X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne ♥️ Kwiecień 2021 ♥️
Odpowiedz

♥️ Kwiecień 2021 ♥️

Oceń ten wątek:
  • koffy Autorytet
    Postów: 573 519

    Wysłany: 7 maja 2021, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U was już są jakieś pory karmienia czy rutyna? Kiedy zaczęło się to normowac? My jemy na żądanie i bardzo różnie to wychodzi. Kinga ma w sumie tylko 10 dni.. Ogólnie młody smoczka nie dostaje i dużo czasu spędza przy piersi i nie wiem jak miałabym już zacząć wprowadzać mu jakaś rutynę.

    f2w390bvlnherxsi.png
  • Karola3xJ:D Autorytet
    Postów: 753 207

    Wysłany: 8 maja 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koffy nie ma czegoś takiego jak pory karmienia. Do roku dziecko je na żądanie. To jest zbyt niedojrzaly organizm, żeby go zajeżdżać porami karmienia. Je i trawi we własnym tępię. Już dawno się odeszło od głodzenia dziecka albo przekarmiania bo już minęło 3 h i koniec.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

  • koffy Autorytet
    Postów: 573 519

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola nie chodzi mi o pory karmienia w takim znaczeniu o jakim piszesz :) na innym forum czytałam ze niekture dzieci kwietniowe już same sobie wyrobimy rytm i mają swoje pory żądania pokarmu. Ciekawa jestem czy wasze też tak mają? Mój je dużo, kiedy chce i bardzo losowo to wypada. Jedno co to super umie ssać i faktycznie ńajada się na raz A nie na raty A potem śpi jak zabity aż się obudzi na następne karmienie. Czasem śpi 1,5h czasem2h A czasem po 4 ledwo mogę to dobudzic. Wagi do ładnie przybiera, pieluch brudzi więcej niż podane u hafija więc myślę że jest najedzony.

    f2w390bvlnherxsi.png
  • 1Malinka1 Autorytet
    Postów: 1392 809

    Wysłany: 8 maja 2021, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koffy myślę, że sama sobie odpowiedziałaś na pytanie co do rutyny karmień. Po prostu jej nie ma. U dziecka to się zmienia dość często, nie przywiązywałabym się do tego. Czasem jest fajnie i je w podobnych odstępach czasu np co 2 -3h, a czasem ma gorszy dzień i potrafi co 1,5 h.

    U mnie kąpiele są o różnych porach, staram się ok 18-19, potem cycus i spać, ale Antoś wieczorem jest aktywny i może wisieć na cycku aż odleci calkowicie. Najczęściej daje go mężowi do odbicia, a ja usypiam moją małą psotnicę.

    Ja zazwyczaj przebieram za każdym razem jak się obudzi w nocy, bo czuję, że pieluszka jest już pewna, ale okrutnie mi się nie chce.

    Dzisiaj wstał o 5 ciumkal sobie cycusia i przerywał głużàc i uśmiechając się, słodziak się robi.

    f2wlpx9ishio9eby.png
    tb738ribmbqosoos.png
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 8 maja 2021, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie przewijam małej w nocy, chyba że czuję, że pielucha jest mega napompowana lub czuję kupię. W innym przypadku wolę jej nie wybudzać, a też mi się nie chce wstawać.

    Kąpiemy raz w tygodniu, więc rutyny tutaj żadnej nie ma.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8561 7461

    Wysłany: 8 maja 2021, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza uwielbia się kąpać więc robimy to drugi dzień, a jak jest mocno nerwowa to i codziennie bo to ja uspokaja.

    Ja pieluszki zmieniam non stop. Czasami i co godzinę, w nocy normaknie też zaczynamy od tego i dopiero karmienie. Jak narobi mocno w trakcie i nie śpi to zmieniam od razu na świeża. Jak tej nocy od zmiany minęło nam 4h to dupa czerwona więc nie wyobrażam sobie dłużej.

    A karmień u nas jest co nie miara... Bez reguły i regularności. Czasami je 5 min i śpi 2h, innym.razem je 20.min i za 15 min drze się dalej o jedzenie.

