X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne KWIECIEŃ 2023
Odpowiedz

KWIECIEŃ 2023

Oceń ten wątek:
  • Taka_Sytuacja Autorytet
    Postów: 289 248

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Podnosi się już sama.tak wysoko, dźwiga główkę? Moja kiepsko, leniuszek z niej
    Zrobiła to przez przypadek - złościła się że znowu brzuch, rączkę miała podwiniętą i akurat zaparła się kolankiem i fik i była zaskoczona. Chociaż dziś jakby próbowała to powtórzyć ale bez efektu. Nie lubi brzucha ale fakt że głowę na chwilkę już potrafi nawet utrzymać pionowo.

    Ona: 35lata Niedoczynność tarczycy, Endometrioza, PCOS
    On: 40lat Morfologia 3% DFI: 32% > 29%
    Dziecko 2016 po 18cs
    Starania o rodzeństwo od kwietnia 2019:
    04.19 ciąża biochemiczna, 2x IUI :( 08.22 pozytywny test po biopsji endometrium :)
    Córcia ❤️ tp. 11.04
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ajka no wlasnie zdaje sie tez cos mam z gruczolami w tej jednej bo to duza ruznica a i mala na tej wlasnie duzo wczesniej wisiala wiec cos nie tak

    MarBel ja jak masuje te miejsca to gozej pazy ale przez jakis czas , czasem zdaje sie byc lepiej ale ja podnosze mala to gozej na wieczor.


    doszedl nam problem z refluxem chaftowanie spore ..dzis przyszedl jakis specyfik co polozna zalecila zobczymy czy cos pomoze , narazie od pierwszego podania dziecko spokojne placze tylko gdy smoczek wypadnie😂 przebrac albo glodna jaknprzysnie na rekach to spokojna i w luzeczku 🙉 .Ale zchawtowala potrujnie po 1 dawce a po drugiej juz tylko ulala jak zazwyczaj powinno byc .

  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też bioderka ok... z zaleceń, to tylko dużo brzuszka, ale bez jakiegoś tam ustawiania nóżek, czy tym podobnych...w sumie to lekarz powiedział tylko żeby unikać sytuacji gdzie nóżki są do siebie przyciśnięte, ma być swoboda ruchu.
    Że starsza miałam identyczne zalecenia. Kontrola za 6-8tygodni...

    2020 :)
    2023 :)
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taka_Sytuacja wrote:
    Zrobiła to przez przypadek - złościła się że znowu brzuch, rączkę miała podwiniętą i akurat zaparła się kolankiem i fik i była zaskoczona. Chociaż dziś jakby próbowała to powtórzyć ale bez efektu. Nie lubi brzucha ale fakt że głowę na chwilkę już potrafi nawet utrzymać pionowo.

    Tak się zdarza, ma tyle siły żeby zadrzeć główkę fo góry, ale już tej siły nie starcza żeby to główkę utrzymać. Jak sporadycznie to nie problem. Fizjologicznie zaczyna się od obrotu z pleców na brzuszek. A to tylko wypadek przy pracy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2023, 21:11

    Sigi13 lubi tę wiadomość

    2020 :)
    2023 :)
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Była dziś położna ostatni raz i mały 6130 g czyli podwojona waga urodzeniowa, teraz to będzie ciężko z tym dzwiganiem główki przy tej wadze. Synek ma naczyniaka płaskiego nad szyją z tyłu głowy, miałyście z tym do czynienia,kiedy to zanika, w necie posze że koło 5-10 r życia. Ma asymetrię i trzeba z nim się przejść do fizjo.

    event.png
  • Sigi13 Ekspertka
    Postów: 170 175

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Była dziś położna ostatni raz i mały 6130 g czyli podwojona waga urodzeniowa, teraz to będzie ciężko z tym dzwiganiem główki przy tej wadze. Synek ma naczyniaka płaskiego nad szyją z tyłu głowy, miałyście z tym do czynienia,kiedy to zanika, w necie posze że koło 5-10 r życia. Ma asymetrię i trzeba z nim się przejść do fizjo.[/QUOTE

    Moja Iga też ma naczyniaka nad karkiem. Podobno z wiekiem zanika i jest to kwestia oosmetyczna 😉.

