli jest łatwiej wypić większa ilość, ale nie obawiaj się, że się nie najada. Niech ciumka cycusia tyle ile potrzebuje. Cudownie, że załapała.
Butterfly proponuje zadzwonić do szpitala i zapytać, ale według mnie nie płaci się za wykonanie testu. Mówisz jedynie, że masz planowe CC i miałaś zgłosić się na test. Tak mi się wydaje.
Młody zaczął się coś ruszać, ale słabo. Jak tak dłużej to potrwa to mnie wykończy do porodu!Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 20:05
Butterfly02, Annie1981 lubią tę wiadomość
-
Buterfly, przy takim przyjęciu zwykłym jak masz skierowanie u mnie w mieście za darmo robią normalnie. Nie wiem czy wszędzie tak jest?
Butterfly02 lubi tę wiadomość
-
Parachute90 wrote:Dziewczyny, pomóżcie z KP. Od kiedy Mala poznala cyca, polubila go strasznie. O ile wcześniej karmiliśmy ja butla co 2,5- 3 h (miedzy karmieniami mala spala), tak teraz budzi się co 40 minut i cały czas wisi na cycu, tylko zastanawiam się czy ona faktycznie się tym najada... daliśmy jej przed chwilą z mężem butelkę- wciągnęła 90 ml w takim tempie jakby z tydzien jedzenia nie widziała... kurcze, boje się że glodze dziecko 😔
Nie wiem czy już wrzuciłam filmik że szkoły rodzenia. Mi znacząco zobrazowal cały proces
https://youtu.be/wjt-Ashodw8Annie1981 lubi tę wiadomość
-
m85t haha ok, na krocze, teraz rozumiem
Parachute ja bym powiedziała, że wszystko jest okZ tego co pamiętam, to ma tyle siedzieć na piersi. Po pierwsze bliskość, po drugie z piersi trudniej pobiera się pokarm niż z butelki i trzeba więcej czasu, po trzecie właśnie długie siedzenie na piersi pobudza laktację. Jeśli będziesz teraz podawać butelkę (kiedy dziecko lubi pierś), to możesz zaburzyć laktację. Ale może lepiej to skonsultuj. Jeśli pieluszki są mokre i przyrosty wagi są ok, to ja bym dalej trzymała się kp.
Butterfly w moim szpitalu ten test jest na koszt szpitala. Przeszukaj dobrze ich stronę internetową, powinno być takie info. Testy wykonują u nas na IP.
Koffy przypomniałąś mi z tym odgłosem przełykaniaRzeczywiście na to też trzeba zwracać uwagę. Natomiast samo ciumkanie piersi fajnie pobudza laktację, nie ma się też tego co bać, jeśli sutki wytrzymują.
Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 marca 2021, 20:30
Butterfly02, m85t, Annie1981 lubią tę wiadomość
-
Zokeia pewnie że ciuckanie też jest ok
to ząmiast smoka na zaspokojenie potrzeby ssania choćby. Mi polozna tylko mówiła żeby sprawdzać czy jest tylko ciuckanie czy jest też efektywne ssanie. Wtedy sobie można liczyć ile jest tego efektywnego dla swojego spokoju jak się właśnie tak jak Parachute martwi czy dziecko się najada. Sumarycznie chyba miało być ok. 20 min (chyba tyle było, gdzies te orientacyjne dane mam wynotowane ale tak mi sie kojarzy) efektywnego ssania na te 2-3h a resztę może wisieć na cycu dla relaksu :p
zokeia lubi tę wiadomość