    Wciąż walczę
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Nitka1 Przyjaciółka
    Postów: 96 102

    Wysłany: 10 maja 2021, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Część dziewczyny, gratuluję wszystkim udanych porodów.

    Ponieważ macie to za sobą a ja właśnie pakuje torbę do szpitala, to chcialabym podpytać o rzeczy higieniczne w szpitalu.
    Mianowicie ile pieluszek jednorazowych, podkladow poporodowych, podkładów na łóżko zurzylyscie w szpitalu?

    Nie mam pojęcia ile tego spakować, a te rzeczy zajmują mnóstwo miejsca 😰

    8p3o3e3kc0g27rqi.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 10 maja 2021, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka1 wrote:
    Część dziewczyny, gratuluję wszystkim udanych porodów.

    Ponieważ macie to za sobą a ja właśnie pakuje torbę do szpitala, to chcialabym podpytać o rzeczy higieniczne w szpitalu.
    Mianowicie ile pieluszek jednorazowych, podkladow poporodowych, podkładów na łóżko zurzylyscie w szpitalu?

    Nie mam pojęcia ile tego spakować, a te rzeczy zajmują mnóstwo miejsca 😰

    Poczytaj na stronie wybranego szpitala, w którym będziesz rodzić. Powinna być lista, co ciężarna powinna mieć ze sobą dla siebie, malucha. Ja miałam po kilka sztuk podkładów, pieluszek itd. zapobiegawczo i wszystko wróciło ze mną do domu. W szpitalu wszystko było.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 10 maja 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:

    A karmień u nas jest co nie miara... Bez reguły i regularności. Czasami je 5 min i śpi 2h, innym.razem je 20.min i za 15 min drze się dalej o jedzenie.

    U nas dokładnie tak samo. Akurat wczoraj miała wieczorny maraton jedzenia - jadła i jadła a po przerwie znów jadła. Byłam pewna, że skończy się to mega ulaniem albo nawet wymiotami a tu nic - po prostu zasnęła. W nocy sprawdzałam pieluchę kilka razy w oczekiwaniu wielkiej kupy po tym jedzeniu i aż do tej pory nic! Wbudowała sobie to całe mleko w ciałko? Dzieci są niesamowite, jak mali kosmici.

    preg.png
  • Czarna_porzeczka Ekspertka
    Postów: 139 126

    Wysłany: 10 maja 2021, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie1981 wrote:

    Kąpiemy raz w tygodniu, więc rutyny tutaj żadnej nie ma.

    Aż mi ulżyło jak to przeczytałam :D. Ja moją kąpię 2 razy w tygodniu i jakoś nie zamierzam robić tego częściej chociaż położna środowiskowa zalecała kąpać coraz częściej i ostatecznie dojść do rutyny codziennego wieczornego kąpania. Ja jakoś tego nie widzę.

    preg.png
  • Nitka1 Przyjaciółka
    Postów: 96 102

    Wysłany: 10 maja 2021, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KORRALIKK wrote:
    Poczytaj na stronie wybranego szpitala, w którym będziesz rodzić. Powinna być lista, co ciężarna powinna mieć ze sobą dla siebie, malucha. Ja miałam po kilka sztuk podkładów, pieluszek itd. zapobiegawczo i wszystko wróciło ze mną do domu. W szpitalu wszystko było.

    Dzięki sprawdziłam, ale niestety nie jest tam wskazane ile czego wziąć :(

    8p3o3e3kc0g27rqi.png
  • nesssssa Autorytet
    Postów: 1906 800

    Wysłany: 10 maja 2021, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka1 wrote:
    Część dziewczyny, gratuluję wszystkim udanych porodów.

    Ponieważ macie to za sobą a ja właśnie pakuje torbę do szpitala, to chcialabym podpytać o rzeczy higieniczne w szpitalu.
    Mianowicie ile pieluszek jednorazowych, podkladow poporodowych, podkładów na łóżko zurzylyscie w szpitalu?