  • Solemio Ekspertka
    Postów: 221 277

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Była dziś położna ostatni raz i mały 6130 g czyli podwojona waga urodzeniowa, teraz to będzie ciężko z tym dzwiganiem główki przy tej wadze. Synek ma naczyniaka płaskiego nad szyją z tyłu głowy, miałyście z tym do czynienia,kiedy to zanika, w necie posze że koło 5-10 r życia. Ma asymetrię i trzeba z nim się przejść do fizjo.
    U nas naczyniaki nad karkiem w rodzinie są powszechne i mówi się na to "uszczypnięcie bociana" 😉 pewnie u części zanika, ale my jesteśmy "uszczypnięci" cały czas- mąż na karku, ja na czole a mojemu dwuletniemu synowi też to jeszcze nie zaniknęło. Wiem, że mieli to też nasi dziadkowie. Mnie moje na czole trochę przeszkadza w życiu, ale takie znamię na karku to się chowa pod włosami i nie przeszkadza w życiu ☺

    age.png
  • Madzia35 Autorytet
    Postów: 284 203

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala tez ma na szyi z tylu naczyniaka. Na szczescie plaski i wlosy zakryją.

    age.png

    preg.png
  • Ajka Autorytet
    Postów: 5552 2283

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Była dziś położna ostatni raz i mały 6130 g czyli podwojona waga urodzeniowa, teraz to będzie ciężko z tym dzwiganiem główki przy tej wadze. Synek ma naczyniaka płaskiego nad szyją z tyłu głowy, miałyście z tym do czynienia,kiedy to zanika, w necie posze że koło 5-10 r życia. Ma asymetrię i trzeba z nim się przejść do fizjo.

    Natalka ma dużego naczyniaka płaskiego na przedramieniu, prawie 1/3 przedramienia... nas od razu wysłali do poradni i będziemy to leczyć. Generalnie można też nic nie robić, ale tej wielkości już się kwalifikuje do leczenia i ja się zdecydowałam na leczenie, bo jakby nie do końca zszedł to będzie w przyszłości bardzo brzydko wyglądało.
    Many też asymetrie lekką, ale ja od kiedy Natalka miała 3 tygodnie, ćwiczę z nią Vojtą i liczę że jeszcze chwila i będzie po temacie asymetrii.
    Z Vojta mam doświadczenie ze starsza córka i o ile z takim maleństwem idzie w miarę bezproblemowo ćwiczyć tak większe dzieci strasznie protestują i jest walka i serce az boli że tak płaczą. Z drugiej strony dzieci płaczą też przy przebieraniu, w wanience itd....
    A tak na marginesie wróciłam doVojty z 3latka i teraz głównym problemem jest ze nudzi jej się tak leżeć 3 minuty ( ze starszakami dluzej trwa stymulacja), chociaż na początku to jej się podobało i była chętna. Mówiła że to fajne, jak jej ciało reaguje... a jak miała roczek prawie to walczyła jakby ta Vojta to jakaś tortura była...hmmm
    Także z Natalka zaczęłam wcześnie, bo wolalabym już nie ćwiczyć jak będzie mieć kilka miesięcy. No i ja ogólnie po doświadczeniach że starsza z onm, uwazam że babathy to trochę strata czasu, a Vojta robi robotę. A awantury były u nas porównywalne. Ostatecznie olałam bobathy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 13:20

    2020 :)
    2023 :)
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to ja córkę od 5 mies do 2,5 roku miałam rehabilitowaną bobathem, w sumie dopiero pod koniec była Vojta bo już była kumata i sobie pozwalała. Ale ona nawet na tym bobahtcie to pierwszy rok tak płakała, że miała bezdechy i dlatego też powoli szła reh

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2023, 15:33

    event.png
  • Mamamani Autorytet
    Postów: 529 394

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uśmiech już u nas jest ale przeważnie rano, dziś do położnej to cała seria jak się nad nim nachyliła

    event.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 470 278

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas naczyniaków brak ale mój Filip ma koło lewego uszka taka narośl - wygląda to jak takie 4 małe brodawki czy włókniaki .w pon mamy umówiona konsultacje do chirurga i napewno będziemy to usuwac tylko nwm czy takiemu maluszkowi się da czy będzie trzeba poczekać trochę.niby w niczym to nie przeszkadza ale jednak jest i jak pójdzie do przedszkola czy szkoły to dzieci pewnie będą zwracały na to uwagę więc wolimy to mu ogarnąć.
    Po USG główki wszystko dobrze.dr kazała obserwować te drgania i jak by się nasiliły lub nie ustały do 4-5 miesiąca to ewentualnie skonsultować z neurologiem.
    Byłam też u gina dziś i też wszystko wporzadku.prawdopodobnie te krwawienie co miałam to był okres.wzielam narazie receptę na tabl anty a o tej spirali pomyśle za kilka miesięcy.blizne powiedziała że mam ładna i nie ma potrzeby żeby tam jakieś plastry kleić .jak już to smarować cepanem lub contratubex ale też nie koniecznie
    Mały mi się zdaje że dziś wogole nie śpi od 7 rano.drzemki po 15 - 30 min sobie robi co 2 godziny

    05396a9a8c.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 2 czerwca 2023, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co to sa te naczyniowki ? moja ma 1 mala czerwoną kropeczke na ramieniu z przodu a ja mam takie na brzuchu czasem znikaja czasem wychodza nie wism co to

  • Nieśmiała Autorytet
    Postów: 1042 1000

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 00:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MarBal wrote:
    U nas naczyniaków brak ale mój Filip ma koło lewego uszka taka narośl - wygląda to jak takie 4 małe brodawki czy włókniaki .w pon mamy umówiona konsultacje do chirurga i napewno będziemy to usuwac tylko nwm czy takiemu maluszkowi się da czy będzie trzeba poczekać trochę.niby w niczym to nie przeszkadza ale jednak jest i jak pójdzie do przedszkola czy szkoły to dzieci pewnie będą zwracały na to uwagę więc wolimy to mu ogarnąć.

    U nas Mały również urodził się z dwoma brodawkami koło ucha. Jedna mniejsza się sama wysuszyła i odpadła, została nam jeszcze jedna, większa, z którą będziemy iść do chirurga na usunięcie

    MarBal lubi tę wiadomość

    age.png
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak tam wasze nocki, poprawiło się coś? Ja mam wrażenie że jest coraz gorzej, zwlaszcza jeśli chodzi o brzuch w nocy. No nie wciąż karmienie co godzinę/dwie. Wczoraj wypuscilam ske na samotne wieczorne zakupy do biedry, to myślałam, że usne między regałami 😅

    Nati6 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Nati6 Autorytet
    Postów: 422 200

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipa wrote:
    Jak tam wasze nocki, poprawiło się coś? Ja mam wrażenie że jest coraz gorzej, zwlaszcza jeśli chodzi o brzuch w nocy. No nie wciąż karmienie co godzinę/dwie. Wczoraj wypuscilam ske na samotne wieczorne zakupy do biedry, to myślałam, że usne między regałami 😅


    Zazwyczaj od okolo 10 do 4 --5 rano z pobudka na mleko i pobudka kolo 8 , wczoraj tatus nie umial uspac wiec usnela o 12 i obudzila sie o 7.50 😝 . Czekam az zdazy sie skok i zacznie przesypiac od 9 do tej 7 rano😅 abymiec chwile dla siebie bo kompanie sniadania ikolacje i dojenie swojego mleka to wpodskokach nie raz mam🙈wczoraj samao 1 poszlam spac i sie nie wyspalam ale i tak zle nie jest

  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też brakuje czasu dla.siebie, czasu dla męża, żeby wieczorem usiasc, obejrzeć film, pogadać. Nie mogę się doczekać aż.do tego wrócimy..

    Nati6 lubi tę wiadomość

    age.png
  • MarBal Autorytet
    Postów: 470 278

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas jak wczoraj w dzień dał popalić to potem przespał od 20 do 4 rano .o tej4 mleczko i tak koło 5 znowu zasnął i do 7.30 i po 8 znowu spać i teraz wstał i jest mega zły bo go na brzuchu położyłam i wpadł w złość bo tak nie lubi .ja nawet już okno dziś umyłam w naszym pokoju 🙂 wreszcie bo już wołają te okna o pomstę do nieba ale chyba na raty będę je myć bo inaczej się nie da.

    Nati6 lubi tę wiadomość

    05396a9a8c.png
  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1296 296

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamamani wrote:
    Była dziś położna ostatni raz i mały 6130 g czyli podwojona waga urodzeniowa, teraz to będzie ciężko z tym dzwiganiem główki przy tej wadze. Synek ma naczyniaka płaskiego nad szyją z tyłu głowy, miałyście z tym do czynienia,kiedy to zanika, w necie posze że koło 5-10 r życia. Ma asymetrię i trzeba z nim się przejść do fizjo.

    Z 3 na 6 kg w dwa miesiące? Trochę mnie zestresowałaś, bo lekarz mówił że mimo ulewania przybiera prawidłowo, a u nas z 2,800 ledwie 3,900😓 Chyba muszę zmienić pediatrę 😓 i dawać więcej mieszanki, bo jej tak nie ulewa.

  • Iga Kwietniowa Autorytet
    Postów: 1296 296

    Wysłany: 3 czerwca 2023, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Solemio wrote:
    U nas naczyniaki nad karkiem w rodzinie są powszechne i mówi się na to "uszczypnięcie bociana" 😉 pewnie u części zanika, ale my jesteśmy "uszczypnięci" cały czas- mąż na karku, ja na czole a mojemu dwuletniemu synowi też to jeszcze nie zaniknęło. Wiem, że mieli to też nasi dziadkowie. Mnie moje na czole trochę przeszkadza w życiu, ale takie znamię na karku to się chowa pod włosami i nie przeszkadza w życiu ☺

    U mnie położna mówiła że to wybroczyny po porodzie i że samo zniknie, ale szczerze mówiąc w szpitalu nie było zaczerwienień na karku tylko później się pojawiło. A zaczerwienienie nad nosem smarowałam swoim mlekiem i już prawie nie widoczne ;)

‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