    Nie mam pojęcia ile tego spakować, a te rzeczy zajmują mnóstwo miejsca 😰

    Podkłady to chyba z 5 zuzylam. Pieluchy to różnie bo moja w szpitalu niewiele robila i moze ze 4 pieluszki. Ale sąsiadki synek kupa za kupą. A tych podpaske to poszlo troche. Myślę że dwie paczki.

    w57vyx8dy9s6xggg.png

    zem38ribu7ozxy1q.png
  • JJJ Autorytet
    Postów: 371 631

    Wysłany: 10 maja 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka1 wrote:
    Część dziewczyny, gratuluję wszystkim udanych porodów.

    Ponieważ macie to za sobą a ja właśnie pakuje torbę do szpitala, to chcialabym podpytać o rzeczy higieniczne w szpitalu.
    Mianowicie ile pieluszek jednorazowych, podkladow poporodowych, podkładów na łóżko zurzylyscie w szpitalu?

    Nie mam pojęcia ile tego spakować, a te rzeczy zajmują mnóstwo miejsca 😰

    U nas przez 4 dni poszła prawie cała paczka pampersów tych z Rossmanna za grosz czyli 26 sztuk. Oprócz dwóch paczek podkladow poporodowych miałam wrzucone kilka/kilkanaście luzem i przydały się, poszło wszystko. Podkłady na łóżko zapewniał szpital, ale i tak swoich zużyłam jakoś dwie lub trzy sztuki.


    Syn ❤️ 04.2021

    preg.png
  • Nitka1 Przyjaciółka
    Postów: 96 102

    Wysłany: 10 maja 2021, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 16:31

    8p3o3e3kc0g27rqi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nitka pieluszek mi dużo poszło bo zmieniałam ciagle pieluszki co do podkładów to 10 to jakaś pomyłka mi się nie przydaly zużyłam może 4 maks 5 2 polozne wzięły i 2 razy zmieniłam na łóżku a raz jak mala przebierałam ;) o dziwo podpasek tez mi dużo poszlo pomimo że miałam cc

    Nitka1 lubi tę wiadomość

  • koffy Autorytet
    Postów: 573 519

    Wysłany: 10 maja 2021, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ile kup dziennie robia wasze dzieci? Wszedzie pisza ze minimum to 3-4 a taki max to 10. Moj mlody to prawie po kazdym karmieniu wiec blizej tych 10 jestem. Na wadze przybiera pięknie, zeszła mu zoltaczka i tylko mąż gdzieś wyczytal że trochę dużo tych kup i Zaczol analizować czy to nie biegunka.. choć mi to wygląda na normalne żólte kupki

    f2w390bvlnherxsi.png
  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 10 maja 2021, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój tez robi duuuuuzo kup, kilka pomiędzy karmieniami, do tego robi tez kleksy, więc jeszcze się nie zdążyło, aby przy zmianie pieluchy było same siusiu, zawsze jest kleks albo kupka. 12-14 pieluch dziennie nam idzie.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koffy na piczatku ciagle te kupki byly teraz trochę mniej ich jest i jakoś przestałam liczyć ale z ciekawości jutro policzę ile tych kupek jest za to teraz jest mniej a konkretniejsze :D

  • KORRALIKK Autorytet
    Postów: 1596 1207

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to polecam sobie ściągnąć aplikację Baby Manager na telefon - zapisuje sobie wszystkie kupy, kiedy karmienie (która piers ma zmianę, bo wiecznie nie pamiętam), liczy czas snu. Używam od początku i dzięki temu tez powoli wypracowuje sobie rutynę.

    dqprj44j0o4bjh25.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 maja 2021, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mialam na poczatku aplikacje pielęgnacja dziecka i tam zapisywałam pieluszki mokre kupki karmienie ale potem już zrezygnowałam.z zapisywania karmienia bo mniej więcej wiem kiedy jadla ostatni posiłek a to mnie stresowało karmiac piersia odmierzanie czasu nie wiem po co ja tez sprawdzam po piersiach jak widzę że są flapy to po jakimś czasie przystawiam do drugiej;) pieluszek tez juz nie zapisuje moja sobie sama rutynę ustala najwazniejsze ze w nocy spi a w dzień jest bardziej aktywna :)
    Jedynie z czego korzystam teraz to waga bo kupki tez się później zmieniają i nie koniecznie musi robić 3 / 4 na dzień

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2021, 22:36

‹‹ 829 830 831 832 833 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